איך לדעת שהאפילטורית שלי טובה?

אביבית פאשה הסרת שיער בהרצליה 24 תגובות

בעבר כבר הזכרתי את כוונתי לכתוב פוסט על איך לדעת שאפילטורית היא טובה, אבל כל פעם שהתיישבתי לעשות את זה הפסקתי באמצע. מסתבר שקשה מאוד לדעת מי טובה ומי לא בגלל שלא קיימים פרמטרים אובייקטיבים שיכולים להצביע על עבודה טובה, מלבד העבודה עצמה.

אז לפני שאני בכל זאת אנסה לענות, את צריכה להבין שלא ניתן לדעת ממראה עיניים אם האפילטורית יודעת לעבוד. היא יכולה להיות נקייה, משכילה, עם הציוד הכי משוכלל ועדיין לא להיות מיומנת מספיק. גם ההיפך יכול לקרות: אפילטורית עם מיומנות של שלושים שנה וציוד מיושן שפשוט מכאיב ופוצע. מצד שלישי יכולה להיות אפילטורית מיומנת עם ציוד משוכלל בעלת פרוטוקול עבודה מקובע שלחלק מהמטופלות שלה הוא עובד נהדר ולחלק – לא.

אז איך בכל זאת נוכל לדעת?

ישנם ארבעה דברים שלא ניתן לוותר עליהם: ניקיון, ציוד, מיומנות והשכלה. כל פרמטר ברשימה מראה על אספקט הכרחי אחר בעבודה:

ניקיון

ניקיון מראה על אכפתיות, על יחס למטופלת לא כאובייקט משלם בלבד, אלא על כבוד מינימלי לכל מי שנמצא בקליניקה. מחטים חדשות בכל טיפול, סדין חדש, כפפות, כל אלה מראים על השקעה בניקיון מתוך כבוד לגוף.
יש לציין, שלמרות שהעבודה נעשית עם מחט, קשה מאוד להעביר מחלות באפילציה. הניקיון משרת אסתטיקה וסביבת עבודה נעימה. עבודה ״מלוכלכת״ לא תסכן אותך בריאותית, אבל אף אחד לא רוצה לשכב על שיערות של המטופל שהיה קודם (איכססס).

קל לזהות ניקיון ממבט ראשון.


מנקים את הקליניקה

ציוד

ציוד מראה על השקעה כלכלית. אפילטורית משקיעה בתאורה כדי להקל על עצמה ובטכנולוגיה כדי להקל על המטופלת. אני לא באה להמליץ על קנייה של הטכנולוגיה הכי חדישה שיש. ההשקעה לא אמורה להיות עיוורת, חייב לעמוד מאחוריה רציונל והיא לא חייבת לרושש את האפילטורית. השקעה צנועה במחטים מבודדות שלא ישאירו גלדים מיותרים, באמצעי ראיה טוב, בתאורה. כל אלה מראים על רצון לקדמה וחיפוש מתמיד אחרי חידושים בתחום. הקונספט של האפילציה הוא אמנם ישן, אבל ציוד חדש משתדרג כל הזמן. קפיאה על השמרים לא טובה באף תחום.

גם ציוד טוב נוכל לזהות מייד: מכונת אפילציה שיש בה כפתורים במקום חוגה, משקפיים מגדילות או לופה מוארת טוב מראים על אפילטורית אכפתית.


ציוד מתקדם

השכלה

השכלה היא השקעה בקדמה וברצון להיטיב עם המטופלים. הוותק של האפילציה הוא יתרון בלתי ניתן לתיאור. אין הרבה מקצועות כל כך וותיקים ששרדו מעל מאה שנים ונשארו נאמנים לעקרונות היסוד שלהם. המקצוע הכי קרוב שאני יכולה לחשוב עליו הוא רפואת השיניים: העקרונות הם זהים אבל הכלים השתנו לחלוטין, ועבודה עם ציוד מיושן דינה כדין עקירת שן בעזרת חוט וטריקת דלת… 135 שנים של מלחמה בשערות אספו מידע נרחב והתעלמות ממנו היא פשע. זו הטרגיות של האפילציה: היא נחשבת מיושנת. וזאת אחריות של כל אפילטורית, להתייחס בכבוד למקצוע שלה על ידי חקירה מתמדת. כשאפילטורית לא משכילה את עצמה היא מונעת ממנה ומהמטופלות שלה יותר ממאה שנים של שיטות שונות למטרה אחת: חיסול של שיער. זה כוח שאין שני לו.

זו חובתנו ואחריותנו כאפילטוריות לנסות למצוא שיטות חדשות להתמודדות טובה, מהירה ואיכותית יותר. מיומנות ללא השכלה תמיד תהיה מוגבלת.

השכלה נזהה לפי אפילטורית שתוכל לענות לנו על כל שאלה, בלי לסבך אותנו, הרגשה של אוזן קשובה וסבלנית בקליניקה יצביעו על בטחון עצמי בידע.


לימודים זה חשוב

מיומנות

מיומנות השארתי לסוף. מיומנות היא הדבר שהכי קשה להוכיח את הקיום שלו בטיפול במבט ראשון. יש כמה שיטות לדעת אם אפילטורית היא מיומנת ואני יכולה עכשיו לתת פה ספר הוראות ל- ״איך מוציאים שיערה באופן אמתי״ אבל האמת היא שלא תמיד נוכל לדעת בתוך הטיפול אם באמת נעשית עבודה טובה. מיומנות לא נמדדת לפי פז״ם. אפילטורית שעובדת שנתיים יכולה להיות מיומנת הרבה יותר מאחת שעובדת כבר שלושים שנה.

הסטנדרטים בארץ (ולא רק) נקבעים על ידינו (האפילטוריות והמטופלות יחד). אין גוף רגולטורי, וגם אם היה – לא היה לו כוח לקבוע טיב טיפול. הוא יכול לנתר ניקיון, אבל לא הרבה יותר מזה.

מיומנות היא פרמטר הכרחי ודווקא הוא הכי קשה לאיתור.

יש לזכור שמיומנות חייבת ללכת יד ביד עם השכלה. הרבה בנות יכולות לעבוד שנים ולא לדעת שהן מסוגלות להגיע לתוצאות הרבה יותר טובות עם קריאה של שני מאמרים וחצי פוסט של ספרדייה מעיר שכוחת אל, שעלתה על שיטה להזיז את המחט מימין לשמאל במקום מלמעלה למטה… אפילטורית טובה תמיד תעבוד עם הראש ולא רק עם הידיים.


מיומנות

מילים אחרונות לסיכום

מעבר לארבעת הפרמטרים שהצגתי פה ישנו הפרמטר שהוא את – המטופלת. ואני אסביר:

אנחנו (ואני בכוונה אומרת ״אנחנו״, כי גם אני הייתי אשמה בזה) מתייחסים לאפילציה כתחום של קוסמטיקה הכולל שעוות, גבות, ציפורניים וכדומה. זה יוצר שני מצבים מעוותים שנובעים מציפייה להתנהלות של ״על הדרך״ עברתי בסביבה ואני ״חייבת טיפול כי מחר יש לי ללכת לחתונה״. אין דבר כזה באפילציה – לפחות לא אצלי! אפילציה איכותית היא לא "על הדרך", ובדיוק כמו שלא נעשה ניתוח הגדלת חזה כי ״עברתי בסביבה ודוקטור קליין היה פנוי ותיק-תק אחרי כבר הייתי בעבודה״ באותו האופן לא נצפה לזמינות של אותו רגע מהאפילטורית שלנו. ויודעת מה, זו עוד דרך לזהות מטפלת רצינית: פרוטוקול עבודה הוא דבר מסודר שנקבע הרבה זמן מראש ויש להיצמד אליו חזק-חזק כי הוא החבל שיוציא אותנו מהביצה. גם אם צריך לחכות חודש-חודשיים שיתפנה מקום, תקבעי תורים מסודרים ובינתיים תוכלי להתנהל בדרך שאת והאפילטורית שלך תקבעו בניכן: אם בחמצון, גזירה, גילוח או אפילו בלהמשיך מריטה (רחמנא ליצלן) ולהפסיק אותה שבוע לפני הפגישה הראשונה.

אמרתי ״שני מצבים״ והנה המצב השני: הרבה פעמים בנות שואלות אותי אם האפילטורית שלהן טובה, כי הן מצאו מישהי ורוצות לדעת אם להמשיך איתה. זה חייב להיות הפוך: תמיד כדאי לקחת שלושה טלפונים, לדבר עם שלוש מטפלות שונות, אפילו ללכת לעשות טיפול אחד באיזור קטן ומוגבל אצל כל אחת מהן, ורק אז לעשות החלטה מושכלת. אם נתנהל כך, אני בטוחה שנוכל לדעת לבד מי טובה לנו ומי פחות. אנחנו חייבות לזכור שאפילציה היא כלי והאפילטורית היא המפעילה שלו. אם אני אקדח בקיר עם בורג (ולא עם מקדח) זה לא יהפוך את המקדחה שלי לפסולה. החובה שלך כמטופלת היא למצוא מי יודעת הכי טוב להפעיל את הכלי הזה. ואם זה מצריך עבודת שטח, קצת חקירה, קצת התנסות, עדיף לך לתת על זה את הזמן, כי חודשיים של חקירה לפני יכולים לחסוך שנים של דקירות אחרי.

בהצלחה בנות!

24
תגובות

avatar
הכי חדש הכי ישן
עופ
אורח
עופ

היי אביבית, מה שלומך?
התרשמתי מאוד מהכתיבה שלך וההסברים המפורטים. אני עוקבת אחרייך תקופה ומתרשמת כל פעם מחדש.
האם ישנה דרך לשלוח לך הודעה פרטית? לא דרך הבלוג? אני עוד קצת בשלבים שאני מנסה להתגבר על הבושה להתקשר גם. מעדיפה לכתוב לך.
אשמח למענה.

Emy
אורח
Emy

היי אביבית,
יש דרך יעילה לטפל בשיער שצומח הפוך, שיער שמעל פני העור נראה כנקודות שחורות ובingrown hair?

תהילה
אורח
תהילה

היי אביבית אשמח לדעת האם באפליציה זה באמת מסיר את השיער לצמיתות… אני כבר נלחמת עם זה 10 שנים וכל הטיפולים ממש יקרים

נועה רחמים
אורח
נועה רחמים

הי אביבית .. ראיתי שכבר שאלו ולא הייתה לך תשובה ברורה , אני שואלת בתקווה שאולי בכל זאת כן שמעת משהו או יכולה להמליץ על שיטת ה ymax של יפה ? יש לי שיער בפאות ובצוואר ולאחר הרבה לייזר ואפילציה שהתחלתי הפנים לא קרובות להיות חלקות .הייתי בייעוץ והיה מאוד משכנע אבל הם יקרים מאוד ואני לא יודעת אם לבזבז את הזמן והכסף שלי על שיטה שאני לא מכירה

נטלי
אורח
נטלי

שלום אביבית. מה שלומך?
רציתי להתייעץ איתך לגבי מס דברים.
מאז ומתמיד סבלתי משיעור יתר, מילדות, במקומות לא הגיוניים בעליל שאני בטוחה שעד היום לא נתקלת בלקוחות כמוני.
תמיד התביישתי, אבל החלטתי לשים סוף לבושה, לבדוק מה האופציות הטובות עבורי ולשים סוף לדבר המעיק הזה שמלווה אותי כל כך הרבה זמן.
אני רוצה לבדוק אפשרות של אפילציה באזור החזה, אבל כשאני אומרת חזה אני מתכוונת לכל שטח החזה, שעולה עד העצמות למעלה ( עצמות הבריח? לא סגורה אפילו איך קוראים לאזור הזה…) הן שערות יחסית דקות( למרות שגולחו ונתלשו לא מעט) אבל צפופות ובולטות. האם אזור זה ניתן לטיפול על ידי אפילציה? כמובן שהשיער שם מתחבר גם לכתפיים (נכון שאת כבר בשוק ולא נתקלת בדבר שכזה לעולם?) זה האזור הראשוני שאני רוצה להתחיל בו. כמה זמן לדעתך ייקח הטיפול? הבנתי שאמרת שכל אזור לוקח עד שנה או שנה וחצי.
אבל לא הבנתי באיזו תדירות? של מפגש בשבוע במשך שנה? יותר? פחות… ? אשמח להסבר טיפה יותר מפורט.
את מדהימה.
ואם אחליט שזה הטיפול עבורי כמובן שאגיע אלייך את נשמעת מאוד מקצועית.
בברכה,
נטלי

נטלי
אורח
נטלי

אשמח למענה אביבית

שחר
אורח
שחר

אהלן, שאלה קטנה,
האפילטורית שלי בזמן הטיפול נותנת לי להחזיק מין משהו כסוף וארוך כזה כמו עט שסוגר את המעגל החשמלי ולטענתה משפיע יותר טוב. האם זה אומר משהו על איכות הטיפול? לטוב ולרע?

אורלי
אורח
אורלי

שלום אביבית. מה שלומך?
רציתי בבקשה לדעת כמה זמן אחרי לידה מומלץ להתחיל בטיפולים אפילציה לפנים?
הבנתי שיש לחכות אולי השיער ינשור. אבל אצלי המצב הוא שהשיער היה שם עוד לפני ההריון.
מעולם לא הסרתי בפנים חוץ מהגבות ושפם. יש לי שיער יחסית פלומתי אבל נראה לעין.
מה היית ממליצה לי?

אני
אורח
אני

הי אביבית.. אני כבר שנים מתעסקת בסוגיה הזו בעבר אפילו הייתי אצלך בייעוץ למרות שאיני גרה באזור .. אך רציתי להתייעץ שוב מכיוון שאיני מסוגלת להמשיך ככה.. אני לא נוגעת בשיער הפנים שלי בכלל (חוץ משערה אחת) למרות שזה פוגע בחיים שלי מאוד, הסיבה היא שאני לא רוצה להכנס ללופ של מריטות.. אך מצד שני הפלומה מאוד מפריעה לי.. מדובר על אזור הסנטר והפאות..ניסיתי למרוט שערה אחת שהייתה ישרה ארוכה ובולטת יותר וכשתלשתי אותה התגלתה צורתה האמתית בעצם השורש פונה שמאלה, ממש לא ישרה.. האם זה יפגע בטיפול? בנוסף לאחר בדיקה אצל רופא עור נמצא שיש לי סוג של מצב שבו גודלות 2 שיערות מנקבובית אחת גם בגוף וגם בקרקפת ואני סובלת משיער הפוך.. אציין שעברתי בדיקות מקיפות ונמצא כי רמת ההורמונים הגבריים בגופי גבוהים יותר מן הרגיל. איני מטופלת בתרופות ולא ניסיתי שום שיטה עד כה.. אך מעוניינת להילחם על חיי בחזרה!
האם כדי לי להתחיל טיפול באזורים שציינתי? האם מנסיונך אפילציה תתאים לי?

א.ב
אורח
א.ב

שלום אביבית אני נהנת מאוד לקרוא את התובנות שלך בנושא האפילציה מתוך ניסיונך הרב בתחום ובתור אחת שנכנסה לתחום לפני מעט זמן יחסית נתקלתי במשפט הבא שרשמת והייתי שמחה להבין למה התכוונת על איזה שיטה מדובר : הרבה בנות יכולות לעבוד שנים ולא לדעת שהן מסוגלות להגיע לתוצאות הרבה יותר טובות עם קריאה של שני מאמרים וחצי פוסט של ספרדייה מעיר שכוחת אל, שעלתה על שיטה להזיז את המחט מימין לשמאל במקום מלמעלה למטה… אפילטורית טובה תמיד תעבוד עם הראש ולא רק עם הידיים.
תודה מראש
א.ב