על אפילציה וכאב

אביבית פאשה הסרת שיער בהרצליה 27 תגובות

אפילציה כואבת? כן.

מה? עדיין ממשיכים לקרוא? טוב, אז למען כל מי שלא ירדה בתחנה הקודמת – הפוסט הזה מוקדש לכן.

אפילציה מגיעה עם קונטיינר של תפיסות מוטעות, וזה פשוט חבל, כי לא מספיק שהיא לא שיווקית בעליל, היא גם מבוצרת בתוך בונקר של חוסר ידע ובורות. השם הרע שיצא לאפילציה כל כך מושרש ומוטמע, שאפילו לא צריך לפרט למה – המילה עצמה "אפילציה" מגיעה מובנית עם פרצוף חמוץ כזה, שבעוונותיי, גם אני מוצאת את עצמי עושה אותו כתשובה לשאלה "במה את עוסקת?". "אפילציו" (לא, זו לא שגיאת כתיב) מה שקורה, זה שבזמן אמירת המילה נחירי האף מתכווצים מטה וזווית הפה עולה מעלה – דבר שגורם להברה האחרונה במילה להישמע כאילו היא יוצאת לי מהאף, במקום מהפה. ועל כל זאת נוספת אינטונציה של ספק-התנצלות ספק-אכזבה.

אני חושבת שמכל הרעות והחולות, מה שהכי דופק את המוניטין של האפילציה הוא הכאב. יושבת לנו פה בארץ תעשייה שלמה של טכנולוגיות שמשקרות לנו בפנים ומאכילות אותנו לוקשים. זה התחיל בלייזר ואז עשתה עלייה האינפרא אדום. וכל מה שאנחנו שומעים בפרסומות זה "ללא כאב". כשאנחנו על המיטה מתחת למכונה, ערומות ומביטות נכונה על מצבינו העגום – אם כואב או אם לא – זה כבר לא משנה. "זה תיק-תק נגמר" אנחנו מרגיעות את עצמינו "עוד שנייה והביתה". אפילו אם כאב לנו – זה כאב שנתפס ככאב שקרי כי, אחרי הכל, זה לא שמשהו חדר אלינו. זה אמנם מרגיש כמו דקירה – אבל זה לא!

אני לא הולכת לזבל אתכם או למשוך אלי לקליניקה בדיבורי "זה לא כואב – זה רק מורגש". באפילציה, מה לעשות, מחדירים מחט לזקיק ונותנים לו זאפ. ככה. שימות. אבל!! הכאב של האפילציה נובע בדיוק מאותו המקום של הכאב בלייזר ובאינפרא וב-IPL. נובע מהחום. לא מהמחט. את המחט באפילציה לא מרגישים. היא בעובי של השיערה ולפעמים דקה יותר והיא מוכנסת לחור קיים. אין דימום. אין דקירה. באנגלית, בכלל לא קוראים למחט needle. קוראים לה probe שזה "גשוש" או "אלקטרודה". אם נסתכל על מחט של אפילציה מתחת לזכוכית מגדלת טובה, נראה שברוב המחטים (ובכל המחטים בהן אני משתמשת) אין חוד בכלל – היא עגולה. מה שנקרא באנגלית blunt. הכאב באפילציה והכאב בלייזר ובמכונות ה-IPL הוא אותו כאב. אם כואב פה -יכאב גם פה.

אתן עדיין כאן, הא? רק מוודא.

אז עכשיו, כשסגרנו את עניין המחט, אני רוצה להסביר קצת על מכונות האפילציה שיש לנו היום ועל כמה שהן שונות מהמכונות של פעם. האפילציה עצמה – הטכנולוגיה – לא השתנתה. העיקרון נשאר זהה. זה אותו העיקרון של כל מכונות הסרת השיער היום – השימוש בחום כדי להרוג את הזקיק. מה שמבדיל את היום מפעם הוא המהירות שבה משודר החום הזה ליעד שלו. בטכנולוגיות אור החום הזה נוסע דרך השערה. הוא מחמם את כל הזקיק ועד שהוא מגיע לשורש – הוא שורף עכל הדרך ובמקרים רבים לא נשאר ממנו מספיק כדי לחסל את הנבלה הקטן שיושב בלמטה-של-הבסיס וממשיך להצמיח שוב ושוב את אותה שערה. לפעמים הוא נפגע ומצמיח שערה דקה יותר. אבל עדיין – קיבלת שערה. באפילציה כל החום מתרכז במקום הנכון. המחט מבודדת ורק בקצה שלה יוצא הפולס בכמות מדודה וקצרה מאוד. ופה נמצא השכלול – כל תקופה יוצאת מכונה בעלת פולס קצר יותר ויותר. פולס קצר אומר שהוא מגיע במנה כל כך קטנה עד שמערכת העצבים שלנו לא מסוגלת להרגיש שהדליקו אותה. עוד לפני שהיא התעוררה – עברתי לשערה הבאה.

כאב בטיפולי אפילציה העסיק וממשיך להעסיק אותי הרבה. היו תקופות שהוא העסיק אותי יותר מהטיפול עצמו. לא הייתה מוכנה לקבל את עובדת קיומו. נלחמתי בו וסירבתי לקבל שהשיטה הזאת, שהיא האמת האחת והיחידה, באה קשה כל כך. גם איטית וגם כואבת? המאבק בכאב רק החמיר אותו. הגביר אותו. נתן לו מקום בטיפולים שלי והעצים את הנוכחות שלו בחדר. כשאני התחלתי לטפל באפילציה כבר הייתה לי קליניקה מלאה. הייתי צריכה להיות מאוד טובה מאוד מהר. לא התחלתי מאיזורי-ספא כמו סנטר ולחיים. התחלתי ישר בהארד-קור: מפשעות, פי-טבעת, פטמות, אצבעות. כל האיזורים הכי לא-נעימים. שלא תבינו לא נכון: גם בלייזר האזורים האלה כואבים. אני פשוט רציתי לנטרל לחלוטין את הקטע של הכאב. להיות סוג של סופרמן ובהתקף של פאניקה הלכתי וקניתי את כל סוגי המאלחשים. חוקיים, לא חוקיים, עם מרשם, בלי מרשם, מהארץ, מחו"ל. כל מה שיכולתי להניח עליו את הידיים. כל מי שהכיר אותי ידע, שכשיש נסיעה לחו"ל אני אבקש לקפוץ לבית מרקחת איפה-שזה-לא-יהיה ולבדוק לי מאלחשים.

ברגע שהתחלתי לראות תוצאות – כבר לא עניין אותי כלום. ופה נמצאת האמת. מי שמוותרת על טיפול אפילציה כי היא פוחדת מכאב – שלא תגיע אלי. כי ממני לא תשמעו מילות הרגעה. הן לא מעניינות אותי. הן לא צריכות לעניין אתכן. כי איך שלא תסובבו את זה – אחרי סדרה אחת של טיפולים – לא תצטרכו לראות אותי יותר.

אם אתן בכל זאת רוצות כמה מילים על הכאב, כי הרי נשארתן עד פה, אז מגיע לכן לשמוע את זה: טיפול אפילציה לא כואב יותר מטיפול בשעווה. לפעמים אפילו פחות. אם כואב – מאלחשים. עדיין לא קרה לי שמטופלת קמה באמצע כי כאב לה.

הרשמה
עדכן אודות
guest

27 תגובות
הכי ישן
הכי חדש
משוב פנימי
הצג את כל התגובות
א.
א.
7 שנים לפני

שלום אביבית,
אני ואשתי לא עשינו בדיקה מעמיקה לפני התחלת טיפולי הסרת שיער והלכנו ישר לאפילציה לכל הגוף.(רגליים, מפשעה, בתי שחי). קיבלנו תימחור לא ריאלי מהמטפלת ותרוצים שעדיף אפילציה מבחינה בריאותית, משך טיפול, וגם שלפעמים לייזר לא יעיל ולפעמים מזיק.
הלכנו שבי אחרי דבריה, ואחרי שהוצאנו יותר ממה שהיא העריכה, גמרנו פחות מחמישית מההערכה.
והפסקנו.
אשתי הבינה מפוסטים שלך ומשיחה איתך שאת גם מעדיפה לטפל ישירות אפילציה ולא shr ומה שנשאר לגמור באפילציה.

האומנם? הרי העלות של רק אפילציה תהיה פי 3 או 4,מאשר shr ואז אפילציה?

תודה על האתר היפה והמידע הרב,
א.

רוז
רוז
7 שנים לפני

שלום רב אביבית, אשמח לספר את סיפור חיי, מרגע הופעת הווסת הופיע שיעור יתר באיזור הפנים בצורה מפחידה, היתי ילדה קטנה בת 11, אמא שלי לקחה אותי לטפל באפילציה אצל מישהי מוכרת מאוד באיזור, אחרי שנה וחצי של טיפולים, הקוסמטיקאית עצמה התייאשה מהשיטה כיוון שהשיער נשאר בדיוק אותו הדבר ולא הפסיק לצמוח, עברנו לשיטת האינפרה האדום, היא הציעה לטפל באינפרה ואח"כ שעווה, וכך היה מספר טיפולים עד שאמא שלי הבינה שכבר לא נשאר לה כסף בארנק, כמובן שבדקתי את כל הסיפור מבחינה רפואית, יש לי שחלות פוליציסטיות והורמון זכרי- טוסטורון גבוה מהנורמה, במשך תקופה ארוכה לקחתי דיאנה ואנדרוקור במינון כפול, השערה דיללה את עצמה במידה מועטת מאוד, אחרי תקופת הצבא עבדתי והצלחתי סוף סוף לממן טיפולים לעצמי, לא היתי חכמה כל כך לשאול מה שם המכשיר אבל נאמר לי שזה לייזר, הלייזר היה כואב מאוד ושותף ומרחו עלי ג'ל שקוף, בשיטה הזו טיפלתי כשנה וחצי בכל הגוף, טיפול מידי חודש וגילחתי את איזור הפנים כל יומיים, את שאר הגוף גיליתי אחת לחודש לפני הטיפול , האיזור היחיד שהחל להדלל הם: השחי והמפשעות, כל השאר ללא שינוי, לאחר מכן אותה מרפאה החליפה מכונה ללייזר שלא כאב בכלל, רק מרחו ג'ל שקוף ולא היה שום כאב, לאחר חצי שנה התייאשתי כבר מאוד, וגם כבר התחתנתי ורציתי להכנס להריון והחלטתי להפסיק, הארכתי את שיער הפנים כשבוע, ומרטתי אותה בשעווה, מאז ניתן לומר שהחלק העליון של הפנים- הלחיים גדלו בצורה פלומתית מאוד, ושם מרטתי שיער אחת לחודש(ולא אחת לשבוע כפי שהיתי רגילה), בנוגע לחלק התחתון של הפנים סנטר, צוואר, שפם וכו.. ללא שום שינוי – מורטת כל 5 ימים.
היום סיימתי עם הלידות וחלום חיי לטפל בשיעור הזה, שמעתי בחצי אוזן ממישהי מומחית שצריך לעשות אחרי כל טיפול לייזר שעווה וכך לבלבל את האויב, היום עשיתי טיפול ראשון בipl סקין קאר. מה תמליצי לגבי ההמשך אני כבר מיואשת מעצמי, וסקפטית מאוד.
תודה רבה מראש

מיכל
מיכל
7 שנים לפני

היי, ראשית אני חייבת להגיד שהבלוג שלך הוא אי של אושר בתוך העולם המבאס הזה של שיעור. הרגשתי ככ לבד בנושא הזה (כבת שעירה לאמא שהיא ממש לא:(

אני מטופלת בהצלחה רבה בלייזר בכל הגוף, למעט הפנים – שם אני עושה אפילציה. לאט לאט רואים תוצאות שמשמחות אותי מאוד ומעלות לי את הבטחון העצמי.

עם זאת, יש איזור אחד בגוף שלא מצאתי אליו התייחסות, ומעולם לא דיברתי עליו עם אף חברה:
שערות בחזה. בעיקר סביב הפטמות (שחורות וארוכות), וגם ב"חריץ" (שחורות וקצרות:(

איך את ממליצה להתמודד עם זה? זה מוריד לי מאוד מאוד מהבטחון העצמי. בקטע אחר.
אני לא רוצה לפתוח את הנושא מול האפילטורית/הקוסמטיקאית של הלייזר כי מפחדת שיטעו אותי. מהכתבות פה אני מבינה שעדיף אפילציה. מה דעתך?

ועוד משהו לגבי "בושה": זה לא יהיה מביך לבקש את זה מהאפילטורית נכון? (שהתברכה אף היא בגנים לא הכי משובחים בנושא שיער – כמוני. זה הדבר היחיד שגורם לי לרצות לבקש ממנה כל פעם שאנחנו נפגשות)

חייבת להגיד שהייתי מגיעה אליך אם לא הייתי רחוקה כ"כ מהקליניקה שלך! את מלכה.

מיכל
מיכל
7 שנים לפני
תגובה ל  מיכל

וחוות דעתך: הקוסמטיקאית שלי משתמשת ב"סופרנו" של נובה מדיקל. מה דעתך עליה?

שיר אברהם
שיר אברהם
6 שנים לפני

שלום אביבית,
ראשית תודה על הבלוג. המידע עזר לי מאוד.
אני סובלת משחלות פוליציסטיות ולאחר 20 טיפולי לייזר באזורים הפנים והצוואר החלטתי לעבור לאפילציה. תוכלי לומר לי בערך כמה חודשים ייארך הטיפול ? והאם באמת זה לצמיתות?

ניצנה
ניצנה
5 שנים לפני

היי אביבית,
קודם כל אני שמחה שיצא לי להיכנס לבלוג שלך.
הבנתי שלכל שיעור בכל אזור בגוף יש פתרון- ברוך השם!
אשמח מאוד לדעת אם את מקבלת לקוחות רק בהרצליה או שגם אולי באזור ירושלים

חן נ
חן נ
5 שנים לפני
תגובה ל  ניצנה

היי אביבית . אני ילדה בגיל 15 ורציתי לשאול את דעתך על טיפול אפילציה בפנים . מאוד מפריע לי השיערות בפנים . האם איפלציה היא הפתרון ? אני מאוד רגישה האם זה כואב ממש? אפשר לשים אמלה לפני וזה יקל על הכאב? אני אשמח לשמוע את תגובתך כי אני כבר הרבה זמן מחפת פתרונות ומצאתי אותך.

מתי
מתי
5 שנים לפני

היי אביבית,
טיפול בגבות לצמיתות יכולה להתבצע על ידי אפליציה?
והאם כואב?
תודה ויום טוב

אפרת
אפרת
5 שנים לפני

היי
אני לוקחת יוטירוקס לבלוטת התריס אחרי שהסירו לי אותה. אנדוקרינולוג אמר שלייזר בסדר בגוף אבל לא בפנים כי זה עלול לעשות שם צמיחת יתר. רציתי לדעת האם אפילציה אפשרית בפנים? יש לי שערות עבות מאוד בסנטר. תודה

שיר
שיר
3 שנים לפני

היי
כמה טיפולים בערך אפליציה בסנטר דורשת?

דניאל
דניאל
3 שנים לפני

היי אביבית האם יש טיפול גם לגברים

אסתי
אסתי
2 שנים לפני

שלום,
תודה רבה לך על האינפורמציה.
רציתי לשאול אם יש סיכון בריאותי באפילציה סביב הגבות- בעפעפיים(לא רק בין הגבות) חוץ מכאב.
שוב תודה

אסתי
אסתי
2 שנים לפני
תגובה ל  אביבית פאשה

תודה לך אביבית.

טוהר
טוהר
2 שנים לפני

היי, תודה על התשובות האדיבות!
מישהי אמרה לי ששעווה עושה פיגמנטציה לא פחות מאפילציה. האם זה נכון?
כי רציתי לעשות אפילציה באזור השפם וראיתי הרבה בנות שזה עשה להן צל כהה באזור – אז אני נרתעת מזה…

שאלה נוספת: האם יש הבדל באיכות הטיפול בין מכשיר הלייזר סופרנו טיטניום לבין וקטוס פלומר? (מבחינת כאב ניסיתי את הוקטוס ולא כאב בכלל….)

ושאלה אחרונהה – האם למכונים שנותנים אחריות לכל החיים על לייזר – יש סיבה ידועה לך – כלכלית אומשהו כזה – לחפף בפולסים? הרי אני בכל מקרה יכולה להגיע אליהם לשארית חייהם – אז לא עדיף להם לסיים לי מהר ויסודי? (אני פשוט מתלבטת בין ללכת למכון מוכר עם אחריות או למישהי פרטית שנראית לי יסודית ומקצועית)
שוב תודה:)