הסרת שיער בסנטר

אביבית פאשה הסרת שיער בהרצליה 8 תגובות

קודם כל מספר הבהרות לגבי הסרת שיער בסנטר:

ראשונה וחשובה מכולן: אנחנו לא קוראות לשיער בסנטר "זקן". לא משנה כמה קוצני, כהה, צפוף או עתיק הוא, לעולם לא נשתמש במילה "זקן".

שתיים: שיער סנטר לא מופיע רק אחרי גיל הפסקת המחזור. נכון, זו תופעה שכיחה, אבל הסנטר שלנו הוא אחד הפוטנציאלים הגבוהים ביותר לשיעור. ועל כן, שיער בסנטר לא הופך אותך לשעירה.

שלוש: שיעור סנטר הוא לא אינדיקציה לשחלות פוליציסטיות ושחלות פוליציסטיות לא תמיד מצמיחות שיער בסנטר. בכלל, צירוף המילים "שחלות" ו"פוליציסטי" הוא אחד השנואים עלי בכל שפה. יש כל כך הרבה אבחונים שגויים ונימאס לי שכל רופא נשים מצוי זורק את ההגדרה הזאת ובכך פוטר את עצמו מלטפל.

הבהרה אחרונה, והסיבה לפוסט הזה: שיער בסנטר הוא אחד האזורים הכי קלים לטיפול. ככל שהוא יותר עבה, שחור, מתסכל – כך יותר קל להיפטר ממנו. הוא אפילו לא מאתגר. שיעור סנטר הוא הדובדבן בקצפת, הקרם בקפה, והסיבה לכך נעוצה באופי הזקיקים האזור הזה: הם ישרים כמו תלמיד ישיבה בשיעור תורה. גם סנטר שהתעללו בו, בהינתן תקופת צינון מפינצטה, ייצר שורשים ישרים כסרגל.

שתי משוכות עלינו לעבור לפני שנגיע לעתיד החלק שמצפה לנו:

משוכה ראשונה: ברגע שמתחילים טיפול הסרת שיער באפילציה אסור למרוט את השיערות

כשאני אומרת "למרוט" אני מתכוונת לכל אקט של תלישת השיערות מהסנטר: חוט, שעווה, פינצטה. אפילו תפיסת שיערה עם הציפורניים ומשיכה החוצה. אני חוזרת פה על עצמי כי כל פעם שאני מסבירה שאין למרוט אני מקבלת את השאלה "גם לא בחוט?" או בגרסה היותר-מעצבנת "אבל שעווה מותר, נכון?" לא!! שעווה לא מותר! למרוט לי את הסנטר זה כמו לכבות מסך באמצע עבודה על מחשב.

משוכה שנייה: מריטות קודמות

כשבנות מתחילות לחפש אפילציה לסנטר, ברוב המקרים המוחץ, העניין כבר יצא משליטה. כי כל עוד מדובר על שיערה-שתיים אנחנו נמרוט עם פינצטה, או כל פעם שנלך לעשות גבות, הגבנית תעשה ג'סטה ותפרגן לסנטר. אבל רק כשמתחילה גדילה הפוכה, פיגמנטציה באזור, או סתם הרגשה שלא משנה כמה נמרוט – למחרת יגדלו עוד – רק אז מתחיל לחפש את התותחים הכבדים.

כל החבילה הזאת יוצרת מצב שאם לא נבין אותו – הוא ייראה לנו כרגרסיה (או גרוע מכך, כחוסר הצלחה של הטיפול), כי למרות שסנטר הוא אזור הכי מגניב לעבודה, אנחנו עומדות מול מציאות שעלינו להבין בטרם נוכל להעריך את המגניבות הזאת.
כשאנו מתייצבות בקליניקה אנו מביאות אתנו סנטר שעד-לא-מזמן נתלשה אין-ספור פעמים. אני לא מכירה הרבה בנות שיכלו להתאפק מלגעת בסנטר שלהן שנייה אחרי שהתחיל לבלוב של המוני חולירעות קוצניות לפני יום עבודה. זה יוצר מצב של חוסר מודעות לכמות השיער אותו באנו לחסל. אנחנו בטוחות שמה שתלשנו לפני יומיים חזר להציק לנו היום, ובחישוב מהיר אנחנו מעריכות שיש לנו בערך עשרים שיערות להרוג. לא!

המספר אתו אנחנו מגיעות לטיפול הראשון הוא אפילו לא עשירית ממה שיש לנו באמת. מריטה חוזרת ונשנית יכולה לעכב צמיחה של שיערה בארבעה חודשים! ואז אנחנו מגיעות לטיפול שני, אחרי שלא נגענו שבוע, כי אנחנו ממושמעות, ו—קטסטרופה! כי מעולם לא "הזנחנו" ככה, מעולם לא היינו עדות לקצב הצמיחה האמתי של הסנטר שלנו ועכשיו נדמה לנו ש"האפילציה לא עובדת" כי "לא יכול להיות שיש לי כל כך הרבה שיערות" כי אין מצב ש"הייתי כל כך שעירה ואפילו לא ידעתי מזה?!"

זה שורש התפיסה המוטעית הכי אדירה לגבי הסרת שיער באמצעות אפילציה. מטופלות בטוחות שהיא לא עובדת בדיוק מהסיבה הזאת: הן לא מודעות לכמות השיער האדירה שמתחבאת להן בתוך העור.

אז במילה אחת, המשוכה השנייה היא: ייאוש. מכל הדברים הכי קשים שאפילציה מציבה לנו (פחד מכאב, כסף, נסיעות, ניג'וס) הייאוש הוא הקשה ביותר. אבל הייאוש הזה הוא שלב התחלתי בלבד. ועם קצת אמונה (והרבה גזירה במספריים) ניתן בהחלט לעבור אותו בשלום ולרוץ בהילוך איטי לעבר העתיד הוורוד והחלק שממתין לנו.

כל מה שאת צריכה הוא להקשיב לאפילטורית שלך ולהיות סבלנית.
קל לדבר, אני יודעת!

8
תגובות

avatar
4 שרשור הודעות
4 תגובות
0 עוקבים
 
הודעות עם הכי הרבה תגובות
הודעות חמות
5 כותבים
אביבית פאשהכוכיאנונימיויקטוריהמיכל כותבים אחרונים
מיכל
מיכל

היי אביבית, תודה רבה על המידע. אם הייתי גרה באיזור הייתי מגיעה אליך לטיפול, לצערי רחוק לי מאוד 🙁

יש לי שאלה: נכנסתי למכון יופי באיזור, והם אמרו שהם מטפלים בעזרת אפילציה ממוחשבת. לא הצלחתי להבין מההסברים שלה האם באמת יש הבדל בין אפליציה ממוחשבת לידני, או שהיא סתם "המציאה" כדי ל'חת ממני יותר כסף.

כרגע אני מטופלת באפילציה אצל אפילטרוית שמטפלת בביתה, אז אני מניהח שאצלה יש אפילציה "ידנית"

תוכלי להסביר מעט יותר האם יש הבדל, ומהו?

תודה רבה!

אביבית פאשה
אביבית פאשה

הי מיכל,

לשימחתי הרבה את ענית לעצמך. אין דבר כזה אפילציה ״ידנית״ בדיוק כמו שאין דבר כזה אפילציה ״ממוחשבת״.
כל מכונת אפילציה מגיעה עם כפתורים (זה כנראה הקטע הממוחשב) ודרושות ידיים כדי לבצע אותה (שזה הקטע הידני?).

זה נכון שקיימות מכונות אפילציה שונות בשוק, וכדאי לעבוד עם יחידה מתקדמת מאשר עם טכנולוגיה מיושנת.
הסיבה לכך היא שככל שהיחידה יותר חדישה, כך היא משחררת פולס קצר יותר.
זה מפחית בכאב ובעיקר נחמד לאפילטורית בעבודה.
חלק מהיחידות אפילו מגיעות עם מסך טאץ׳ ומדפסת קטנה.

עם כל זאת, לכנות את זה ״אפילציה ממוחשבת״ זה בסך הכל נסיון נחמד למתג את הטיפול במכון שאת מדברת עליו, אבל אין מאחוריו כלום.
לכי לטיפול נסיון, תראי שהאפילטורית יודעת מה היא עושה, שהיא יודעת לענות לך על שאלות. זה כל מה שחשוב.

יפה שאת לא מסתפקת בתיאורים מפונפנים ותיאוריות פסודו-מדעיות.
אפילציה, או כל שיטה להסרת שיער, ניתנת להסבר בשלושה משפטים או פחות.
אם לא הבנת את ההסבר שניתן לך – האשם לא בך.

בהצלחה,
אביבית

ויקטוריה
ויקטוריה

היי אביבית ..את מאוד ממליצה לעשות אפלציה לכולם … שאלה האם אפשרי להמנה תרופתי את הטיפולים של הורמונים לצמיתות כי לאנשים יש הורמונים גבוהיםםם הכוונה להוריד את הורמנוים עם תרופות …שאלה שניה אחרי ניסוי אפלציה אני לא מתמודדת עם כאבים כמובן עם משחות אמלה או אחר לא יכולה להתמודדת עם כאב מה אפשרויות ?
אולי את גם תוכלי להמליץ לי לייזר ללא גילוח ?

אביבית פאשה
אביבית פאשה

היי, ויקטוריה,
אני לא מבינה את השאלה הראשונה שלך. את רוצה לדעת אם אפשר להוריד הורמונים עם תרופות? זו שאלה לרופא. בכל מקרה, ערכים גבוהים של הורמונים הם לא הגורם היחיד לשיעור יתר. לפעמים דווקא ערכים נמוכים יכולים לגרום לשינוי בדפוס השיעור.
לגבי השאלה השנייה שלך, כאב הוא לא פאקטור בטיפולי אפילציה. יש המון דרכים להתמודד עם כאב בטיפולי אפילציה שלא קשורות באילחוש. במכשור מתקדם קיים מגוון עצום של אופציות ללא כאב. ממליצה לך לתת לאפילציה הזדמנות נוספת, כי מנסיוני האישי, יש דרך אחת לעשות טיפול טוב ואלף דרכים להכאיב.
בהצלחה!

אנונימי
אנונימי

היי אביבית, כמה שאלות:
1. אחרי כמה טיפולים בערך הסנטר כבר לא יראה כמו יער?
2. לצערי אני גם רחוקה ממך… האם יש לך המלצה על אפילטורית טובה באיזור חיפה/עמק יזרעאל?
3. מה דעתך על שיטת הסרת שיער- Ymax?
4. (מקווה שאפשר לשאול)- מה טווח המחירים של טיפול פנים באפילציה לסנטר, לחיים ושפם?

תודה מראש (:

אביבית פאשה
אביבית פאשה

תשובות לאנונימית:
1. תלוי בסנטר, אבל כבר בטיפול הראשון מרגישים שיפור. הלו״ז הסטנדרטי למצב הכי קטטוני הוא כזה: חודשיים ראשונים את צמודה אלי, אחרי ארבעה חודשים את ממש מרגישה את הסוף ואחרי שנה וחצי את לא צריכה אותי יותר.
2. אין לי המלצה. מצטערת.
3. דעתי על וואי-מקס כדעתי על טכנולוגיות אור: אסור בפנים.
4. המחיר הוא לא תלוי-אזור אלא פונקציה של זמן. את מוזמנת לדבר איתי טלפונית ואני אתן לך את כל האופציות בכייף.

כוכי
כוכי

שלום
איך אדע שלקוסמטיקאית שאבחר יש מכשיר חדיש ולא מיושן ? לסמוך על המילה שלה ?

אביבית פאשה
אביבית פאשה

כוכי,
פשוט תסתכלי על המכשיר שלה, תבקשי את השם שלו ותעיפי מבט בגוגל. למכשירים ישנים יש חוגות והם נראים בדרך כלל כמו רדיו ישן. החדשים מלאים כפתורים והם לבנים.
לפני כמה ימים שמעתי על אפילטורית שסיפרה שמכשיר האפילציה שלה עושה גם לייזר וגם אפילציה באותו זמן. אין חיה כזאת. פשוט לבדוק באינטרנט. הכי פשוט.