איך למרוח אמלה ולהישאר בחיים

אביבית פאשה הסרת שיער בהרצליה 47 תגובות

כתבה זו באה להסביר איך למרוח אמלה, איך בדיוק אמלה פועלת ולתת כלים לטיפול ללא כאב. ללא כאב – זאת אומרת – ללא תחושה. בכלל. הרבה בנות שואלות מה אני עושה בנוגע לכאב. כשאני עונה "אמלה" הן עונות ש"כבר ניסיתי וזה לא עובד עלי".
גם אני ניסיתי בעבר להשתמש באמלה. גם עלי זה "לא עבד", בגלל העובדה הפשוטה שלא ידעתי איך למרוח אותה.

אז הנה – קבלו שנתיים של התעסקות אובססיבית ממישהי שלא-סובלת להכאיב:
דבר ראשון, נא להכיר: אמלה. אנו מבטאים את המילה כך: EMLA. זה ראשי תיבות של לא-משנה-מה ואחרי שנשתמש בה פעם אחת כמו שצריך, נזכור לבטא אותה נכון לעד!

לפני הכל, חשוב לי לציין שיש אנשים שאסור להם להשתמש במשחה הזו. מדובר על אנשים בעלי רגישויות למשככי כאב מקומיים, אנשים בעלי מחלות דם מסוימות. הכי טוב – ללכת לרופא ולקבל מרשם. זה יוצא גם זול וגם בטוח.

דבר שני שמאוד חשוב לי לציין – ניתן לאלחש כל מקום בגוף, חוץ מריריות (פנים הנחיריים, חלל הפה, עיניים וכ"ו), ניתן לאלחש: פנים, צוואר, ידיים, בתי שחי, מפשעות (ועוד איך!), פי טבעת, ירכיים, שוקיים, אצבעות ו… הבנתם את הרעיון.

כדי להוציא מהאמלה את המקסימום שלה יש צורך בשלושה דברים: זמן, עובי ואטימה. אם אין ברשותנו את שלושת הדברים האלה, נוותר מראש ופשוט נספוג את הטיפול, או שפשוט נקבע טיפול ליום אחר.

היה ואפילו פרמטר אחד מבין השלושה לא בנמצא – לא נמרח, חבל לבזבז את המשחה כי היא יקרה. לפני שנתיים היא עלתה רבע ממה שהיא עולה היום. זה היה "תור הזהב" אצלי בקליניקה. שפריצים של אמלה היו בכל מקום ויכולתי להתנסות בכל מיני סוגי אטימה. ביום בהיר אחד עלה המחיר שלה פי שמונה, ואחרי שקיבלתי פרצוף מהרוקחת, שמתי ברקס וסגרתי את הברז. מה שאני כותבת פה הוא תוצאה של כל החודשים האלה.

לפני שנפנה אל אופן המריחה עצמה, נעבור אחד-אחד על כל אחד משלושת הפרמטרים הללו:

זמן

אמלה היא משחה, וכמשחה תפקידה הוא להיספג בעור שלנו. ככל שנשים אותה ליותר זמן – כך היא תשפיע יותר לעומק. היא מסוגלת להשפיע כמעט עד חצי ס"מ וזה הרבה יותר ממה שאנחנו צריכים. הזמן הוא הסיבה הראשונה בגינה אנחנו "נופלים". כל פעם שאני קונה אמלה בבית המרקחת הרוקח/ת אומר/ת לי משהו אחר: החל מ"מיד לפני הטיפול" ועד ל"שעה לפני הטיפול". כשאני באה להסביר ששעה לא תספיק, היא/הוא מסתכל/ת עלי במבט ה"אין לך מושג על מה את מדברת". כשאני מוצאת סוף-סוף רוקח/ת שיודע/ת על מה היא/הוא מדבר/ת, מסתבר שמדובר על אדם שניסה בעצמו לפני פרוצדורה. ככה זה, רק למי שאכפת יש את התשובות הנכונות בשבילנו.

אז לעניין: כמה זמן אנחנו צריכים להישאר עם הדבר הזה עלינו לפני טיפול? כמובן שלכל בן אדם יש את קצב ההשפעה שלו, אבל הזמנים הם פחות-או-יותר זהים:
בטיפול פנים – שעה.
בטיפול גוף – שימו לב! מינימום שעתיים. מינימום!

הסיבה להבדל הזה מצויה בהבדלים בין עור גוף לעור פנים. עור הפנים שלנו הוא הרבה יותר לח וחדיר מעור הגוף. זה דומה לסחבה של ספונג'ה. עובדה ידועה היא שסחבה לחה תספוג מהר יותר מסחבה יבשה מאוד שהסיבים שלה נוקשים ובלתי חדירים. ככה זה עם עור הפנים שלנו. יש בו הרבה יותר בלוטות חלב, הרבה יותר נקבוביות פעורות. הוא פשוט חדיר יותר. סיבה שנייה היא שפחות כואב לנו בפנים. אני יודעת, זה הפתיע גם אותי, אבל טיפולי פנים הם הרבה הרבה פחות כואבים מטיפולי גוף. עובדה. אני לא יודעת אם זה קשור למוטיבציה שלנו להיפתר משיעור-פנים ואז סף הכאב עולה, או שפשוט אנחנו מחווטים-עצבית ככה. אבל ככה זה.

אטימה

באמלה יש שני חומרים פעילים: לידוקאין ופרילוקאין. לידוקאין עושה לא-איכפת-לי-מה ופרילוקאין תפקידו העיקר-שלא-כואב-לי. החומרים האלה מתחמצנים כשהם באים במגע עם האויר. התחמצנות היא השתנות של חומר. הוא פשוט מפסיק לעבוד. הוא מפסיק לעשות את מה שהוא אמור לעשות. לא טוב. ולפה נכנסת האטימה: היא מונעת מגע של המשחה עם האויר והחומרים ממשיכים לפעול כל עוד הם מוגנים ממנו. אטימה אנחנו משיגות על ידי הנחת ניילון על המקום המרוח.

ניילון יכול להיות כל דבר בין ניילון נצמד של מטבח עד לגליל של טפט למינציה שלקוחה הביאה לי מאיזה גן ילדים שהיא עבדה בו פעם. ואני ניסיתי את כולם! יש לי אפילו ארבעה גלילים שקניתי פעם בחו"ל שמשמשים לסגירה של מזון במקרר. פעם ניקול היו מוכרים כזה ניילון נצמד דביק. כבר אין את זה בארץ. נכון, זה מגביל, ומרשרש בהליכה, וכשזה על הפנים שלנו – זה עוצר נהגים. לכן אני המון פעמים אוהבת שלקוחות באות לטיפולי פנים שעה לפני, נמרחות אצלי ומחכות מול הטלויזיה לפני הטיפול.

עובי

בעובי אני מתכוונת לעובי המשחה, לכמות שלה פר-סנטימטר. אנחנו צריכים לראות את הלבן שלה מתחת לניילון. אם אין מספיק משחה – לא למרוח דק ולקוות לטוב, כי חבל על מה שמרחנו – הוא סתם ילך לאיבוד. עדיף שתמיד תהיה שפורפרת חדשה שתצטרף לישנה. יש לזכור: אנחנו לעולם לא נזרוק שפורפרת שנגמרה לפני שנבוא אלי לטיפול, מהסיבה שאני יודעת איך להוציא ממנה את המקסימום. יש לי שיטה עם שפדולה וכוח פיזי מתון, והופ הנה יצאו להם עוד 8 גרם של זהב לבן.
אסור להתקמצן עם אמלה, או שהיא תנקום בנו ולא תאלחש.

והנה הגענו לסיבה לשמה התכנסנו כאן היום, והיא:

איך מורחים אמלה נכון

1. תכנון הזמן


תכנון הזמן
שימו שעון מעורר. לא צוחקת. תחשבו שעתיים וחצי לפני תחילת הטיפול, שימו צלצול ותתחילו אז. לא דקה אחרי. אם מדובר על פנים – שעה וחצי לפני.

2. בחירת אזור המריחה


בחירת איזור המריחה
יש לבחור היטב את אזור המריחה. לא סתם נפתח קופסה ונשפוך "לפי העין" כי אז נסתבך עם הניילון ויהיה סלט של לבן עם עור, עם שיער שלא טופל ועם מחשבות על בזבוז של אמלה ואיך אני עכשיו הולכת לבית מרקחת לקנות עוד משחה כי עומד להיגמר לי. זה נשמע טפשי אבל קחי לך את החצי דקה היקרה הזו ותחליטי איפה את באמת רוצה לאלחש.

3. הכנה ותכנון האטימה


הכנה ותכנון האטימה
זה שלב שאחרי טיפונת נסיון כבר אפשר לדלג עליו, אבל פה כולן נופלות. דמייני את זה: את מרוחה באמלה, הכל סבבה, אבל שכחת את הניילון. במקרה היום את עושה מפשעות, אז צריך לסגור את הרגליים וללכת למטבח, כי שכחת להביא את הגליל לחדר, אז את שמה עליך מגבת, אבל בשביל זה צריך ללכת לאמבטיה ויש אנשים בבית והכל נמרח והמשחה עברה לבגד. לא! זה מה שהשלב הזה בא למנוע. הכיני את הניילון לפני שאת בכלל פותחת את המשחה. אם את עושה ידיים – קחי בחשבון שאת תוכלי להשתמש רק ביד אחת. תכנני את זה במשך כמה שניות – זה יחסוך עצבים אחר כך.

4. ניקוי


ניקוי
לא צריך סימפוזיון. פשוט לוודא שהאזור שאנחנו רוצים לעשות לו נוק-אאוט נקי מכל מיני זיעה, שומן, חלקיקי בד ממכנס חדש, וכל שאר זוהמה שעלולה להידבק אלינו. אנחנו רוצים שאמלה ורק אמלה תבוא לנו ישירות על העור.

5. מריחה


מריחה
אני לא אוהבת למרוח בידיים. זה מרגיש בזבזני. יש לי שפדולות בקליניקה שאני נותנת ללקוחות. זה קטנוני, אבל אמלה היא קטנונית. יש לזכור למרוח כמות יפה ולא להתקמצן. את תודי לעצמך אחר כך.

6. אטימה


אטימה
בתמונה אני מניחה את הניילון ביד אחת כי היד השנייה מחזיקה את המצלמה של הטלפון, אבל לידע כללי זה השלב שהכי מעצבן אותי, באופן אישי, כי לא משנה כמה יפה אני אניח את הניילון – תוך חמש דקות הוא ישנה מיקום ויצ'תקמק. יש לי לקוחות שהגיעו לרמה מדהימה של אטימה, שלא תבייש חדר במלחמת המפרץ. אני הרבה פעמים מצלמת ניסים קטנים כאלה, רק כדי לשחזר את ההצלחה עם לקוחות אחרות. בגלל מורכבות השלב הזה אני מחזיקה את כל סוגי הניילונים האפשריים. יש לי אפילו מדבקות של קופת חולים שמשתמשים בהן לקבע את המחט של האינפוזיה על העור. הן זולות מאוד ומגיעות בשני גדלים ואל תטרחו לחפש אותן בסופר פארם כי אין שם. לכו ישר לבית מרקחת של קופת החולים שלכן. במכבי בהרצליה אין כי אני כל חודש גומרת להם את המלאי…

7. התלבשות


התלבשות
הכוונה היא ללבוש בגד רפוי מאוד על אזור המריחה. הרבה פעמים נראה לנו שאם נאלחש ירך ונלבש מכנס ג'ינס מעל זה יקבע את המשחה. לא. זה רק ילחץ על האטימה ומשחה תשפריץ על כל הג'ינס. זה הזמן לשלוף מארון הבגדים את השרוואלים, השמלות וכל בגד רפוי שהיה מודרני בשנות השמונים. תחשבו רופף.
זהו. אנחנו מוכנות לטיפול.

שני דברים שאני רוצה שתזכרו בקשר לאמלה:
היא מחזיקה בערך חצי שעה טובה בטיפול. לכן כשמדובר בטיפול ארוך מחצי שעה, אני לא אוריד את כל הניילון – אני אעשה את זה לאט-לאט, בחלקים. מסיימת חלק, חושפת קצת ניילון, מנגבת, עוברת הלאה.
דבר שני – אמלה היא באמת טובה באלחוש. אבל היא יוצרת תלות. אני לא אוהבת ישר להציע אותה מהסיבה הפשוטה שהרבה מאיתנו יכולות בהחלט לעבור טיפול בלעדיה. מספיקות פעמיים של שימוש וכבר לא נוכל לשאת את אותו ה"כאב" שלחלוטין עמדנו בו בטיפולים קודמים.

לכן אם את מרגישה חוסר נוחות בטיפול, אל תקפצי ישר לאמלה, כי כמה שהיא טובה – ככה היא דורשת זמן והתעסקות.


בקרוב כתבת המשך על איזורים נוספים שניתן לאלחש…

אלחוש מפשעות באמלה

47
תגובות

avatar
19 שרשור הודעות
28 תגובות
0 עוקבים
 
הודעות עם הכי הרבה תגובות
הודעות חמות
24 כותבים
אביבית פאשהנועהורד אשכנזימאיהליאל כותבים אחרונים
לינוי
לינוי

אהבתי מאוד את הכתבה! אני מרחתי כבר כמה פעמים אמלה ובהחלט חידשת לי כמה דברים! אכן זה יוצר תלות, פעם יכולתי לעשות לייזר בעוצמות גבוהות ומאז שהתחלתי עם אמלה אני לא מסוגלת בלעדיה.
כתבה מעולה בכל אופן! את נשמעת מאוד מקצועית ויסודית!

לינוי
לינוי

ושכחתי לשאול: את עושה אפילציה?

אביבית פאשה
אביבית פאשה

הי לינוי,

תודה רבה!
לפעמים אני שוכחת שאנשים קוראים את מה שאני כותבת. ו… כן! אני עושה אפילציה. בהתלהבות!

Kem
Kem

איך אפשר ליצור איתך קשר ?

אביבית פאשה
אביבית פאשה

אפשר בטלפון – 0525519419

סיוון
סיוון

היי, תודה רבה על הכתבה המפורטת והמדוייקת, האם אפשר למרוח את המשחה במפשעות בשפתיים? זה לא מסוכן שהמשחה עלולה להיכנס פנימה?

סיוון
סיוון

ועוד דבר.. הרי האזור מכוסה במשחה הלבנה .. אז מה המטפלת עושה כשהיא צריכה לשים את הג׳ל של הלייזר?

אביבית פאשה
אביבית פאשה

הי סיוון,
שאלה יפה.

אמלה לא תאלחש ריריות ולכן רק החלק החיצוני של השפתיים יאולחש. החלק הפנימי לא יושפע ממנה. זה גילוי שנתקלתי בו ממש לפני כמה ימים. היא לא מאלחשת ריריות (ולפעמים אפילו טיפה שורפת במגע איתן) אבל היא לא מזיקה. שימוש ידוע של המשחה הזו הוא בעיכוב שפיכה, אז היא לא תזיק במגע.

לגבי העבודה עם אמלה: המטפלת מנגבת כל זכר למשחה לפני התחלת הטיפול. זה הקטע המעצבן בשימוש באמלה: העור נשאר מאולחש רק עד עשר דקות מרגע שהסרנו אותה. השכבות העליונות יהיו מאולחשות עוד שעה, אבל עומק העור יתעורר הרבה לפני. לכן היא צריכה לעבוד מהר, כך שהסרת הניילון וניגוב המשחה ייעשה שנייה לפני שהיא מורחת את הג׳ל ומתחילה טיפול.

בהצלחה!
אביבית

שולמית
שולמית

שלום אביבית.
במידה ולא הסרתי שיער מאזור מסויים במשך תקופה ארוכה. ונראה כאילו כרגע הוא מכוסה בהרבה שיער( אולי ברוב השיער במקום זה) וזה אזור שאני מעוניינת לעבור בו תהליך אפילציה. אך כרגע עליי להסיר שם את השיער בשעווה.
תוך כמה זמן אוכל להתחיל טיפול אפילציה? האם עדיף לחכות שוב תקופה ארוכה בה יגדלו רוב השיערות?

אביבית פאשה
אביבית פאשה

שולמית,
תודה על השאלה!
אם את לא יכולה בשום פנים ואופן להמנע משעווה כרגע, אין לך ברירה אלא להמתין שוב לצמיחה מחדש של השיער. את לא צריכה לחכות לצמיחה מלאה של האזור. חכי עד שיתחיל שוב להציק לך ולכי לאפילטורית. היא תוכל לחסל את השיער בנגלות. אורך של חצי מילימטר מספיק לאפילציה.

ליבי
ליבי

תודה על הכתבה, עזרת!

אנונימית לעת עתה
אנונימית לעת עתה

היי אביבית היקרה, מה שלומך?
ראשית כל אני רוצה לציין כי הבלוגים והכתיבה שלך הם נקודת אור בתוך כל העולם המטורף הזה של השיעור.
אני כבר תקופה ארוכה עוקבת לי בשקט אחרייך, מחכה לרגע בו יהיה לי טיפה של אומץ ליצור איתך קשר.
אני מתנצלת מראש על המגילה הארוכה..
אני בת 28 וסובלת (הסבל של חיי) משיעור יתר מהיותי ילדה קטנה. בכל נקודה בחיים שלי הוא שם, לא נותן לי להנות מהדברים הקטנים, כל מה שמטריד אותי זה רק הוא!
כאשר אני קוראת על נשים מסויימת שמתלוננות על שיער ברגליים, מפשעות, בית שחי… אני "צוחקת" לי בשקט ואומר שהלוואי ואלו היו המקומות שמפריעים לי, נדמה לי שהייתי חיה איתם די בשלום.
אצלי התופעה חמורה בהרבה וכוללת שיער בעורף, בגב כולו, בבטן, ישבן, כתפיים, חזה וכו'.. פשוט הכל(וכמובן גם המקומות "הרגילים" בהם לנשים יש שיער) השיער הוא אמנם די פלומתי אך לא בהיר, כאשר צבע העור שלי הוא בהיר.
בגיל ההתבגרות ובעקבות צחוק של ילדים אכזריים עשיתי ניסויים עם סכין גילוח, מה שכנראה החמיר את המצב. בשלב התבגרות מאוחר גיליתי את "נפלאות" השעווה ובתקופה מסויימת זה הקל מאוד על חיי, איפשר לי ללכת לים טיפה, ללבוש גופיות.. אך לאחרונה נדמה כי זה כבר לא אפקטיבי ואפשרי, מה גם שהתחילה לי תופעה נוראית של שיער שגדל לתוך העור בכמות גדולה.
לאחר שנים של חפירה וקריאה באינטרנט הבנתי כי לייזר וטכנולוגיות אור למיניהן הן פתרון לא טוב עבורי, מאחר ורוב האזורים הם הורמונליים וזה עלול להחמיר את המצב.
כעת יש לי מספר שאלות ואני יותר מאשמח אם תוכלי לענות לי:
1) האם על פי דעתך המקצועית אפילציה הינה פתרון אולטימטיבי וריאלי עבורי? לפחות לאזור החזה אשר כולו מלא בשיער דק יחסית, עורף, כתפיים, גב?
2) האם בהערכה גסה ניתן לומר תוך כמה זמן אפשרי לסיים אזורים אלו? שנה שנתיים חמש עשר?
יש לי עוד שאלות רבות… אבל נתחיל בינתיים באלו על מנת לדעת אם בכלל זה הכיוון אליו אני צריכה לפנות.
אשמח מאוד למענה, מודה לך שוב על ההשקעה בבלוגים המפורטים שלך

אביבית פאשה
אביבית פאשה

היי אנונימית,

אני נתקלת בהמוווון ״סיפורי שיער״ בעבודה שלי וגיליתי שלמרות שכל סיפור מיוחד בפני עצמו, יש שלושה טיפוסים בולטים: בנות שהן לא שעירות בגוף אבל סובלות משיעור פנים חריג, השיער הוא עבה מאוד ויש גזיליונים ממנו; בנות שהשיעור שלהן הוא לא חריג בעובי, אבל בעל נטיות כיבוש שלא יביישו את אלכסנדר הגדול, ואפשר למצוא פלומה על כל סנטימטר מרובע בגוף שלהן; והנבלות שיש להן בית שחי, מפשעות ורגליים. כמובן שיש את כל טיפוסי הביניים, אבל כל אחת מאיתנו היא בעלת נטייה לכיוון אחד מהטיפוסים הללו.

את, אנונימית יקרה שלי, ממוקמת טוב-טוב באמצע. מעבר לזה שאת שוברת לי את הלב, אני יכולה לומר לך שכמובן שיש מה לעשות איתך. את צריכה בראש ובראשונה לבקש מהאפילטורית שלך לדלל את המקומות שהכי מציקים לך. שיעור גוף כנוע מאוד לאפילציה וניתן לראות ולהרגיש הקלה משמעותית כבר מהטיפול הראשון. אבל בהחלט מדובר בהתמסרות לתהליך מבחינה כלכלית ומבחינת הזמן שלך. לכל אזור בגוף לוקח עד שנה וחצי של טיפולים כדי להסתיים. אני, במקומך, הייתי בוחרת שני אזורים שהכי מביאים לי את הקריזה ונכנסת בהם ורק בהם. רק אחרי שאת רואה שיפור משמעותי – תעברי הלאה. זה קטע חשוב, מכיוון שהעבודה שלך תצטרך להיות בעיקר נפשית. את חייבת להאמין בתהליך ואמונה רוכשים בהדרגה.

את חייבת למצוא אפילטורית אחראית שיודעת לעבוד על גוף. היא צריכה לדעת להוביל אותך במסע שלך, לשבת איתך על תיעדוף של אזורים ולתעל את הטיפול כך שיפטור אותך קודם כל מהדברים שהכי מפריעים לך. קודם תחסלו את מה שרואים ואחר כך את מה שמדמיינים. אולי תדללו קודם את שני אזורי הבחירה שלך משיער בולט ורק אז תעברו לחיסול השיער הפלומתי יותר, או שאולי תחליטו לעשות חיסול מוחלט מהמילימטר הראשון, רק כדי שתוכלי לראות את היכולות שלה ולתאם את הציפיות שלך מהטיפול וממנה.

היא תצטרך גם לדעת להדוף אותך כשתתלהבי מידי מהטיפול בהתחלה ותרצי לדלג לאזור אחר שפתאום מציק לך, לפני שתסיימי את מה שהחלטתן עליו.

קשה לומר בדיוק כמה שעות תצטרכי לכל אזור. זה תלוי בכמות השיער וחשוב מכך – מהמטרה שלך: דילול משמעותי או כיסוח חסר-פשרות.
הייתי מתחילה בכתפיים ובחזה. הורגת למוות את הארוכות/עבות/כהות לוקחת לעצמי שבועיים לעשות חושבים עם מה שנשאר ואז חוזרת לנגלה נוספת. עורף הייתי משמידה מייד אחר כך. גב מכחידה בסוף.

בהצלחה,
אביבית

רוני
רוני

שלום אביבית
יכול להיות שהאמלה עוזרת בטיפול אפילציה אבל את המריטה בפינצטה שמגיעה אחרי המחט אני כן מרגישה?

אביבית פאשה
אביבית פאשה

הי רוני,

אין מריטה בפינצטה אחרי אפילציה.
את לא אמורה להרגיש את הוצאת השיערה מהזקיק אחרי שהמחט הייתה בו.
השיערה אמורה לצאת ללא התנגדות.
קיימים מקרים שבהם אולי כן תורגש הוצאה, אבל מייד אחרי את תשמעי את האפילטורית שלך מקללת/מתעצבנת וחוזרת לעשות וידוא הריגה.

לא קשור אמלה או לא-אמלה! את לא אמורה להרגיש הוצאת שיערה אחרי חישמול.

בהצלחה,
אביבית

ליאת
ליאת

היי .. אמלה תיהיה יעילה גם בנושא הזרקות חומצה אלרונית באיזור לחיים / שפתיים בפנים ?

אביבית פאשה
אביבית פאשה

היי, ליאת
דיברנו בטלפון אבל אני בכל זאת עונה:
במריחה נכונה אמלה עוזרת ב-ה-כ-ל! כשמדובר בעור הפנים, אין צורך למרוח מעל ל-45 לפני טיפול, ואת מסודרת.
בהצלחה גדולה

אודליה
אודליה

שלום אביבית.
מספר שאלות לי אלייך יקירה:
האם ניתן לבצע אפילציה בהתחלה של הנחיריים? לא את כל הנחיר כמובן רק את החלק אותו רואים מבחוץ. הנחיריים אצלי מעט גדולים ואני נאלצת להוציא את מה שרואים בעזרת פינצטה. קראתי במקום מסויים שישנם מקומות שאסור לבצע בהם אפילציה ונחיריים הוא אחד מהם האם זה נכון?
כמו כן, כמה זמן לוקח להסיר שיער מהעורף להערכתך?
ודבר אחרון, מתי תפרסמי פוסט חדש?? אני עוקבת בשקיקה ! והאם תוכלי מתישהו להראות תמונות של לפני ואחרי של כל מיני אזורים מסויימים בגוף? זה ממש נותן תקווה. הייתי שמחה לכך.
תודה רבה לך.

אביבית פאשה
אביבית פאשה

תשובות לאודליה:
העור שמצפה את פנים הנחיריים שלנו הוא רירי ומלא שיערות שתפקידן (בין היתר) ללכוד לכלוך, מה שהופך את האזור הזה למלא בפתוגנים. אם נתלוש שיערה, נאפשר להם כניסה לגוף שלנו. לכן אסור בתכלית האיסור למרוט שיער נחיריים.
האינטרנט מלא במידע לגבי איפה מותר ואיפה אסור להסיר שיער באפילציה. רוב התשובות לגבי השאלה שלך יסתכמו באיסור לעשות שם טיפול אפילציה. זו טעות. מותר בהחלט לעשות אפילציה בתוך הנחיריים, בסביבה מבוקרת, סטרילית כמה שאפשר ועם אלחוש טוב-טוב, כי המקום הזה מאוד רגיש.
לגבי כמות השעות הנדרשות לנקות עורף – תלוי בעורף. אני מכירה עורפים שיתקרחו תוך חצי שעה, ועורפים קשי-עורף (סורי, לא יכולתי לוותר) שאולפו רק בתום עשר שעות ויותר.
לגבי תאריך לפוסט חדש – חייבת לומר שעשית לי את החג!! זאת כזאת מחמאה לקבל דרישה לפוסט שיצא לי ריקוד-שמחה קטן… הפוסט הבא בדרך!
לגבי תמונות – אני פוצחת כמעט כל טיפול בצילום. יש לי מאגר תמונות ענקי ופנטזיה לעשות בוק לכל לקוחה, מן ״התפתחות האבולוציה״ כזה, שאותו אני אדפיס כקולאז׳ ואתלה על כל קירות הקליניקה שלי. זה יראה כמו הסצינות האלה בסדרות משטרה כשהבלשים פורצים לבית של החשוד ואז הם רואים תמונות של הקורבנות שלו מכסות כל סנטימטר על הקיר ממול. כזה אני רוצה. אבל זה לא יקרה מטעמי מוסר. אף אחד לא ירצה חתימה דיגיטלית של איך הוא היה קודם. אנחנו באות כדי להיפטר ממשהו שהכי מציק לנו בעולם. אז בתמונות שלי אני משתמשת כדי להראות ללקוחות חדשות למה לצפות, או כשמשעמם לי.
חג שמח!!

מרים
מרים

היי, עשיתי אתמול בלילה אפילציה, מתחת לשפה התחתונה, אבל עדיין רדום ופוח לי השפה, אני לא יודעת אם מכאב הטיפול או מהאמלה.
מה את מציעה?

אביבית פאשה
אביבית פאשה

מרים
לצערינו אמלה מפסיקה להיות יעילה אחרי מקסימום שעה מרגע שמחינו אותה מהעור, כך שכל חוסר תחושה שאת חווה עכשיו לא קשור לקרם. את לא נותנת מספיק פרטים על הטיפול (זמן הטיפול, עוצמה, סוג ועובי מחט) אבל נשמע שהכאב מהטיפול הוא מה שאת מרגישה עכשיו. אם האפילטורית הייתה יסודית וטיפלה מעל רבע שעה באיזור הקטן הזה, סביר שאת תרגישי כאב למגע בימים הקרובים. לא הייתי מתרגשת מזה אבל בהחלט הייתי דואגת שלא לחשוף לשמש. לחלוטין!
בנוסף הייתי מיידעת את האפילטורית ומתיעצת איתה כדי שתכיר טוב יותר את התגובתיות של העור שלך לטיפול שלה.
בהצלחה בהמשך

בתאל
בתאל

היי אביבית,
אני באמת לא מבינה למה את בין הבודדות שעוד נותנות אמון מלא ומתעסקות רק באפילציה?
אני מחפשת בנרות אפילטורית עם דרך כמו שלך, שמאמינות באפילציה שהיא באמת הפתרון. כי גם אני מאמינה בכך.
פתאום נראה שכל קוסמטיקאית, אפילו אם היא הייתה מתעסקת רק באפילציה בעבר "בוגדת" במכשיר ומציעה פתרונות שכביכול יותר מהירים, יותר טובים לדעתה כמו לייזר וקרני אור למינהן. הן טוענות כי אפילציה היא אך ורק לאזורים קטנים, למקום עם מעט שיער כמו שפם או להשלמת טיפול לייזר שנשארו מעט שיערות. אך מה עם העורף?? הכתפיים??? הפנים?? למה להפוך את הלקוחות לשפני נסיונות ולא להיות בטוחים שאזורים אלו אכן יגיבו טוב לטיפול.
זהו פוסט של תסכול, מצטערת הייתי חייבת. הלוואי והיית קרובה גיאוגרפית אליי!!!

אביבית פאשה
אביבית פאשה

בתאל
לאפילציה יש מוניטין לא טוב, ואפשר להבין למה. הוא מוצע כקורס של 20 שעות (במקרה הטוב) ובמקומות בו הוא נלמד בדרך כלל מתיחסים אליו כאל עוד משהו שקוסמטיקאית יכולה לעשות. אפילציה היא עולם שלם של ידע ומיומנות ומקומה בין שיטות הסרת השיער משקף את היחס המזלזל שהיא מקבלת. לכן אני מאוד מתחברת למה שאת אומרת, אבל לא מופתעת מהמצב שלה בארץ.
המעבר לטכנולוגיות אחרות נעשה מכמה סיבות: קודם כל, התעיפות החומר. זה תחום קשה פיזית והעבודה עצמה לא נותנת מקום לשום דבר אחר. את עם העיניים והידיים על הלקוחה תוך ריכוז מתמיד ללא הפסקה. זה נכון שתוך כמה דקות מתחילת הטיפול את נכנסת למן טראנס מונוטוני, אבל העבודה היא מאוד מאמצת. את עושה שיערה-שיערה ואין קיצורי דרך. הסיפוק הוא רחוק מלהיות מיידי והמון פעמים לקוחות מאוכזבות מכך שלא ניתן לסיים את כל העבודה בפעם אחת. יש משהו מאוד מפתה בלגלח, להעביר ״גיהוץ״ ולשלוח הבייתה.
בקשר למשפט ״אפילציה מתאימה רק למקומות קטנים״ – אני לא מבינה אותו ובטח שלא מרגישה צורך להתיחס אליו בכלל. כנ״ל לגבי המשפט ״לא להיות בטוחים שאזורים מסויימים יגיבו״ – אין דבר כזה ״אזור שלא מגיב״. זה כמו לומר ״יש ביצים שאם נרתיח אותן שעה הן עדיין יהיו רכות״. זה או שלא הדלקת את האש או שהדלקת את האש אצל הכיריים של השכן.
תודה על התגובה שלך. אני איתך בכל מילה שכתבת. ורק שתדעי – כל פוסט שלי הוא פוסט של תסכול…

רחל
רחל

האם מתר לעשות אפילציה מסביב לעין??

אביבית פאשה
אביבית פאשה

רחל,
כן!!

sera
sera

תותחית! חבל שאני רחוקה מהמיקום שלך..
מקנאה בלקוחות שלך, לא פשוט למצוא מישי טובה ולסמוך עליה בעניים עצומות.

אנונימית
אנונימית

היי , אני עושה השבוע בדיקות דם ואני מאוד מפוחדת )אני בת 14( שמעתי על המשחה ובדקתי בגוגל עליה ומצאתי את מה שרשמת.. המשחה עוזרת גם לבדיקות דם? אם כן, לא מרגישים כלום?

אביבית פאשה
אביבית פאשה

אנונימית
האמלה יכולה לאלחש עד חצי סנטימטר מתחת לעור. בבדיקת דם מגיעים טיפה יותר עמוק, אבל החלק הכואב נמצא בתוך החצי סנטימטר הזה. אז אם תעשי בדיוק מה שכתוב בפוסט – שימי כמות יפה של משחה, תאטמי ותחכי שעתיים – לא תרגישי כלום.
את יכולה לעשות חזרה גנרלית יום לפני.

ניצן
ניצן

היי אביבית,
התחלתי טיפולי לייזר ללא הגבלה והמטפלת אמרה לי שכאשר מורחים אמלה הטיפול פחות אפקטיבי (אמרה שבמקום לעשות 8 טיפולים, אצטרך הרבה יותר). האם זה נכון? לא ברורה לי ההשפעה של אמלה על הטיפול כי חשבתי שזה רק מאלחש את המקום..

אור-יה
אור-יה

היי אביבית מה שלומך?
יש לי מספר שאלות מקווה שתוכלו לעזור לי.
1. האם לאחר לידה תהיה הצלחה טובה יותר לטיפולי הסרת שיער? או שאין קשר בין הדברים? זכור לי ששמעתי פעם דבר כזה.
2. מהבנתי מדברייך אכן יש אזורים שכן יושפעו טוב מטיפולי אור ולייזר וכל השאר מתאימים לאפילציה. בכוונתי להתחיל טיפולי אפילציה אך מאחר ואני סובלת משיעור יתר בכל הגוף הדבר נראה לי לא הגיוני ולא ייגמר לעולם. על כן, האם האזורים: רגליים(חלק תחתון ועליון) שחי, בטן, גב תחתון +ישבן ידיים ומפשעות ניתן לפי דעתך להסיר בטכנולוגיות אחרות שהן לא אפילציה עם תוצאות טובות? את כל השאר (פנים, חזה עורף כתפיים ) שהם אזורים הורמונליים להבנתי אני מעוניינת להתחיל טיפולי אפילציה.
אשמח למענה

אביבית פאשה
אביבית פאשה

אור-יה
1. כן. אחרי לידות כוח ההתנגדות של הגוף שלנו פוחת וטכנולוגיות אור משפיעות טוב יותר על הגוף. גם ככל שאנו מתבגרות הטיפולים יעילים יותר. אנחנו יותר מאוזנות הורמונלית וכושר התחדשות התאים שלנו יורד – מה שעוזר להסרת השיער בטכנולוגיות האור.
2. אני לחלוטין מבינה אותך. אז ככה: רגליים תחתונות (הכוונה לשוקיים), מפשעות, בתי שחי – הייתי עושה בלי היסוס. קרוב לוודאי שלא תקבלי תוצאה של מאה אחוז, אבל מטפלת טובה תקרב אותך לשם. לפנים, צוואר, פטמות, כתפיים, לא הייתי מתקרבת בטכנולוגיות אור. כל השאר: ירכיים, ישבן, בטן וכדומה זה הימור. הכי טוב לצלם לפני, לעשות כמה טיפולים, להפסיק שלושה חודשים ושוב לצלם. זה ייתן לך את האינדיקציה הכי טובה לדעת אם את זורקת כסף סתם, או שזה מתאים לך.

אביבית פאשה
אביבית פאשה

ניצן
נכון. מריחת אמלה לא משפיעה לרעה על טיפול הסרת שיער ולא מורידה מאפקטיביות הטיפול. אם כבר, ההיפך: האלחוש מאפשר למטופלת לעמוד בעוצמה גבוה יותר של אנרגיה שהופכת את הטיפול ליעיל יותר. כמובן שאז יש צורך במטפלת שיודעת להזהר מטיפול-יתר (שעלול להסתיים בכוויות), אבל זה כבר ענין אחר.

מורן
מורן

היי, רציתי לדעת לגבי אורך חיים של המשחה.. על גבי האריזה כתוב 4 שבועות מרגע הפתיחה, עד כמה באמת צריך להקפיד על זה?

אביבית פאשה
אביבית פאשה

מורן
לא נעים לומר, אני לא ממש מקפידה בקטע הזה. האמלה מאוד יקרה וארבעה שבועות בהחלט לא מספיקים לסיים שפורפרת. אבל באותה נשימה חשוב לי לציין שזלזול בהוראות כתובות הוא לא דבר שאני יכולה להמליץ עליו.

נעמי
נעמי

תודה רבה לך על המידע אני עשיתי טיפול ליזר העפעפיים ומתחת לעיניים ארבע טיפולים הכאב הוא היסטרי בלי שום אילחוש הפעם אני רוצה לנסות עם אמלה, איך אפשר לאטום את האזור?

אביבית פאשה
אביבית פאשה

נעמי
אני מניחה שמתחת לעיניים את יכולה למרוח ולהסתדר עם ניילון כלשהו. בקשר לעפעפיים עצמם – לא הייתי אוטמת בכלל. הייתי מורחת שכבה ממש דקה ומקווה לטוב. אני לא ממש בקיאה באזורים שאין בהם שיער, אז כדאי לך לשאול את הרופא המבצע איך להתנהג איתם. עדיף להיזהר מאשר להצטער.
בהצלחה

נעמי
נעמי

דיברנו בפון תודה על האינפורמציה אני בהחלט אסספר לך איך הלך הטיפול עם האמלה אני ממש מקווה שזה יעזור

יפית
יפית

היי אביבית.
אם אני עושה שעווה באופן קבוע באזורים מסויימים, אז אוכל להתחיל טיפולי לייזר בקרוב? או שעליי קודם להאריך את השיער? כי הבנתי שרק אחרי גילוח הלייזר תופס. ומה קורה במצב שאחרי שעווה? ואני רוצה עכשיו להתחיל טיפולים
אשמח לתשובה ממך

אביבית פאשה
אביבית פאשה

יפית,
אם את מורטת באופן קבוע עדיף לך להפסיק ולעבור לגילוח לפחות חודש וחצי לפני התחלת הטיפולים. את ממש לא צריכה להאריך את השיער, אלא פשוט לעבור לגילוח ולהתרחק כמה שיותר מתקופת המריטות.
שעווה עושה שני דברים שעלולים להפריע לטיפול: היא, קודם כל, מרוקנת את הזקיק משיער. כל טיפול להסרת שיער מחייב נוכחות של שיערה. הזקיק הריק אמנם יתחיל בהצמחת שיערה חדשה, אבל התהליך הזה לוקח זמן. לפעמים יעברו חודשים עד להצמחת שיער חדש. אני יודעת שהרבה בנות חושבות שהשיער צומח מייד. זו תפיסה מוטעית! השיער שנראה צומח מייד אחרי טיפול שעווה הוא שיער שנתלש בטיפול השעווה הקודם.
הדבר השני שעלול להפריע בטיפולים הוא אופי הצמיחה החוזרת (דיברתי על הנושא הזה כל כך הרבה פעמים): שיערה נתלשת והזקיק מתמלא בדם ומייד קורס לתוך עצמו. לא תמיד אפשר לראות את זה, אבל זה קורה בכל תלישה. הדם שנקרש יפריע לשיערה הבאה שתצמח בזקיק הזה והיא עלולה לצאת באופן עקום/כלוא. זה מפריע לטיפול.
אני מבינה שאת רוצה להתחיל כבר את הטיפול, אבל את נכנסת למערכת יחסים ארוכה. אל תרוצי את זה. תעזרי לעצמך להיכנס לקרב עם ארסנל מלא, כי את תצטרכי אותו.
בהצלחה

ליאל
ליאל

האם לנשים לאזור האינטימי מותר למרוח כולל השפתיים?

אביבית פאשה
אביבית פאשה

ליאל,
אמלה מיועדת בין השאר גם כמעקב שפיכה, אז היא מותרת לשימוש בשפתיים, אבל (!) חלק מהבנות שמשתמשות בה מדווחות על תחושת שריפה וחוסר נעימות במגע של הקרם בריריות. תנסי למרוח אותה על האזור החיצוני של השפתיים בלי לתת לה ״לברוח״ פנימה.

מאיה
מאיה

זה שאלה כללית מאחר כי הרופאה אמרה לי לקנות אמלה למפשעות, אני יכולה לשים אחרי גילוח קרם גוף רגיל ולאחר מכן את המשחה שמרדימה? ואחרי כמה זמן ההרדמה מסתיימת?

אביבית פאשה
אביבית פאשה

מאיה,
בואי נעשה סדר: אמלה לא מרדימה – היא מאלחשת. את כן תרגישי את הטיפול, אבל בעוצמה נמוכה.
עדיף למרוח את האמלה ישירות על העור. כל דבר שיחצוץ בינה לבין העור יפריע לפעילות שלה.
דבר אחרון: אסור למרוח אמלה על פצעים, אז שימי לב שאת לא נפצעת או נשרטת בגילוח. זה חשוב מאוד.

ורד אשכנזי
ורד אשכנזי

הי אביבית, כתבהה מעולה! ענית לי על כל השאלות שהתרוצצו לי בראש בנוסף לשאלה למה זה כזה יקר!
אז תודה רבה שהרגעת אותי וכתבת בכנות מלאה.❤

אביבית פאשה
אביבית פאשה

היי, ורד
תודה רבה על המחמאות!! עשית לי את היום

נועה
נועה

אני עושה בדיקת דם השבוע אז אם אמרח את האמלה ואאטום בניילון נצמד ואחכה שעה וקצת ולפי מה שקראתי לבדיקת דם מספיק שעה עם המשחה? זה ירדים ולא ארגיש כלום? (בחרדה מבדיקות דם לכן חשוב לי הלא להרגיש)

אביבית פאשה
אביבית פאשה

נועה
זה בטח מאוחר מידי… אבל אני עונה:
חכי יותר משעה. לפחות שעה וחצי משום שהמחט נכנסת עמוק. כשאני קוראת את השורה הזאת אני חושבת שאולי טוב שלא הספקתי לענות לך…
אמלה מאלחשת, היא לא מרדימה. זה אומר שעומק ההשפעה שלה הוא טוב למחט של אפילציה שנכנסת לא יותר משני מילימטר במקרה הכי עמוק. מחט של בדיקת דם נכנסת יותר עמוק מזה. אבל הכאב שנובע מבדיקת דם הוא הכניסה הראשונית ואת זה האמלה מאלחשת ממש טוב (בשימוש נכון).
אז התשובה היא ״כן״.
מקווה שעברה לך טוב הבדיקה
אשמח לעדכון