על אפילציה וכאב

אביבית פאשה הסרת שיער בהרצליה 18 תגובות

אפילציה כואבת? כן.

מה? עדיין ממשיכים לקרוא? טוב, אז למען כל מי שלא ירדה בתחנה הקודמת – הפוסט הזה מוקדש לכן.

אפילציה מגיעה עם קונטיינר של תפיסות מוטעות, וזה פשוט חבל, כי לא מספיק שהיא לא שיווקית בעליל, היא גם מבוצרת בתוך בונקר של חוסר ידע ובורות. השם הרע שיצא לאפילציה כל כך מושרש ומוטמע, שאפילו לא צריך לפרט למה – המילה עצמה "אפילציה" מגיעה מובנית עם פרצוף חמוץ כזה, שבעוונותיי, גם אני מוצאת את עצמי עושה אותו כתשובה לשאלה "במה את עוסקת?". "אפילציו" (לא, זו לא שגיאת כתיב) מה שקורה, זה שבזמן אמירת המילה נחירי האף מתכווצים מטה וזווית הפה עולה מעלה – דבר שגורם להברה האחרונה במילה להישמע כאילו היא יוצאת לי מהאף, במקום מהפה. ועל כל זאת נוספת אינטונציה של ספק-התנצלות ספק-אכזבה.

אני חושבת שמכל הרעות והחולות, מה שהכי דופק את המוניטין של האפילציה הוא הכאב. יושבת לנו פה בארץ תעשייה שלמה של טכנולוגיות שמשקרות לנו בפנים ומאכילות אותנו לוקשים. זה התחיל בלייזר ואז עשתה עלייה האינפרא אדום. וכל מה שאנחנו שומעים בפרסומות זה "ללא כאב". כשאנחנו על המיטה מתחת למכונה, ערומות ומביטות נכונה על מצבינו העגום – אם כואב או אם לא – זה כבר לא משנה. "זה תיק-תק נגמר" אנחנו מרגיעות את עצמינו "עוד שנייה והביתה". אפילו אם כאב לנו – זה כאב שנתפס ככאב שקרי כי, אחרי הכל, זה לא שמשהו חדר אלינו. זה אמנם מרגיש כמו דקירה – אבל זה לא!

אני לא הולכת לזבל אתכם או למשוך אלי לקליניקה בדיבורי "זה לא כואב – זה רק מורגש". באפילציה, מה לעשות, מחדירים מחט לזקיק ונותנים לו זאפ. ככה. שימות. אבל!! הכאב של האפילציה נובע בדיוק מאותו המקום של הכאב בלייזר ובאינפרא וב-IPL. נובע מהחום. לא מהמחט. את המחט באפילציה לא מרגישים. היא בעובי של השיערה ולפעמים דקה יותר והיא מוכנסת לחור קיים. אין דימום. אין דקירה. באנגלית, בכלל לא קוראים למחט needle. קוראים לה probe שזה "גשוש" או "אלקטרודה". אם נסתכל על מחט של אפילציה מתחת לזכוכית מגדלת טובה, נראה שברוב המחטים (ובכל המחטים בהן אני משתמשת) אין חוד בכלל – היא עגולה. מה שנקרא באנגלית blunt. הכאב באפילציה והכאב בלייזר ובמכונות ה-IPL הוא אותו כאב. אם כואב פה -יכאב גם פה.

אתן עדיין כאן, הא? רק מוודא.

אז עכשיו, כשסגרנו את עניין המחט, אני רוצה להסביר קצת על מכונות האפילציה שיש לנו היום ועל כמה שהן שונות מהמכונות של פעם. האפילציה עצמה – הטכנולוגיה – לא השתנתה. העיקרון נשאר זהה. זה אותו העיקרון של כל מכונות הסרת השיער היום – השימוש בחום כדי להרוג את הזקיק. מה שמבדיל את היום מפעם הוא המהירות שבה משודר החום הזה ליעד שלו. בטכנולוגיות אור החום הזה נוסע דרך השערה. הוא מחמם את כל הזקיק ועד שהוא מגיע לשורש – הוא שורף עכל הדרך ובמקרים רבים לא נשאר ממנו מספיק כדי לחסל את הנבלה הקטן שיושב בלמטה-של-הבסיס וממשיך להצמיח שוב ושוב את אותה שערה. לפעמים הוא נפגע ומצמיח שערה דקה יותר. אבל עדיין – קיבלת שערה. באפילציה כל החום מתרכז במקום הנכון. המחט מבודדת ורק בקצה שלה יוצא הפולס בכמות מדודה וקצרה מאוד. ופה נמצא השכלול – כל תקופה יוצאת מכונה בעלת פולס קצר יותר ויותר. פולס קצר אומר שהוא מגיע במנה כל כך קטנה עד שמערכת העצבים שלנו לא מסוגלת להרגיש שהדליקו אותה. עוד לפני שהיא התעוררה – עברתי לשערה הבאה.

כאב בטיפולי אפילציה העסיק וממשיך להעסיק אותי הרבה. היו תקופות שהוא העסיק אותי יותר מהטיפול עצמו. לא הייתה מוכנה לקבל את עובדת קיומו. נלחמתי בו וסירבתי לקבל שהשיטה הזאת, שהיא האמת האחת והיחידה, באה קשה כל כך. גם איטית וגם כואבת? המאבק בכאב רק החמיר אותו. הגביר אותו. נתן לו מקום בטיפולים שלי והעצים את הנוכחות שלו בחדר. כשאני התחלתי לטפל באפילציה כבר הייתה לי קליניקה מלאה. הייתי צריכה להיות מאוד טובה מאוד מהר. לא התחלתי מאיזורי-ספא כמו סנטר ולחיים. התחלתי ישר בהארד-קור: מפשעות, פי-טבעת, פטמות, אצבעות. כל האיזורים הכי לא-נעימים. שלא תבינו לא נכון: גם בלייזר האזורים האלה כואבים. אני פשוט רציתי לנטרל לחלוטין את הקטע של הכאב. להיות סוג של סופרמן ובהתקף של פאניקה הלכתי וקניתי את כל סוגי המאלחשים. חוקיים, לא חוקיים, עם מרשם, בלי מרשם, מהארץ, מחו"ל. כל מה שיכולתי להניח עליו את הידיים. כל מי שהכיר אותי ידע, שכשיש נסיעה לחו"ל אני אבקש לקפוץ לבית מרקחת איפה-שזה-לא-יהיה ולבדוק לי מאלחשים.

ברגע שהתחלתי לראות תוצאות – כבר לא עניין אותי כלום. ופה נמצאת האמת. מי שמוותרת על טיפול אפילציה כי היא פוחדת מכאב – שלא תגיע אלי. כי ממני לא תשמעו מילות הרגעה. הן לא מעניינות אותי. הן לא צריכות לעניין אתכן. כי איך שלא תסובבו את זה – אחרי סדרה אחת של טיפולים – לא תצטרכו לראות אותי יותר.

אם אתן בכל זאת רוצות כמה מילים על הכאב, כי הרי נשארתן עד פה, אז מגיע לכן לשמוע את זה: טיפול אפילציה לא כואב יותר מטיפול בשעווה. לפעמים אפילו פחות. אם כואב – מאלחשים. עדיין לא קרה לי שמטופלת קמה באמצע כי כאב לה.

18
תגובות

avatar
7 שרשור הודעות
11 תגובות
1 עוקבים
 
הודעות עם הכי הרבה תגובות
הודעות חמות
9 כותבים
אביבית פאשהאפרתמתיחן נניצנה כותבים אחרונים
א.
א.

שלום אביבית,
אני ואשתי לא עשינו בדיקה מעמיקה לפני התחלת טיפולי הסרת שיער והלכנו ישר לאפילציה לכל הגוף.(רגליים, מפשעה, בתי שחי). קיבלנו תימחור לא ריאלי מהמטפלת ותרוצים שעדיף אפילציה מבחינה בריאותית, משך טיפול, וגם שלפעמים לייזר לא יעיל ולפעמים מזיק.
הלכנו שבי אחרי דבריה, ואחרי שהוצאנו יותר ממה שהיא העריכה, גמרנו פחות מחמישית מההערכה.
והפסקנו.
אשתי הבינה מפוסטים שלך ומשיחה איתך שאת גם מעדיפה לטפל ישירות אפילציה ולא shr ומה שנשאר לגמור באפילציה.

האומנם? הרי העלות של רק אפילציה תהיה פי 3 או 4,מאשר shr ואז אפילציה?

תודה על האתר היפה והמידע הרב,
א.

אביבית פאשה

הי א.,

אז כבר שוחחנו בטלפון בנושא אבל עדכן קצר בכל זאות – בקרוב אכתוב כתבה שמסבירה בדיוק מדוע לאורך זמן אפילציה משמעותית זולה (וכמובן יעילה) יותר מטיפולי הסרת שיער בטכנולוגיות אור.

רוז
רוז

שלום רב אביבית, אשמח לספר את סיפור חיי, מרגע הופעת הווסת הופיע שיעור יתר באיזור הפנים בצורה מפחידה, היתי ילדה קטנה בת 11, אמא שלי לקחה אותי לטפל באפילציה אצל מישהי מוכרת מאוד באיזור, אחרי שנה וחצי של טיפולים, הקוסמטיקאית עצמה התייאשה מהשיטה כיוון שהשיער נשאר בדיוק אותו הדבר ולא הפסיק לצמוח, עברנו לשיטת האינפרה האדום, היא הציעה לטפל באינפרה ואח"כ שעווה, וכך היה מספר טיפולים עד שאמא שלי הבינה שכבר לא נשאר לה כסף בארנק, כמובן שבדקתי את כל הסיפור מבחינה רפואית, יש לי שחלות פוליציסטיות והורמון זכרי- טוסטורון גבוה מהנורמה, במשך תקופה ארוכה לקחתי דיאנה ואנדרוקור במינון כפול, השערה דיללה את עצמה במידה מועטת מאוד, אחרי תקופת הצבא עבדתי והצלחתי סוף סוף לממן טיפולים לעצמי, לא היתי חכמה כל כך לשאול מה שם המכשיר אבל נאמר לי שזה לייזר, הלייזר היה כואב מאוד ושותף ומרחו עלי ג'ל שקוף, בשיטה הזו טיפלתי כשנה וחצי בכל הגוף, טיפול מידי חודש וגילחתי את איזור הפנים כל יומיים, את שאר הגוף גיליתי אחת לחודש לפני הטיפול , האיזור היחיד שהחל להדלל הם: השחי והמפשעות, כל השאר ללא שינוי, לאחר מכן אותה מרפאה החליפה מכונה ללייזר שלא כאב בכלל, רק מרחו ג'ל שקוף ולא היה שום כאב, לאחר חצי שנה התייאשתי כבר מאוד, וגם כבר התחתנתי ורציתי להכנס להריון והחלטתי להפסיק, הארכתי את שיער הפנים כשבוע, ומרטתי אותה בשעווה, מאז ניתן לומר שהחלק העליון של הפנים- הלחיים גדלו בצורה פלומתית מאוד, ושם מרטתי שיער אחת לחודש(ולא אחת לשבוע כפי שהיתי רגילה), בנוגע לחלק התחתון של הפנים סנטר, צוואר, שפם וכו.. ללא שום שינוי – מורטת כל 5 ימים.
היום סיימתי עם הלידות וחלום חיי לטפל בשיעור הזה, שמעתי בחצי אוזן ממישהי מומחית שצריך לעשות אחרי כל טיפול לייזר שעווה וכך לבלבל את האויב, היום עשיתי טיפול ראשון בipl סקין קאר. מה תמליצי לגבי ההמשך אני כבר מיואשת מעצמי, וסקפטית מאוד.
תודה רבה מראש

אביבית פאשה

הי רוז,

אני אנסה לענות ביסודיות ככל שאוכל בהתחשב בעובדה שלא ראיתי בדיוק במה מדובר. דבר ראשון שיער לא מתבלבל. שעווה אחרי לייזר לא תשנה את התוצאות ובטח שלא בפנים.

דבר שני, טיפול שלא כואב בכלל הוא גם כנראה לא עובד. היעדר מוחלט של כאב בטיפול מצביע על בעייתיות. הטיפול אמור להקריש את זקיק השיערה ואלא אם את משותקת – את אמורה להרגיש את זה.

דבר שלישי, את לא מפרטת באילו טכנולוגיות טיפלת. המונחים "לייזר" ו"איי פי אל" לא מספקים לי הרבה מידע. בכל מקרה, זה לא ממש משנה לך היות ואחרי שנים של טיפול הן לא עזרו לשפר את המצב.

עניין רביעי הוא תקופות החיים שאת מדברת עליהן. התחלת טיפולים בגיל 11. ראוי היה שהמטפלת שלך תיידע אותך (ואת אמא שלך) שהזקיקים נגדם אתן מתמודדות הן רק התחלה של בעייה שקרוב לוודאי תלווה אותך עוד שנים. כולנו נולדים עם מספר מסויים של זקיקים אשר רק חלק מהם יהיו אקטיבים במהלך חיינו, אבל כל עוד זקיק לא-פעיל לא נדע לטפל בו. בגיל 11, אפילו לא חצי מהזקיקים שלנו "ערים". הקוסמטיקאית שלך הייתה צריכה לדעת לומר לך שכל עוד את לפני גיל 16 לפחות, על כל שערה שהיא הוציאה לך גדלו עוד שתיים. חבל, כי אם היא עבדה בצורה נכונה סביר להניח שזה היה הדבר להתמיד בו.

את מדברת פה על חיים שלמים של התמודדות עם שיער לא רצוי והנחישות שלך מאוד בולטת. אני לא מכירה הרבה בנות 11 שיכולות להתמודד עם אפילציה. אני לא יודעת בדיוק מה עברת, אבל אני יודעת את זה: בתנאי טיפול טובים, קרי: מטפלת שמבינה מה היא עושה, ציוד טוב ומטופלת מתמידה ורצינית, שיעור פנים ניגמר אחרי מקסימום שנתיים וחצי של טיפולים ושיעור גוף אחרי שנה וחצי.

ממליצה גם לקרוא את הכתבה שלי בנושא הסרת שיער בפנים עם טכנולוגיות אור (או למה אני ממליצה להימנע מכך).

יום טוב,
אביבית

מיכל
מיכל

היי, ראשית אני חייבת להגיד שהבלוג שלך הוא אי של אושר בתוך העולם המבאס הזה של שיעור. הרגשתי ככ לבד בנושא הזה (כבת שעירה לאמא שהיא ממש לא:(

אני מטופלת בהצלחה רבה בלייזר בכל הגוף, למעט הפנים – שם אני עושה אפילציה. לאט לאט רואים תוצאות שמשמחות אותי מאוד ומעלות לי את הבטחון העצמי.

עם זאת, יש איזור אחד בגוף שלא מצאתי אליו התייחסות, ומעולם לא דיברתי עליו עם אף חברה:
שערות בחזה. בעיקר סביב הפטמות (שחורות וארוכות), וגם ב"חריץ" (שחורות וקצרות:(

איך את ממליצה להתמודד עם זה? זה מוריד לי מאוד מאוד מהבטחון העצמי. בקטע אחר.
אני לא רוצה לפתוח את הנושא מול האפילטורית/הקוסמטיקאית של הלייזר כי מפחדת שיטעו אותי. מהכתבות פה אני מבינה שעדיף אפילציה. מה דעתך?

ועוד משהו לגבי "בושה": זה לא יהיה מביך לבקש את זה מהאפילטורית נכון? (שהתברכה אף היא בגנים לא הכי משובחים בנושא שיער – כמוני. זה הדבר היחיד שגורם לי לרצות לבקש ממנה כל פעם שאנחנו נפגשות)

חייבת להגיד שהייתי מגיעה אליך אם לא הייתי רחוקה כ"כ מהקליניקה שלך! את מלכה.

מיכל
מיכל

וחוות דעתך: הקוסמטיקאית שלי משתמשת ב"סופרנו" של נובה מדיקל. מה דעתך עליה?

אביבית פאשה
אביבית פאשה

ולגבי סופרנו – הוא מכשיר מעולה.

אביבית פאשה
אביבית פאשה

הי מיכל,

קודם כל, תודה רבה!
נחמד לשמוע שהבלוג עוזר ויותר שמחה לשמוע שאת נהנית מאפילציה בפנים.

ועכשיו – תשובות:
שערות בפטמות זו מכה שלא נכתבה.
אני תמיד אומרת ללקוחות שלי שלחמישים אחוז מהנשים יש שיערות בפטמות וחמישים אחוז הנותרות – משקרות.
כל אישה, באיזה שהוא שלב בחיים שלה, תסבול משיעור שם.
וממה שנתקלתי בו עד עכשיו, יש שני דפוסי גדילה שם: שיעור פלומתי והרבה ממנו שחולש על החזה ובאיזור הפטמות מתגבר ומתכהה, ודפוס שני – חזה נקי משיער עם ריכוז של שיער קשה ועקום סביב הפטמות בלבד.
הסוג השני מאוד מאוד נפוץ. מאוד! ושיער ב״חריץ״ יש לכווולן.

דבר שני – מה זאת אומרת ״לא רוצה לפתוח את הנושא״? לא מקובל עלי! ברור שאת צריכה לדבר עם האפילטורית שלך.
מה זה משנה מיקום השערה? היא תשמח לענות לך על כל שאלה.

דבר אחרון – שיער ב״חריץ״ הוא השיער שהכי כייף לטפל בו. הוא ישר כמו סרגל וכשהוא יוצא מהעור הוא כולו עסיסי ונחמד…
תאמיני לי שהאפילטורית שלך תשמח לשלוף לך את כולן!

בהצלחה,
אביבית.

שיר אברהם

שלום אביבית,
ראשית תודה על הבלוג. המידע עזר לי מאוד.
אני סובלת משחלות פוליציסטיות ולאחר 20 טיפולי לייזר באזורים הפנים והצוואר החלטתי לעבור לאפילציה. תוכלי לומר לי בערך כמה חודשים ייארך הטיפול ? והאם באמת זה לצמיתות?

אביבית פאשה
אביבית פאשה

שיר,
קשה לומר בלי לראות את המצב. אני רק יכולה לומר לך ששנה וחצי מתחילת הטיפול, בהנחה שאת באה באופן קבוע לפי הוראות האפילטורית שלך, וסיימת.

ניצנה
ניצנה

היי אביבית,
קודם כל אני שמחה שיצא לי להיכנס לבלוג שלך.
הבנתי שלכל שיעור בכל אזור בגוף יש פתרון- ברוך השם!
אשמח מאוד לדעת אם את מקבלת לקוחות רק בהרצליה או שגם אולי באזור ירושלים

חן נ
חן נ

היי אביבית . אני ילדה בגיל 15 ורציתי לשאול את דעתך על טיפול אפילציה בפנים . מאוד מפריע לי השיערות בפנים . האם איפלציה היא הפתרון ? אני מאוד רגישה האם זה כואב ממש? אפשר לשים אמלה לפני וזה יקל על הכאב? אני אשמח לשמוע את תגובתך כי אני כבר הרבה זמן מחפת פתרונות ומצאתי אותך.

אביבית פאשה
אביבית פאשה

חן,
אפילציה היא הפתרון היחיד לשיעור פנים. בדרך כלל זה לא כואב, אבל במקרה שכן – אפשר לאלחש את המקום. זה מאוד תלוי באזור הספציפי בפנים שאת מדברת עליו, אבל יש לי מטופלות הרבה יותר צעירות ממך שעוברות את הטיפול הזה בלי אלחוש. אמלה מאוד מקלה במקרים של רגישות לכאב.
בהצלחה!!

אביבית פאשה
אביבית פאשה

היי, ניצנה
אכן לכל שיעור יש פתרון!
אני מקבלת רק בהרצליה
בהצלחה!!

מתי
מתי

היי אביבית,
טיפול בגבות לצמיתות יכולה להתבצע על ידי אפליציה?
והאם כואב?
תודה ויום טוב

אביבית פאשה
אביבית פאשה

מתי,
כן ולא.
עדיין לא נתקלתי בלקוחה שהייתה צריכה אלחוש בגבות. השיער שם הוא בעל מאפיינים מאוד בולטים בדרך כלל ואין צורך להפעיל עליו עוצמה גבוהה. אבל אם עדיין כואב לך אתה תמיד יכול להעזר באמלה. מסתובב פה איזה פוסט על איך להשתמש בה כמו שצריך. אם תקדיש לזה קצת זמן – זה יקנה לך טיפול ללא-כאב.

אפרת
אפרת

היי
אני לוקחת יוטירוקס לבלוטת התריס אחרי שהסירו לי אותה. אנדוקרינולוג אמר שלייזר בסדר בגוף אבל לא בפנים כי זה עלול לעשות שם צמיחת יתר. רציתי לדעת האם אפילציה אפשרית בפנים? יש לי שערות עבות מאוד בסנטר. תודה

אביבית פאשה
אביבית פאשה

אפרת
יש לי לקוחות ללא בלוטת תריס. אני אשאל אם הן מוכנות לחלוק תמונות. אין שום מניעה לעשות אפילציה ללא בלוטת תריס. היא פתרון מעולה ואין שום הבדל במשך הטיפול או בתאריך הסיום שלו בין אישה עם או בלי בלוטת תריס.
בהצלחה ובריאות טובה