אמרו "לא" להסרת שיער בפנים בטכנולוגיות אור!

אביבית פאשה הסרת שיער בהרצליה 142 תגובות

נתחיל מהמלצה שאני נותנת לכל הלקוחות שלי:

הודעה חשובה
לעולם לא להסיר שיעור בפנים (כולל מתחת לסנטר ובמורד הגרון והצוואר) על ידי שימוש בטכנולוגיות אור (לייזר, IPL או SHR).
בום! הנה אמרתי את זה! ועכשיו להסבר.

אם הגעת לכתבה הזו בגלל שאת סובלת משיעור יתר בפנים, שבי וקראי עד הסוף. פה תמצאי תשובות לכל השאלות שלך, גם לאלה שלא ידעת שצריך לשאול.

לא משנה איזה טיפוס שיער התנחל לך על הפנים, אם הוא פלומתי, עבה, לבן, שחור, יש ממנו הרבה או רק כמה עקשניות, אם הוא איתך מאז שאת זוכרת את עצמך או אורח שהיגיע לאחרונה – את יכולה להיפתר ממנו. לתמיד.

אבל דעי זאת: טכנולוגיות אור הן לא הדרך. הן הדרך להעשיר את הקוסמטיקאית/המכון שמטפל בך, אבל הוא לעולם ישאר חלק ממך אם לא תדעי עובדות בסיסיות בקשר אליו. עובדות שהתגלו לי רק אחרי שנים של מלחמה עקובה.

מייקל בונו מציין בספרו את הציטוט הבא:

המדע המודרני קושר כל גדילה של שיער בהורמונים. ההשפעה שלהם על שיער מורכבת מכדי שנבין אותה ושיעור יתר ללא ממצא ידוע מוגדר מחדש כל הזמן.מייקל בונו
אנחנו לא באמת יודעים מה גורם לשיעור יתר. אנחנו לא יודעים למה טכנולוגיה תעבוד טוב ברגליים ובעורף היא לא תניב תוצאה משמעותית. אין תשובה אחת ולפעמים, אין תשובה בכלל. כל מה שאנחנו יכולים לעשות הוא ללמוד כל הזמן על התופעה הזו ולהמשיך לשאול את עצמינו מה באמת עובד?

מאיפה התחלתי


וכך התיצבתי, אני ומכונת ה-SHR שלי, חמושה במוטיבציה ובכל הכוונות הטובות בעולם, לטפל בשורה של בנות שסבלו משיעור יתר בפנים.

שבועות הפכו חודשים ולא ראיתי שיפור משמעותי. הכנסתי לתוקף את נוהל "טיפולי שירות" מתוך תחושת מחויבות ללקוחות שלי ובאמת – שיער עבה הפך לדק, מרקם העור התרכך ופלומה סבוכה הפכה נעימה, אבל עדיין היה צורך בתחזוקה שוטפת.

השיער לא מת.

אני לא מכירה הרבה מכונים שיתנו טיפולי שירות ללקוחות שלהם. זה מונח שהמצאתי מתוך תסכול ורצון אמיתי לעזור ללקוחות שלי.

למעשה, הרבה פרוצדורות הומצאו מתוך התסכול הזה. החשובה מהן היא האיסור לגלח בין טיפולים. זה התחיל מנסיון להבין למה ריבוי טיפולי לייזר בפנים הניב תוצאה הפוכה. אז יש את העניין של חימום הרקמה, אבל זה קורה בכל מקום בגוף. אז מה הקטע? למה דווקא בפנים? ואז קלטתי שיותר מהטיפול עצמו יש את עניין הגילוח לפני הטיפול. גילוח של שיער מעבה אותו. האינטרנט מלא מחקרים שמקראים שאין קשר בין השניים. אחרי כמעט עשר שנים של עבודה עם שיערות וארבעים שנה על כדור הארץ, הגעתי למסקנה הבאה: עד גיל ארבעים, כל אזור שיגולח מלבד כפות ידיים, כפות רגליים, גלגלי העיניים והלשון – יצמיח שיער. מגיל ארבעים ו/או אחרי שתי לידות זה מתפלג לכאלה שכן וכאלה שלא. אפילו איזורים של ריריות יכולים להצמיח שיער.

אז מדוע בעצם טכנולוגיית אור לא עובדות?


קיימות בפנים שיערות כהות שדווקא בכניסתן אל העור הן בהירות יותר. אור לעולם לא יגיע לשם.

שיעור פלומתי בפנים דק מכדי שיוכל להסיע לתוכו אנרגיה, ובטח שלא תעבור מספיק ממנה כדי למגר את השורש.

שיער לבן לא יקבל מענה לחלוטין! גם לא שיער חום בהיר.

הגילוח שלפני הטיפול יעמיק את הבעיה ויהפוך שיער דק לקוץ.

עור הפנים חייב להיות מוגן לחלוטין בזמן טיפול. לטכנאית לייזר או IPL אין שליטה על כניסת האנרגיה לגוף. משטח העבודה גדול ובא במגע עם עור פנים שלא זקוק לטיפול, רק מכוח היותו צמוד לחלק שעיר.

כל הסיבות הללו, ועוד כאלה שעדיין לא נחקרו, באות כדי להראות את מה שכולנו יודעות: אין מכונת לייזר שתצליח להרוג את השיער הזה – לא משנה איזה סוג שערה, לא משנה איזה סוג טכנולוגיה.
מלבד אפילציה.

הפתרון האמיתי לבעיות שיער בפנים


קיימת רק שיטה אחת להסרת שיער שלא כוללת בתוכה גירוי של השערה והיא אפילציה. זו השיטה היחידה שמטפלת לא רק בשורש הבעיה אלא משמידה את כל אורך הזקיק. כשהיא נעשית נכון היא לא משאירה אחריה יכולת פיזית לשיקום תאים של חלבון קשה.

קיים הבדל תהומי בין טיפול בשיער גוף לשיער פנים.

ההבדל הראשון הוא הנראות. שיערה בודדה על הבטן לא תטריד את מנוחתינו כמו אותה שערה על הסנטר. ולכן בטיפולי פנים אסור להשאיר אף לא את השערה הדקה והקצרה ביותר. הסרת שיער בטכנולוגיות לייזר יוגדר הצלחה בכל איזור אחר בגוף כשישארו בו שלוש שערות – זו אמת מידה מגוחכת לטיפול פנים. שלוש שערות שישארו על הסנטר הן כישלון חרוץ.

פנים מאכלסים פי חמש ויותר זקיקי שיער פר סמ"ר לעומת שיער גוף: ישנם מיליון זקיקים בראש ובפנים שלנו, לעומת מיליון מבכל הגוף יחד. מספר זהה, אבל השטח של הגוף גדול פי כמה משטח הפנים והקרקפת. ברור שלא כל הזקיקים אקטיביים (למזלנו), אבל ההבדל הוא עצום!


הסרת שיער בפנים
שיער פנים רגיש מאוד לגירוי הורמונלי וסיסתמטי. שיער פלומתי שקוף יכול להפוך לעבה וכהה עקב התעסקות.

שיער גוף, לאחר גיל ההתבגרות, הוא כמעט תמיד יציב בכמות שלו. אבל שיער פנים מתעצם עם העליה בגיל, הן במספרו והן בעובי שלו.

הבדל נוסף הוא הסביבה שבה השיער גדל: עור הפנים מלא בבלוטות חלב, הרבה יותר מבכל מקום אחר בגוף, הפרשות שומניות ונקבוביות פעורות. הסביבה הזאת רוויה בהורמונים. זה גורם לתצורות שיער מגוונות: למשל, שיער שגדל מתוך בלוטת החלב עצמה במקום מתוך זקיק.

אפילציה, בידיים מיומנות ועם ציוד מתקדם, תעניק את מה שהפרסומות מבטיחות:
הסרת שיער לצמיתות.

142
תגובות

avatar
63 שרשור הודעות
79 תגובות
2 עוקבים
 
הודעות עם הכי הרבה תגובות
הודעות חמות
67 כותבים
אביבית פאשהנעמהלירזהילהאביטל כותבים אחרונים
בתי
בתי

אין אופציה אחרת מלבד אפילציה (כי אפילציה כואבת ולוקח המון זמן )?

אביבית פאשה

הי בתי,

דעתי האישית (והמקצועית) היא שאין אופציה יעילה להסרת שיער בפנים מלבד אפילציה.
כאב של אפילציה הוא זניח לעומת כאב של שעווה, לדוגמה.
כדי להימנע מנזקים שטכנולוגיות אחרות עלולות לגרום – אני ממליצה בחום לבדוק אפילציה.
לאפילציה יצא שם רע בגלל מגוון סיבות, את חלקן ציינתי בכתבה למעלה וחלקן ייכתבו בפוסט נוסף בהמשך.

אביטל
אביטל

שלום אביבית- רציתי לדעת אם אפילציה מעל השפה העליונה עלולה לגרום לקימוט העור באיזור האפילציה ("אקורדיון" לדבריה)? קוסמטיקאית מסויימת אמרה לי שכך והמליצה על איי פי אל…קמטים זה חשש כב!!! אשמח לתשובתך.

אביבית פאשה
אביבית פאשה

הי אביטל,

האפילציה שינתה לי את החיים.
המעבר אליה נעשה בתקופה מאוד קשה שעברה עלי בעבודה עם IPL כשעמדתי מול העובדה שלא ניתן לסיים איתו טיפולים ובנות נשארות עם שיער אחרי 12 ו- 14 ו- 20 טיפולים.

אפילציה הצילה אותי ואת המטופלות שלי, אבל לפעמים אני מרגישה שאני נמצאת בסצנה מימי הביניים, ורואה איך מאשימים את המחסור בבתולות בכך שיש בצורת.

אפילציה לא גורמת לשום דבר מלבד לקרחות.
כל מה שהיא עושה הוא לנקות את העור שלנו משיער.
כשהיא מבוצעת נכון, תוך הגנה מהשמש, אפילציה היא לא יותר ולא פחות משיטת הסרת היחידה הפועלת על פנים, על שיער בהיר, ועל פלומה דקה.
היא לא גורמת לפיגמנטציה – השמש גורמת לפיגמנטציה.
היא לא גורמת לצלקות – חוסר נסיון וחוסר השכלה של אפילטוריות גורם לצלקות.
היא בטח ובטח לא גורמת לקמטוטים. זה נכון שנוכחות של שיער מיקרוסקופי תפקידו לתת מראה צעיר יותר לעור שלנו, אבל כמעט בלתי אפשרי להגיע לנטרול מוחלט שלו.

בהצלחה,
אביבית

אביטל
אביטל

היי אביבית אני עשיתי טיפולי אפילציה באזור הסנטר ( עשיתי אצל רשת פרופורציה )לא רק שהם לא עזרו לי בנוסף לכך מצב העור באזור הסנטר החמיר וכול אזור הסנטר מלא בנקודות אדומות כמו כוויות ופגמי עור. אני רוצה לציין שאיני נחשפת לשמש ומקפידה להימרח כול פעם במקדם הגנה לפנים 50 sbf בנוסף לכך אני שומרת על ניקיון הפנים ומשתמשת במוצרים מאוד איכותיים..
האם יש דרך שיכולה לעזור לי?
אני סובלת משיעור בפנים ובאזור הסנטר זה שיעור יותר קשה ועבה… (המחזור שלי אכן סדיר ואני בת 19 השיעור בפנים התחיל כשהייתי בת 16.5)

אביבית פאשה
אביבית פאשה

אביטל
קשה לי לקרוא את התגובה שלך.
קודם כל, בואי נטפל בעניין החשיפה שלך לשמש. תפסיקי! קרם הגנה לא יעזור אם העור פצוע ואת נחשפת. את חייבת להגן להגן להגן וזה אומר כובע. קרם הגנה לבדו לא יעזור אם את קבוע בשמש. קרם הגנה משרת אותנו בדרך לאוטו או בלצאת לגיחת זריקת-זבל. לא בחשיפות ממושכות.
הלאה – את לא אמורה לצאת פצועה מטיפול. לא! אני לא צריכה להמשיך את הסעיף הזה יותר, נכון?
שיעור יתר בסנטר הוא אפילו לא אתגר לאפילטורית טובה. זה עניין של כמה שבועות ואת רואה את האור. גם אם מצב השיעור שלך חמור בסנטר – זה עניין פשוט לפתרון. את רק צריכה למצוא את האפילטורית הנכונה בשבילך.
אין משחות שאני יכולה להמליץ לך עליהן באופן מיוחד. את רק צריכה לשמור על עור נקי (לא באופן קיצוני), להגן מהשמש ולשמור שלא יהיה מיובש מידי. קרם לחות פשוט יספיק.
את צעירה. העור שלך מתחדש מאוד מהר בגילך והוא יעשה את העבודה בשבילך. את רק צריכה להגן עליו משמש ומחבלות מיותרות. חפשי אפילטורית טובה שתחסל את השיער המיותר בלי לפצוע אותך.
בהצלחה

ירדן
ירדן

קוסמטיקאית אמרה לי שכשמורידים שיער פנים באפילציה, מסתכנים בשינוי הפיגמנטציה באזור וכך במקום שיהיה שער מעל השפה, יהיה עור כהה יותר מהצבע העור ביתר הפנים. מה דעתך?

אביבית פאשה

אני מאוד אוהבת את השאלה הזאת. היא שאלה מאוד נפוצה. אני אתן לך את השורה התחתונה ואחרי זה אכתוב לך הסבר מפורט.
התשובה הקצרה היא "זה לא אמור להיות ככה. שלוש שנים זה יותר מידי, סליחה: הרבה יותר מידי זמן כדי לא לסיים סנטר".

ועכשיו, כדי שלא תחשבי שאני סתם שולפת מהמותן, הנה ההסבר:
כשאפילציה נעשית בצורה נכונה היא עובדת מאה אחוז. יכולים להיות חמישה-אחוזי-חסד של פקשושים, אבל זהו. חמישה אחוזים. זה נכון שהשיער שלנו צומח בגלים, וכשאנחנו מגיעות לטיפול הראשון לא כל הזקיקים מלאים בשיער, אבל גם אם עשית בעבר לייזר (שמעכב מאוד את הצמיחה), עדיין שלוש שנים זה הרבה יותר מידי זמן למקום כל כך מוגבל כמו סנטר.

נכון שתיתכן בעיה על רקע הורמונלי אשר לא מפסיקה להצמיח לך שערות, אבל בעיות מסוג כזה גורמות לגדילת שיער לא רק על הסנטר, אלא במורד הצוואר ולצידי קו הלסת ובאופן כללי ניתן לראות "חריגות" כאלה בצמיחה במקומות נוספים בגוף. בעיה מסוג כזה, יש לה בדרך כלל השלכות מערכתיות. היא לא מוגבלת רק לאזור אחד.

דבר נוסף שאני יכולה לציין בקשר לזה, שישנם כמה סוגים של גדילת שיער בסנטר. פלומתי, קשה וקוצני, קצת משניהם, הרבה משניהם… בכל מקרה, שלוש שנים זה יותר מידי.

מיכל
מיכל

את באמת רואה תוצאות באפילציה?

אני עושה כבר כ 3 שנים אפילציה בסנטר, ולא רואה איזושהי התקדמות.. אולי השערות המקוריות כבר לא שם (אני כבר לא זוכרת..),אבל מאז צמחו לי עוד המון.. זה בגלל האפילציה? בדיקות דם לא הראו שיש לי הפרעה הורמונלית או משהו.

אביבית פאשה

זה מאוד נכון. אפילציה אכן יכולה לגרום להיפרפיגמנטציה. אבל גם (ואף יותר מאפילציה) שעווה וחוט.

אזור השפם ממועט בכלי דם קטנים. אפשר לראות את זה אחרי ריצה או פעילות גופנית מאומצת. כל הפנים שלנו אדומות חוץ מהשפם. ובגלל זה הוא לא ממהר להחלים. זו הסיבה שטיפול באזור זה הוא שונה משאר אזורי הגוף: אין לעלות על עשר דקות של טיפול רצוף ויש לרווח את הטיפולים בשבועיים לפחות. יש לעבוד עם מחט בעלת בידוד איכותי ועם ציוד הגדלה מקסימלי. זה מאוד מאכזב לשמוע שלא נצא מטיפול עם שפם נקי לחלוטין אחרי טיפול אחד, אבל עדיף לקחת את זה לאט מאשר להישאר עם "שפם של שף" לשארית ימינו.

שירה
שירה

כמה זמן -טיפולים לוקח לגמור לגמרי עם השפם?

אביבית פאשה
אביבית פאשה

שירה
כמה טיפולים – תלוי בשפם. אבל כששואלים אותי ״כמה זמן״ אני תמיד עונה ״שנה וחצי״. המילים האלה ״שנה וחצי״ יוצאות לי כל כך מהר מהפה שלפעמים אני מרגישה שאני יורה אותן כמו כדורים מאקדח אוטומטי. לא משנה על איזה אזור מדובר ״שנה וחצי״ בום!
אבל יש אבל
שפם הוא אזור מאוד קטן וכנוע. רבע שעה, פעם בשבוע, תעניק לך הקלה משמעותית בתוך חודשיים. מהשלב הזה – כבר הרבה יותר קל ״לסחוב״. אבל אם את רוצה לדעת עוד כמה זמן תצטרכי לסחוב? ״שנה וחצי״! (יותר נכון – שנה וארבעה חודשים, כי עשית כבר חודשיים. אבל זה יוצא לי אוטומטית…)

דקל
דקל

אז איפה אפשר לעשות את טיפול האפילציה כמו שצריך?

אביבית פאשה

הי דקל,

אפילציה היא מאוד נפוצה בארץ,
הקטע הוא למצוא קוסמטיקאית שעושה את זה כמו שצריך.

קודם כל, כבר בשיחה הטלפונית תשאלי שאלות, אל תפחדי לחקור, לבדוק את הידע של הקוסמטיקאית. כשאת מחליטה על מקום, אל תתעצלי. תגיעי, תסתכלי על הציוד, תמשיכי לשאול על הטיפול, על המכשור בו היא משתמשת, על שיטות חיטוי.

קוסמטיקאית טובה שמכבדת את עצמה – תכבד גם את השאלות שלך. זאת זכותך לקבל תשובות. הבדיקה היא לא רק של טיב הציוד. אני מכירה באופן אישי אפילטוריות שמשתמשות במכונות הכי טובות שקיימות בשוק העולמי ועדיין לא יודעות מה ההבדל בין זרם ישר לחלופי.

ולחילופין – ידע מאוד נרחב בלי מספיק ניסיון. אפילטורית טובה היא שילוב של כמה גורמים, כשהראשון בהם הוא מוטיבציה להצליח ברמת המיקרו – אחת שכל שערה חשובה לה.

הלוואי שהייתה לי הנוסחא למציאת אפילטורית טובה – הדרך המקצועית שלי הייתה הרבה יותר קלה… בהצלחה!!

ליאל תורג'מן
ליאל תורג'מן

היי אביבית. עשיתי שני טיפולים של ipl בפנים (סנטר גרון פאות לחיים ושפם) היו לי המון פצעים וכרגע עברו שבועיים והפסקתי. קשה לי מאד לראות את הפנים שלי כך. את ממליצה רק על אפילציה?

אביבית פאשה
אביבית פאשה

כמובן, בלי שום ספק!

סיוון
סיוון

היי, איך את יכולה להבטיח שהסרת שיער באפילציה היא לצמיתות? או לפחות כך אומרים. יש בנות שאמרו לי שאחרי שלוש שנים חזר להן השיער

אביבית פאשה
אביבית פאשה

הי סיוון,

אפילציה היא השיטה היחידה להסרת שיער שאכן משמידה את הזקיק שממנו צומחות שיערות.
היא לוקחת את החומר ממנו הוא עשוי (חלבון) ומקרישה אותו.
בדיוק כמו שלא יכול להיווצר אפרוח מחביתה – כך בדיוק לא יכולה לצמוח שיערה מזקיק שעבר טיפול טוב.
אם שיער חוזר – צריך לבדוק את הסיבה ואת טיב הטיפול.
אבל זקיק שעבר אפילציה כבר לא יכול לאכלס שיערה.

נועה
נועה

האם אפשר לעשות IPL סביב הפיטמה? זה בטוח?

אביבית פאשה
אביבית פאשה

הי נועה,

זה בטוח.
כמו שאין סיכון בשימוש ב- IPL בכל מקום אחר בגוף – כך אין סיכון בפטמות.

שירן בותרגן
שירן בותרגן

היי, אני מאוד שעירה בפנים וקשה לי עם זה מאוד באלי לבכות פשוט כל יום… ניסיתי לעבור אפילציה ולא החזקתי אפילו רבע שעה זה כואב לי מאוד ומצד שני השיעור הזה הכי מפריע לי בעולם אני פשוט לא יודעת מה לעשות…

אביבית פאשה
אביבית פאשה

הי שירן,
טיפול אפילציה הוא לא יום בספא. אין לי מוזיקה שקטה בקליניקה, וגם לא אור נרות נוגה.
אבל עוד לא נולדה הלקוחה שלא הצליחה לעבור אצלי טיפול של שעה לפחות.

אף אחת לא צריכה לסבול משיעור פנים, בטח שלא ב2017!

המכשור העדכני עוזר מאוד בהפחתה בכאב, ואם הוא לא מספיק – לא חסרות משחות מאלחשות וקרמים מרגיעים.

כאב הוא לא פאקטור. הוא לא יכול להיות הסיבה בגינה יש לך שערות על הפנים. בעצם, אני לא מצליחה לחשוב על אף סיבה להמשיך לסבול כפי שאת מתארת.

ממליצה לקרוא את הכתבה שלי "איך למרוח אמלה ולהישאר בחיים" ולהמשיך משם:
http://www.avivitpasha.co.il/2017/03/01/%d7%90%d7%99%d7%9a-%d7%9c%d7%9e%d7%a8%d7%95%d7%97-%d7%90%d7%9e%d7%9c%d7%94-%d7%95%d7%9c%d7%94%d7%99%d7%a9%d7%90%d7%a8-%d7%91%d7%97%d7%99%d7%99%d7%9d/

בהצלחה!
אביבית

עינת
עינת

היי אביבית, אני סובלת משיער בפנים והוא לא בהיר או פלומתי, הוא שחור ובולט לעין בייחוד לאור העובדה שאני דיי בהירה, השאלה שלי היא אם האפילציה תעבוד גם עלי למרות שהשיערות הן לא בהירות

אביבית פאשה
אביבית פאשה

הי עינת,

התשובה היא בפרוש כן.
מה שהכי טוב באפילציה הוא שהיא לא מפלה אף אחד: שחור, לבן, עבה, פלומתי.. היא מכסחת את כולם!

אמילי
אמילי

היי אביבית, אני סובלת משיעור מיתר בפנים השיערות שחורות ויש הרבה. זה נכון שלפני טיפול אפילציה לא צריך להסיר את השיערות?

אביבית פאשה
אביבית פאשה

הי אמילי,

לפני טיפול אפילציה עדיף פשוט לא לגעת בשיער.
ללא נוכחות של שיער, האפילטורית לא תדע היכן לטפל ולא יהיה לה המידע הדרוש לה כדי לעשות את העבודה.
במקרה שבו מרטת לפני טיפולי אפילציה, הייתי עוברת לגזירה של השערות כדי ״ליישר״ את הזקיקים ולהקל את הביצוע של האפילציה עד ליום הטיפול.

מיכל
מיכל

האם אפילציה עובדת על כולם, גם מי שיש לה בעיה הורמונלית?

אביבית פאשה
אביבית פאשה

הי מיכל,

כל שערה המטופלת על ידי אפילציה לא חוזרת לצמוח. ״בעיה הורמונלית״ אלה מילים אחרות ל- ״שיער ממשיך לצמוח בעקשנות מסיבה לא-ברורה״.

מה זה משנה?
אם לא תטפלי – שיער ימשיך לצמוח ויכסה את העור.
אם תטפלי – הכמות תוקטן.
בכל מצב – בעיה או לא בעיה – הכמות תוקטן. לפעמים ״בעיה הורמונלית״ בא לומר ״בוקר בהיר התעוררתי עם שיער במקום בו לא היה קודם״, ואז – שוב – מה זה משנה?

הסיבה לשיער לא משנה. גם לא האיזור בו הוא גדל, לא העובי, הצבע, הגיל או התרגיל.
כל שערה שתטופל – לא תחזור יותר. עדיין לא נתקלתי במקרה ״בעייתי הורמונלי״ שלא עבר שינוי משמעותי בעקבות טיפולים.

אורטל
אורטל

היי,
עשיתי כמה טיפולים של shr ולפני זה של אינפרא.. האינפרא רק הגדיל את כמות השיער והshr לא עוזר.
יש לי מיליוני שיערות וסף כאב מאוד נמוך (ניסיתי גם אפילציה. זה כואב מוות וייקח שנים)
אין פיתרון נוסף?

אביבית פאשה
אביבית פאשה

הי אורטל,

אינפרא ו-SHR הם כמעט אותו הדבר. אם מדובר על אזור הפנים אין שום סיבה בעולם הזה שיכאב לך עד כדי כך שלו תוכלי לטפל, וזה בטח לא ייקח נצח!

זה כמו שאני אומר לך ״אני לא אוהבת אורז! טעמתי אורז וזה פשוט לא טעים לי״, אבל יש מאות סוגים של אורז: לבן, אדום, אשפולו, מג׳דרה, במרק, בתנור, בתוך עוף, בתוך סושי.. (סליחה על הדוגמא, אני עיראקית וזה הדבר הראשון שקופץ לי לראש).

אפילציה מאוד תלוייה במטפלת. זה נכון גם לגבי שאר שיטות ההסרה, אבל באופן חזק מאוד באפילציה.
המטפלת היא המשך ישיר של המכונה והיא צריכה להתחבר למטופלת דרך השיער.
זה מעבר לטכניקה, ואם כאב לך ונראה לך איטי – תמשיכי לחפש.
אם את סובלת משיעור יתר – את במצב של מלחמה! לנסות פעם אחת ולוותר לא בא בחשבון!

בהצלחה.

חן
חן

שמעתי שאפילציה עושה פצעים בפנים, או מגבירה לפחות את הגדילה. מה את אומרת על זה ?
והאם בקופת החולים כללית כדאי לעשות אפילציה ?

אביבית פאשה
אביבית פאשה

הי חן,

אפילציה היא שלוחה ישירה של המפעיל/ה שלה. לכל אפילטורית הסגנון שלה וכמובן שמדובר במיומנות נרכשת.
אני לא מכירה את האפילטוריות שבקופת החולים ולכן לא אוכל לתת חוות דעת.

עינת
עינת

אני סובלת מחוסר איזון הורמונאלי ומטפלת בעזרת גלולות וקראתי שכשאני מפסיקה לקחת את הגלולות השיער חוזר לצמוח
אם אני עוברת טיפול אפילציה בזמן שאני לוקחת גלולות השיער יחזור לצמוח באותו מקום שעברתי טיפול אחרי שאני מפסיקה לקחת את הגלולות?

אביבית פאשה
אביבית פאשה

הי עינת,

שיער הוא אספקט מאוד לא נחקר ברפואה. הסיבות להתפרצות של גדילה נעלמות מעינינו וגם אם נדע את הסיבה – עדיין לא ישנה את העובדה שעלינו לטפל.

נטילת גלולות ו״חוסר איזון הורמונלי״ הוא מילות-קוד להאשמת הקורבן (את) והורדת אחריות מהמטפל (רופא/קוסמטיקאית/ אפילטורית/ מכון לייזר).

דברים שאנחנו כן יודעים על אפילציה ושיערות:
1) כל שערה שמטופלת נכון – לעולם לא תחזור.
2) שערות יכולות לצמוח ליד שיער שטופל.

מכאן נובע – שיער אכן יכול לחזור לאזור שטופל.

אני, באופן אישי, עדיין לא נתקלתי בלקוחה שהייתה צריכה לחזור על איזור טיפול שלם.
ראיתי גדילה שהופיעה אחרי כמה שנים, אבל בדרך כלל איזור שחוסל – חוסל.
כמובן, שכל גוף – לגופו ובטח עוד יומיים אני אתקל בדיוק בכזה מקרה. אז.. טפו!

נטע
נטע

היי אביבית,
יש לי שערות מציקות על האף והסנטר
אשמח לדעת כמה טיפולים בערך אצטרך?

אביבית פאשה
אביבית פאשה

הי נטע,

קשה מאוד לתת הערכה של זמן לגבי איזור מבלי לראות במה מדובר.

נטלי כהן
נטלי כהן

היי אשמח לדעת היכן יש מקום באיזור הדרום שאכן עושה אפילציה. (קריית גת והסביבה)

אביבית פאשה
אביבית פאשה

הי נטלי,

צר לי אבל אני לא מכירה…

מור
מור

רציתי לשאול לגביי הסרת שיער בשיטת IPL -בשנים האחרונות צצה חברה בעלת פטנט של ידית מכשיר IPL, ללא צורך לגעת באיזור ,ללא שעווה או גילוח האיזור. רציתי לדעת לגביי השיטה הזאת האם שמעת על שיטה זאת האם היא מומלצת, או לא?…

אביבית פאשה
אביבית פאשה

הי מור,

כל מספר חודשים צצה חברה חדשה עם פטנט חדש, אבל כל טכנולוגיות האור (לייזר, IPL, SHR) עובדות על אותו עיקרון.
נכון להיום, 21/06/2017, עדיין לא נתקלתי בשיטה יעילה מאפילציה.

שיר
שיר

הי אביבית.
האם את מכירה שיטת לייזר בשם Gmax
הבנתי שזה פיתוח לייזר חדש שיכול לעזור לשיער פנים.

אביבית פאשה
אביבית פאשה

הי שיר,

מהמעט שאני מבינה, מכשיר ה-Gmax הוא לייזר לכל דבר. פיצ׳רים שנוספו לו כדי למנוע בריחת אנרגיה עדיין לא משנים את העובדה שהוא מסתמך על השיערות עצמן כדי להוליך חום לזקיק.

יוסי
יוסי

היי אביבית
אני עושה טיפול לייזר בעצמות לחיים ולפי מה שהבנתי את לא מאמינה שאפשר להיפטר משערות על הפנים באמצעות טיפול לייזר.
אם כך, על איזה שיטה את ממליצה?

אביבית פאשה
אביבית פאשה

הי יוסי,

אני לא ממליצה על שימוש בטכנולוגית אור בהסרת שיער פנים ו/או צוואר. גם חלקים מסויימים בגוף ניראים כלא מושפעים, בעיקר במקרים של שיעור פלומתי בכתפיים, גב עליון, ירכיים. אבל בעוד שקיימים סיפורי הצלחה באיזורים אלה, אני לא מכירה אנשים שסיימו טיפול פנים בטכנולוגיות אור. רק באפילציה.

אביגיל
אביגיל

אם אני מורידה שיער שחור ופלומתי יחסית מהכתפיים ומהגב העליון וצידי הבטן, בלייזר שיטת inmod.זה יעזור? יחמיר את המצב? או "יעביר"את השיער למקומות אחרים?(למרות שיש לי שיער בכל הגוף).
ושאלה נוספת: היה לי שיעור יתר בפאות ובסנטר ולא נגעתי עד שעשיתי 4 טיפולים בshr ללא גילוח(לא שזה כזה עזר רק החמיר את המצב בסנטר) ולפני חודש עשיתי פעם ראשונה שעווה, אך אני רוצה להיפטר מהשיעור לתמיד ושעווה גם עושה לי גם פצעים.
האם באפילציה לא נוצרות נקודות לבנות (צבע העור) בולטות של העור מהמשיכה של שערה שערה..?מכיוון שמכך אני חוששת.וכמה זמן לאחר טיפול מותר להיחשף לשמש?
וכמה עדיף להוציא כל טיפול? ומה טווח הזמן העדיף בין טיפול לטיפול?
אשמח לתשובה, תודה מראש!
ואני בת 16 וחצי.

אביבית פאשה
אביבית פאשה

אביגיל,
בואי נעשה את לאט וביסודיות:
טכנולוגיות אור בדרך כלל לא מניבות תוצאות יפות מאזור הכתפיים. אני לא בטוחה שהן מחמירות את המצב, ולא ניתן לחזות מה הן יעשו בשבילך, אבל דבר אחד בטוח: הן בטוח לא ״יעבירו״ את השיער למקום אחר בגוף שלך. זה נושא שאני נתקלת בו הרבה לאחרונה: שאלות בנוגע ל״שיעור מפצה״. אני חושבת שזה הגיע מניתוחי ההזעה. מסתבר שהרבה אנשים שעברו ניתוח להפסקת הזעה מדווחים על ״מעבר״ של הזעה מבתי שחי לאזורים אחרים בגוף, כמו גב תחתון. שיער לא עובד ככה.
אפילציה, כשהיא נעשית נכון, לא משאיר פצעים בכלל (בשנייה שיהיה לי זמן אני מתכוונת לפרסם תמונות של לפני, אחרי ותוך-כדי טיפול להמחיש את הנקודה הזו).
אין דבר כזה ״משיכה של שיערה שיערה״. אפילציה מקרישה את הזקיק כך שהשיערה נפרדת ממנו. היא יוצאת בקלות, ללא רמז של משיכה או מריטה.
אני אוסרת ומזהירה וחופרת וקודחת: לא להחשף לשמש בזמן הטיפולים!
כמה עדיף להוציא בכל טיפול? כמה שיותר!
טווח הזמן בין טיפולים תלוי בתגובה של העור ובדחיפות של המטופלת. בדרך כלל תוך יומיים אפשר לחזור לטיפול, אבל זה באמת נתון לשיקול דעת האפילטורית.

רונית
רונית

היי ,
בכל פעם שהורדתי שער בפנים בעזרת חוט יצאו לי המון פצעים ולכן הפסקתי.
האם גם בטיפול באפילציה קורה שיוצאים המון פצעים? (כמו פצעי בגרות)
בנוסף, כמה בערך עולה הסרת. שיער מהפנים בעזרת אפילציה?

אביבית פאשה
אביבית פאשה

הי רונית,

כן, קורה שיוצאים פצעים אחרי טיפול אפילציה. שאריות של שורש השערה מתפרקות ונישארות בתוך הזקיק. בזמן שהעור שלנו מחלים אנו נראה (במקרים מעטים מאוד) פצעונים קטנטנים מאוד (הרבה יותר קטנים מפצעי בגרות) עם מעט מוגלה בפנים. שוב, זה לא מצב שכיח וגם אם קורה – עם התקדמות הטיפולים הוא מפסיק לחלוטין.

לגבי מחיר – זה מאוד תלוי במצב ולכן זאת תשובה שאני נותנת לאחר ייעוץ פנים מול פנים.
אצלי, הייעוץ הוא בחינם.

בברכה,
אביבית

קורין
קורין

הי
אני עשיתי 9 טיפולי אפילציה ומעבר לעובדה שזה מאוד מאוד כאב (אפילו עם משחת אלחוש) לא השגתי שום תוצאה. השיער באזור הפאות חזר וזה האזור בו התרכזה הכי הרבה. גם בסנטר חזר.
אני כן שוקלת לעשות לייזר כי לא מצאתי שום פיתרון אחר.
נכון לעכשיו אני עושה שעווה כל שבוע בשילוב עם פינצטה וזה ממש בלתי נסבל.

אביבית פאשה
אביבית פאשה

הי,

אפילציה תלויה במטפלת. תשעה טיפולים (אני מניחה שמדובר על טיפולים של רבע שעה כ״א) מספיקים בהחלט כדי לדעת אם יש או אין התקדמות. אבל שעתיים ורבע לא יספיקו לחסל שתי פאות וסנטר. גם בנוגע לכאב – צריך לדעת איך לאלחש ואין סיבה לחוות כאב בטיפול (יש פוסט בנושא באתר). נשמע לי שלא קיבלת מספיק מידע מהאפילטורית שלך, לא בנוגע לאופן מריחת האלחוש, לא לאופן צמיחת השיער ולא לציפיה שלך מכל התהליך הזה.

מניסיון אישי אני יכולה לומר לך שסנטר ופאות הם אזורים פשוטים מאוד לטיפול.

מה שאת מתארת נשמע כמו ״ראיתי את דוד ושושנה רוקדים טנגו, וטנגו הוא ריקוד מכוער״ – כשבעצם טנגו הוא ריקוד יפה, פשוט דוד ושושנה לא יודעים לרקוד.

אפילציה היא הדרך היעילה והיחידה להסרת שיער לצמיתות. את פשוט צריכה למצוא את האפילטורית שמתאימה לך…

בהצלחה.

אפרת
אפרת

שלום אביבית,
אני סובלת משיעור יתר בסנטר, כבר עשיתי לייזר ובאמת לא עזר.
ובעקבות כל מה שאת כותבת אני חושבת ברצינות על אפילציה.
אילו שאלות אני צריכה לשאול את האפילטורית כדי לדעת שהיא אכן מנוסה?
מה מספר הטיפולים המינימלי שאת ממליצה שאפשר לדעת אם יש שיפור או שצריך להחליף אפילטורית?

אביבית פאשה
אביבית פאשה

אפרת
פנטזיה שלי לכתוב פוסט שהכותרת שלו תהיה משהו בסגנון ״איך לבחור אפילטורית״, אבל כזה דבר מצריך הרבה סבלנות שאין לי. קשה לדעת לפי הדיבור אם אפילטורית היא טובה. אפילציה היא משחק של מיומנות. דיבור חלקלק ולשון חדה הן אספקט מאוד נחמד של המקצוע אבל אין שום פיוט בעולם הזה שיכול להחליף בן אדם שפשוט יודע איך ואיפה לתקוף שיערה. את בהחלט יכולה למצוא בנות שאין להן מושג בכלל מה המחט שלהן עושה והן עדיין מוציאות תוצאות מאוד יפות. זה לא רק קטע של השכלה.
גם מספר שנות העבודה לא בהכרח מראות על יכולת. לפעמים אפילטורית וותיקה תעבוד עם ציוד מיושן.
הדבר הכי בטוח שאת יכולה להגיע אליו הוא זה: אם את מוצאת אפילטורית נקייה, עם מכשור סביר שלא מכאיב יותר מידי ואת מרגישה אצלה בנוח – כל מה שנשאר לך הוא לעשות ארבעה דברים: לבחור אזור אחד קטן שהכי מטריד אותך, לצלם לפני, לטפל אצלה, ואם תוך חודש-חודשיים אין שיפור – לחפש מישהי אחרת. ניג׳וס – נכון, אבל אין ברירה.
זה לא בדיוק מספר הטיפולים כמו משך הזמן. האזור שאת צריכה לבחור אמור להסתיים תוך מקסימום שעה של טיפול. ואת צריכה להרגיש שתוך שלושה שבועות זמן הטיפול מתקצר משמעותית (מה שאומר שלא נשארו הרבה שערות).
את צריכה להתחייב לאזור הבחירה ולא להתפזר ולהגדיל את השטח שלו. תזכרי שאת בוחנת את העבודה בדרך הכי ממצה שניתנת לך. אין לך זמן לבזבז על שטויות ועל חוסר החלטיות. את כמו מפקדת של מבצע: נחושה, ממוקדת ומאוד קצרה בזמן.
תכיפות הטיפולים (פעם בשבוע או פעמיים) תלויה כמובן באזור שאת בוחרת. יש אזורים, כמו סנטר למשל שיצריכו פעמיים בשבוע בתור התחלה ויש אזורים, כמו ידיים ולחיים, שניתן לרווח עד שבועיים בניהם.
הצילום חייב להיעשות באור מלא, לפני כל טיפול וטיפול. בלי צילומים כל התהליך הזה מבוזבז. אל תגידי ״אני זוכרת את כל השיערות שלי״ כי אני מבטיחה לך שאת לא!. כמו כן, וזה מאוד חשוב: לא למרוט בין טיפולים. תדאגי להיות המראה הכי טובה לאפילטורית שלך ואל תחבלי בתהליך.
בקיצור, אין לך דרך לדעת בוודאות אם האפילטורית שלך טובה בפחות מחודשיים. מצטערת.
בא לי להמשיך לחפור לך עוד קצת… אולי בכל זאת נעשה על זה פוסט.
בהצלחה

אורית
אורית

היי אביבית,
אני סובלת משיעור יתר עקב שחלות פוליצסטיות (שזו כבר בעיה בפני עצמה),
אבל מה שקרה לי לאחרונה (כנראה מהורדת שיער בחוט) הוא שנהיו לי שיערות בשפם שלא ניתן להסירן , נראות כאילו הן בתוך העור,וזה ממש מטריד אותי כי זה פשוט נראה כתם שחור.
שמעתי על אפילציה רק מהבלוג שלך , אבל האם את חושבת שבמקרה המדובר זה יכול לעזור / היה לך מקרה דומה?
תודה רבה

אביבית פאשה
אביבית פאשה

הי אורית,

צריך לבדוק מה בדיוק קורה בשפם שלך. אולי מדובר בפיגמנטציה שניראית כמו שיער ״תקוע״ או אולי מדובר על גדילה מתחת לעור, אולי זה בכלל חלב שמופרש מהעור.

צריך לראות כדי לדעת בוודאות והדלקת אותי לגמרי עכשיו!
אני בטוחה שאפילציה תעזור, אבל היא צריכה להתבצע נכון כי השפם שלנו מחלים לאט וחייבים לשמור עליו.

בהצלחה!
אביבית

נרימן
נרימן

היי אביבית, אני עברתי כמה טיפולי אפילציה שהיו ממש מוצלחים והקוסמטיקאית שהייתי הולכת אליה הייתה ממש טובה ומקצועית. אך לצערי הייתי חייבת להפסיק את הטיפול כי עברתי לצפון. וכרגע אני מעוניינת להמשיך בטיפולים והייתי מאוד שמחה לבוא אלייך אם היית קרובה למקום המגורים שלי. אשמח אם את יכולה להמליץ על מישהי מאזור הצפון אם את מכירה. תודה מראש על התשובה ויום מקסים.

אביבית פאשה
אביבית פאשה

הי,

ראשית – מתנצלת על התגובה המאוחרת. חופש גדול + ילדים = חוסר זמן מוחלט.

ועכשיו לתשובה – אני מצטערת אבל לא מכירה אפילטורית נוספת בצפון.
יש לי מספר בנות שבאות אלי מהצפון הרחוק (הרחוק מאוד), אבל בהחלט מבינה שזה לא לכולן.

בהצלחה,
אביבית.

איילה
איילה

עכשיו יש פרסום לטיפול בשיער פנים בשם ymax , האם ידוע לך מה הטיפול הזה? ואם באמת זה עוזר?

אביבית פאשה
אביבית פאשה

הי איילה,

ה- ymax נכנסו עם שיווק אגרסיבי לפני כמה חודשים.
ממה שהבנתי זו טכנולוגיית אור. אם היא טוב? תלוי למה.
תוצאות בטכנולוגיות אור הן דבר אמורפי לחלוטין ותלוי בעיקר במזל. תנסי – תראי.
אני בטוחה שהם נותנים איזה שהוא סוג של טסט על אזור קטן בגוף…

בהצלחה

ק
ק

היי אביבית,
כיצד ניתן ליצור איתך קשר על מנת לקבוע פגישת ייעוץ? אני מנסה לחייג לפלאפון אך אין מענה

אביבית פאשה
אביבית פאשה

הי,

הייתי בחו"ל ללא אפשרות לענות.

אפשרי לשלוח הודעה, ווטס-אפ, לטלפן שוב פעם, לשלוח מייל, יונת דואר, הכל חוץ מטלפתיה. משום מה, לא עובד איתי 🙂

בהצלחה.

עדן
עדן

הי עברתי בעבר טיפולי אפילציה רבים אצל וסמיטקאית וחזר לי השיעור יש לי שיעור רב בפים השאלה שלי שמעתי על שיטה שנקראת פוטו אפילציה זה שיטה שמבוססת על אור ולפני אין גילוח רק שעווה ואז יש את האור על הפנים מגיסתי היא אמרה שזה עזר לה האם לדעתך זה מומלץבהתחשב בזב שאני לא חושבת לעשות אפילציה בגלל העלות הגבוה 90 שח לרבע שעה ? והאם אפילציה אמורה להשאיר סימנים בפנים?

אביבית פאשה
אביבית פאשה

הי עדן,

שתי אפשרויות לחזרה של שיער אחרי אפילציה: או ששיער חדש גדל, או שהטיפול לא היה טוב.

לגבי ה״פוטואפילציה״ – פוטו = אור. אם שלפו את השערה מהזקיק – מה בדיוק מוביל את האור? אני טיפה מתקשה להבין את התהליך מהשם שלו.

קארין כהן
קארין כהן

היי ליאל גם אני סובלת כבר 12 חודשים מפצעים בפהנים בעקבות הלייזר שאני עושה באמריקן לייזר.. רק עכשיו אני מבינה למה אני סובלת מפצעים בדיוק 12 חודשים(12 טיפולים) אחרי כמה זמן הפנים חזרו לעצמן? אני מיואשת

לילך
לילך

היי אביבית,

לי יש בעיה של שיער פאות.
אני עושה לייזר באזורים הרגילים, ואף שילמתי גם על טיפולי לייזר לפאות אך טרם ביצעתי אותם בעקבות החשש של החמרת המצב והצורך בגילוח במיוחד שנורא מפחיד אותי.
רציתי לשאול אם אפילציה יכולה לעזור במקרה זה לדעתך (בעיקרון)?
האם קיימות תופעות לוואי? ומה הן במידה וכן..
ומה קורה בין טיפול לטיפול, הכוונה – האם רואים את הפעולה עצמה ואצטרך (כהרגלי) ללכת עם שיער פזור אשר יסתיר את האזור?

תודה 🙂

אביבית פאשה
אביבית פאשה

הי לילך,

כמובן שאפילציה פותרת שיעור בפאות. ניתן לעשות זאת בשתי דרכים: או חיסול ממוקד, ואז את יוצאת עם קרחת במקום שבו היו שערות, או בדילול, כך שכל טיפול את יוצאת עם פחות ופחות שיער, עד להיעלמות מוחלטת שלו. כל דרך והיתרונות והחסרונות שלה: דילול מאפשר לך להגיע לתוצאה בלי שניתן לשים לב לתהליך.

ההיעלמות של השיער היא הדרגתית והרבה פעמים קורית כאילו מאליה. החיסרון הוא שאת לא רואה את דרמה שבהעלמת השיער. מאחר ואני בן אדם של דרמות, כמובן שאעדיף חיסול ממוקד.

אני אוהבת את השינוי הפתאומי ואת היכולת של הלקוחה להעריך את הרזולוציות המיקרוסקופיות שאני יכולה להגיע אליהן. אבל מאחר ואת זאת שצריכה ״ללכת עם העבודה שלי״, כמובן שנעדיף ללכת על הדילול ההדרגתי.
לא הייתי נוגעת בשיעור פנים בטכנולוגיות אור. לא בגלל הגילוח – כי בסופו של דבר הכל ניתן לפתור באפילציה, פשוט בגלל בזבוז הכסף.

בהצלחה!
אביבית

שובל
שובל

היי,רציתי לשאול מהו הטווח המחירים להורדת שחי באפליציה,והאם רמת הכאב נוראית או משתווה כמו לשעווה?והשאלה הכי חשובה-קוסמטיקאית שלי אמרה שהיא ממש לא ממליצה לעשות אפליציה ולייזר מכיוון שהם יכולות לגרום לפמנטציה וסימנים בעור מה את אומרת על זה?

אביבית פאשה
אביבית פאשה

הי שובל,

אני אענה לפי הסדר:
לגבי מחיר: מחיר טיפול אפילציה תלוי במטפלת. היא זו שתחליט האם לתמחר לפי אזור או לפי דקות. הרוב המוחץ מתמחרות לפי דקות ובדרך כלל לפי 15 דקות. לא משנה האזור בגוף שעובדים עליו. המחיר יכול לנוע בין 30 ש״ח ועד למאות. שוב, תלוי באפילטורית ובשיטת התמחור שלה.

לגבי כאב: אי אפשר להשוות בין שעווה לאפילציה. בכלל, אי אפשר להשוות בין בני אדם בכל הנוגע לסף כאב ולהתמודדות איתו. אני רק יכולה לומר שכאב מעולם לא הפריע למי שרוצה לעבור אפילציה. יש המון פתרונות לכאב והוא לא פאקטור בטיפול.

לגבי הקוסמטיקאית שלך: מאוד קשה לי לענות לך כי התשובות שלי עוברות עריכה על ידי הבחור שמנהל לי את האתר. את מבינה, יש בי יצר מיליטנטי וכל פעם שאני עונה על שאלה של ״הקוסמטיקאית שלי אמרה לי שאפילציה עושה פיגמנטציה/שיעור-יתר/צלקות/סימנים בעור״ הבחור הזה, שהוא במקרה גם בעלי, צריך למחוק חצי מהתשובה בגלל שהיא מורכבת ברובה מגידופים ונאצות. אז בואי נחסוך לשלושתינו, ופשוט נסגור את העניין בכך שלכל אדם הדיעה שלו, אפילו אם הוא בור ועם הארץ ומחלק עצות אחיתופל למטופלות שלו.

בהצלחה,
אביבית

הערת "הבחור שנהל את האתר": לא נגעתי.

רותם
רותם

היי אביבית,

יש לי כמה שאלות..

1. כבר בטיפול הראשון אפשר להסיר לפחות את השיערות שנראות לעין ? כי אני כן מסירה את השיער מהסנטר גרון והפאות אז זה היה קצת מביך להסתובב ככה בלי להסיר אותו …

2. מאיזה גיל אפשר להתחיל בטיפול אפילציה ? אני בת 16 והמחזור שלי עדיין לא סדיר.

3. כמה טיפולי אפילציה בערך צריך לעבור? כי אני לא כל כך שעירה פשוט יש לי קצת שיער שחור באיזורים כמו בגרון ובסנטר וזה ממש מביך אותי..

אביבית פאשה
אביבית פאשה

הי רותם,

1. כמובן שבטיפול הראשון מסירים את השערות הכי בולטות. הן נשארות אצלי בפח ולעולם לא יחזרו, אז אל תשכחי להיפרד מהן יפה-יפה לילה לפני שאת מגיעה. יותר מזה: תקפידי להגיע עם שיער כדי לא לבזבז לעצמך זמן.

2. אין שום קשר בין בגרות הורמונלית להסרת שיער באפילציה. את באה עם שיער, אני הורגת אותו, את חוזרת הביתה בלי שיער. הזקיק שהיה פעיל מת ולעולם לא יצמיח יותר שיער.

3. הזמן לסיום הטיפולים תלוי בשני גורמים: הראשון הוא כמות השיער והשני הוא קצב הגדילה שלו.

כמות השיער: אנחנו יכולות לטפל בכמות מסוימת של שיער בכל טיפול. לפעמים נצטרך רבע שעה ולפעמים נצטרך לפרוס את הטיפול להרבה יותר. הכל תלוי בכמה שיערות את מביאה איתך ובאיזה אופן את פורסת את הטיפולים.

קצב גדילת השיער: שיערה יודעת לעשות שלושה דברים: לצמוח, לנוח ולנשור. בכל מקום בגוף למחזור הזה יש קצב משלו. זה אומר שכשאת מגיעה לטיפול הראשון – את מביאה איתך רק את השערות שנמצאות בשני השלבים הראשונים: הצמיחה והמנוחה.

שיער שנשר לא יהיה נוכח ולכן לא אוכל לחסל אותו. זאת הסיבה העיקרית לפריסת הטיפולים על פני מספר חודשים. אנחנו צריכים לחכות שכל השערות יצמחו וזה מה שלוקח זמן. הדבר שמשחק לטובתנו הוא העובדה ששיער עבה (זה שהכי מפריע לנו) הוא גם הכי מהיר במחזוריות שלו, כך שהוא מחוסל ראשון!

בהצלחה,
אביבית

ספי
ספי

היי
האם מותר לעשות אפילציה בהריון?

אביבית פאשה
אביבית פאשה

הי ספי,

אהבתי את השאלה.

אמ;לק: אפילציה לחלוטין מותרת בהריון.

לא מדובר בשום סוג של קרינה מייננת, אלא פשוט בחום.
כל מה שהאפילטורית עושה, הוא לחמם את הזקיק עד למצב שהוא מתקרש ולא מסוגל יותר להכיל בתוכו או לגדל מחדש שיערה.

אם בא לך להיכנס איתי טיפה יותר לעומק אז הנה הסבר קטן:
אפילציה משתמשת בשלושה סוגי זרמים: זרם ישר (נקרא גם ״גלווני״), זרם חילופין (נקרא גם ״טרמוליזה״ או ״גלי רדיו״ או RF) וזרם שהוא ערבוב של שניהם (נקרא ״בלנד״).

בהריון אסור להשתמש בזרם הישר ובבלנד. זה לא פוגע בכלל באיכות הטיפול, משום שרוב האפילטוריות (הרוב המוחץ, למעשה) משתמשות בחילופין, כך שעליך רק להודיע לאפילטורית שלך שאת בהריון או מתכוונת להיכנס להריון, והיא תדע לא להפעיל את הזרם הישר.

כאשר אפילטורית משתמשת בזרם ישר, היא מבקשת מהמטופלת לאחוז ביד גליל מתכתי קטן (נקרא גם ״אלקטרודה פסיבית״).

במקרה שהאפילטורית לא מכירה את השמות של הזרמים ולא יודעת למה את מתכוונת, הדרך שלך לוודא שזרם ישר לא מופעל עליך, הוא לפי האלקטרודה הפסיבית – כל עוד את לא מתבקשת לאחוז בה – את סבבה.

אני יודעת שכל השמות המפוצצים האלה בטח גורמים לך לרצון עז להתרחק בכלל מכל הדבר הזה.
אבל תני לי להרגיע אותך שהם בסך הכל הדרך שלנו להרגיש מקצועיות יותר עם התחום שאנו עוסקות בו.
קרינה סלולרית שמשתחררת מהטלפון שלך היא הרבה יותר מסוכנת…

בהצלחה,
אביבית

נילי
נילי

אביבית פאשה שלום. איפה ניתן לעשות אפילציה בפנים?

אביבית פאשה
אביבית פאשה

הי נילי,

ניתן לעשות אפילציה בפנים אצלי או במכון האפילציה הקרוב לביתך 🙂

בהצלחה,
אביבית

נעמה
נעמה

אביבית שלום
קראתי בעיון רב את הדברים שכתבת והם נשמעים לי מקצועיים מאוד. לראשונה בחיי שאני מתעסקת עם ענייני שיעור בפנים ובשאר חלקי הגוף, ולא עבורי אלא עבור בנותיי המתבגרות.
א. מאיזה גיל מומלץ לעשות אפילציה בפנים?
ב. האם את יכולה להמליץ על מקום באיזור ירושלים (אנחנו גרים בישוב בדרך לים המלח) שטיפל בבנות מתבגרות?
תודה וחג שמח

אביבית פאשה
אביבית פאשה

הי נעמה,

אפילציה בפנים ניתן להתחיל בכל גיל. תלוי במטופלת, כי צריך סבלנות לשכב על המיטה ולספוג התעסקות.
לפני גיל 15 – אל תטרחי. חשוב מאוד להתחיל בטיפולים קצרים שלא יעלו על רבע שעה, מטפלת שמדברת אל הבנות ולא אליך, מקום שיהיה נוח ונעים ואפילו כייף.

להמלצה – תתקשרי אלי
בהצלחה בהצלחה בהצלחה. תמשיכי לטפל בבנות שלך ותלמדי את הנושא טוב. כל הכבוד!

אביבית

חני
חני

היי, יש סיבה מסוימת שאת ממליצה להתחיל טיפול קצר של רבע שעה?

אביבית פאשה
אביבית פאשה

הי חני,

רוב הבנות שמגיעות אלי הן בעלות עבר עשיר של מגוון של שיטות להסרת שיער.
הן היו בכל מיני מכונים וקיבלו כל מיני פיסות של מידע.
ברבע שעה הראשונה אנחנו עושות מעין restart על כל הדבר הזה: הן מתרשמות ממני, מהמקום ובייחוד מאיכות העבודה, אנחנו מדברות על הציפיות שלהן ועל כל מה שעולה להן בראש.
אני עובדת וכך הן יכולות להעריך את המהירות ואת ההרגשה של הטיפול עצמו.
בנוסף, בדקות הראשונות הללו אני מצלמת את אזורי הטיפול ונותנת הערכת זמן.
הרבע שעה הראשונה מאוד חשובה לי והרבה פעמים זה חכם לא לזנק ישר לטיפול לפני שאנחנו יודעות בדיוק מול מה אנחנו עומדות.

בברכה,
אביבית

מרב
מרב

יצאה לי שערה על הסנטר ,האם מותר לגזור אותה? זה יגביר את גדילת השערות?

רוית
רוית

איך יוצרים קשר?

אביבית פאשה
אביבית פאשה
שירן
שירן

הי אביבית,
אני עשיתי אפילציה אצל מישהי שגם אמא שלי עשתה אצלה את הגבות והשפם (היא בהירת עור). אני עשיתי את כל הגוף אצלה והתוצאות היו מוצלחות. התחלתי לאחר מכן בשפם ובפאות אך העור שלי לא הגיב בצורה טובה בשפם, נהיה לי מעין יובש/התקלפות אגרסיבית ולאחר מכן הפך לפיגמנטציה וגם בפאות נהיה לי פיגמנטציה.
הלכתי לרופא עור והוא אמר שהעור שלי בעייתי כי הוא נוטה לפיגמנטציה מפני שאני כהה בעור והשתמשתי במשחות כדי לרפות את הפיגמנטציה- והיא אכן עברה.

האם את חושבת אחרת? שיש סיכוי שאעשה אפילציה בפנים מבלי שיהיה לי פיגמנטציה שוב?

אביבית פאשה
אביבית פאשה

הי שירן,

כשעושים אפילציה בשפם חייבים לשמור על חמישה כללים: עוצמה הכי נמוכה שאפשר, ריווחים בין השיערות, ריווחים בין טיפולים, לא לעלות על רבע שעה של טיפול רצוף והכי חשוב בעולם: להיזהר מהשמש (בקטע של הצללה מוחלטת – לא למרוח קרם הגנה ולדמיין שהכל סבבה!).
לא אמורות להיות תופעות כאלה בטיפול בשפם ואני מאוד שמחה לשמוע שהפיגמנטציה עברה, אבל העור שלנו זוכר!
הייתי מציעה לך לשמור על המקום הזה כי יש בו מיעוט של כלי דם והחלמה שלו היא מאוד איטית.
אם כבר יצאה לך פיגמנטציה בשפם – נראה לי שנוסף לחמשת הכללים שהזכרתי בהתחלה – כדאי לוודא שהאפילטורית יודעת איך להתייחס לטיפול באזור הזה ומודעת לעבר שלך בנושא.
הקילוף שהזכרת מריח לי כמו טיפול-יתר, אבל אני לא רוצה סתם להאשים, כי יש אפשרות שאת פשוט רגישה מאוד והתופעות הללו הן לאו דווקא באחריותה של האפילטורית.
בכל מקרה, תלישת השיער בשפם (חוט, פינצטה, שעוות) היא הרבה יותר מעוררת פיגמנטציה מאפילציה.
מריטה חוזרת ונשנית גורמת לדלקת בזקיקי השיער שם ויחד עם חשיפה לשמש וחום נוצרים תנאים אידיאלים לפיגמנטציה.

בברכה,
אביבית

עדן
עדן

אפשר לדעת את ההבדל בין זרם ישיר חילופי?

אביבית פאשה
אביבית פאשה

הי עדן,

הבדל בין זרם ישר לחלופין:
זרם ישר (בטריה) זורם ממינוס לפלוס בקו ישר.
זרם חלופין (גנרטור) – משתנה.
ההבדל מוסבר באינטרנט על ידי סרטונים ואפשר להבין אותו הרבה יותר טוב מהסבר שאני אתן לך פה.

אבל ההבדל בין הזרמים מבחינת אפילציה הוא שונה:
זרם ישר גורם לשינוי כימי בתוך זקיק השיערה.
השינוי הזה הופך את מי המלח שבתוך הזקיק לחומצה בורית (אין תרגום עברי למונח Lye) והיא מעכלת את הזקיק וממיתה אותו.
זרם חלופין הוא פשוט חום בעוצמה כזאת שמקרישה את הזקיק וממיתה אותו בעזרת טמפרטורה גבוהה.
הזרם הישר הוא איטי מאוד (אפילו מעל דקה לכל שיערה) והחלופין הוא מהיר מאוד (במכונות חדשות יכול לבצע עבודה מושלמת בפחות ממיקרו שנייה שזה אלפית).
זרם שלישי, חביב ביותר, נקרא Blend. הוא מתחיל כישר ואז מתווסף אליו חלופין שמאיץ את התהליך.
איזה יותר טוב? תלוי באפילטורית.

מה אני עושה? זה מאוד משתנה. אני משתעממת בקלות, אז כל תקופה אני עושה משהו אחר (חלופין או בלנד. ישר הוא איטי מדי).

בברכה,
אביבית

שרונה
שרונה

היי אביבית. כשדיברתי עם אחד המכוני קוסמטיקה לגבי אפילציה באיזור הסנטר הם אמרו שכדאי לייזר וכי אפליציה זה ממש לשיערות בודדות וגם משאיר סימני נקודות ופצעים. העניין הוא שכמות השיערות שלי היא איננה גדולה וכמו שקראתי ברוב המקומות ממליצים על אפילציה כי זו התוצאה הבטוחה ביותר. מי שדיברה איתי הסבירה לי שהיא כבר 7 שנים בטיפולי לייזר בפנים וכי האיזור הוא הורמונלי ולכן זה לוקח יותר זמן אבל היא טוענת שיש ממש הבדל בין מה שהיה למה שעכשיו.
השאלה מה עדיף? לייזר או אפילציה. יש לי שיערה עבה ושחורה מהסיבה שנגעתי בזה ולא השארתי את זה פלומתי.

אביבית פאשה
אביבית פאשה

הי שרונה,

המכון שדיברת איתו שיקר לך.
אין לי איך לתרץ/להסביר את מה שאמרו לך.

אני עושה אפילציה לנשים בכל הגוף, שלא לדבר על כל הפנים. לומר על הסנטר שהיא ״אזור הורמונלי״ ולכן ״לוקח יותר זמן להגיע לתוצאות״ הוא שקר.

שימי לב גם לניסוח של המכון: כאשר הם מתייחסים לשיער כתוצאה של גורם הורמונלי הם בעצם מכינים את ההגנה על עצמם כשאנחנו באים בתלונה שהטיפולים לא עוזרים.
והתשובה שלהם לא מאחרת להגיע בדמות ״את הורמונלית״.

הקיצר, שטויות במיץ.

בברכה,
אביבית

לירי
לירי

היי אביבית, אני מטופלת כבר כמעט שנה באפילציה, (בהתחלה עשיתי שעה+ בשבוע) לצערי אני לא רואה שיני משמעותי ואם אני לא מטפלת כל שבוע אני מרגישה שיש לי גונגל על הפנים.. מלבד ההוצאות המטורפות היאוש גדול!
אני ממש מתוסכלת!! יכול להיות שהאפילציה לא עוזרת?
(עשיתי לייזר בעבר, לקחתי גלולות כדי למנוע שיעור כלום לא עוזר! אשמח לעצה..

אביבית פאשה
אביבית פאשה

הי לירי,

אחרי שנה של טיפולים את צריכה לראות שינוי משמעותי.

אם את עוקבת אחרי תכנית הטיפולים שנקבעה לך, אחרי שנה את אמורה להיות עם הרבה פחות שיער ועם הרבה פחות צורך להגיע לטיפולים. מכל שיטות הסרת השיער, אפילציה הכי תלויה במפעיל שלה.

לא הגיוני שאחרי שנה של טיפולים שבועיים את צריכה אפילציה כל שבוע.

אין דבר כזה ״אפילציה לא עוזרת״, אין דבר כזה שאחרי שנה של טיפולים שבועיים את לא רואה תוצאות – גם אם את מקרה חריג ביותר, אחרי שנה של טיפולים שבועיים, את אמורה להיות לפני קו הסיום.

בברכה,
אביבית

קארין
קארין

היי אביבית
אני כבר בטיפול הרביעי שלי באפילציה
אצל קוסמטיקאית די טובה
אבל תמיד ביום שלאחר הטיפול יוצאים לי
פצעים קטנים מוגלתיים
זה ממש מבאס.. אני עושה אפילצייה כל 10 ימים
ורוב הזמן אני עם הפצעונים האלה
זה בסדר שיש פצעים? או שהטיפול לא נעשה נכון?
תודה מראש.

אביבית פאשה
אביבית פאשה

הי קארין,

קשה לי להיות ספציפית לגביך, בלי לראות על מה מדובר זה לא יהיה אחראי מצידי לתת לך תשובה מדוייקת, אבל אם מדובר על פצעונים קטנטנים שמופיעים בוקר אחרי טיפול ונעלמים תוך יממה, אז את יכולה להרגע.
פצעים מוגלתיים (קטנים מאוד) יכולים להופיע לאחר טיפול.
זה בדרך כלל קורה בגלל שאריות של שיער בתוך הזקיק, וזו הסיבה שזה קורה בעיקר אחרי טיפול בשיער עבה.
בדרך כלל אחרי כמה טיפולים השיער העבה נגמר והעור מסתגל. זה אמור להסתיים ממש בקרוב. את יכולה למרוח אחרי טיפול מסיכת חימר לעור שמן/בעייתי, לחכות איתה על העור 45 דקות ואז לשטוף במים פושרים. זה מאוד עוזר.

דברי עם האפילטורית על זה. לכל אחת מאיתנו יש את השיטות שלה להלחם בכל ריאקציה של העור.

בהצלחה,
אביבית

ליאת
ליאת

היי אביבית,
אני מטפלת באפילציה בין הגבות, כבר בערך 4 חודשים, רבע שעה בכל פעם, פעם בשבוע.
אמנם יש שיפור , אבל עדיין נשארת עם שיערות שמפריעות, והצורך ל״גדל״ את השיער בין הגבות מאוד מאוד מתסכל, מה שגם אחרי כל טיפול מופיעים לי כמה פצעונים באיזור, ובנוסף תמיד נשארות כמה שיערות דקות דקות שלטענתה אין אפשרות להסיר…

אני רוצה להתחיל לטפל בשיער בפנים, ואפילו עכשיו שמתי לב שהתחילו (או שהיו קיימות ולא שמתי לב) לגדול גם שיערות על האף.

האם יש קשר לכך שהטיפול בשיער הגבות לא הצליח בכך שגם בפנים לא יצליח?!
האם גם אדרש להשתעבד לחודשים של טיפולים על מנת לראות איזשהם תוצאות?

אביבית פאשה
אביבית פאשה

הי ליאת,

מחזוריות גדילת השיער בגבות היא קצרה ביותר, מה שאומר שאנחנו רואים בערך עשר אחוז ממה שיש באמת. הגבות, שלא כמו אזורים אחרים, דורשות יותר טיפולים. אבל פעם בשבוע אחרי חודש וחצי או חודשיים היה אמור לייצר כבר הפסקה משמעותית בין טיפולים.
לפעמים נוצרים גלדים בגבות, אבל הם אמורים להיות כמעט בלתי נראים.
טיפול גבות אמור לכלול גם את השיער המיקרוסקופי ביותר, את צודקת.
את שואלת אם הטיפול בפנים יצליח אחרי חוסר ההצלחה בגבות – לא אמורה להיות חוסר הצלחה בגבות.
ההשתעבדות לטיפולים לא אמורה לעבור את החודשיים הראשונים, בהם האפילטורית שוקדת על חיסול כל השיער הניראה, כדי להביא אותך להקלה משמעותית (!) ומשם – זה רק הולך ומשתפר.

בהצלחה,
אביבית

ענת
ענת

היי אביבית,
אני סובלת משיעור ייתר בפנים בעיקר באיזור הסנטר והצוואר.
האם ידוע לך משהו על שיטת יפה מקסימוב?
הייתי בפגישה שם ומאוד מהססת עם להתחיל.

אביבית פאשה
אביבית פאשה

הי ענת,

למיטב ידיעתי יפה מקסימוב משתמשת בטכנולוגית אור, על כל המשתמע מכך.

רוני
רוני

היי אביבית,
עברתי שישה טיפולי אפילציה בפנים (אחרי שניסיתי 3 סוגי לייזר שונים, שרק הגבירו את הצמיחה).
יש לי צמיחה גדולה מאוד בפנים והקוסמטיקאית שלי לא משתלטת על הכמות.
נורא קשה לי עם קצב הטיפולים, אני מוצאת את עצמי כמעט פעם בשבוע מגיעה לשעה שלמה, ועדיין מסתובבת עם שיעור גדול על הפנים.

1. מה את חושבת על שילוב לייזר במקביל? ואם טיפול אור כלשהו, יש משהו מומלץ במיוחד? אינפרא/לייזר/ipl?
2. אני מניחה שיהיה קשה להגיד אבל אם מתייחסים למטופלות השעירות ביותר שלך, כמה זמן של טיפול היית צריכה כדי להצליח לגעת בכל השיערות? או שהיית מפצלת את הטיפולים?
3. בממוצע, כמה טיפולים צריכה כל שיערה? האם מדובר ביחס דומה לשל לייזר בגוף (10-12 טיפולים)?

אביבית פאשה
אביבית פאשה

הי רוני,

1. גם אני חשבתי בתחילת דרכי עם האפילציה לעשות ״שילוב טכנולוגיות״ ולחסל את השיער בצורה הזו.
חשבתי גם שבנות שסובלות משיעור יתר חריג ״יהנו״ מדיקוק השיער בטכנולוגית האור ואז אנחנו לא נהיה בלחץ עם האפילציה.
טעות קולוסלית!
אפילציה לא צריכה כלום ושום דבר.
טכנולוגיות אור רק עושות נזק לשיער הפנים.
שעה שבועית, גם במקרה החמור ביותר, צריכה לתת לך מידע מספיק על איכות העבודה של האפילטורית שלך.
גם אם לא סיימת את כל הפנים, את צריכה לראות שאזורים שהיא הייתה בהם – נשארים ריקים אחרי יותר מחודש, אלא אם מדובר על סנטר.
שם הקצב שונה. פאות, לחיים, קו לסת, אפילו שפם – את יכולה לדעת אחרי ארבע שעות אם העבודה מתאימה לך.

2. את לא מפרטת בדיוק היכן בפנים שלך יושבות השיערות אז קשה לענות על הסעיף הזה.
ברור שאם השיער חולש על הלחיים, או על אזור גדול יותר, צריך לפצל את הטיפול.
אבל, שוב, את יכולה לדעת אחרי ארבע שעות אם את במקום הנכון.

3. כל שיערה צריכה טיפול אחד!!!
אני שוקלת לקעקע את המשפט הזה, כולל סימני הקריאה, על המצח שלי.
כל שיערה צריכה פעם אחת.
החזרה לטיפולים נוספים יכולה להיות אחת משתי סיבות, או שתיהן גם-יחד:
ראשונה, כמות שיער שלא ניתן להגיע לכולה בטיפול אחד וסיבה שנייה היא שחלק מהזקיקים ריקים וצריך לחכות לצמיחת שיערה מתוכם.

בברכה,
אביבית

גיטל
גיטל

אשמח לדעת אם אתן מכירות מישהי שעושה אפילציה באזור חולון במחיר סביר

אביבית פאשה
אביבית פאשה

היי, גיטל
מצטערת, לא מכירה
בהצלחה

נופק
נופק

היי , אפשרי להשתמש בשיטה במצח? זאת אומרת לצמיחה הפוכה של הקרקפת ושיערות שעולות על המצח?
כמה טיפולים בשיטה צריך לעשות בערך בשביל לקבל תוצאה סופית? כמובן שזה משתנה אבל רציתי לדעת מה הטווח .. וכל כמה זמן צריך להמתיין בין טיפול לטיפול?

אביבית פאשה
אביבית פאשה

נופק
כמובן שאפשר לעשות אפילציה במצח. הרחקת קו מצח הוא טיפול מאוד שכיח. הוא גם בין המספקים ביותר משום שלשיער קרקפת מחזור צמיחה מאוד ארוך ולא מצריך הרבה חזרות.
בדרך כלל עושים את הטיפול הזה בהדרגה כדי לא לפגוע בצורה של קו השיער וכדי שתהיה הדרגה טבעית ולא יראה כמו פאה.
אחרי הניקוי הראשוני את יכולה להמתין עד חודשיים ולחזור שוב על המקום. כמו שאמרתי קודם, זה אחד האזורים המספקים ביותר מבחינת מספר החזרות.
ההמתנה בין הטיפולים תלויה רק בך. יש בנות שאוהבות מראה נקי תמיד ויחזרו לטיפולים של מספר דקות על כל שיערה שצומחת ויש בנות שמעדיפות לחכות חודש-חודשיים ובטיפול טיפה יותר ארוך לחסל את מה שנשאר.
בהצלחה!!

רחל
רחל

מותר לעשות אפילציה באזור העין?
ואם אני עושה אפילציה בקיץ.ֱ..אז אמרו לי למרוח קרם הגנה..
אז זה טוב למרוח קרם הגנה ספריי של 43 SPF ?

אביבית פאשה
אביבית פאשה

רחל
אפילציה הומצאה על ידי רופא עיניים כדי להסיר ריסים שנכנסות ופוגעות בגלגל העין, אז – כן.
כל קרם הגנה שמתאים לפנים שהוא מינימום 45 spf יעשה את העבודה.

דבורה
דבורה

הי אביבית, התחלתי טיפולי אפילציה ויד לי מכשיר לייזר בייתי, האם ניתן לשלב בניהם? אני ממש במצוקה, לא יכולה להשאיר שיער על הפנים וטיפול האפליקציה כואב מאוד
מה את ממליצה?

אביבית פאשה
אביבית פאשה

דבורה
מכשירי לייזר בייתי הם סוג של הטעייה של הציבור. אפילציה היא כלי מעולה ונעלה ולשלב אותו עם כל דבר אחר הוא מעשה מיותר לחלוטין.
את צריכה להבין שאפילציה לא אמורה לכאוב. אם היא כואבת – יש שיטות לבצע אותה כך שהטיפול יתאים לך. את צריכה לחפש אפילטורית שתוכל לתת לך מענה.

נעמה
נעמה

היי אביבית
קודם כל אני מודה לך מאוד על הלקיחת זמן לענות פה לכל האנשים, קראתי המון מהתגובות ורציתי לדעת אם את יודעת למה גדל שיער במקומות אחרים בפנים? אני עושה לייזר באמריקן לייזר כבר שנתיים לפאות ולאחרונה גדל לי שיער מפחיד על הסנטר שאף פעם לא היה לי… הם אומרים לי שזה הורמונלי אבל הבנתי ממך שזה לא קשור להורמונים… כמובן אני צריכה עכשיו לשלם להם יותר על הוספת האזור הזה.. מפחיד אותי שפתאום יצמח במקום אחר… אני לא מגלחת לפני טיפול , לפחות על זה הם מקפידים… כמובן שאמרו לי ששיער בפנים תמיד יהיה לכן אני צריכה טיפולים לכל החיים…
תודה רבה!!

אביבית פאשה
אביבית פאשה

נעמה
סורי שלקח לי זמן לענות, פשוט לא ידעתי מאיזו זוית ״לתקוף״ את השאלה שלך, כי את די עונה לעצמך,
אז בואי נעשה את זה לאט ובשלבים (סעיפים תמיד מרגיעים אותי):
1. למה שיער גדל במקומות אחרים בפנים? אני לא יודעת. קיימות סיבות רבות ותירוצים יש בשקל. אני רק יודעת שזה לא משנה, כי אם נתחיל להתעסק ב״למה״ נמצא את עצמינו כמו הכלב שלי בלילות לפני שהוא נרדם כשהוא רודף אחרי הזנב של עצמו.
2. את עושה לייזר כבר שנתיים בפאות והם אומרים לך שזה הורמונלי ותמיד יהיה לך שיער בפנים – אז למה להמשיך? אם תמיד יהיה לי שיער בפנים ואתם לא יכולים לעזור לי, תזכירו לי למה אני משלמת לכם?
3. שיער הוא מאוד קשור להורמונים, אבל גם כל שאר תפקודי החיים. תנודות הורמונליות הן דבר שמאוד קשה להוכיח וקורה באופן מתמיד, והנה שוב אנחנו חוזרים לתירוצי השקל ואני לא מצליחה לתפוס את הזנב של עצמי… אנחנו לא יכולות לשלוט על ההורמונים מלשלוח חומרים בזרם הדם שלנו שפוקדים על שיער לצמוח. הדבר היחיד שאנחנו יכולות לעשות הוא לשלוט על המעשים שלנו ומרגע שזה קרה אנחנו יכולות להחליט על דרך פעולה לחסל אותו ולעשות את זה.
4. משתמע מהחלק האחרון של התגובה שלך, שאת מאמינה שצמיחת השיער על הסנטר קרתה בעקבות הטיפול בפאות. ייתכן שאני טועה, אבל בואי נמשיך כאילו אני לא ונוסיף סעיף רביעי: אם את אכן חושבת שהצמיחה בסנטר היא תוצאה של הטיפול שאת מקבלת – למה להמשיך? אם את שואלת אותי אם זה קשור, התשובה שלי היא: לא. אני לא מאמינה שיש קשר. אין דבר כזה ״צמיחה מפצה״. זה לא כמו הניתוח להסרת בלוטות זיעה. אין מאזן של שיעור בגוף שלנו (תודה לאל) שעל כל אזור שחיסלנו יצמח אחר.

סימונה
סימונה

אביבית שלום רב האם שמעת על השיטה של -יפה מקסימוב אשר מקבלת בזמן האחרון משנה תוקף בכל ערוץ יופי אפשרי ואוסיף ואומר שגם אני השתכנעתי. האם ידוע לך מה מייחד את השיטה או האם מדובר בעוד "עבודה בעיניים"?

אביבית פאשה
אביבית פאשה

סימונה
דיברנו בטלפון, אבל אני בכל זאת עונה פה:
אני יודעת שהווי מקס הוא סוג של IPL. מעבר לזה – אין לי מידע על הטכנולוגיה, אז לא אוכל לענות.

תמר
תמר

היי,
עשיתי 5 או 6 טיפולי אפילציה בפנים, ולאחרי כל אחד מהם הופיע לי כתם כחול (לפחות אחד) על הפנים.
האם זה תקין? יש משהו שאפשר לעשות נגד זה?
תודה רבה לך על הכתבה הנפלאה!

אביבית פאשה
אביבית פאשה

היי, תמר
אני אגיב לשאלה שלך, אבל קחי את התשובה שלי בערבון מוגבל, מכיוון שלא ראיתי אותך במו עיני.
״כתם כחול״ נשמע כמו שטף דם פנימי. זה יכול לקרות מכלי דם שנוקב. זה כמובן לא אמור לקרות בכלל. אפילטורית נכנסת בנקבובית קיימת ולא אמורה לנקב את העור או כלי דם. לפעמים קורים פספוסים, אבל הם נדירים.