אמרו "לא" להסרת שיער בפנים בטכנולוגיות אור!

אביבית פאשה הסרת שיער בהרצליה 48 תגובות

נתחיל מהמלצה שאני נותנת לכל הלקוחות שלי:

הודעה חשובה
לעולם לא להסיר שיעור בפנים (כולל מתחת לסנטר ובמורד הגרון והצוואר) על ידי שימוש בטכנולוגיות אור (לייזר, IPL או SHR).
בום! הנה אמרתי את זה! ועכשיו להסבר.

אם הגעת לכתבה הזו בגלל שאת סובלת משיעור יתר בפנים, שבי וקראי עד הסוף. פה תמצאי תשובות לכל השאלות שלך, גם לאלה שלא ידעת שצריך לשאול.

לא משנה איזה טיפוס שיער התנחל לך על הפנים, אם הוא פלומתי, עבה, לבן, שחור, יש ממנו הרבה או רק כמה עקשניות, אם הוא איתך מאז שאת זוכרת את עצמך או אורח שהיגיע לאחרונה – את יכולה להיפתר ממנו. לתמיד.

אבל דעי זאת: טכנולוגיות אור הן לא הדרך. הן הדרך להעשיר את הקוסמטיקאית/המכון שמטפל בך, אבל הוא לעולם ישאר חלק ממך אם לא תדעי עובדות בסיסיות בקשר אליו. עובדות שהתגלו לי רק אחרי שנים של מלחמה עקובה.

מייקל בונו מציין בספרו את הציטוט הבא:

המדע המודרני קושר כל גדילה של שיער בהורמונים. ההשפעה שלהם על שיער מורכבת מכדי שנבין אותה ושיעור יתר ללא ממצא ידוע מוגדר מחדש כל הזמן.מייקל בונו
אנחנו לא באמת יודעים מה גורם לשיעור יתר. אנחנו לא יודעים למה טכנולוגיה תעבוד טוב ברגליים ובעורף היא לא תניב תוצאה משמעותית. אין תשובה אחת ולפעמים, אין תשובה בכלל. כל מה שאנחנו יכולים לעשות הוא ללמוד כל הזמן על התופעה הזו ולהמשיך לשאול את עצמינו מה באמת עובד?

מאיפה התחלתי


וכך התיצבתי, אני ומכונת ה-SHR שלי, חמושה במוטיבציה ובכל הכוונות הטובות בעולם, לטפל בשורה של בנות שסבלו משיעור יתר בפנים.

שבועות הפכו חודשים ולא ראיתי שיפור משמעותי. הכנסתי לתוקף את נוהל "טיפולי שירות" מתוך תחושת מחויבות ללקוחות שלי ובאמת – שיער עבה הפך לדק, מרקם העור התרכך ופלומה סבוכה הפכה נעימה, אבל עדיין היה צורך בתחזוקה שוטפת.

השיער לא מת.

אני לא מכירה הרבה מכונים שיתנו טיפולי שירות ללקוחות שלהם. זה מונח שהמצאתי מתוך תסכול ורצון אמיתי לעזור ללקוחות שלי.

למעשה, הרבה פרוצדורות הומצאו מתוך התסכול הזה. החשובה מהן היא האיסור לגלח בין טיפולים. זה התחיל מנסיון להבין למה ריבוי טיפולי לייזר בפנים הניב תוצאה הפוכה. אז יש את העניין של חימום הרקמה, אבל זה קורה בכל מקום בגוף. אז מה הקטע? למה דווקא בפנים? ואז קלטתי שיותר מהטיפול עצמו יש את עניין הגילוח לפני הטיפול. גילוח של שיער מעבה אותו. האינטרנט מלא מחקרים שמקראים שאין קשר בין השניים. אחרי כמעט עשר שנים של עבודה עם שיערות וארבעים שנה על כדור הארץ, הגעתי למסקנה הבאה: עד גיל ארבעים, כל אזור שיגולח מלבד כפות ידיים, כפות רגליים, גלגלי העיניים והלשון – יצמיח שיער. מגיל ארבעים ו/או אחרי שתי לידות זה מתפלג לכאלה שכן וכאלה שלא. אפילו איזורים של ריריות יכולים להצמיח שיער.

אז מדוע בעצם טכנולוגיית אור לא עובדות?


קיימות בפנים שיערות כהות שדווקא בכניסתן אל העור הן בהירות יותר. אור לעולם לא יגיע לשם.

שיעור פלומתי בפנים דק מכדי שיוכל להסיע לתוכו אנרגיה, ובטח שלא תעבור מספיק ממנה כדי למגר את השורש.

שיער לבן לא יקבל מענה לחלוטין! גם לא שיער חום בהיר.

הגילוח שלפני הטיפול יעמיק את הבעיה ויהפוך שיער דק לקוץ.

עור הפנים חייב להיות מוגן לחלוטין בזמן טיפול. לטכנאית לייזר או IPL אין שליטה על כניסת האנרגיה לגוף. משטח העבודה גדול ובא במגע עם עור פנים שלא זקוק לטיפול, רק מכוח היותו צמוד לחלק שעיר.

כל הסיבות הללו, ועוד כאלה שעדיין לא נחקרו, באות כדי להראות את מה שכולנו יודעות: אין מכונת לייזר שתצליח להרוג את השיער הזה – לא משנה איזה סוג שערה, לא משנה איזה סוג טכנולוגיה.
מלבד אפילציה.

הפתרון האמיתי לבעיות שיער בפנים


קיימת רק שיטה אחת להסרת שיער שלא כוללת בתוכה גירוי של השערה והיא אפילציה. זו השיטה היחידה שמטפלת לא רק בשורש הבעיה אלא משמידה את כל אורך הזקיק. כשהיא נעשית נכון היא לא משאירה אחריה יכולת פיזית לשיקום תאים של חלבון קשה.

קיים הבדל תהומי בין טיפול בשיער גוף לשיער פנים.

ההבדל הראשון הוא הנראות. שיערה בודדה על הבטן לא תטריד את מנוחתינו כמו אותה שערה על הסנטר. ולכן בטיפולי פנים אסור להשאיר אף לא את השערה הדקה והקצרה ביותר. הסרת שיער בטכנולוגיות לייזר יוגדר הצלחה בכל איזור אחר בגוף כשישארו בו שלוש שערות – זו אמת מידה מגוחכת לטיפול פנים. שלוש שערות שישארו על הסנטר הן כישלון חרוץ.

פנים מאכלסים פי חמש ויותר זקיקי שיער פר סמ"ר לעומת שיער גוף: ישנם מיליון זקיקים בראש ובפנים שלנו, לעומת מיליון מבכל הגוף יחד. מספר זהה, אבל השטח של הגוף גדול פי כמה משטח הפנים והקרקפת. ברור שלא כל הזקיקים אקטיביים (למזלנו), אבל ההבדל הוא עצום!


הסרת שיער בפנים
שיער פנים רגיש מאוד לגירוי הורמונלי וסיסתמטי. שיער פלומתי שקוף יכול להפוך לעבה וכהה עקב התעסקות.

שיער גוף, לאחר גיל ההתבגרות, הוא כמעט תמיד יציב בכמות שלו. אבל שיער פנים מתעצם עם העליה בגיל, הן במספרו והן בעובי שלו.

הבדל נוסף הוא הסביבה שבה השיער גדל: עור הפנים מלא בבלוטות חלב, הרבה יותר מבכל מקום אחר בגוף, הפרשות שומניות ונקבוביות פעורות. הסביבה הזאת רוויה בהורמונים. זה גורם לתצורות שיער מגוונות: למשל, שיער שגדל מתוך בלוטת החלב עצמה במקום מתוך זקיק.

אפילציה, בידיים מיומנות ועם ציוד מתקדם, תעניק את מה שהפרסומות מבטיחות:
הסרת שיער לצמיתות.

תגובות 48

 1. אין אופציה אחרת מלבד אפילציה (כי אפילציה כואבת ולוקח המון זמן )?

  1. הי בתי,

   דעתי האישית (והמקצועית) היא שאין אופציה יעילה להסרת שיער בפנים מלבד אפילציה.
   כאב של אפילציה הוא זניח לעומת כאב של שעווה, לדוגמה.
   כדי להימנע מנזקים שטכנולוגיות אחרות עלולות לגרום – אני ממליצה בחום לבדוק אפילציה.
   לאפילציה יצא שם רע בגלל מגוון סיבות, את חלקן ציינתי בכתבה למעלה וחלקן ייכתבו בפוסט נוסף בהמשך.

   1. שלום אביבית- רציתי לדעת אם אפילציה מעל השפה העליונה עלולה לגרום לקימוט העור באיזור האפילציה ("אקורדיון" לדבריה)? קוסמטיקאית מסויימת אמרה לי שכך והמליצה על איי פי אל…קמטים זה חשש כב!!! אשמח לתשובתך.

    1. הי אביטל,

     האפילציה שינתה לי את החיים.
     המעבר אליה נעשה בתקופה מאוד קשה שעברה עלי בעבודה עם IPL כשעמדתי מול העובדה שלא ניתן לסיים איתו טיפולים ובנות נשארות עם שיער אחרי 12 ו- 14 ו- 20 טיפולים.

     אפילציה הצילה אותי ואת המטופלות שלי, אבל לפעמים אני מרגישה שאני נמצאת בסצנה מימי הביניים, ורואה איך מאשימים את המחסור בבתולות בכך שיש בצורת.

     אפילציה לא גורמת לשום דבר מלבד לקרחות.
     כל מה שהיא עושה הוא לנקות את העור שלנו משיער.
     כשהיא מבוצעת נכון, תוך הגנה מהשמש, אפילציה היא לא יותר ולא פחות משיטת הסרת היחידה הפועלת על פנים, על שיער בהיר, ועל פלומה דקה.
     היא לא גורמת לפיגמנטציה – השמש גורמת לפיגמנטציה.
     היא לא גורמת לצלקות – חוסר נסיון וחוסר השכלה של אפילטוריות גורם לצלקות.
     היא בטח ובטח לא גורמת לקמטוטים. זה נכון שנוכחות של שיער מיקרוסקופי תפקידו לתת מראה צעיר יותר לעור שלנו, אבל כמעט בלתי אפשרי להגיע לנטרול מוחלט שלו.

     בהצלחה,
     אביבית

 2. קוסמטיקאית אמרה לי שכשמורידים שיער פנים באפילציה, מסתכנים בשינוי הפיגמנטציה באזור וכך במקום שיהיה שער מעל השפה, יהיה עור כהה יותר מהצבע העור ביתר הפנים. מה דעתך?

  1. אני מאוד אוהבת את השאלה הזאת. היא שאלה מאוד נפוצה. אני אתן לך את השורה התחתונה ואחרי זה אכתוב לך הסבר מפורט.
   התשובה הקצרה היא "זה לא אמור להיות ככה. שלוש שנים זה יותר מידי, סליחה: הרבה יותר מידי זמן כדי לא לסיים סנטר".

   ועכשיו, כדי שלא תחשבי שאני סתם שולפת מהמותן, הנה ההסבר:
   כשאפילציה נעשית בצורה נכונה היא עובדת מאה אחוז. יכולים להיות חמישה-אחוזי-חסד של פקשושים, אבל זהו. חמישה אחוזים. זה נכון שהשיער שלנו צומח בגלים, וכשאנחנו מגיעות לטיפול הראשון לא כל הזקיקים מלאים בשיער, אבל גם אם עשית בעבר לייזר (שמעכב מאוד את הצמיחה), עדיין שלוש שנים זה הרבה יותר מידי זמן למקום כל כך מוגבל כמו סנטר.

   נכון שתיתכן בעיה על רקע הורמונלי אשר לא מפסיקה להצמיח לך שערות, אבל בעיות מסוג כזה גורמות לגדילת שיער לא רק על הסנטר, אלא במורד הצוואר ולצידי קו הלסת ובאופן כללי ניתן לראות "חריגות" כאלה בצמיחה במקומות נוספים בגוף. בעיה מסוג כזה, יש לה בדרך כלל השלכות מערכתיות. היא לא מוגבלת רק לאזור אחד.

   דבר נוסף שאני יכולה לציין בקשר לזה, שישנם כמה סוגים של גדילת שיער בסנטר. פלומתי, קשה וקוצני, קצת משניהם, הרבה משניהם… בכל מקרה, שלוש שנים זה יותר מידי.

 3. את באמת רואה תוצאות באפילציה?

  אני עושה כבר כ 3 שנים אפילציה בסנטר, ולא רואה איזושהי התקדמות.. אולי השערות המקוריות כבר לא שם (אני כבר לא זוכרת..),אבל מאז צמחו לי עוד המון.. זה בגלל האפילציה? בדיקות דם לא הראו שיש לי הפרעה הורמונלית או משהו.

  1. זה מאוד נכון. אפילציה אכן יכולה לגרום להיפרפיגמנטציה. אבל גם (ואף יותר מאפילציה) שעווה וחוט.

   אזור השפם ממועט בכלי דם קטנים. אפשר לראות את זה אחרי ריצה או פעילות גופנית מאומצת. כל הפנים שלנו אדומות חוץ מהשפם. ובגלל זה הוא לא ממהר להחלים. זו הסיבה שטיפול באזור זה הוא שונה משאר אזורי הגוף: אין לעלות על עשר דקות של טיפול רצוף ויש לרווח את הטיפולים בשבועיים לפחות. יש לעבוד עם מחט בעלת בידוד איכותי ועם ציוד הגדלה מקסימלי. זה מאוד מאכזב לשמוע שלא נצא מטיפול עם שפם נקי לחלוטין אחרי טיפול אחד, אבל עדיף לקחת את זה לאט מאשר להישאר עם "שפם של שף" לשארית ימינו.

  1. הי דקל,

   אפילציה היא מאוד נפוצה בארץ,
   הקטע הוא למצוא קוסמטיקאית שעושה את זה כמו שצריך.

   קודם כל, כבר בשיחה הטלפונית תשאלי שאלות, אל תפחדי לחקור, לבדוק את הידע של הקוסמטיקאית. כשאת מחליטה על מקום, אל תתעצלי. תגיעי, תסתכלי על הציוד, תמשיכי לשאול על הטיפול, על המכשור בו היא משתמשת, על שיטות חיטוי.

   קוסמטיקאית טובה שמכבדת את עצמה – תכבד גם את השאלות שלך. זאת זכותך לקבל תשובות. הבדיקה היא לא רק של טיב הציוד. אני מכירה באופן אישי אפילטוריות שמשתמשות במכונות הכי טובות שקיימות בשוק העולמי ועדיין לא יודעות מה ההבדל בין זרם ישר לחלופי.

   ולחילופין – ידע מאוד נרחב בלי מספיק ניסיון. אפילטורית טובה היא שילוב של כמה גורמים, כשהראשון בהם הוא מוטיבציה להצליח ברמת המיקרו – אחת שכל שערה חשובה לה.

   הלוואי שהייתה לי הנוסחא למציאת אפילטורית טובה – הדרך המקצועית שלי הייתה הרבה יותר קלה… בהצלחה!!

 4. היי אביבית. עשיתי שני טיפולים של ipl בפנים (סנטר גרון פאות לחיים ושפם) היו לי המון פצעים וכרגע עברו שבועיים והפסקתי. קשה לי מאד לראות את הפנים שלי כך. את ממליצה רק על אפילציה?

 5. היי, איך את יכולה להבטיח שהסרת שיער באפילציה היא לצמיתות? או לפחות כך אומרים. יש בנות שאמרו לי שאחרי שלוש שנים חזר להן השיער

  1. הי סיוון,

   אפילציה היא השיטה היחידה להסרת שיער שאכן משמידה את הזקיק שממנו צומחות שיערות.
   היא לוקחת את החומר ממנו הוא עשוי (חלבון) ומקרישה אותו.
   בדיוק כמו שלא יכול להיווצר אפרוח מחביתה – כך בדיוק לא יכולה לצמוח שיערה מזקיק שעבר טיפול טוב.
   אם שיער חוזר – צריך לבדוק את הסיבה ואת טיב הטיפול.
   אבל זקיק שעבר אפילציה כבר לא יכול לאכלס שיערה.

  1. הי נועה,

   זה בטוח.
   כמו שאין סיכון בשימוש ב- IPL בכל מקום אחר בגוף – כך אין סיכון בפטמות.

 6. היי, אני מאוד שעירה בפנים וקשה לי עם זה מאוד באלי לבכות פשוט כל יום… ניסיתי לעבור אפילציה ולא החזקתי אפילו רבע שעה זה כואב לי מאוד ומצד שני השיעור הזה הכי מפריע לי בעולם אני פשוט לא יודעת מה לעשות…

 7. הי שירן,
  טיפול אפילציה הוא לא יום בספא. אין לי מוזיקה שקטה בקליניקה, וגם לא אור נרות נוגה.
  אבל עוד לא נולדה הלקוחה שלא הצליחה לעבור אצלי טיפול של שעה לפחות.

  אף אחת לא צריכה לסבול משיעור פנים, בטח שלא ב2017!

  המכשור העדכני עוזר מאוד בהפחתה בכאב, ואם הוא לא מספיק – לא חסרות משחות מאלחשות וקרמים מרגיעים.

  כאב הוא לא פאקטור. הוא לא יכול להיות הסיבה בגינה יש לך שערות על הפנים. בעצם, אני לא מצליחה לחשוב על אף סיבה להמשיך לסבול כפי שאת מתארת.

  ממליצה לקרוא את הכתבה שלי "איך למרוח אמלה ולהישאר בחיים" ולהמשיך משם:
  http://www.avivitpasha.co.il/2017/03/01/%d7%90%d7%99%d7%9a-%d7%9c%d7%9e%d7%a8%d7%95%d7%97-%d7%90%d7%9e%d7%9c%d7%94-%d7%95%d7%9c%d7%94%d7%99%d7%a9%d7%90%d7%a8-%d7%91%d7%97%d7%99%d7%99%d7%9d/

  בהצלחה!
  אביבית

 8. היי אביבית, אני סובלת משיער בפנים והוא לא בהיר או פלומתי, הוא שחור ובולט לעין בייחוד לאור העובדה שאני דיי בהירה, השאלה שלי היא אם האפילציה תעבוד גם עלי למרות שהשיערות הן לא בהירות

  1. הי עינת,

   התשובה היא בפרוש כן.
   מה שהכי טוב באפילציה הוא שהיא לא מפלה אף אחד: שחור, לבן, עבה, פלומתי.. היא מכסחת את כולם!

 9. היי אביבית, אני סובלת משיעור מיתר בפנים השיערות שחורות ויש הרבה. זה נכון שלפני טיפול אפילציה לא צריך להסיר את השיערות?

  1. הי אמילי,

   לפני טיפול אפילציה עדיף פשוט לא לגעת בשיער.
   ללא נוכחות של שיער, האפילטורית לא תדע היכן לטפל ולא יהיה לה המידע הדרוש לה כדי לעשות את העבודה.
   במקרה שבו מרטת לפני טיפולי אפילציה, הייתי עוברת לגזירה של השערות כדי ״ליישר״ את הזקיקים ולהקל את הביצוע של האפילציה עד ליום הטיפול.

  1. הי מיכל,

   כל שערה המטופלת על ידי אפילציה לא חוזרת לצמוח. ״בעיה הורמונלית״ אלה מילים אחרות ל- ״שיער ממשיך לצמוח בעקשנות מסיבה לא-ברורה״.

   מה זה משנה?
   אם לא תטפלי – שיער ימשיך לצמוח ויכסה את העור.
   אם תטפלי – הכמות תוקטן.
   בכל מצב – בעיה או לא בעיה – הכמות תוקטן. לפעמים ״בעיה הורמונלית״ בא לומר ״בוקר בהיר התעוררתי עם שיער במקום בו לא היה קודם״, ואז – שוב – מה זה משנה?

   הסיבה לשיער לא משנה. גם לא האיזור בו הוא גדל, לא העובי, הצבע, הגיל או התרגיל.
   כל שערה שתטופל – לא תחזור יותר. עדיין לא נתקלתי במקרה ״בעייתי הורמונלי״ שלא עבר שינוי משמעותי בעקבות טיפולים.

 10. היי,
  עשיתי כמה טיפולים של shr ולפני זה של אינפרא.. האינפרא רק הגדיל את כמות השיער והshr לא עוזר.
  יש לי מיליוני שיערות וסף כאב מאוד נמוך (ניסיתי גם אפילציה. זה כואב מוות וייקח שנים)
  אין פיתרון נוסף?

  1. הי אורטל,

   אינפרא ו-SHR הם כמעט אותו הדבר. אם מדובר על אזור הפנים אין שום סיבה בעולם הזה שיכאב לך עד כדי כך שלו תוכלי לטפל, וזה בטח לא ייקח נצח!

   זה כמו שאני אומר לך ״אני לא אוהבת אורז! טעמתי אורז וזה פשוט לא טעים לי״, אבל יש מאות סוגים של אורז: לבן, אדום, אשפולו, מג׳דרה, במרק, בתנור, בתוך עוף, בתוך סושי.. (סליחה על הדוגמא, אני עיראקית וזה הדבר הראשון שקופץ לי לראש).

   אפילציה מאוד תלוייה במטפלת. זה נכון גם לגבי שאר שיטות ההסרה, אבל באופן חזק מאוד באפילציה.
   המטפלת היא המשך ישיר של המכונה והיא צריכה להתחבר למטופלת דרך השיער.
   זה מעבר לטכניקה, ואם כאב לך ונראה לך איטי – תמשיכי לחפש.
   אם את סובלת משיעור יתר – את במצב של מלחמה! לנסות פעם אחת ולוותר לא בא בחשבון!

   בהצלחה.

 11. שמעתי שאפילציה עושה פצעים בפנים, או מגבירה לפחות את הגדילה. מה את אומרת על זה ?
  והאם בקופת החולים כללית כדאי לעשות אפילציה ?

  1. הי חן,

   אפילציה היא שלוחה ישירה של המפעיל/ה שלה. לכל אפילטורית הסגנון שלה וכמובן שמדובר במיומנות נרכשת.
   אני לא מכירה את האפילטוריות שבקופת החולים ולכן לא אוכל לתת חוות דעת.

 12. אני סובלת מחוסר איזון הורמונאלי ומטפלת בעזרת גלולות וקראתי שכשאני מפסיקה לקחת את הגלולות השיער חוזר לצמוח
  אם אני עוברת טיפול אפילציה בזמן שאני לוקחת גלולות השיער יחזור לצמוח באותו מקום שעברתי טיפול אחרי שאני מפסיקה לקחת את הגלולות?

  1. הי עינת,

   שיער הוא אספקט מאוד לא נחקר ברפואה. הסיבות להתפרצות של גדילה נעלמות מעינינו וגם אם נדע את הסיבה – עדיין לא ישנה את העובדה שעלינו לטפל.

   נטילת גלולות ו״חוסר איזון הורמונלי״ הוא מילות-קוד להאשמת הקורבן (את) והורדת אחריות מהמטפל (רופא/קוסמטיקאית/ אפילטורית/ מכון לייזר).

   דברים שאנחנו כן יודעים על אפילציה ושיערות:
   1) כל שערה שמטופלת נכון – לעולם לא תחזור.
   2) שערות יכולות לצמוח ליד שיער שטופל.

   מכאן נובע – שיער אכן יכול לחזור לאזור שטופל.

   אני, באופן אישי, עדיין לא נתקלתי בלקוחה שהייתה צריכה לחזור על איזור טיפול שלם.
   ראיתי גדילה שהופיעה אחרי כמה שנים, אבל בדרך כלל איזור שחוסל – חוסל.
   כמובן, שכל גוף – לגופו ובטח עוד יומיים אני אתקל בדיוק בכזה מקרה. אז.. טפו!

 13. היי אביבית,
  יש לי שערות מציקות על האף והסנטר
  אשמח לדעת כמה טיפולים בערך אצטרך?

  1. הי נטע,

   קשה מאוד לתת הערכה של זמן לגבי איזור מבלי לראות במה מדובר.

 14. היי אשמח לדעת היכן יש מקום באיזור הדרום שאכן עושה אפילציה. (קריית גת והסביבה)

 15. רציתי לשאול לגביי הסרת שיער בשיטת IPL -בשנים האחרונות צצה חברה בעלת פטנט של ידית מכשיר IPL, ללא צורך לגעת באיזור ,ללא שעווה או גילוח האיזור. רציתי לדעת לגביי השיטה הזאת האם שמעת על שיטה זאת האם היא מומלצת, או לא?…

  1. הי מור,

   כל מספר חודשים צצה חברה חדשה עם פטנט חדש, אבל כל טכנולוגיות האור (לייזר, IPL, SHR) עובדות על אותו עיקרון.
   נכון להיום, 21/06/2017, עדיין לא נתקלתי בשיטה יעילה מאפילציה.

 16. הי אביבית.
  האם את מכירה שיטת לייזר בשם Gmax
  הבנתי שזה פיתוח לייזר חדש שיכול לעזור לשיער פנים.

  1. הי שיר,

   מהמעט שאני מבינה, מכשיר ה-Gmax הוא לייזר לכל דבר. פיצ׳רים שנוספו לו כדי למנוע בריחת אנרגיה עדיין לא משנים את העובדה שהוא מסתמך על השיערות עצמן כדי להוליך חום לזקיק.

 17. היי אביבית
  אני עושה טיפול לייזר בעצמות לחיים ולפי מה שהבנתי את לא מאמינה שאפשר להיפטר משערות על הפנים באמצעות טיפול לייזר.
  אם כך, על איזה שיטה את ממליצה?

  1. הי יוסי,

   אני לא ממליצה על שימוש בטכנולוגית אור בהסרת שיער פנים ו/או צוואר. גם חלקים מסויימים בגוף ניראים כלא מושפעים, בעיקר במקרים של שיעור פלומתי בכתפיים, גב עליון, ירכיים. אבל בעוד שקיימים סיפורי הצלחה באיזורים אלה, אני לא מכירה אנשים שסיימו טיפול פנים בטכנולוגיות אור. רק באפילציה.

 18. היי ,
  בכל פעם שהורדתי שער בפנים בעזרת חוט יצאו לי המון פצעים ולכן הפסקתי.
  האם גם בטיפול באפילציה קורה שיוצאים המון פצעים? (כמו פצעי בגרות)
  בנוסף, כמה בערך עולה הסרת. שיער מהפנים בעזרת אפילציה?

  1. הי רונית,

   כן, קורה שיוצאים פצעים אחרי טיפול אפילציה. שאריות של שורש השערה מתפרקות ונישארות בתוך הזקיק. בזמן שהעור שלנו מחלים אנו נראה (במקרים מעטים מאוד) פצעונים קטנטנים מאוד (הרבה יותר קטנים מפצעי בגרות) עם מעט מוגלה בפנים. שוב, זה לא מצב שכיח וגם אם קורה – עם התקדמות הטיפולים הוא מפסיק לחלוטין.

   לגבי מחיר – זה מאוד תלוי במצב ולכן זאת תשובה שאני נותנת לאחר ייעוץ פנים מול פנים.
   אצלי, הייעוץ הוא בחינם.

   בברכה,
   אביבית

 19. הי
  אני עשיתי 9 טיפולי אפילציה ומעבר לעובדה שזה מאוד מאוד כאב (אפילו עם משחת אלחוש) לא השגתי שום תוצאה. השיער באזור הפאות חזר וזה האזור בו התרכזה הכי הרבה. גם בסנטר חזר.
  אני כן שוקלת לעשות לייזר כי לא מצאתי שום פיתרון אחר.
  נכון לעכשיו אני עושה שעווה כל שבוע בשילוב עם פינצטה וזה ממש בלתי נסבל.

  1. הי,

   אפילציה תלויה במטפלת. תשעה טיפולים (אני מניחה שמדובר על טיפולים של רבע שעה כ״א) מספיקים בהחלט כדי לדעת אם יש או אין התקדמות. אבל שעתיים ורבע לא יספיקו לחסל שתי פאות וסנטר. גם בנוגע לכאב – צריך לדעת איך לאלחש ואין סיבה לחוות כאב בטיפול (יש פוסט בנושא באתר). נשמע לי שלא קיבלת מספיק מידע מהאפילטורית שלך, לא בנוגע לאופן מריחת האלחוש, לא לאופן צמיחת השיער ולא לציפיה שלך מכל התהליך הזה.

   מניסיון אישי אני יכולה לומר לך שסנטר ופאות הם אזורים פשוטים מאוד לטיפול.

   מה שאת מתארת נשמע כמו ״ראיתי את דוד ושושנה רוקדים טנגו, וטנגו הוא ריקוד מכוער״ – כשבעצם טנגו הוא ריקוד יפה, פשוט דוד ושושנה לא יודעים לרקוד.

   אפילציה היא הדרך היעילה והיחידה להסרת שיער לצמיתות. את פשוט צריכה למצוא את האפילטורית שמתאימה לך…

   בהצלחה.

 20. היי אביבית,
  אני סובלת משיעור יתר עקב שחלות פוליצסטיות (שזו כבר בעיה בפני עצמה),
  אבל מה שקרה לי לאחרונה (כנראה מהורדת שיער בחוט) הוא שנהיו לי שיערות בשפם שלא ניתן להסירן , נראות כאילו הן בתוך העור,וזה ממש מטריד אותי כי זה פשוט נראה כתם שחור.
  שמעתי על אפילציה רק מהבלוג שלך , אבל האם את חושבת שבמקרה המדובר זה יכול לעזור / היה לך מקרה דומה?
  תודה רבה

 21. היי אביבית, אני עברתי כמה טיפולי אפילציה שהיו ממש מוצלחים והקוסמטיקאית שהייתי הולכת אליה הייתה ממש טובה ומקצועית. אך לצערי הייתי חייבת להפסיק את הטיפול כי עברתי לצפון. וכרגע אני מעוניינת להמשיך בטיפולים והייתי מאוד שמחה לבוא אלייך אם היית קרובה למקום המגורים שלי. אשמח אם את יכולה להמליץ על מישהי מאזור הצפון אם את מכירה. תודה מראש על התשובה ויום מקסים.

 22. עכשיו יש פרסום לטיפול בשיער פנים בשם ymax , האם ידוע לך מה הטיפול הזה? ואם באמת זה עוזר?

 23. היי אביבית,
  כיצד ניתן ליצור איתך קשר על מנת לקבוע פגישת ייעוץ? אני מנסה לחייג לפלאפון אך אין מענה

כתיבת תגובה