מאיזה גיל אפשר להתחיל הסרת שיער בלייזר/SHR?

אביבית פאשה הסרת שיער בהרצליה 33 תגובות

השאלה הנכונה יותר לשאול היא: באיזה גיל כדאי להתחיל, משום שניתן להתחיל אפילו בגיל 6 ( כן, יש לקוחות בגיל הזה).

אז מה הקטע?

הקטע הוא שאנחנו צריכים לשאול את עצמינו האם זה משתלם להתחיל צעיר כל כך? הרי לא נכון להגיד שבגיל 12, למשל, הגוף סיים להצמיח את כל השערות שלו. נכון להיום, כל טכנולוגיות האור (לייזר, IPL) פועלות על אותו עיקרון: שערה שמעבירה אנרגיית חום לקפילרים ופיצוצם (מעין התאבדות). ולכן היכן שאין שיער – אין עבודה. אם אין שיער אז אין לי את הכלי שיסיע את האנרגיה למקום אליו היא אמורה להגיע. ולכן טיפולים על שיער צעיר, בתולי ופלומתי, יהיו טיפולים חלשים ולא אפקטיביים ורצוי לחכות לגיל בוגר יותר שיביא אתו שיער בוגר ועבה יותר. ככל שיהיה עבה – כך הוא יעביר יותר אנרגיה והטיפול יצליח.

אז איך זה שיש לי לקוחות כל כך צעירות? הרבה מאתנו נולדים יותר שעירים מההורים שלנו. לפעמים נראה ילדה בת עשר עם שיעור בפנים או שיעור בידיים והאימא של אותה ילדונת עומדת בפני מציאות שאי אפשר להתחמק ממנה. היא לא תגלח את הידיים של הילדה שלה, שעווה נורא כואבת וזמנית, שלא לדבר על כך שבהרבה אזורים שעווה מניבה תוצאות קוצניות כמעט בדיוק כמו בגילוח. יש בנות עם שיעור יתר בגב, בעורף (שמפחדות להרים את השיער לקוקו), בכתפיים (לא הולכות בגופייה).

אז מה עושים?

מה עושים עם שיעור פנים בגיל מוקדם? מה עושים עם מפשעה של בת 13 שגילחה ועכשיו היא מלאה שיערות תת עוריות ופצעים שבכל גילוח מחמירים ונפתחים? עם בית שחי אפור ומלא בבלוטות לימפה מוגדלות עקב התעסקות?

אז קיימים מקרים שבהם אני כן מחליטה (כמובן שיחד עם האימא) להיכנס לטיפולים. ואלה המקרים הכי מעניינים בעבודה שלי. זה אתגר לא קטן לעבוד על גוף רענן שכל תא בו נלחם בך. אבל הילדות האלו כל כך מבואסות מהשיער שלהן וכל כך אסירות תודה לאימהות האלופות שלהן, שכל ההורמונים שבעולם לא יכולים לעמוד בפני הטיפולים שלי ואכן מתקבלות תוצאות מעולות. המוטיבציה שלהן יחד עם המרץ שלי עושים עבודה מדהימה.

אבל! לפני שאני נכנסת לטיפולים בגילאים מוקדמים (מתחת לגיל עשרים) אני עושה תיאום ציפיות מטורף עם האם! אני מתחילה בהרצאת ״זה גיל בעייתי גם בגלל הפן ההורמונלי וגם בגלל שהבנות האלו לא מוכנות לסבול שיער והן רוצות לגלח״ וממשיכה בהרצאת ״את, האימא, חייבת להקפיד על החוקים שלי ולהביא אותה בזמן״.

לילדה אני נותנת את הרצאת ה"לא לגלח בין טיפולים כדי שתוכלי להגיע לשירות" ובסוף אני לא מבטיחה הבטחות, מסבירה שזה לא יגמר בעשרה טיפולים, ושתוצאה טובה היא שהילדה תצטרך אותי פעם בשמונה חודשים. אז היא חייבת לאהוב להגיע אלי, כי סביר שזה לא ייגמר בזמן הקרוב.

ההבטחה שאני כן נותנת היא זאת: אם תעשו מה שאני אומרת לכן ותשמעו בקולי, אני, מצדי, מוכנה להתאבד על הבנות האלה. בגלל שאני מקבלת מקרים מאתגרים, אני מחלקת את אזורי העבודה שלי קטן-קטן, עושה צד ימין ככה וצד שמאל אחרת, מצלמת ליפני-אחרי ועושה ניסוים לראות מה עובד הכי טוב על הבנות. מדובר בגוף בעל נטייה לצמח שערות בגיל מוקדם ואני רוצה לעבוד לפני שהילדה מתחילה לפתח אנטי לקוסמטיקאיות או דימוי גוף נמוך.

אבל (הפעם זה ״אבל" טוב) אחרי טיפול אחד כבר רואים שינוי. השיער רך יותר, פלומתי ואתה יכול לראות את הסוף. בנות עם בתי שחי שחורים משיער קשה וסבוך, מגיעות לביקורת אחרי ארבעה שבועות עם בית שחי בהיר וקטיפתי. ועכשיו אפשר להתחיל לעבוד על האזור הבא.

תגובות

33 תגובות ב "מאיזה גיל אפשר להתחיל הסרת שיער בלייזר/SHR?"

avatar
יולי

אם לדוגמא חברה שלי גילחה בבטן מה יכול לקרות לה?אמא שלה אמרה שיכול לצמוח לה שיערות של גבר ניראה לי…
אז היא תיצטרך לעשות לייזר? ?

אביבית פאשה

הי יולי,

מאוד קשה לי לענות לך מבלי לראות את האיזור אבל אני אנסה – אם היא גילחה אז כנאה שהשיער שם הפריע לה.
אחרי שהוא יגדל מהגילוח הוא אפילו יפריע לה יותר. אם מדובר בפלומה שבקושי רואים והיא גילחה סתם כי משעמם לה באמבטיה – ייתכן שזה ייגמר בזה.
וייתכן ש… לא.

viki13

יש כאלה שאומרות אסוא לעשות לייזר עד גיל20 כי יש מצב שהשיער יצמח שוב בגלל שהילדה לא סיימה להתפתח האם זה נכון לגבי שיטה זו???

viki13

ואני בת 13 ואני בלונדינית והתחלתי לעשות שעווה לפני שנה והשיער בידיים וברגליים גדל לי חום וקוצני אפילו שאני עושה שעווה אז את יכולה להמליץ לי נגיד על השיטה הזו או שיטות אחרות שמתאימות לגילי ויכולות להסיר את השיער לצמיתות בלי שהוא יחזור לצמוח יותר?ועם זה תאים לגילי או שצריך לחכות עד גיל מאוחר יותר?

אביבית פאשה

הי ויקי,

שעווה לא מרככת את השער שלנו. היא לא מפחיתה אותו, לא משנה לו את הצבע ולא משנה את הדלילות שלו בשום אופן. ניתן לראות שלבנות שמורטות בשעווה יש גדילה איטית ומפוזרת יותר, אבל כמות השיער והעובי שלו נשארת אותו הדבר. שער הגוף הוא בדרך כלל כהה יותר משיער הראש, בייחוד כשמדובר על שיער ראש בלונד או חום בהיר. אבל למרות שהוא נראה כהה יותר משער הראש – טכנולוגיות לייזר ואי פי אל יפעלו עליו עד גבול מסויים כי עדיין יש בו פיגמנט בהיר. בידיים שלך אני מסופקת שתראי שיפור. את צעירה מאוד.

צריך לראות בדיוק במה מדובר כדי להמליץ על שיטה.

נועה מזרחי

הי, האם יש מה לדבר בכלל על הסרת שיער בפנים אצל ילדה? הילדה מאוד שעירה, אבל ראיתי שמדובר רק על אפילציה ואני לא חושבת שילדה יכולה לעמוד בכך.

חוץ מזה מבררת עבור חברה שלביתה יש הרבה שיער גוף בצבע חום, האם יש אפשרות לטפל?

אביבית פאשה

הי נועה,

אני, באופן אישי, לא מקבלת ילדות מתחת לגיל 15.
אין להן יכולת לעמוד בטיפולים בגילאים צעירים, לא רק בגלל כאב.
זה תהליך ארוך שדורש התחייבות. אני מקבלת המון בנות שמספרות על שנים של הימנעות מאפילציה בעקבות טיפולים שנעשו עליהן בגיל צעיר מידי. לא מעוניינת לצלק נפשית.

בכל מה שקשור לגילאים צעירים יש לזכור שאנחנו לא מחפשים עכשיו להיפטר לחלוטין מהשיער המיותר, אלא פשוט לתת מענה לבעיה. את רוצה שהבת שלך תמצא אצלך אוזן קשבת ותבוא אליך בכל בעיה שהיא נתקלת בה. אל תחפשי הסרת שיער לצמיתות, חפשי מקום שבו תוכלו להגיע לטיפולים ושיתחזק אותה.

אם מדובר בילדה מאוד שעירה הייתי כן הולכת לטיפולי IPL אצל קוסמטיקאית בעלת מזג מתאים שעובדת בבית. את צריכה למצוא מקום שבו יהיה לה נוח והיא תרגיש בטוחה. זה כל מה שהיא רוצה בעצם. לדעת שאמא שלה סוגרת לה פינה.

בהצלחה!

מאיה

אם עשיתי שעווה פעמים רבות אני יכולה לעשות לייזר?

אביבית פאשה

הי מאיה,

כמובן שכן!

עידן

היי,
אני בן ואני בן 15 ומפריע לי ממש השערות איפה שפי הטבעת וגם מעל האיבר מין.
מה עושים? לגלח? לייזר? מותר בגיל הזה?

אביבית פאשה

הי עידן,

כפי שכתבתי בתגובות למעלה, אני לא מקבלת ילדות מתחת לגיל 15.
לגבי שאר הנושאים, ממליצה לך להיפגש ולהתייעץ עם הקוסמטיקאית הקרובה לביתך.

בהצלחה.

ליאור

מרטתי שיער מהישבן בעזרת סכין גילוח (רק מדגישה שזו הפעם הראשונה שלי ואני לא מקצועית ) וכתוצאה מהמקרה הזה נוצר לי אדמומיות, וכל האיזור אדום ומלחיץ, בנוסף יש נקודות בולטות וזה נראה מלחיץ לפחות מבחינתי, אשמח אם תציעי לי רעיונות להפחתת האדום באיזור זה ותרגיעי אותי קצת

אביבית פאשה

הי ליאור,

1) מריטה היא הוצאה של השערה מה- ״שורש״.

2) אני לא רופאה ולא ראיתי את האיזור המדובר, כך שכל תשובה שלי היא בגדר עצה בלבד:

לפי הנסיון שלי, מה שאת מתארת (אדמומיות ובליטות קטנות) הן תוצאה של תהליך החלמת העור והן תגובה טבעית של העור לגילוח.
הגילוח לא רק מקצר את השערה. הוא גם מוריד תאי עור משכבות חיצוניות.
האדמומיות (שעד שהתשובה הזו תפורסם, קרוב לוודאי עברה) היא התרחבות של נימי דם המספקים חומרי החלמה, והנקודות הבולטות הן פתחים של זקיקי שיער שגולחו.

את יכולה לקנות אבקת פרופוליס מחנות למוצרי קוסמטיקה (פרופוליס, ולא טאלק!) ולאבק את המקום.
שמרי על האיזור נקי ויבש, אל תמרחי קרמים ואל תשפשפי בסבון.
המנעי מלבישת ג׳ינסים צמודים ופשוט תאווררי את המקום.

איזור הישבן נוטה מאוד לפוליקוליטיס (דלקת בזקיק השיערה) וביגוד צמוד, חום ולחות מחמירים את הסימנים.

בהצלחה!
אביבית

טל

היי,
יש לי יחסית הרבה שיער בידיים שמאוד מפריע לי וגם פלומת שיער בפנים (מתחת לפאות). האם אפשר להתחיל טיפולים להסרת שיער שישמרו על התוצאות שלהם בגילי? (עוד שלושה חודשים אהיה בת 14) והאם הטיפולים כרוכים בכאב?

אביבית פאשה

הי טל,

את אמנם עדיין לא סיימת את תהליך הגדילה שלך, אבל כל שיערה שתוציאי באפילציה לא תחזור, כך שאת בהחלט יכולה להתחיל טיפולים.

בעניין הכאב:
זה מאוד משתנה מאדם לאדם.
וגם אם כואב – תמיד יש פתרונות לאילחוש של המקום.
אני לא מכירה אף מטופל שויתר על אפילציה בגלל כאב.

בהצלחה,
אביבית

יובל חפץ

קוראים לי יובל ואני הורדתי בסכין גילוח שיערות בבית השחי והבטן ובשוק מעל הפיקה ברגל, מה זה אמור לעשות זה בסדר עם הורדתי, אני הורדתי כי זה הפריעה לי, וגם יש לי הרבה שיערות ברגליים ואני בן 13 איך את ממליצה להוריד, ואני גם לא יודע איך להגיד לאמא שלי שאני רוצה להוריד כי זה לא נעים, את יכולה לעזור לי

אביבית פאשה

הי יובל,

קודם כל, לא נורא שגילחת. הכל בסדר. אפשר לסדר הכל.

אני חושבת שקודם כל אתה צריך לדבר עם אמא שלך, כי רק היא תוכל לעזור לך. היא לא רק יכולה לעזור – היא רוצה לעזור. תסמוך עלי, אני יודעת. 🙂

לפי דעתי, אם אתה לא בלונדיני, טיפול או שניים כבר יעשו הרבה הבדל כי שיער של רגליים של גבר מושפע מאוד מהר וטוב מטיפולי לייזר ו-IPL.
זה גם לא אמור לעלות כל כך הרבה רק שני טיפולים.

אם עדיין יש בעיה – תרגיש חופשי להתקשר.

בהצלחה,
אביבית.

ליאון

הי אביבית קוראים לי ליאון ואני עוד 3 חודשים אחגוג 15. אני עושה רק שעווה ברגליים ויוצאות לי מלא נקודות ומלא אנשים סיפרו לי שלאחר לייזר ברגליים הנקודות נעלמו להן. אבל אמרו לי שלייזר אפשר לעשות רק לאחר מחזור סדיר…… אם המחזור שלי סדיר כבר כמעט 3 וחצי שנים אוכל לעשות לייזר?

אביבית פאשה

הי ליאון,

הנקודות שיוצאות אחרי השעווה הן תוצאה של פצע שנוצר בזקיק מהמריטה. כל פעם ששערה נמרטת היא קורעת איתה נימים של דם. בשערות עבות, כמו ברגליים, אפשר ממש לראות את זה. לייזר ו-IPL אכן משפרות את מראה העור ברגליים כבר בטיפולים הראשונים. טכנולוגיות אור עובדות מצויין על שוקיים. בקשר לסדירות המחזור ולגיל שלך: בהחלט אפשר להתחיל בטיפול, אבל צריך לקחת בחשבון שעדיין הגיל צעיר יחסית והתוצאות יהיו תלויות בסוג הטכנולוגיה.

בהצלחה,
אביבית

נועה

היי אביבית אני בת14.5 ואני ממש שעירה ואני מגלחת אני רוצה לעשות בחופש לייזר ואמרת שאסור לגלח לאחר הטיפול
אז תוך כמה זמן השערה גדלה שוב ? וכמה טיפולים את ממליצה לעשות ?וכמה זמן זה ימשך

אביבית פאשה

הי נועה,

את שואלת את השאלות הכי נכונות.

1) את בטוחה שאת רוצה לעשות לייזר בחופש? אני יודעת שאסור להשתזף בזמן טיפולי לייזר.
2) זמן גדילת השיערה משתנה בין אזור לאזור. בדרך כלל, תוך יום מהטיפול האחרון תתחיל צמיחה, לאחר שבוע וחצי הוא ינשור, ואז יצמח מחדש. הצמיחה השנייה בלתי ניתנת לחיזוי.
3) מספר הטיפולים הוא גם תלוי באזור ובגוף שלך עצמו. זאת שאלה שתפני למכון/ מטפלת שתבחרי.
4) שאלת השאלות!! כמה זמן זה ימשך? תלוי בכל כך הרבה דברים, וקשה מאוד לומר בלי שאני רואה את המצב הספציפי שאת מדברת עליו.

אני מצטערת שאני לא יכולה לתת לך תשובות חד משמעיות. אני רק יכולה לחתום לך בוודאות שחופש אחד לא יספיק לתהליך הזה. את צריכה להבין שאת נכנסת למחויבות של שנתיים לפחות ואת צריכה הרבה סבלנות. הכי חשוב, לא לרוץ לבחור מכון שיבטיח לך חלומות. תעשי עבודת רגליים ותחפשי מקום שייתן לך תשובות לכל השאלות שלך.

בהצלחה!
אביבית

אדיסון

היי קוראים לי אדיסון(שם בדוי) אני בת 15 והמחזור שלי לא סדיר בכלל…(קיבלתי כשהייתי בת 13 וחצי)
אני מאוד שעירה במשפעה ובאיזור הפות…כנל לגבי הישבן וממש באזורים העמוקים שלו…זה ממש ממש מפריע לי, במפשעות ובפות אני מגלחת כשאני הולכת לים או לובשת שורט, ולכן אני ממש לא מוכנה לעשות שעווה כי השערות כבר מאוד עבות וחזקות ואני יודעת שזה יכאב בטירוף,לייזר אני לא אעשה כרגע כי המחזור עדיין לא סדיר…יש לך אולי פתרון בו אוכל להוריד את השיער ללא כאב אך שלא יהיה עבה וקוצני?

אביבית פאשה

היי,

חוסר סדירות המחזור שלך לא מונע ממך להתחיל בטיפולים.

את רק צריכה לדעת שלא תסיימי בזמן הקצר ביותר, אבל אם תמצאי מטפלת או קוסמטיקאית טובה עם טכנולוגיה הגונה – תוכלי תוך שני טיפולים להנות משיער הרבה יותר דק והרבה פחות פצעים.

הצלחת הטיפול קשורה יותר לצבע השיער מאשר למצב ההורמונלי של הגוף שלך.
את בעצמך מדברת על ריכוך של השיער יותר מאשר על העלמתו לחלוטין.
אני לא רואה מניעה להתחיל לפחות טיפול כדי להנות מעור רך יותר.

בהצלחה,
אביבית

הילה

היי אביבית אני הילה, אני עוד פחות מחודש בת 14 ואני אחרי 3 שנים של מחזור סדיר ואני נורא שעירה בגוף, צבע השיער שחור ובולט ונורא מציק בעין אני יוכל לקבל טיפולים במשך פחות זמן? ושהטיפולים באמת יעבדו?

אביבית פאשה

הי הילה,

אז קודם כל – מזל טוב 🙂
הטיפולים בטוח יעבדו, השאלה האם התהליך מתאים לך.
על אילו אזורים בגוף מדובר?

טלי אורנסקי

אני בת 14 בדצמבר ואמא שלי אמרה לי שאפשר להתחיל לעשות לייזר בגוף לצמיתות בגיל 14 וחצי והיא אמרה שנעשה לי בקיץ.
אני מודעת לזה שהשערות לא יעלמו ישר וזב דורש מספר מסוים של טיפולים, אבל האם זה יעיל יותר משעווה? כמה זמן לוקח לשערות לצמוח שוב? אפשר בכלל להתחיל טיפולי לייזר לצמיתות בגילי?
אני מאוד מוטרדת מהשערות שיש לי ולא מרגישה בנוח ברמה של לא ללכת עם מכנסים קצרים וחולצות קצרות או גופיות ואשמח אם תעני לי.

אביבית פאשה

הי טלי,

קודם כל, כל הכבוד לאמא שלך. זאת מתנה גדולה שאמא ככה מחליטה לקחת את העניינים בידיים שלה. חשוב מאוד האישור שלה לכל הדבר הזה. ואני לא מדברת רק על הכסף. זה תהליך ארוך וטוב שאתן יחד.

עכשיו בואי נעשה את זה לאט-לאט: קודם כל, זה תהליך. באמת, כמו שאת אומרת, מדובר בשלבים. אין לזה שום קשר לשעווה. שעווה היא רגעית ביותר והשיער חוזר לצמוח מיד בסיומה. היא לא מהווה פתרון לטווח הארוך.

לאחר טיפול לייזר, השיער נראה כמו אחרי גילוח והוא באמת צומח אחרי הטיפול, אבל תוך שבוע-שבועיים הוא נושר ובמקומו צומח שיער דק ורך יותר. חלק ממנו מפסיק לצמוח בכלל, אבל איזה חלק ומתי בדיוק זה קורה – מאוד משתנה מאדם לאדם ולא ניתן לחזות את זה. אל תדאגי! את מאוד מהר תראי את זה קורה ואת תכירי את התהליך כל כך טוב, שתדעי לחזות את לוח הזמנים שלו.

עכשיו, טלי, את קוראת לטיפול בליזר ״הסרת שיער לצמיתות״ וחשוב שתביני שהוא לא. אזורים מסויימים כמו שוקיים, בתי שחי ומפשעות אכן מושפעים ממנו לצמיתות, אבל לא תמיד הטיפול מסתיים בקרחת. לפעמים אנחנו נשארות עם פלומה. זה קורה לאחר תקופה ארוכה של טיפולים, אבל בהחלט שווה את המאמץ.

אפשר בהחלט להתחיל טיפולים בגילך. זה מאוד תלוי במצב השיער, אבל אין שום מניעה להתחיל כבר בטיפולים.
הטיפולים האלה אמנם לא נותנים פתרון מיידי לשיעור, אבל הם כן משפיעים מיידית על העור. הם מדקקים כבר אחרי טיפול אחד או שניים את השיערות והאזור המטופל מרגיש נעים ורך בלי ההרגשה הקוצנית והמראה הכהה.

בהצלחה,
אביבית

רועי

הי אני בן 15, לפני שנה ראיתי שערה בין הגבות שלי וברוב טיפשותי הורדתי אותה בגילוח בלי להתיעץ עם אף אחד. וזה צמח וצמח והמשכתי להוריד. עכשיו ישלי קבוצת שערות בין הגבות וזה נעשה עבה ויותר ואני ממש רוצה להוריד אותם לצמיתות כי זה משגע אותי כל פעם שאני מסתכל על זה…
את יכולה בבקשה להמליץ לי על דרכים להורדת השערות האלה לצמיתות?
אפשר לעשות לייזר בגילי?
(באזור בין הגבות)

אביבית פאשה

הי רועי,

שיערות בין הגבות יש לכולנו, אז אל תיתן להן לשגע אותך!

הדרך הבטוחה והמהירה ביותר להסיר אותן לתמיד היא על ידי אפילציה.
זה אזור מאוד מאוד שכיח להוריד ממנו שיערות, רק שים לב שאתה מורח קרם הגנה על האזור כל הזמן – גם בחורף.
האזור הזה חשוף מאוד לשמש ובגלל עובי השיערות שם לפעמים מופיעים גלדים אחרי טיפול.
אז קרם הגנה חשוב מאוד!

בהצלחה,
אביבית

רון

היי אביבית.
שמי רון ואני בת 16 ו 5 חודשים , יש לי שיער כהה בכל איזור הבטן מאוד משפיע על הביטחון העצמי שלי בקיץ.
לפני מספר חודשים הלכתי עם אמא למכון לייזר לבדוק על הנושא ואמרו לי לחכות עד גיל מאוחר בגלל הורמונים ונאמר שהשיער עלול לצמוח יותר בעקבות הטיפול בגיל מוקדם.
אם זה קשור -המחזור שלי סדיר כבר שלוש שנים או יותר.
האם זו תהיה בעיה לעשות לייזר בבטן בגיל 16.5? אני מאוד רוצה להתחיל כבר בחורף כדי להיות מוכנה לקיץ ואמא טוענת שזה מוקדם מדי… 🙁

אביבית פאשה

הי רון,

אין שום קשר בין טיפול בגיל מוקדם לשיעור-יתר בעקבות טיפול.
זו שטות גמורה! אם השיער פלומתי אז סביר להניח שהטיפול לא יצליח כי אין לו מספיק שטח פנים כהה כדי להכניס מספיק אנרגיה לזקיק.
לא קשור לגיל שלך. צמיחת יתר בעקבות טיפולים (בייחוד באזורים פלומתיים) היא דבר שניתן לראות המון. שוב, לא קשור לגיל המטופל.

כל מה שאני יכולה לומר הוא שטיפול בגיל מוקדם לא נעשה מסיבות כלכליות בלבד.
ייתכנו מאוד שינויים הורמונליים נוספים ולכן לא כלכלי לטפל בשיער לפני שכל הזקיקים הבשילו.

דבר נוסף, טכנולוגיות אור באזורים פלומתיים הם דבר בעייתי בכל גיל.
כדאי לעשות טסט על אזור קטן, לוודא שזה בכלל עובד עליך. אחרת את נכנסת לעולם של צרות.

בהצלחה,
אביבית

אוריה

היי,קוראים לי אוריה ואני מאוד מאוד שעירה בידיים, ובשאר אזורים בגוף,אבל ידיים זה הכי בולט. אני מגלחת בסכין גילוח רק את כפות הידיים ובערך כמה סנטימטרים מעל,אבל ממש ממש קצת מעל! אני ואמא שלי הלכנו למכון כדי לברר אבל כשאמרתי את השנה 2002(השנה שנולדתי) היא נרתעה טיפה והיא עוד יותר הלחיצה אותי לגבי הנושא. לפני כמה ימים מלאו לי 15,והיא שאלה לגבי מחזור סדיר ואני חושבת שהוא סדיר . אני לא בטוחה מה הופך אותו לסדיר וכמה זמן הוא צריך להיות סדיר אבל הוא בערך סדיר כבר כמה חודשים,או חצי שנה לא בטוחה. והוא ירד לי מ5 ימים ל4 בשנה האחרונה. אני לא מצליחה לעקוב אחריו כל כך אבל הוא בא בערך בסוף חודש כל פעם. האם אני צריכה לחשוש ממשהו?

אביבית פאשה

הי אוריה,

הסיבה לסירוב לטפל בך בשל הגיל הצעיר היא לא בגלל שזה מסוכן.
הסיבה היא כלכלית. לוקח מספר שנים עד שכל השיער מסיים ״לצאת״ מהעור ואם נטפל לפני זה פשוט לא יהיה שווה את הכסף.
המכונים מתייחסים לסדירות המחזור כאל אינדיקציה (שלא מוכחת בכלל) לדעת האם את בייצוב הורמונלי שמעיד על צמיחת כל השיער שלך, אבל זה לא באמת משנה.
זה לא משנה בייחוד כשמדובר על אזור כמו ידיים, אשר טכנולוגיות אור (לייזר ו-IPL) בכל מקרה לא פועלות בו במאה אחוז.

אז לשאלתך: לא, אין לך ממה לחשוש מבחינה בריאותית. אבל בפירוש יש חשש מבחינת הצלחת הטיפול, לא בגלל הגיל הצעיר שלך אלא בגלל עוצמת ההשפעה של הטכנולוגיות הללו על אזור כמו ידיים.

בקשר לסדירות המחזור – היא לא באמת מעידה על מצב השיער או על היותך ״מוכנה הורמונלית״ לקבל טיפול. המון נשים חוות צמיחת שיער בגיל 30, ואלה דברים שלא ניתן לחזות.
הדבר היחיד שסדירות מחזור תבוא לנו לעזר, היא במצב שבו את לא בטוחה שאת רוצה לטפל – שכמות השיער היא לא כזאת שמצדיקה טיפול.
אז נמתין מספר חודשים לראות אם ככל שהמחזור סדיר – אכן יש שינויים בצמיחה.
כך שאין סיבה לנטר כך את המחזור שלך. זה לא מדע מדוייק (לצערי).

בהצלחה,
אביבית