מאיזה גיל אפשר להתחיל הסרת שיער בלייזר/SHR?

אביבית פאשה הסרת שיער בהרצליה 55 תגובות

השאלה הנכונה יותר לשאול היא: באיזה גיל כדאי להתחיל, משום שניתן להתחיל אפילו בגיל 6 ( כן, יש לקוחות בגיל הזה).

אז מה הקטע?

הקטע הוא שאנחנו צריכים לשאול את עצמינו האם זה משתלם להתחיל צעיר כל כך? הרי לא נכון להגיד שבגיל 12, למשל, הגוף סיים להצמיח את כל השערות שלו. נכון להיום, כל טכנולוגיות האור (לייזר, IPL) פועלות על אותו עיקרון: שערה שמעבירה אנרגיית חום לקפילרים ופיצוצם (מעין התאבדות). ולכן היכן שאין שיער – אין עבודה. אם אין שיער אז אין לי את הכלי שיסיע את האנרגיה למקום אליו היא אמורה להגיע. ולכן טיפולים על שיער צעיר, בתולי ופלומתי, יהיו טיפולים חלשים ולא אפקטיביים ורצוי לחכות לגיל בוגר יותר שיביא אתו שיער בוגר ועבה יותר. ככל שיהיה עבה – כך הוא יעביר יותר אנרגיה והטיפול יצליח.

אז איך זה שיש לי לקוחות כל כך צעירות? הרבה מאתנו נולדים יותר שעירים מההורים שלנו. לפעמים נראה ילדה בת עשר עם שיעור בפנים או שיעור בידיים והאימא של אותה ילדונת עומדת בפני מציאות שאי אפשר להתחמק ממנה. היא לא תגלח את הידיים של הילדה שלה, שעווה נורא כואבת וזמנית, שלא לדבר על כך שבהרבה אזורים שעווה מניבה תוצאות קוצניות כמעט בדיוק כמו בגילוח. יש בנות עם שיעור יתר בגב, בעורף (שמפחדות להרים את השיער לקוקו), בכתפיים (לא הולכות בגופייה).

אז מה עושים?

מה עושים עם שיעור פנים בגיל מוקדם? מה עושים עם מפשעה של בת 13 שגילחה ועכשיו היא מלאה שיערות תת עוריות ופצעים שבכל גילוח מחמירים ונפתחים? עם בית שחי אפור ומלא בבלוטות לימפה מוגדלות עקב התעסקות?

אז קיימים מקרים שבהם אני כן מחליטה (כמובן שיחד עם האימא) להיכנס לטיפולים. ואלה המקרים הכי מעניינים בעבודה שלי. זה אתגר לא קטן לעבוד על גוף רענן שכל תא בו נלחם בך. אבל הילדות האלו כל כך מבואסות מהשיער שלהן וכל כך אסירות תודה לאימהות האלופות שלהן, שכל ההורמונים שבעולם לא יכולים לעמוד בפני הטיפולים שלי ואכן מתקבלות תוצאות מעולות. המוטיבציה שלהן יחד עם המרץ שלי עושים עבודה מדהימה.

אבל! לפני שאני נכנסת לטיפולים בגילאים מוקדמים (מתחת לגיל עשרים) אני עושה תיאום ציפיות מטורף עם האם! אני מתחילה בהרצאת ״זה גיל בעייתי גם בגלל הפן ההורמונלי וגם בגלל שהבנות האלו לא מוכנות לסבול שיער והן רוצות לגלח״ וממשיכה בהרצאת ״את, האימא, חייבת להקפיד על החוקים שלי ולהביא אותה בזמן״.

לילדה אני נותנת את הרצאת ה"לא לגלח בין טיפולים כדי שתוכלי להגיע לשירות" ובסוף אני לא מבטיחה הבטחות, מסבירה שזה לא יגמר בעשרה טיפולים, ושתוצאה טובה היא שהילדה תצטרך אותי פעם בשמונה חודשים. אז היא חייבת לאהוב להגיע אלי, כי סביר שזה לא ייגמר בזמן הקרוב.

ההבטחה שאני כן נותנת היא זאת: אם תעשו מה שאני אומרת לכן ותשמעו בקולי, אני, מצדי, מוכנה להתאבד על הבנות האלה. בגלל שאני מקבלת מקרים מאתגרים, אני מחלקת את אזורי העבודה שלי קטן-קטן, עושה צד ימין ככה וצד שמאל אחרת, מצלמת ליפני-אחרי ועושה ניסוים לראות מה עובד הכי טוב על הבנות. מדובר בגוף בעל נטייה לצמח שערות בגיל מוקדם ואני רוצה לעבוד לפני שהילדה מתחילה לפתח אנטי לקוסמטיקאיות או דימוי גוף נמוך.

אבל (הפעם זה ״אבל" טוב) אחרי טיפול אחד כבר רואים שינוי. השיער רך יותר, פלומתי ואתה יכול לראות את הסוף. בנות עם בתי שחי שחורים משיער קשה וסבוך, מגיעות לביקורת אחרי ארבעה שבועות עם בית שחי בהיר וקטיפתי. ועכשיו אפשר להתחיל לעבוד על האזור הבא.

55
תגובות

avatar
27 שרשור הודעות
28 תגובות
1 עוקבים
 
הודעות עם הכי הרבה תגובות
הודעות חמות
28 כותבים
שרוןאביבית פאשהשהםשיר (שם בדוי)Roni כותבים אחרונים
יולי

אם לדוגמא חברה שלי גילחה בבטן מה יכול לקרות לה?אמא שלה אמרה שיכול לצמוח לה שיערות של גבר ניראה לי…
אז היא תיצטרך לעשות לייזר? ?

אביבית פאשה

הי יולי,

מאוד קשה לי לענות לך מבלי לראות את האיזור אבל אני אנסה – אם היא גילחה אז כנאה שהשיער שם הפריע לה.
אחרי שהוא יגדל מהגילוח הוא אפילו יפריע לה יותר. אם מדובר בפלומה שבקושי רואים והיא גילחה סתם כי משעמם לה באמבטיה – ייתכן שזה ייגמר בזה.
וייתכן ש… לא.

viki13
viki13

יש כאלה שאומרות אסוא לעשות לייזר עד גיל20 כי יש מצב שהשיער יצמח שוב בגלל שהילדה לא סיימה להתפתח האם זה נכון לגבי שיטה זו???

viki13
viki13

ואני בת 13 ואני בלונדינית והתחלתי לעשות שעווה לפני שנה והשיער בידיים וברגליים גדל לי חום וקוצני אפילו שאני עושה שעווה אז את יכולה להמליץ לי נגיד על השיטה הזו או שיטות אחרות שמתאימות לגילי ויכולות להסיר את השיער לצמיתות בלי שהוא יחזור לצמוח יותר?ועם זה תאים לגילי או שצריך לחכות עד גיל מאוחר יותר?

אביבית פאשה

הי ויקי,

שעווה לא מרככת את השער שלנו. היא לא מפחיתה אותו, לא משנה לו את הצבע ולא משנה את הדלילות שלו בשום אופן. ניתן לראות שלבנות שמורטות בשעווה יש גדילה איטית ומפוזרת יותר, אבל כמות השיער והעובי שלו נשארת אותו הדבר. שער הגוף הוא בדרך כלל כהה יותר משיער הראש, בייחוד כשמדובר על שיער ראש בלונד או חום בהיר. אבל למרות שהוא נראה כהה יותר משער הראש – טכנולוגיות לייזר ואי פי אל יפעלו עליו עד גבול מסויים כי עדיין יש בו פיגמנט בהיר. בידיים שלך אני מסופקת שתראי שיפור. את צעירה מאוד.

צריך לראות בדיוק במה מדובר כדי להמליץ על שיטה.

נועה מזרחי
נועה מזרחי

הי, האם יש מה לדבר בכלל על הסרת שיער בפנים אצל ילדה? הילדה מאוד שעירה, אבל ראיתי שמדובר רק על אפילציה ואני לא חושבת שילדה יכולה לעמוד בכך.

חוץ מזה מבררת עבור חברה שלביתה יש הרבה שיער גוף בצבע חום, האם יש אפשרות לטפל?

אביבית פאשה
אביבית פאשה

הי נועה,

אני, באופן אישי, לא מקבלת ילדות מתחת לגיל 15.
אין להן יכולת לעמוד בטיפולים בגילאים צעירים, לא רק בגלל כאב.
זה תהליך ארוך שדורש התחייבות. אני מקבלת המון בנות שמספרות על שנים של הימנעות מאפילציה בעקבות טיפולים שנעשו עליהן בגיל צעיר מידי. לא מעוניינת לצלק נפשית.

בכל מה שקשור לגילאים צעירים יש לזכור שאנחנו לא מחפשים עכשיו להיפטר לחלוטין מהשיער המיותר, אלא פשוט לתת מענה לבעיה. את רוצה שהבת שלך תמצא אצלך אוזן קשבת ותבוא אליך בכל בעיה שהיא נתקלת בה. אל תחפשי הסרת שיער לצמיתות, חפשי מקום שבו תוכלו להגיע לטיפולים ושיתחזק אותה.

אם מדובר בילדה מאוד שעירה הייתי כן הולכת לטיפולי IPL אצל קוסמטיקאית בעלת מזג מתאים שעובדת בבית. את צריכה למצוא מקום שבו יהיה לה נוח והיא תרגיש בטוחה. זה כל מה שהיא רוצה בעצם. לדעת שאמא שלה סוגרת לה פינה.

בהצלחה!

מאיה
מאיה

אם עשיתי שעווה פעמים רבות אני יכולה לעשות לייזר?

אביבית פאשה
אביבית פאשה

הי מאיה,

כמובן שכן!

עידן
עידן

היי,
אני בן ואני בן 15 ומפריע לי ממש השערות איפה שפי הטבעת וגם מעל האיבר מין.
מה עושים? לגלח? לייזר? מותר בגיל הזה?

אביבית פאשה
אביבית פאשה

הי עידן,

כפי שכתבתי בתגובות למעלה, אני לא מקבלת ילדות מתחת לגיל 15.
לגבי שאר הנושאים, ממליצה לך להיפגש ולהתייעץ עם הקוסמטיקאית הקרובה לביתך.

בהצלחה.

ליאור

מרטתי שיער מהישבן בעזרת סכין גילוח (רק מדגישה שזו הפעם הראשונה שלי ואני לא מקצועית ) וכתוצאה מהמקרה הזה נוצר לי אדמומיות, וכל האיזור אדום ומלחיץ, בנוסף יש נקודות בולטות וזה נראה מלחיץ לפחות מבחינתי, אשמח אם תציעי לי רעיונות להפחתת האדום באיזור זה ותרגיעי אותי קצת

אביבית פאשה
אביבית פאשה

הי ליאור,

1) מריטה היא הוצאה של השערה מה- ״שורש״.

2) אני לא רופאה ולא ראיתי את האיזור המדובר, כך שכל תשובה שלי היא בגדר עצה בלבד:

לפי הנסיון שלי, מה שאת מתארת (אדמומיות ובליטות קטנות) הן תוצאה של תהליך החלמת העור והן תגובה טבעית של העור לגילוח.
הגילוח לא רק מקצר את השערה. הוא גם מוריד תאי עור משכבות חיצוניות.
האדמומיות (שעד שהתשובה הזו תפורסם, קרוב לוודאי עברה) היא התרחבות של נימי דם המספקים חומרי החלמה, והנקודות הבולטות הן פתחים של זקיקי שיער שגולחו.

את יכולה לקנות אבקת פרופוליס מחנות למוצרי קוסמטיקה (פרופוליס, ולא טאלק!) ולאבק את המקום.
שמרי על האיזור נקי ויבש, אל תמרחי קרמים ואל תשפשפי בסבון.
המנעי מלבישת ג׳ינסים צמודים ופשוט תאווררי את המקום.

איזור הישבן נוטה מאוד לפוליקוליטיס (דלקת בזקיק השיערה) וביגוד צמוד, חום ולחות מחמירים את הסימנים.

בהצלחה!
אביבית

טל
טל

היי,
יש לי יחסית הרבה שיער בידיים שמאוד מפריע לי וגם פלומת שיער בפנים (מתחת לפאות). האם אפשר להתחיל טיפולים להסרת שיער שישמרו על התוצאות שלהם בגילי? (עוד שלושה חודשים אהיה בת 14) והאם הטיפולים כרוכים בכאב?

אביבית פאשה
אביבית פאשה

הי טל,

את אמנם עדיין לא סיימת את תהליך הגדילה שלך, אבל כל שיערה שתוציאי באפילציה לא תחזור, כך שאת בהחלט יכולה להתחיל טיפולים.

בעניין הכאב:
זה מאוד משתנה מאדם לאדם.
וגם אם כואב – תמיד יש פתרונות לאילחוש של המקום.
אני לא מכירה אף מטופל שויתר על אפילציה בגלל כאב.

בהצלחה,
אביבית

יובל חפץ
יובל חפץ

קוראים לי יובל ואני הורדתי בסכין גילוח שיערות בבית השחי והבטן ובשוק מעל הפיקה ברגל, מה זה אמור לעשות זה בסדר עם הורדתי, אני הורדתי כי זה הפריעה לי, וגם יש לי הרבה שיערות ברגליים ואני בן 13 איך את ממליצה להוריד, ואני גם לא יודע איך להגיד לאמא שלי שאני רוצה להוריד כי זה לא נעים, את יכולה לעזור לי

אביבית פאשה
אביבית פאשה

הי יובל,

קודם כל, לא נורא שגילחת. הכל בסדר. אפשר לסדר הכל.

אני חושבת שקודם כל אתה צריך לדבר עם אמא שלך, כי רק היא תוכל לעזור לך. היא לא רק יכולה לעזור – היא רוצה לעזור. תסמוך עלי, אני יודעת. 🙂

לפי דעתי, אם אתה לא בלונדיני, טיפול או שניים כבר יעשו הרבה הבדל כי שיער של רגליים של גבר מושפע מאוד מהר וטוב מטיפולי לייזר ו-IPL.
זה גם לא אמור לעלות כל כך הרבה רק שני טיפולים.

אם עדיין יש בעיה – תרגיש חופשי להתקשר.

בהצלחה,
אביבית.

ליאון
ליאון

הי אביבית קוראים לי ליאון ואני עוד 3 חודשים אחגוג 15. אני עושה רק שעווה ברגליים ויוצאות לי מלא נקודות ומלא אנשים סיפרו לי שלאחר לייזר ברגליים הנקודות נעלמו להן. אבל אמרו לי שלייזר אפשר לעשות רק לאחר מחזור סדיר…… אם המחזור שלי סדיר כבר כמעט 3 וחצי שנים אוכל לעשות לייזר?

אביבית פאשה
אביבית פאשה

הי ליאון,

הנקודות שיוצאות אחרי השעווה הן תוצאה של פצע שנוצר בזקיק מהמריטה. כל פעם ששערה נמרטת היא קורעת איתה נימים של דם. בשערות עבות, כמו ברגליים, אפשר ממש לראות את זה. לייזר ו-IPL אכן משפרות את מראה העור ברגליים כבר בטיפולים הראשונים. טכנולוגיות אור עובדות מצויין על שוקיים. בקשר לסדירות המחזור ולגיל שלך: בהחלט אפשר להתחיל בטיפול, אבל צריך לקחת בחשבון שעדיין הגיל צעיר יחסית והתוצאות יהיו תלויות בסוג הטכנולוגיה.

בהצלחה,
אביבית

נועה
נועה

היי אביבית אני בת14.5 ואני ממש שעירה ואני מגלחת אני רוצה לעשות בחופש לייזר ואמרת שאסור לגלח לאחר הטיפול
אז תוך כמה זמן השערה גדלה שוב ? וכמה טיפולים את ממליצה לעשות ?וכמה זמן זה ימשך

אביבית פאשה
אביבית פאשה

הי נועה,

את שואלת את השאלות הכי נכונות.

1) את בטוחה שאת רוצה לעשות לייזר בחופש? אני יודעת שאסור להשתזף בזמן טיפולי לייזר.
2) זמן גדילת השיערה משתנה בין אזור לאזור. בדרך כלל, תוך יום מהטיפול האחרון תתחיל צמיחה, לאחר שבוע וחצי הוא ינשור, ואז יצמח מחדש. הצמיחה השנייה בלתי ניתנת לחיזוי.
3) מספר הטיפולים הוא גם תלוי באזור ובגוף שלך עצמו. זאת שאלה שתפני למכון/ מטפלת שתבחרי.
4) שאלת השאלות!! כמה זמן זה ימשך? תלוי בכל כך הרבה דברים, וקשה מאוד לומר בלי שאני רואה את המצב הספציפי שאת מדברת עליו.

אני מצטערת שאני לא יכולה לתת לך תשובות חד משמעיות. אני רק יכולה לחתום לך בוודאות שחופש אחד לא יספיק לתהליך הזה. את צריכה להבין שאת נכנסת למחויבות של שנתיים לפחות ואת צריכה הרבה סבלנות. הכי חשוב, לא לרוץ לבחור מכון שיבטיח לך חלומות. תעשי עבודת רגליים ותחפשי מקום שייתן לך תשובות לכל השאלות שלך.

בהצלחה!
אביבית

שיר (שם בדוי)
שיר (שם בדוי)

אני בת 13 ואמרו לי שמותר להסיר שיער בלייזר רק משנתיים אחרי מחזור (הוא עכשיו התחיל להיות לי סדיר), זאת אומרת שאני מתכננת בגיל 14 לעשות את הטיפול או הטיפולים אז זאת השאלה שלי, יש לי שיער חום כהה ואני מורידה שיער ברגליים כבר מלפני שנה באמצעות מכונת מריטה , כמה טיפולים אני אצטרך בשביל להסיר שיער ברגליים? ובבטן לא הורדתי שיער כי ידעתי שזה יעבה לי את השערות ויכהה אותן אז פשוט שיזפתי אותן בשמש והן פלומתיות אבל אני רוצה להסיר אותן כמה טיפולים זה יצטרך? ואני יכולה להסיר את השיער בלייזר גם לפני שהסירתי אותו עם שעווה/מכונה או גילחתי אותו?

אביבית פאשה
אביבית פאשה

שיר,
השאלות שלך מאוד ענייניות. את רוצה לדעת כמה טיפולים תצטרכי. אני לא יכולה לדעת. בדרך כלל בנות יעברו סדרה של לפחות עשרה טיפולים שבסופם הן יגיעו למצב של שיער פלומתי. כל אזור מקבל את הטיפולים באופן שונה וזה משתנה בין אדם לאדם. אני רק יכולה להציע לך להפסיק למרוט את השיער לפחות חודשיים לפני תחילת הטיפולים. זה ימקסם את התוצאות.
בקשר לשאלה האחרונה שלך: את חייבת לגלח לפני כל טיפול. אסור בתכלית האיסור למרוט לפני טיפולים. רק לגלח וכמה שיותר קרוב לזמן הטיפול.
בהצלחה

אדיסון
אדיסון

היי קוראים לי אדיסון(שם בדוי) אני בת 15 והמחזור שלי לא סדיר בכלל…(קיבלתי כשהייתי בת 13 וחצי)
אני מאוד שעירה במשפעה ובאיזור הפות…כנל לגבי הישבן וממש באזורים העמוקים שלו…זה ממש ממש מפריע לי, במפשעות ובפות אני מגלחת כשאני הולכת לים או לובשת שורט, ולכן אני ממש לא מוכנה לעשות שעווה כי השערות כבר מאוד עבות וחזקות ואני יודעת שזה יכאב בטירוף,לייזר אני לא אעשה כרגע כי המחזור עדיין לא סדיר…יש לך אולי פתרון בו אוכל להוריד את השיער ללא כאב אך שלא יהיה עבה וקוצני?

אביבית פאשה
אביבית פאשה

היי,

חוסר סדירות המחזור שלך לא מונע ממך להתחיל בטיפולים.

את רק צריכה לדעת שלא תסיימי בזמן הקצר ביותר, אבל אם תמצאי מטפלת או קוסמטיקאית טובה עם טכנולוגיה הגונה – תוכלי תוך שני טיפולים להנות משיער הרבה יותר דק והרבה פחות פצעים.

הצלחת הטיפול קשורה יותר לצבע השיער מאשר למצב ההורמונלי של הגוף שלך.
את בעצמך מדברת על ריכוך של השיער יותר מאשר על העלמתו לחלוטין.
אני לא רואה מניעה להתחיל לפחות טיפול כדי להנות מעור רך יותר.

בהצלחה,
אביבית

הילה
הילה

היי אביבית אני הילה, אני עוד פחות מחודש בת 14 ואני אחרי 3 שנים של מחזור סדיר ואני נורא שעירה בגוף, צבע השיער שחור ובולט ונורא מציק בעין אני יוכל לקבל טיפולים במשך פחות זמן? ושהטיפולים באמת יעבדו?

אביבית פאשה
אביבית פאשה

הי הילה,

אז קודם כל – מזל טוב 🙂
הטיפולים בטוח יעבדו, השאלה האם התהליך מתאים לך.
על אילו אזורים בגוף מדובר?

טלי אורנסקי
טלי אורנסקי

אני בת 14 בדצמבר ואמא שלי אמרה לי שאפשר להתחיל לעשות לייזר בגוף לצמיתות בגיל 14 וחצי והיא אמרה שנעשה לי בקיץ.
אני מודעת לזה שהשערות לא יעלמו ישר וזב דורש מספר מסוים של טיפולים, אבל האם זה יעיל יותר משעווה? כמה זמן לוקח לשערות לצמוח שוב? אפשר בכלל להתחיל טיפולי לייזר לצמיתות בגילי?
אני מאוד מוטרדת מהשערות שיש לי ולא מרגישה בנוח ברמה של לא ללכת עם מכנסים קצרים וחולצות קצרות או גופיות ואשמח אם תעני לי.

אביבית פאשה
אביבית פאשה

הי טלי,

קודם כל, כל הכבוד לאמא שלך. זאת מתנה גדולה שאמא ככה מחליטה לקחת את העניינים בידיים שלה. חשוב מאוד האישור שלה לכל הדבר הזה. ואני לא מדברת רק על הכסף. זה תהליך ארוך וטוב שאתן יחד.

עכשיו בואי נעשה את זה לאט-לאט: קודם כל, זה תהליך. באמת, כמו שאת אומרת, מדובר בשלבים. אין לזה שום קשר לשעווה. שעווה היא רגעית ביותר והשיער חוזר לצמוח מיד בסיומה. היא לא מהווה פתרון לטווח הארוך.

לאחר טיפול לייזר, השיער נראה כמו אחרי גילוח והוא באמת צומח אחרי הטיפול, אבל תוך שבוע-שבועיים הוא נושר ובמקומו צומח שיער דק ורך יותר. חלק ממנו מפסיק לצמוח בכלל, אבל איזה חלק ומתי בדיוק זה קורה – מאוד משתנה מאדם לאדם ולא ניתן לחזות את זה. אל תדאגי! את מאוד מהר תראי את זה קורה ואת תכירי את התהליך כל כך טוב, שתדעי לחזות את לוח הזמנים שלו.

עכשיו, טלי, את קוראת לטיפול בליזר ״הסרת שיער לצמיתות״ וחשוב שתביני שהוא לא. אזורים מסויימים כמו שוקיים, בתי שחי ומפשעות אכן מושפעים ממנו לצמיתות, אבל לא תמיד הטיפול מסתיים בקרחת. לפעמים אנחנו נשארות עם פלומה. זה קורה לאחר תקופה ארוכה של טיפולים, אבל בהחלט שווה את המאמץ.

אפשר בהחלט להתחיל טיפולים בגילך. זה מאוד תלוי במצב השיער, אבל אין שום מניעה להתחיל כבר בטיפולים.
הטיפולים האלה אמנם לא נותנים פתרון מיידי לשיעור, אבל הם כן משפיעים מיידית על העור. הם מדקקים כבר אחרי טיפול אחד או שניים את השיערות והאזור המטופל מרגיש נעים ורך בלי ההרגשה הקוצנית והמראה הכהה.

בהצלחה,
אביבית

רועי
רועי

הי אני בן 15, לפני שנה ראיתי שערה בין הגבות שלי וברוב טיפשותי הורדתי אותה בגילוח בלי להתיעץ עם אף אחד. וזה צמח וצמח והמשכתי להוריד. עכשיו ישלי קבוצת שערות בין הגבות וזה נעשה עבה ויותר ואני ממש רוצה להוריד אותם לצמיתות כי זה משגע אותי כל פעם שאני מסתכל על זה…
את יכולה בבקשה להמליץ לי על דרכים להורדת השערות האלה לצמיתות?
אפשר לעשות לייזר בגילי?
(באזור בין הגבות)

אביבית פאשה
אביבית פאשה

הי רועי,

שיערות בין הגבות יש לכולנו, אז אל תיתן להן לשגע אותך!

הדרך הבטוחה והמהירה ביותר להסיר אותן לתמיד היא על ידי אפילציה.
זה אזור מאוד מאוד שכיח להוריד ממנו שיערות, רק שים לב שאתה מורח קרם הגנה על האזור כל הזמן – גם בחורף.
האזור הזה חשוף מאוד לשמש ובגלל עובי השיערות שם לפעמים מופיעים גלדים אחרי טיפול.
אז קרם הגנה חשוב מאוד!

בהצלחה,
אביבית

רון
רון

היי אביבית.
שמי רון ואני בת 16 ו 5 חודשים , יש לי שיער כהה בכל איזור הבטן מאוד משפיע על הביטחון העצמי שלי בקיץ.
לפני מספר חודשים הלכתי עם אמא למכון לייזר לבדוק על הנושא ואמרו לי לחכות עד גיל מאוחר בגלל הורמונים ונאמר שהשיער עלול לצמוח יותר בעקבות הטיפול בגיל מוקדם.
אם זה קשור -המחזור שלי סדיר כבר שלוש שנים או יותר.
האם זו תהיה בעיה לעשות לייזר בבטן בגיל 16.5? אני מאוד רוצה להתחיל כבר בחורף כדי להיות מוכנה לקיץ ואמא טוענת שזה מוקדם מדי… 🙁

אביבית פאשה
אביבית פאשה

הי רון,

אין שום קשר בין טיפול בגיל מוקדם לשיעור-יתר בעקבות טיפול.
זו שטות גמורה! אם השיער פלומתי אז סביר להניח שהטיפול לא יצליח כי אין לו מספיק שטח פנים כהה כדי להכניס מספיק אנרגיה לזקיק.
לא קשור לגיל שלך. צמיחת יתר בעקבות טיפולים (בייחוד באזורים פלומתיים) היא דבר שניתן לראות המון. שוב, לא קשור לגיל המטופל.

כל מה שאני יכולה לומר הוא שטיפול בגיל מוקדם לא נעשה מסיבות כלכליות בלבד.
ייתכנו מאוד שינויים הורמונליים נוספים ולכן לא כלכלי לטפל בשיער לפני שכל הזקיקים הבשילו.

דבר נוסף, טכנולוגיות אור באזורים פלומתיים הם דבר בעייתי בכל גיל.
כדאי לעשות טסט על אזור קטן, לוודא שזה בכלל עובד עליך. אחרת את נכנסת לעולם של צרות.

בהצלחה,
אביבית

אוריה
אוריה

היי,קוראים לי אוריה ואני מאוד מאוד שעירה בידיים, ובשאר אזורים בגוף,אבל ידיים זה הכי בולט. אני מגלחת בסכין גילוח רק את כפות הידיים ובערך כמה סנטימטרים מעל,אבל ממש ממש קצת מעל! אני ואמא שלי הלכנו למכון כדי לברר אבל כשאמרתי את השנה 2002(השנה שנולדתי) היא נרתעה טיפה והיא עוד יותר הלחיצה אותי לגבי הנושא. לפני כמה ימים מלאו לי 15,והיא שאלה לגבי מחזור סדיר ואני חושבת שהוא סדיר . אני לא בטוחה מה הופך אותו לסדיר וכמה זמן הוא צריך להיות סדיר אבל הוא בערך סדיר כבר כמה חודשים,או חצי שנה לא בטוחה. והוא ירד לי מ5 ימים ל4 בשנה האחרונה. אני לא מצליחה לעקוב אחריו כל כך אבל הוא בא בערך בסוף חודש כל פעם. האם אני צריכה לחשוש ממשהו?

אביבית פאשה
אביבית פאשה

הי אוריה,

הסיבה לסירוב לטפל בך בשל הגיל הצעיר היא לא בגלל שזה מסוכן.
הסיבה היא כלכלית. לוקח מספר שנים עד שכל השיער מסיים ״לצאת״ מהעור ואם נטפל לפני זה פשוט לא יהיה שווה את הכסף.
המכונים מתייחסים לסדירות המחזור כאל אינדיקציה (שלא מוכחת בכלל) לדעת האם את בייצוב הורמונלי שמעיד על צמיחת כל השיער שלך, אבל זה לא באמת משנה.
זה לא משנה בייחוד כשמדובר על אזור כמו ידיים, אשר טכנולוגיות אור (לייזר ו-IPL) בכל מקרה לא פועלות בו במאה אחוז.

אז לשאלתך: לא, אין לך ממה לחשוש מבחינה בריאותית. אבל בפירוש יש חשש מבחינת הצלחת הטיפול, לא בגלל הגיל הצעיר שלך אלא בגלל עוצמת ההשפעה של הטכנולוגיות הללו על אזור כמו ידיים.

בקשר לסדירות המחזור – היא לא באמת מעידה על מצב השיער או על היותך ״מוכנה הורמונלית״ לקבל טיפול. המון נשים חוות צמיחת שיער בגיל 30, ואלה דברים שלא ניתן לחזות.
הדבר היחיד שסדירות מחזור תבוא לנו לעזר, היא במצב שבו את לא בטוחה שאת רוצה לטפל – שכמות השיער היא לא כזאת שמצדיקה טיפול.
אז נמתין מספר חודשים לראות אם ככל שהמחזור סדיר – אכן יש שינויים בצמיחה.
כך שאין סיבה לנטר כך את המחזור שלך. זה לא מדע מדוייק (לצערי).

בהצלחה,
אביבית

שהם
שהם

היי, אני עוד מעט בת 14 ויש לי שיער על היידים בצורה שאי אפשר להתעלם ממנה, אני רוצה להתחיל טיפולי shr באיזור הבית שלי אבל אמא שלי מפחדת שהשיערות יגדלו בצורה גרועה יותר. מה לעשות??

אביבית פאשה
אביבית פאשה

שהם, מתוקה, במקרה הזה אני לא יודעת איך לענות לך… אמא שלך צודקת במובן מסויים. אם היה מדובר על רגל תחתונה או בית שחי או מפשעות, הייתי אומרת לאמא שלך שלא תחשוב פעמיים, אבל אזור כמו ידיים, בטן, גב, הם אזורים שלא ניתן לחזות מה יקרה איתם. אני יכולה לומר שאם מדובר בשיעור יתר חריג סביר שטיפולי אור רק יכולים לעזור, אבל זה לא אחראי מצידי להניח כאלה הנחות ועוד מבלי לראות במה בדיוק מדובר. אבל נראה לי שאם אתן מוצאות מטפלת אחראית, היא תאפשר לך לעשות טסט על אזור קטן. זה יאפשר לכן לעשות החלטה יותר מושכלת.
שיהיה בהצלחה

רוני
רוני

היי, אני בת 14. מה הסיכונים להתחיל לייזר בגיל כזה? כדאי? אם זה קשור, קיבלתי מחזור כבר בגיל 12.5

אביבית פאשה
אביבית פאשה

היי, רוני
הסיכונים בהתחלת טיפולי לייזר בגיל שלך הם בעיקר סיכונים כלכליים. לגוף שלנו יש מספר זקיקים שלא משתנה, אבל לפני גיל ההתבגרות רובם רדומים. בגיל שלך הגוף מתחיל לשלוח הורמוני גדילה ומין בכמות גדולה שמשפיעים גם על זקיקי השיער ואת יכולה לראות שכל יום שעובר מצטרפות שיערות חדשות באזורים חדשים. כל זה רק מתחיל בגילאים 10-12 ונמשך עד גיל 21-26 בערך. מה שקורה בטיפול הוא שהלייזר יטפל רק בזקיקים הפעילים, רק בשיערות העבות. כל אותן שיערות שעדיין לא ״הבשילו״ לא יקבלו טיפול וחבל על הכסף. אם מדובר על אזורים שכבר מלאים בשיער עבה ותהליך ההתבגרות כבר התחיל בהם מזמן – לייזר יכול לעזור לך, אבל לא ניתן לדעת מה יקרה בהמשך עם שאר הזקיקים. לכן לא נמצא הרבה מכונים שיסכימו לקחת על עצמם את הסיכון.
בהצלחה

אורית
אורית

הי אביבית,
אני בת 16 ורוצה לעשות לייזר ברגליים, בית השחי ובמפשעות, מתי אני יכולה להתחיל? האם התקופה הזו , אחרי פסח, שמתחילים ללכת לים, לא מהווה בעיה? אני רגישה מאד לשעווה, האם מהלייזר יכולים להיות סימנים? תוך כמה זמן הטיפולים משפיעים? תודה רבה על המידע,

אביבית פאשה
אביבית פאשה

אורית,
קודם כל, שוקיים זה החלק שהכי נהנה מטיפולי לייזר. הוא בדרך כלל מגיב מצוין לטיפולי אור. גם בית שחי ומפשעות מושפעים באחוזים גבוהים יחסית. אבל אם את רוצה למצות את הטיפולים ולקבל תמורה מלאה לכסף שלך, כדאי שהעור שלך יהיה הכי בהיר שאת יכולה לאפשר לו להיות, וזאת כדי שהמטפלת תוכל לעבוד על העוצמות הכי גבוהות שניתן. זה נכון שיש טכנולוגיות שמפרסמות את העובדה שניתן להשתמש בהן גם בקיץ וסמוך ושיזוף, אבל מה שלא מספרים לנו בפרסומת, הוא שהמטפלת תאלץ להוריד את העוצמה מכיוון שעור שזוף הוא בהכרח עור רגיש יותר. טיפול בעוצמה נמוכה הוא פחות יעיל. חבל על הכסף שלך וחבל על הטיפולים.
דבר נוסף, משך סדרת טיפולים היא מעל שנה. את תצטרכי להגיע לקיץ באיזה שהוא שלב, כך שלא ממש משנה מתי תתחילי – יהיה עליך להתמודד עם הקיץ. כך שעדיף לך פשוט להתמקד במה שחשוב – בטיפולים, ותתני לאורית העתידית להנות מרגליים חלקות, ופשוט רק הקיץ אל תשתזפי ברגליים. זה שווה את זה!!
בקשר לסימנים – מטפלת מיומנת וטכנולוגיה טובה לא אמורים להשאיר אותך עם סימנים אחרי טיפול.
טיפולי אור משפיעים על רגליים תחתונות כמעט מיידית. כמו שאמרתי, שוקיים הוא אזור מעולה לעשות בו טיפולי אור. שבועיים אחרי טיפול ראשון (אחרי שהשיער מתחיל נשירה) את כבר מרגישה את השיער דק יותר והעור שלך קטיפתי יותר.
בהצלחה!

טל
טל

הי אביבית קוראים לי טל (שם בדוי) ואני בת 11, עדיין לא קיבלתי מחזור אבל אני רוצה לעשות ליזר בבית שחי, זה אפשרי?

אביבית פאשה
אביבית פאשה

היי, טל (אפילו שזה שם בדוי)
מבחינה בריאותית את יכולה להתחיל טיפולי לייזר בבית שחי, אבל יש מכונים שלא ירצו לקבל אותך בגיל כל כך צעיר. השיער בגיל שלך רק התחיל לגדול וסדרת טיפולים אחת לא תספיק לך. אבל אם המצב הוא מאוד כהה והשיער ממש בולט, טיפולים יוכלו ממש לשפר את המראה של האזור.
אם יש לך עוד שאלות אני מזמינה אותך (ואת אמא שלך) להתקשר אלי.

לילי
לילי

היי אני בת 14 ועשיתי את טעות חיי וגילחתי את השיער בבטן לא בכל הבטן רק את הפס. מה אני עושה זה פשוט ממש מכוער ומגעיל?? אפשר לעשות לייזר? כמה טיפולים נראה לך שזה יהיה?

אביבית פאשה
אביבית פאשה

לילי
זו כל-כך לא טעות חייך!! את עדיין צעירה ויש לך עוד המווון טעויות לפניך, אז תתכונני!
פס בטן הוא אזור קטן וחמוד ולא מאתגר במיוחד. המון אפשרויות עומדות בפניך: לייזר, IPL, אפילציה… הרבה מכונים ישמחו לקחת את מיטב כספך כדי ״לתקן״ את מה שעשית. אין לדעת מה יעבוד עליך בצורה הכי טובה.
העצה שלי היא זאת: נכון, גילחת, ונכון, את מרגישה שעשית טעות. אבל זו עדיין טעות קטנה. שני דברים הייתי שמחה שתעשי: הדבר הראשון הוא לא לחזור על הטעות הזו בכך שתמשיכי להגדיל את אזור הגילוח. אם את מחליטה להגיע למכון/קליניקה/מטפלת מסויימת, וודאי שהיא מטפלת אך ורק בפס בטן ולא מגדילה לך את ״שטח הטעות״. הדבר השני, אחרי ארבעה טיפולים (לא משנה באיזו טכנולוגיה) את אמורה לראות שיפור ניכר. צלמי לפני את פס הבטן שלך ושמרי את התמונה כדי שתוכלי להשוות תוצאות.
בהצלחה
ו… קטן עליך

שירן
שירן

היי אני בת שש עשרה אחרי גילוח בבית שחי ורגליים. ושיער כהה בידיים ובטן שלא נגעתי בחיים עם סכין או שעווה וממש רוצה לעשות לייזר גם במפשאות!!!
אשמח לעצה שלך בנושא…
תודה רבה

אביבית פאשה
אביבית פאשה

היי, שירן
ברוכה הבאה לשלב הבא בחיים שלך!
לא כל כך הבנתי את השאלה שלך: את רוצה עצה האם להתחיל הסרת שיער בגיל 16, או אילו אזורים עליך לעשות, או מה האפקטיביות של כל אזור, או האם יהיו השלכות לגילוחים הקודמים שלך, או האם כדאי לעשות הסרת שיער במפשעות? את צריכה למקד אותי, אחרת אני יכולה לכתוב לך ספר (וזה כנראה יהיה הספר הכי משעמם בעולם…).
מה שאני כן יכולה לומר לך, שירן, שאת ההחלטה להתחיל רק את יכולה לעשות, כי זה המסע שלך בלבד, ושאני מאחלת לך כמויות של מזל טוב בתהליך הזה. מי יתן ואלוהי הסרת השיער יהיה לצידך ודרכייך יהיו חלקות למשעי!!
ב הצ ל ח ה!!

אנונימית
אנונימית

היי, אני בת 14 והשיער במיוחד בבית השחי ממש מפריע לי, ויש לי שחור. וזה עד כדי כך שאני לא לובשת גופיות בכלל. ועם שעווה יש לי בעיה כי אני לא מצליחה לסבול את הכאב.. אומרים שאם עושים לייזר בגיל כזה זה משבש את ההורמונים וההתפתחות, זה נכון? ולייזר כואב?

אנונימית
אנונימית

היי
יש לי בעיה שמאוד מציקה לי אני בת 13.5 באיבר המין שלי יש מלא מלא שיערות שחורות ועמבות ניסיתי להוריד עם גילוח ושעווה בגילוח סבלתי שבועיים בגלל פצעים יבשעווה ישר אחרי הייתי רואה סימנים אדומים(כמו דם) וזה מראה קצת מלחיץ האם יהיה מכון שלדעתך יקבל אותי לאמא שלי אין בעיה שאני לייזר להפך היא מאוד תומכת השיערות מאוד מקשות עלי בקיץ אני לא יכול ללבוש בגד ים אני ממש מבקשת שתעזרי לי
תודה מראש♡

אביבית פאשה
אביבית פאשה

אנונימית,
כל עוד אמא שלך מסכימה, אני לא רואה שום בעיה להתחיל בטיפולי לייזר או IPL. שיעור במפשעות לא מחייב טיפול בלייזר, כך שתמיד תוכלו לפנות לקוסמטיקאיות שמקבלות בבית. ה״בעיה״ שלך לא צריכה הרבה טיפולים כדי להיפתר, אז… שיהיה בהצלחה!!

Roni
Roni

היי אני בת 15 וחצי עוד מעט 16 והייתי רוצה להתחיל בטיפולים אבל אמרו לי פעם שלפני גיל 17 18 אין לי מה בגלל ההורמונים כי הכל גודל בחזרה זה נכון

אביבית פאשה
אביבית פאשה

רוני,
זה נכון שבגיל ההתבגרות יש הבשלה של זקיקי שיער, אבל מאחר וגיל ההתבגרות מסתיים אחרי גיל 20, מבחינה הורמונלית, לא תמיד נחכה. זה מאוד תלוי במצב הפרטי שלך: אם השיעור שלך הוא לא בהתחלה שלו, ואת כבר רואה שהוא בעל דפוס סמיך, אני לא רואה בעיה בלהתחיל טיפולים כבר עכשיו. זה לא שבגיל 18 או אפילו 28 סדרה אחת תסיים את כל השיערות בגוף שלך.
לומר ש״אם לא תחכי שנתיים אז הכל יגדל בחזרה״ זה להמציא תירוצים.

שהם
שהם

היי אביבית, אני שוהם ואני בת 15. אני רוצה להתחיל לעשות לייזר shr בגיל 18 באזור הרגליים והמפשעות, אבל כח הסבל שלי נמוך מאוד. אני לא מסוגלת לסבול רמת כאב גבוהה ולכן אני חוששת להתחיל.. תוכלי לומר לי את האמת? את חושבת ששיטת הshr תעזור לי? ללא יותר מדי כאבים?

אביבית פאשה
אביבית פאשה

שהם
לפי דעתי SHR היא בין השיטות הכי פחות כואבות, אבל זה מאוד אישי. כדאי לך לנסות קטע קטן (רוב הקליניקות מציעות טסט) לפני שאת מתחייבת לסדרה.
עכשיו, בנוגע לשאלת השנייה: טכנולוגית הSHR היא מעולה, אבל כמו כל שאר הטכנולוגיות – היא תלויה במי שמפעילה אותה. טיפול קצר מידי או על עצמה לא-מתאימה לא תיתן את התוצאות האופטימליות.
בהצלחה

שרון
שרון

אביבית שלום,
אני אמא לילדה בת 13 אשר מעוניינת להסיר שיער בקו הביקיני. לי יש נסיון עבר טוב עם שיטת shr ולכן חשבתי שזה עשוי להתאים גם לה.
1. האם בבסיס השיטה אין קרינה כלשהיא לאזור בלוטות הלימפה במפשעה? כלומר, האם אין סיכון בריאותי לטווח הארוך?
2. האם זה מתאים מבחינת גיל, סיום צמיחה? (היא קיבלה מחזור בגיל 11)?
תודה ומחכה לתשובתך