מאיזה גיל אפשר להתחיל הסרת שיער בלייזר/SHR?

אביבית פאשה הסרת שיער בהרצליה 21 תגובות

השאלה הנכונה יותר לשאול היא: באיזה גיל כדאי להתחיל, משום שניתן להתחיל אפילו בגיל 6 ( כן, יש לקוחות בגיל הזה).

אז מה הקטע?

הקטע הוא שאנחנו צריכים לשאול את עצמינו האם זה משתלם להתחיל צעיר כל כך? הרי לא נכון להגיד שבגיל 12, למשל, הגוף סיים להצמיח את כל השערות שלו. נכון להיום, כל טכנולוגיות האור (לייזר, IPL) פועלות על אותו עיקרון: שערה שמעבירה אנרגיית חום לקפילרים ופיצוצם (מעין התאבדות). ולכן היכן שאין שיער – אין עבודה. אם אין שיער אז אין לי את הכלי שיסיע את האנרגיה למקום אליו היא אמורה להגיע. ולכן טיפולים על שיער צעיר, בתולי ופלומתי, יהיו טיפולים חלשים ולא אפקטיביים ורצוי לחכות לגיל בוגר יותר שיביא אתו שיער בוגר ועבה יותר. ככל שיהיה עבה – כך הוא יעביר יותר אנרגיה והטיפול יצליח.

אז איך זה שיש לי לקוחות כל כך צעירות? הרבה מאתנו נולדים יותר שעירים מההורים שלנו. לפעמים נראה ילדה בת עשר עם שיעור בפנים או שיעור בידיים והאימא של אותה ילדונת עומדת בפני מציאות שאי אפשר להתחמק ממנה. היא לא תגלח את הידיים של הילדה שלה, שעווה נורא כואבת וזמנית, שלא לדבר על כך שבהרבה אזורים שעווה מניבה תוצאות קוצניות כמעט בדיוק כמו בגילוח. יש בנות עם שיעור יתר בגב, בעורף (שמפחדות להרים את השיער לקוקו), בכתפיים (לא הולכות בגופייה).

אז מה עושים?

מה עושים עם שיעור פנים בגיל מוקדם? מה עושים עם מפשעה של בת 13 שגילחה ועכשיו היא מלאה שיערות תת עוריות ופצעים שבכל גילוח מחמירים ונפתחים? עם בית שחי אפור ומלא בבלוטות לימפה מוגדלות עקב התעסקות?

אז קיימים מקרים שבהם אני כן מחליטה (כמובן שיחד עם האימא) להיכנס לטיפולים. ואלה המקרים הכי מעניינים בעבודה שלי. זה אתגר לא קטן לעבוד על גוף רענן שכל תא בו נלחם בך. אבל הילדות האלו כל כך מבואסות מהשיער שלהן וכל כך אסירות תודה לאימהות האלופות שלהן, שכל ההורמונים שבעולם לא יכולים לעמוד בפני הטיפולים שלי ואכן מתקבלות תוצאות מעולות. המוטיבציה שלהן יחד עם המרץ שלי עושים עבודה מדהימה.

אבל! לפני שאני נכנסת לטיפולים בגילאים מוקדמים (מתחת לגיל עשרים) אני עושה תיאום ציפיות מטורף עם האם! אני מתחילה בהרצאת ״זה גיל בעייתי גם בגלל הפן ההורמונלי וגם בגלל שהבנות האלו לא מוכנות לסבול שיער והן רוצות לגלח״ וממשיכה בהרצאת ״את, האימא, חייבת להקפיד על החוקים שלי ולהביא אותה בזמן״.

לילדה אני נותנת את הרצאת ה"לא לגלח בין טיפולים כדי שתוכלי להגיע לשירות" ובסוף אני לא מבטיחה הבטחות, מסבירה שזה לא יגמר בעשרה טיפולים, ושתוצאה טובה היא שהילדה תצטרך אותי פעם בשמונה חודשים. אז היא חייבת לאהוב להגיע אלי, כי סביר שזה לא ייגמר בזמן הקרוב.

ההבטחה שאני כן נותנת היא זאת: אם תעשו מה שאני אומרת לכן ותשמעו בקולי, אני, מצדי, מוכנה להתאבד על הבנות האלה. בגלל שאני מקבלת מקרים מאתגרים, אני מחלקת את אזורי העבודה שלי קטן-קטן, עושה צד ימין ככה וצד שמאל אחרת, מצלמת ליפני-אחרי ועושה ניסוים לראות מה עובד הכי טוב על הבנות. מדובר בגוף בעל נטייה לצמח שערות בגיל מוקדם ואני רוצה לעבוד לפני שהילדה מתחילה לפתח אנטי לקוסמטיקאיות או דימוי גוף נמוך.

אבל (הפעם זה ״אבל" טוב) אחרי טיפול אחד כבר רואים שינוי. השיער רך יותר, פלומתי ואתה יכול לראות את הסוף. בנות עם בתי שחי שחורים משיער קשה וסבוך, מגיעות לביקורת אחרי ארבעה שבועות עם בית שחי בהיר וקטיפתי. ועכשיו אפשר להתחיל לעבוד על האזור הבא.

תגובות 21

 1. אם לדוגמא חברה שלי גילחה בבטן מה יכול לקרות לה?אמא שלה אמרה שיכול לצמוח לה שיערות של גבר ניראה לי…
  אז היא תיצטרך לעשות לייזר? ?

  1. הי יולי,

   מאוד קשה לי לענות לך מבלי לראות את האיזור אבל אני אנסה – אם היא גילחה אז כנאה שהשיער שם הפריע לה.
   אחרי שהוא יגדל מהגילוח הוא אפילו יפריע לה יותר. אם מדובר בפלומה שבקושי רואים והיא גילחה סתם כי משעמם לה באמבטיה – ייתכן שזה ייגמר בזה.
   וייתכן ש… לא.

 2. יש כאלה שאומרות אסוא לעשות לייזר עד גיל20 כי יש מצב שהשיער יצמח שוב בגלל שהילדה לא סיימה להתפתח האם זה נכון לגבי שיטה זו???

 3. ואני בת 13 ואני בלונדינית והתחלתי לעשות שעווה לפני שנה והשיער בידיים וברגליים גדל לי חום וקוצני אפילו שאני עושה שעווה אז את יכולה להמליץ לי נגיד על השיטה הזו או שיטות אחרות שמתאימות לגילי ויכולות להסיר את השיער לצמיתות בלי שהוא יחזור לצמוח יותר?ועם זה תאים לגילי או שצריך לחכות עד גיל מאוחר יותר?

  1. הי ויקי,

   שעווה לא מרככת את השער שלנו. היא לא מפחיתה אותו, לא משנה לו את הצבע ולא משנה את הדלילות שלו בשום אופן. ניתן לראות שלבנות שמורטות בשעווה יש גדילה איטית ומפוזרת יותר, אבל כמות השיער והעובי שלו נשארת אותו הדבר. שער הגוף הוא בדרך כלל כהה יותר משיער הראש, בייחוד כשמדובר על שיער ראש בלונד או חום בהיר. אבל למרות שהוא נראה כהה יותר משער הראש – טכנולוגיות לייזר ואי פי אל יפעלו עליו עד גבול מסויים כי עדיין יש בו פיגמנט בהיר. בידיים שלך אני מסופקת שתראי שיפור. את צעירה מאוד.

   צריך לראות בדיוק במה מדובר כדי להמליץ על שיטה.

 4. הי, האם יש מה לדבר בכלל על הסרת שיער בפנים אצל ילדה? הילדה מאוד שעירה, אבל ראיתי שמדובר רק על אפילציה ואני לא חושבת שילדה יכולה לעמוד בכך.

  חוץ מזה מבררת עבור חברה שלביתה יש הרבה שיער גוף בצבע חום, האם יש אפשרות לטפל?

  1. הי נועה,

   אני, באופן אישי, לא מקבלת ילדות מתחת לגיל 15.
   אין להן יכולת לעמוד בטיפולים בגילאים צעירים, לא רק בגלל כאב.
   זה תהליך ארוך שדורש התחייבות. אני מקבלת המון בנות שמספרות על שנים של הימנעות מאפילציה בעקבות טיפולים שנעשו עליהן בגיל צעיר מידי. לא מעוניינת לצלק נפשית.

   בכל מה שקשור לגילאים צעירים יש לזכור שאנחנו לא מחפשים עכשיו להיפטר לחלוטין מהשיער המיותר, אלא פשוט לתת מענה לבעיה. את רוצה שהבת שלך תמצא אצלך אוזן קשבת ותבוא אליך בכל בעיה שהיא נתקלת בה. אל תחפשי הסרת שיער לצמיתות, חפשי מקום שבו תוכלו להגיע לטיפולים ושיתחזק אותה.

   אם מדובר בילדה מאוד שעירה הייתי כן הולכת לטיפולי IPL אצל קוסמטיקאית בעלת מזג מתאים שעובדת בבית. את צריכה למצוא מקום שבו יהיה לה נוח והיא תרגיש בטוחה. זה כל מה שהיא רוצה בעצם. לדעת שאמא שלה סוגרת לה פינה.

   בהצלחה!

 5. היי,
  אני בן ואני בן 15 ומפריע לי ממש השערות איפה שפי הטבעת וגם מעל האיבר מין.
  מה עושים? לגלח? לייזר? מותר בגיל הזה?

  1. הי עידן,

   כפי שכתבתי בתגובות למעלה, אני לא מקבלת ילדות מתחת לגיל 15.
   לגבי שאר הנושאים, ממליצה לך להיפגש ולהתייעץ עם הקוסמטיקאית הקרובה לביתך.

   בהצלחה.

 6. מרטתי שיער מהישבן בעזרת סכין גילוח (רק מדגישה שזו הפעם הראשונה שלי ואני לא מקצועית ) וכתוצאה מהמקרה הזה נוצר לי אדמומיות, וכל האיזור אדום ומלחיץ, בנוסף יש נקודות בולטות וזה נראה מלחיץ לפחות מבחינתי, אשמח אם תציעי לי רעיונות להפחתת האדום באיזור זה ותרגיעי אותי קצת

  1. הי ליאור,

   1) מריטה היא הוצאה של השערה מה- ״שורש״.

   2) אני לא רופאה ולא ראיתי את האיזור המדובר, כך שכל תשובה שלי היא בגדר עצה בלבד:

   לפי הנסיון שלי, מה שאת מתארת (אדמומיות ובליטות קטנות) הן תוצאה של תהליך החלמת העור והן תגובה טבעית של העור לגילוח.
   הגילוח לא רק מקצר את השערה. הוא גם מוריד תאי עור משכבות חיצוניות.
   האדמומיות (שעד שהתשובה הזו תפורסם, קרוב לוודאי עברה) היא התרחבות של נימי דם המספקים חומרי החלמה, והנקודות הבולטות הן פתחים של זקיקי שיער שגולחו.

   את יכולה לקנות אבקת פרופוליס מחנות למוצרי קוסמטיקה (פרופוליס, ולא טאלק!) ולאבק את המקום.
   שמרי על האיזור נקי ויבש, אל תמרחי קרמים ואל תשפשפי בסבון.
   המנעי מלבישת ג׳ינסים צמודים ופשוט תאווררי את המקום.

   איזור הישבן נוטה מאוד לפוליקוליטיס (דלקת בזקיק השיערה) וביגוד צמוד, חום ולחות מחמירים את הסימנים.

   בהצלחה!
   אביבית

 7. היי,
  יש לי יחסית הרבה שיער בידיים שמאוד מפריע לי וגם פלומת שיער בפנים (מתחת לפאות). האם אפשר להתחיל טיפולים להסרת שיער שישמרו על התוצאות שלהם בגילי? (עוד שלושה חודשים אהיה בת 14) והאם הטיפולים כרוכים בכאב?

  1. הי טל,

   את אמנם עדיין לא סיימת את תהליך הגדילה שלך, אבל כל שיערה שתוציאי באפילציה לא תחזור, כך שאת בהחלט יכולה להתחיל טיפולים.

   בעניין הכאב:
   זה מאוד משתנה מאדם לאדם.
   וגם אם כואב – תמיד יש פתרונות לאילחוש של המקום.
   אני לא מכירה אף מטופל שויתר על אפילציה בגלל כאב.

   בהצלחה,
   אביבית

 8. קוראים לי יובל ואני הורדתי בסכין גילוח שיערות בבית השחי והבטן ובשוק מעל הפיקה ברגל, מה זה אמור לעשות זה בסדר עם הורדתי, אני הורדתי כי זה הפריעה לי, וגם יש לי הרבה שיערות ברגליים ואני בן 13 איך את ממליצה להוריד, ואני גם לא יודע איך להגיד לאמא שלי שאני רוצה להוריד כי זה לא נעים, את יכולה לעזור לי

  1. הי יובל,

   קודם כל, לא נורא שגילחת. הכל בסדר. אפשר לסדר הכל.

   אני חושבת שקודם כל אתה צריך לדבר עם אמא שלך, כי רק היא תוכל לעזור לך. היא לא רק יכולה לעזור – היא רוצה לעזור. תסמוך עלי, אני יודעת. 🙂

   לפי דעתי, אם אתה לא בלונדיני, טיפול או שניים כבר יעשו הרבה הבדל כי שיער של רגליים של גבר מושפע מאוד מהר וטוב מטיפולי לייזר ו-IPL.
   זה גם לא אמור לעלות כל כך הרבה רק שני טיפולים.

   אם עדיין יש בעיה – תרגיש חופשי להתקשר.

   בהצלחה,
   אביבית.

 9. הי אביבית קוראים לי ליאון ואני עוד 3 חודשים אחגוג 15. אני עושה רק שעווה ברגליים ויוצאות לי מלא נקודות ומלא אנשים סיפרו לי שלאחר לייזר ברגליים הנקודות נעלמו להן. אבל אמרו לי שלייזר אפשר לעשות רק לאחר מחזור סדיר…… אם המחזור שלי סדיר כבר כמעט 3 וחצי שנים אוכל לעשות לייזר?

  1. הי ליאון,

   הנקודות שיוצאות אחרי השעווה הן תוצאה של פצע שנוצר בזקיק מהמריטה. כל פעם ששערה נמרטת היא קורעת איתה נימים של דם. בשערות עבות, כמו ברגליים, אפשר ממש לראות את זה. לייזר ו-IPL אכן משפרות את מראה העור ברגליים כבר בטיפולים הראשונים. טכנולוגיות אור עובדות מצויין על שוקיים. בקשר לסדירות המחזור ולגיל שלך: בהחלט אפשר להתחיל בטיפול, אבל צריך לקחת בחשבון שעדיין הגיל צעיר יחסית והתוצאות יהיו תלויות בסוג הטכנולוגיה.

   בהצלחה,
   אביבית

 10. היי אביבית אני בת14.5 ואני ממש שעירה ואני מגלחת אני רוצה לעשות בחופש לייזר ואמרת שאסור לגלח לאחר הטיפול
  אז תוך כמה זמן השערה גדלה שוב ? וכמה טיפולים את ממליצה לעשות ?וכמה זמן זה ימשך

  1. הי נועה,

   את שואלת את השאלות הכי נכונות.

   1) את בטוחה שאת רוצה לעשות לייזר בחופש? אני יודעת שאסור להשתזף בזמן טיפולי לייזר.
   2) זמן גדילת השיערה משתנה בין אזור לאזור. בדרך כלל, תוך יום מהטיפול האחרון תתחיל צמיחה, לאחר שבוע וחצי הוא ינשור, ואז יצמח מחדש. הצמיחה השנייה בלתי ניתנת לחיזוי.
   3) מספר הטיפולים הוא גם תלוי באזור ובגוף שלך עצמו. זאת שאלה שתפני למכון/ מטפלת שתבחרי.
   4) שאלת השאלות!! כמה זמן זה ימשך? תלוי בכל כך הרבה דברים, וקשה מאוד לומר בלי שאני רואה את המצב הספציפי שאת מדברת עליו.

   אני מצטערת שאני לא יכולה לתת לך תשובות חד משמעיות. אני רק יכולה לחתום לך בוודאות שחופש אחד לא יספיק לתהליך הזה. את צריכה להבין שאת נכנסת למחויבות של שנתיים לפחות ואת צריכה הרבה סבלנות. הכי חשוב, לא לרוץ לבחור מכון שיבטיח לך חלומות. תעשי עבודת רגליים ותחפשי מקום שייתן לך תשובות לכל השאלות שלך.

   בהצלחה!
   אביבית

כתיבת תגובה