הסרת שיער בפנים

אביבית פאשה הסרת שיער בהרצליה 4 תגובות

הסרת שיער בפנים
שיעור בפנים הוא ללא ספק אחת מהמצאותיו היותר תמוהות של הטבע. יש כמה סיבות לשיעור בפנים ובצוואר והן ממש לא מעניינות אותי פה. במקום זאת, אני מעדיפה לדבר על הסיבות בגינן כל כך קשה להיפטר משיער בפנים:

  1. דבר ראשון הוא ההתעסקות. ברגע שמרטנו/גילחנו/תלשנו/גזרנו שערה – למעשה הנצחנו אותה ואת כל החברות שנמצאו בסביבה שלה. לא משנה איך תסובבו את זה: התעסקות בשיער מנציחה אותו!
  2. סיבה שנייה היא העובדה שכל מה שקורה בפנים – קורה פי שתיים יותר מהר מבשאר הגוף. אם לוקח לשיער בבית השחי שבועיים כדי לגדול – בפנים ייקח לו פחות משבוע.
  3. סיבה שלישית היא המיקום: שערה קטנה וחמודה בפס בטן היא הרבה יותר נסבלת מאחת שתקועה לי מעל לשפה העליונה ונכנסת לי באוכל!
  4. והסיבה האחרונה להיום היא: איכות השיער והעור בפנים: העור בפנים הוא מאוד רגיש לטיפולים והשיער שיושב עליו הוא בדרך כלל דק יותר מבשאר הגוף ולכן צריך לשחק בין כמות האנרגיה הרבה שנדרשת כדי להרחיק אותו לבין הרגישות של האזור.

הרחקת שיער לצמיתות בפנים דורש מהמטפלת את מלוא היצירתיות, והפרוטוקול שהרכבתי לעצמי הוא מתכון שמשתנה ממטופלת אחת לאחרת ואפילו באותה המטופלת עצמה לאחר מספר פגישות. התמהיל הזה של סגנון טיפול משתנה התגבש אצלי אחרי החצי השנה הראשונה שלי בעבודה. זה היה מאוד ברור שמה שהיה נכון לגבי הגוף – פשוט לא עובד בפנים ובצוואר והייתי חייבת לשנות את החשיבה שלי. המצאתי את "טיפולי השירות", התחלתי להתייעץ עם רופאי עור, עם טריקולוגים, והכי חשוב – עם הלקוחות עצמן.

בימים אלו רוב המטופלות שלי שהגיעו אלי בעקבות שיעור בפנים, כבר עברו הסרות שיער במקומות אחרים שלא הצליחו ואפילו החמירו את המצב. הן מגיעות אלי מיואשות, עם הידיעה הברורה שלפני שהן נגעו בפנים שלהן – המצב היה טוב יותר, ועכשיו הן תקועות: אי אפשר להמשיך עם הטיפולים כי זה הופך להיות יקר ואי אפשר לחזור אחורה ולמרוט! דבר נוסף שמכביד על הטיפולים הוא מגוון הסטיגמות המטורף בנוגע להסרת שיער בפנים. פתאום כל אחד הופך להיות דוקטור ומזהיר אותנו מפני "תופעות לוואי של חימום זקיקים רדומים" ושאר חוכמולוגיות.

אז בואו ניישר קו: קודם כל, אורך הגל של קרן ה-SHR נע בין 650 ל-950 ננו מטר (ע"ע פוסט "איך עובדת הטכנולוגיה"), זה הרבה מעל תחומי האור הנראה. ובמילים של בני אנוש: הקרינה הזו היא בלתי מייננת, היא לא מזיקה בפנים כשם שהיא לא מזיקה בגוף. דבר שני: למעט מקרים של שערות-פנים בתולות (שלא נגעו בהן מעולם), לפעמים הסרת שיער בפנים מרגישה כמו יציאה למלחמה: אין דבר כזה לבוא לטיפול אחד ושלום על ישראל. את מגיעה, אנחנו מטפלות, ואת הולכת הביתה עם הוראות ברורות של מה לעשות ומה לא. אנחנו נמצאות בקשר רצוף עד שהאחרונה שבהן חדלה להתקיים וגם אז אנחנו מוודאות הריגה.
ובנימה מיליטנטית זו נסיים במשפט האהוב עלי: "שיער לא גדל מהר יותר כשמושכים אותו".

תגובות

4 תגובות ב "הסרת שיער בפנים"

avatar
אא

היי אביבית.
עדיתי אפילציה בסנטר. שילמתי הון.
השיער ממשיך לצמוח…
מה עושים?

אביבית פאשה

הי יולי,

את לא נותנת לי מספיק מידע: מה היה המצב בהתחלה? האם מרטת לפני הטיפולים? כמה שעות טיפלת בסנטר? מה המרווחים? תוך כמה זמן מהטיפול האחרון התחילו לצמוח שוב שיערות? האם הן עבות יותר או פחות? האם המספר השתנה? בכל מקרה, אם את לא מרוצה מהטיפול, את צריכה לדבר על זה עם האפילטורית שלך. היא תיתן לך תשובות הרבה יותר טוב ממני כי היא מכירה אותך ואת הסנטר שלך.

אילנית

היי אביבית
האם יש הגבלה בחשיפה לשמש לאחר טיפול באפילציה בפנים?

אביבית פאשה

הי אילנית,

כמובן! יש הגבלה של שמש עם אפילציה.

כל אי-סדירות בעור תונצח על ידי חשיפה לשמש. אפילו עקיצה של יתוש תשאיר סימן אחרי שיזוף.
לפעמים בנות חושבות שחשיפה לשמש ״תמחק״ סימנים מהעור, כשלמעשה קורה בדיוק ההיפך.
צריך להגן על העור כל עוד יש עקבות של טיפול. גם הקטנות ביותר.

בברכה,
אביבית