גילחת – שילמת!

אביבית פאשה הסרת שיער בהרצליה 93 תגובות

עם רכישת המכונה הראשונה שלי הלכתי כמו ילדה טובה לקורס כדי לקבל תעודה ולהתחיל לעבוד. מכיוון שאני חופרת אובססיבית הלכתי לשלושה קורסים, כי פחדתי לעשות נזקים ורציתי להבין כמה שיותר על איך הקסם הזה עובד. בזמנו עוד גילחו את הלקוחות בקליניקה (היום מבקשים להגיע אחרי גילוח) והמדריכה טענה ש"לא משנה כמה פעמים הלקוח מגלח את האזור בין הטיפולים – הטיפול יעבוד אותו דבר".

מכיוון שמשהו הריח לי חשוד עשיתי ניסויים על עצמי. זה בערך היה השלב שבו התחלתי ללכת "יד ככה יד ככה" – חצי שנה שבה ביד ימין עשיתי טיפולים כל חודש בלי גלוחים בין טיפול לטיפול וביד השנייה עשיתי טיפולים בלי לגעת. לפני שאני אמשיך תנו לי לספר קצת על השיעור שלי: אני עיראקית. זה אומר שאני מגלחת בבוקר ובערב יש קוצים. ולפני שנכנסתי לתחום השיער השתמשתי במשחות להסרת שער בידיים פעם בשבוע (כמובן שלא היה לי מושג שזה בדיוק כמו לגלח) אז הגעתי לניסוי הזה מאוד מוכנה.

שמונה חודשים הסתובבתי ככה. בהתחלה לא ראו שינוי. רק אחרי חודש הרגשתי שינוי כשהעברתי יד ברכות על האמות שלי ויכולתי לזהות הבדלים במרקם של העור, אבל לא משהו שמישהו אחר הרגיש. אחרי שלושה חודשים כבר הגעתי למסקנה ברורה שגילוח בין טיפולים הורס. המשכתי עוד חמישה חודשים כדי לבחון תוצאות בטווח ארוך יותר, והתוצאות היו כל כך ברורות שבעלי לא ביקש אלא דרש (והוא לא אחד שדורש בדרך כלל) להסיר "את החתול הזה עוד היום מהיד שלך אם את רוצה שאני אחזור הביתה אחרי העבודה". והנה לכם.

מיותר לציין שהניסוי הזה קיבל משנה תוקף כשחזרתי עליו בבתי השחי שלי, בירכיים, בשוקיים, ובעוד מקומות ועל עוד מעבדות (אחות, חברה, לקוחה שהובטח לה שברגע שיש חבר היא מתייצבת לטיפול "הסרת חתול").

וכך עברו להן מספר שנים שפתאום, ביום בהיר, אני רואה פרומו בערוץ 2 של "יצאת צדיק". באותו יום היינו בצימר בצפון כל המשפחה. אני זוכרת את ההתרגשות שלי להראות לכל הלקוחות המסכנות שלי שאני צודקת, כי מה לעשות שבתקופת הניסוי הייתי כל כך ירוקה שלא חשבתי לצלם! ואני לא אשכח איך אני יושבת מול הטלוויזיה, ריח של מנגל באוויר, וכולם רואים איתי איך הרופאה אומרת "לא נמצאו הוכחות שגילוח הופך שיער פלומתי לשיער טרמינלי" ואני איבדתי שוב את התיאבון רק מלכתוב על זה… הקטע הוא, שאפילו מרכז ההדרכות של הטכנולוגיה שלי טוען שגילוח הופך שיער פלומתי לשיער קשה, אבל הם טוענים שם שבזמן טיפולים זה לא הורס ושאפשר לגלח כמה שרוצים. אז תנו לי להגיד לכם שזה ממש לא נכון ויעידו על כך לקוחות שלי. הדבר הראשון שעשיתי בדרך חזרה מהצימר היה לקנות לוח ממוסגר כזה מאופיס דיפו. שמתי אותו בכניסה לקליניקה ורשמתי עליו בגדול "גילחת – שילמת!"

יש הבדל משמעותי בין שיער שגולח בין טיפולים לשיער שעזבו אותו במנוחה. הבדל בטווח בין טיפולים, במספר הטיפולים ואפילו בתחושה בתוך הטיפול עצמו. אממה, זה לא שיווקי לבוא לבחורה צעירה עם חבר חדש בשיא הקיץ ולאסור עליה גילוח. לא שיווקי ולא הגיוני. אז המצאתי שיטה והשיטה נקראת "טיפול שירות": כל לקוחה שלי יכולה להגיע מתי שהיא רוצה וכמה שהיא רוצה ולקבל טיפול ללא תשלום. אם היא מגלחת היא מקבלת הרצאה ואם היא מגלחת פעם שנייה – נו מור סופ פור יו!! עם הזמן ראיתי שטיפולי השירות עושים עבודה בפני עצמה שמורידה את הצורך בטיפולים. וזה עובד כמו קסם!! דבר נוסף שיש לי לומר על הנושא: אני יודעת שהיום המון קליניקות דורשות להגיע אחרי גילוח בבית. אני אוסרת על הלקוחות שלי לגעת באזורים בהם אני מטפלת ואת מלאכת הגילוח (שאני מתה עליה) אני עושה בעצמי. מה שקורה הוא שאחרי טיפול-שניים העור הופך לחלק וקטיפתי ואחרי גילוח לא תמיד ניתן לזהות את עובי השיער. לכן כשאני עושה את הגילוח אני יכולה לראות איפה החולשות ואיפה החוזקות של הטיפול הקודם. אני יודעת על מה לתת דגש ועל חשבון מה ובשורה תחתונה – לתת טיפול טוב הרבה יותר.

אם נחפש באינטרנט נראה שהוא מפוצץ בהסברים של "גילוח לא באמת הופך את השיער לקשה יותר, זו אשליה שקורית בגלל… (שקר כלשהו) מכיוון שהסכין לא פוגעת בשורש של השערה אלא בהמשך שלה שהוא חלק מת…" ועל כך נאמר "אם אלף איש אומרים דבר שטות – זה עדיין דבר שטות".

לא רק שגילוח מעבה את השערה, בנוסף הוא גורם לצמיחה מהירה שלה. נכון, שאדם מקריח לא יוכל להחזיר לחיים זקיק שכבר לא מתפקד, פועלים פה כוחות נוספים, אבל זקיק מתפקד לא רק מושפע מגילוח, הוא מושפע אפילו מגזירה בלבד! אתם מבינים, השערה היא צינור שמכיל בתוכו חלק דק שנקרא "ליבה". הליבה הזו מורכבת מתאים שנקראים "קרטואיהלין". הקטע הוא שלא לחלוטין ידוע מה המטרה של התאים האלה. חוקרים משערים שהתאים האלה ותאים אחרים שמאוד דומים להם הם בעלי תפקיד באגירה של חלבון לשימוש מאוחר יותר. יש שחושבים שהמדולה אחראית לברק השערה, לסוג שלה, לתקשורת שלה עם הזקיק, וכ"ו. אבל הכל עדיין בגדר השערות.
למעשה, המדולה נקראת גם "מוח השערה". לפי הרופא החביב עלי, גזירה של ה"מוח" משפיעה ישירות על הנימים שמחברים את השערה לעור ומשנה אותם! וכל ה"הסברים" על כך שגילוח לא משנה את המבנה של השערה לא ישנו את העובדה שבחורה ששנים גילחה פס בטן צריכה לבוא לטיפולים כי עכשיו יש לה פס בטן שנראה כמו עניבה.

כדי לתת לדברים שלי משנה תוקף, אני מזמינה כל מי שטוען הפוך ממני, לגלח את קצה אפו במשך שבוע בלבד, ולתת לי לצלם…

93
תגובות

avatar
46 שרשור הודעות
47 תגובות
1 עוקבים
 
הודעות עם הכי הרבה תגובות
הודעות חמות
43 כותבים
עדיאביבית פאשהאסתיעדירחל כותבים אחרונים
דפנה
דפנה

אני מתה עלייך! אין אנשים כמוך…

רותם
רותם

מותר לחמצן איזורים שעושים בהם לייזר shr ? כי גילוח אסור,אז חימצון זה מותר? או שעדיף שלא?

אביבית פאשה

את בהחלט יכולה לחמצן. כל עוד ממש לפני הטיפול המטפלת בעצמה מגלחת את האיזור, החמצון הוא בהחלט פתרון זמני שמתאים בין טיפולים. אם תגידי לי בדיוק באיזה איזור מדובר אני יכולה להיות יותר ספציפית כי יש פתרונות נוספים.

טל
טל

אז בעצם כאשר מתחילים טיפול בלייזר לא רצוי לגלח את איזור משום שאח"כ הטיפולים הבאים לא יהיו יעלים.
אני עושה לייזר במפשעות , אז השאלה שלי מה אני אמורה לעשות או מה כדאי לעשות כאשר אני עם החבר שלי או כאשר אני הולכת לבריכה / ים .
בנוסף אני גם במסגרת צבאית אז זה לא ממש נעים להתפשט ליד חברות כשהאיזור לא מגולח .

אביבית פאשה

הי טל,

כל פעם שאת נוגעת באיזור מטופל את הורסת חלק מהטיפול. אם את מטופלת במקום טוב את תראי כבר אחרי טיפול אחד שברגע שאת מניחה לשיער לגדול הוא מסיים את השלב הקוצני תוך כמה ימים ואז צומחות שערות רכות ופלומתיות.

עכשיו, בקשר לחבר: אנחנו נבראנו להימשך למקום הזה, בייחוד כשהוא מוגדר על ידי קו של שיעור מסויים. החבר שלך, אם הוא בחור נורמטיבי, יישמח ללטף אזור בעל שיער רך וקטיפתי ובהיר מאשר אזור מגולח שמרגיש כמו נייר שיוף.

ובאשר למקלחות בצבא: שוב, אזור מגולח הוא לעולם יהיה כהה וגס מאשר אזור שלא נגעו בו והוא נראה בהיר ובתולי ורך. מפשעה מגולחת נתפסת כהרבה פחות מושכת מאשר מפשעה שהניחו לשיער בה לנשור באופן טבעי ולגדול כפלומה. זה בכלל לא עניין של טעם, זה קטע אבולוציוני!

עמית
עמית

השאלה שלי אם אחרי טיפול ראשוני בלייזר יגדל לי קוצים באיזור אחרי יום???

אביבית פאשה

הי עמית,

באופן עקרוני, אחרי טיפול את בעצם כמו אחרי גילוח. הטיפול שנעשה משפיע על החיבור של השערה עם העור, או ליתר דיוק – של קצה שורש השערה עם הפפילה. אבל החיבור הוא לא מה שתופס את השערה בעור. מה שתופס אותה ומעגן אותה הוא כל הזקיק. כמו צינור צפוף ולחוץ. רק אחרי שהשערה גדלה במשך כמה ימים היא תוכל להימשך החוצה בקלות. לכן אחרי טיפול אנחנו מרגישות קוצניות במשך מספר ימים עד לצמיחה החוצה של כל השערות. תהי סבלנית.

שחר
שחר

אני עושה לייזר ברגליים , ועכשיו הגיע הקיץ ואני לא יכולה ללכת ללא מכנס קצר אז מה אני עושה בין הטיפולים אם אני לא יכולה לגלח?

אביבית פאשה

הי שחר,

את צריכה להתיעץ עם המקום שבו את מטופלת. אני לא אוהבת להיכנס לאנשים בטיפול, כמו שלא הייתי רוצה שיעשו לי.

הכתבה על הגילוח היא ה"אני מאמין" הפרטי שלי ולכן כשאני מקבלת לקוחה לאזור כמו רגליים אני מתפעלת את סדר הטיפולים כך שכשיגיע הקיץ או שהיא תהיה ללא שיער או שיהיה לי אלטרנטיבה בשבילה. הבעיה היא שברור שאם תדברי עם הקליניקה שבה את עושה טיפולים יגידו לך לגלח… אני במקומך הייתי עושה הכל, אבל – הכל, העיקר לא לגלח. יש אלטרנטיבות אבל הן מאוד תלויות בשלושה משתנים: באיזו טכנולוגיה מטפלים בך, מתי היה הטיפול האחרון וכמה טיפולים כבר עשית. רגליים זה אזור שמאוד קל לטפל בו. חבל להרוס אותו בגילוח.

עדי
עדי

התחלתי לעשות ipl בפנים. היה לי מעט שיער פלומתי ואחרי בדיקות הבנתי שipl זו השיטה הכי יעילה. הלכתי לקוסמטיקאית אשר גילחה לי לפני טיפול וטענה כי אין סיכוי שזה יגדל כקוצים. עשיתי 4 טיפולים עד כה ופתאום עכשיו התחילו לצאת לי קוצים קטנטנים (אמנם לא עבים כמן של בית שחי אבל בהחלט מעוררים דאגה) מה אני אמורה לעשות עכשיו? אם אפסיק לגלח לפני זה ייפסק ויחזור לצמוח בצורה הראשונית כפלומה??

אביבית פאשה

מתנצלת שלקח לי כל כך הרבה זמן לענות.
בואי נעשה סדר: עשית ארבעה טיפולי IPL בפנים ועכשיו, כשאת מניחה לשיער לצמוח, את שמה לב לכך שמה שהיה בעבר פלומה – גדל כקוץ.
קודם כל, חסרה לי אינפורמציה: איזה איזור בפנים, מהי תדירות הגילוחים (רק לפני טיפול?) מהי תדירות הטיפולים ולמה את לא סומכת על הקוסמטיקאית שלך.
אני בכל זאת אענה, ותזכרי שאת תמיד יכולה לטלפן.

דבר ראשון, נושא ה"קוצניות": כששיער גדל באופן טבעי, בתול מגילוחים, החלק העליון שלו רך וצורתו מחודדת, מה שנותן לו את האופי הפלומתי. מרגע שאנחנו קוטמים אותו אנחנו נוטלים ממנו את החלק הדק ביותר שלו ועכשיו החלק העליון שלו עבה. זו אמנם רק מראית עין, אבל זו המהות של שיער : מראית עין.
אם הטיפולים יצליחו וימיתו את השיער, או יפגעו בו קשות, מה שיגדל אחרי שהקוץ ינשור יהיה שיער דק ושוב פלומתי. אבל מה שלא יקבל מספיק אנרגיה (תלוי באיכות השיער הראשוני) יישאר קוץ.
קשה לי לתת תשובה מדוייקת ללא ידיעת כל הפרמטרים ומבלי לראות את האיזור.
אבל זו הסיבה בגינה אני מוצאת את עצמי הרבה פעמים מוותרת מראש על איזורים מסויימים בפנים (ובהחלט גם בגוף) ואו שאני מצליחה לשכנע את המטופלת לא להתעסק מלכתחילה עם איזור מאוד פלומתי, או שבמקרים של פנים – לעבור ישירות לאפילציה.

אור-פז
אור-פז

היי האם גילוח לאחר לייזר הוא יעיל?ועד כמה..

ועוד שאלה, בדרך כלל כשאני מגיעה לטיפול אני מגלחת יום לפני והטיפול הזה שכחתי והבחורה עשתה לי על השערות,האם זה אפקטיבי ועושה עדיין את העבודה על השערות

אביבית פאשה

גילוח לאחר לייזר – לא כל כך הבנתי באיזה אופן הוא אמור להיות יעיל.

המטרה בגילוח לפני טיפול בלייזר או בIPL בא למלא שתי פונקציות: הראשונה היא לוודא שכל האנרגייה תגיע למקום המיועד לה (לזקיק). השנייה, היא למנוע את שריפת השערה על גבי העור. הטיפול באור בא לחמם את השערה ובכך להקריש את השורש של השערה ולהפוך אותו מחלבון לחביתה. ועל כן, הגילוח חייב להיות כמה שיותר קרוב לעור כדי שאנרגייה לא "תיזלוג" החוצה ואכן תתרכז כולה בלפנצ'ר את שורש השערה. ולכן, לפני טיפול בכל טכנולוגית אור רצוי מאוד לגלח את המקום. בעיקר אם מדובר על שער עבה שיכול להישרף ממש (ובהחלט ניתן להריח ולראות זרזיף עשן קל עולה מהמקום המטופל במקרה שלא נעשה גילוח לפני הטיפול).

עדיף לגלח את האזור המטופל ממש ממש לפני הטיפול. הכוונה היא לדקות לפני הטיפול. יום ליפני,באיזור טיפול שבו שיער עבה, מייצר תנאים לא אידיאליים. השאלה היא באיזה מצב של אורך שערות היגעת לטיפול. אני לא יכולה לדמיין מצב שבו טכנאית לייזר עשתה לך טיפול על איזור שעיר למראה. כנראה שהאורך של השיער לא היה משמעותי בעיניה. אבל, לשאלתך: זה אפקטיבי, כן, אבל פחות אפקטיבי מטיפול על מקום מגולח. כמה פחות? תלוי באורך ועובי השיער.

טל
טל

היי אביבית, אני כרגע מטופלת וגם לי ממליצים בקליניקה לגלח יום לפני, ואפילו מדגישים שלא טוב לגלח קרוב למועד הטיפול (באותו יום) כי אז העור רגיש יותר והטיפול יכאב יותר. האם זה באמת נכון?

אביבית פאשה

הי טל,

אני לא אוהבת להשמיץ. זה בעיה בשבילי כי לא הייתי רוצה שישמיצו אותי, אבל לא!

צריך וחשוב לגלח כמה שיותר קרוב לטיפול. מה שקורה הוא שבטיפול הטכנאית מעבירה חשמל דרך השערה אל הזקיק. תוצאת לוואי של החשמול הזה הוא התפחמות של השערה. היא נשרפת. ולכן אנחנו רוצים אותה כמה שיותר קצרה משתי סיבות: קודם כל, שערה שנשרפת על גבי העור שלנו עלולה לחמם אותו ולגרום לכויות. אפשר ממש לראות שביב של עשן שעולה ממנו לפעמים.

סיבה שנייה וחשובה מאוד היא שהרבה מהאנרגייה מתבזבז על שערה ארוכה מידי. אנחנו רוצים שכמה שיותר אור יגיע לחלק התחתון של השערה ואם היא ארוכה אז יש ביזבוב מיותר של אנרגיה. אם מגלחים כמו שצריך, בעדינות ובאכפתיות – לא תהיה רגישות בעור.

דבר שלישי, שכבר לא עושים היום, אבל פעם כן הקפידו עליו הוא שכשהגילוח נעשה על ידי אותו אדם שמבצע את הטיפול, הוא רואה את איכות השיער ואת המיקום המדוייק שלו ויכול לתת טיפול מדוייק יותר.

יום טוב,
אביבית

בר
בר

האם ניתן לעשות לייזר בלי לגלח בכלל?

אביבית פאשה

הי בר,

תראי את התשובה לנתתי לאור-פז, מקווה שזה יעזור גם לך.

מעיין א
מעיין א

כמה עולה כל טיפול? (כל הגוף)

אביבית פאשה

הי מעיין,

עלות הטיפול היא מאוד אינדיבידואלית ותלויה בהרבה מאוד משתנים. לתמחור מדוייק חשוב להגיע לפגישת ייעוץ.
אצלי – הייעוץ בחינם 🙂

אורית
אורית

שלום לך
אשמח לדעת מהו המרווח האופטימאלי בין טיפול לטיפול (שיטת SHR)
הקוסמטיקאית מתעקשת על טיפול כל 6 שבועות, אפילו שכרגע (אחרי 6 שבועות) יש צמיחה מועטה בלבד של שיער פלומתי.
לטענתה זהו הקצב הטוב ביותר להשגת תוצאה מיטבית.
האם היא צודקת?

אביבית פאשה

הי אורית,

זו שאלה שקצת שקשה לענות עליה, לא בגלל התוכן שלה, אלא בגלל שאני לא אוהבת להתערב לקוסמטיקאיות אחרות. כמו כן, קשה לדעת בלי לראות את האיזור המדובר.

אני יכולה לענות לך מה *אני* עושה עם הלקוחות שלי:
בהסרות שיער בטכנולוגיות אור אני לחלוטין תלוייה בשיער. הוא המוביל את האנרגיה לזקיק. שישה שבועות אחרי טיפול ראשון אצל חלק מהמטופלות אני רואה צמיחה של רוב השיער. שישה שבועות אחרי טיפול שני, מעטות הבנות שמגדלות אפילו חצי מכמות השיער.
שיערות נפקדות לא יקבלו טיפול!

הסיפור הזה הוא מאוד פשוט: אין שיער בזקיק = אין מה שיוביל אליו אנרגיה = אין טיפול.

את צריכה לשאול את הקוסמטיקאית שלך מה הסיבה לטווחים שהיא קבעה לך. אולי הצמיחה שלך מספיקה לטיפול? (וזו כבר בעיה אחרת. שגם עליה יש לשאול למה – למה הצמיחה ממשיכה באותו הקצב?)

מקווה שעזרתי…

תמר
תמר

אביבית האם כשעושים לייזר בפנים מותר לקסמטיקאית לגלח?

אביבית פאשה

הי תמר.

המלצתי האחרונה אולי תשמע דרסטית אבל גם אני לומדת, מתפתחת, מתמקצעת וכתוצאה מזה משנה את דעותי – הכל לטובת הלקוחות שלי.
התשובה שלי בקצרה היא שאין לעשות הסרת שיער באמצעות לייזר בפנים כלל!

את התשובה המורחבת לשאלה שלך ניתן למצוא בפוסט שכתבתי כאן:
http://www.avivitpasha.co.il/2016/02/02/הסרת-שיער-בפנים-בטכנולוגיות-אור/

אשמח לענות על שאלות נוספות באותו הקשר,
אביבית.

זיו אורנים
זיו אורנים

אני בערך בטיפול השני או שלישי בבית שחי , עכשיו כאילו אמרת שזה לא טוב לגלח ואמא שלי תמיד כועסת עליי שאני מגלחת, אז מה נשאר לי לעשות ? כאילו לא נעים לי ללכת עם יער קוצים בבית שחי..

אביבית פאשה

זאת אכן בעיה.
בקיץ, עם גופייה ואור שמש, לא הייתי ממליצה לנסות להגיע למדפים הגבוהים בסופר…

זאת הדילמה שלך: מצד אחד את יכולה לגלח, דבר שידחה את התוצאות של הטיפול. העור ישאר כהה והשיער קוצני.
מצד שני – לא להרים ידיים בפומבי עד ינואר. כמובן שכל מקרה לגופו, אבל אלה הדברים כמו שהם.

נורא קשה להיפתר משיער בבתי השחי ועוד יותר קשה כשהגילוח חופר בעור ומביא עליו כהויות נוספות על הכהויות שבאות עם השיער שרוצה לגדול ממתחת ולכן, כשאני מביעה איסור לגלח אני נותנת ללקוחות שלי טיפולי שירות בתמורה ל"התנהגות טובה".
הן לא מגלחות ואני מחשמלת את בתי השחי שלהן, ללא עלות, בין טיפולים.

נגה
נגה

האם אפשר לעשות טיפול לייזר כשהעור טיפה שרוף מהשמש?

אביבית פאשה

הי נגה,

האור של הלייזר שאמור להימשך לצבע השיערה יימשך לצבע העור שלך ועלול לעשות לך כוויות. כעקרון בתקופת טיפולים כדאי לך להיות הכי לבנה שהגוף שלך מסוגל להיות. גם ככה קשה לפוטונים להגיע לבסיס הזקיק, את לא רוצה להקשות עליהם עוד יותר. ולכן לא רק החשש מכויות הוא שאוסר על שיזוף בין טיפולים.

מיכל
מיכל

הי,
האם ניתן לבצע מריטה בין טיפולי SHR? הבנתי לפי השאלות והתשובות למעלה שיש בעיה לגלח אבל האם יש בעיה למרוט? (מכונה, שעווה וכו')
תודה, מיכל

אור
אור

היי אביבית רציתי לשאול אותך.. כבר כמה שנים טובות שאני סובלת משיעור יתר בפנים ובגוף 3 שנים אני מנסה להשמיד אותו בפנים ותוך כדי סבלתי מהמון פצעים ולפעמים אף כוויות עד שהפסקתי ועשיתי לייזר IPL באחד המקומות 16 טיפולים ואף אחד מהם לא עזר עזבתי את המקום והלכתי למקום חדש עשיתי שם את אותו הדבר והקוסמטיקאית אמרה לי שצריך לגלח ולא לעשות שעווה כמו אצל הקודמת לא הסכמתי ועשיתי 2 טיפולים בטיפול השלישי שחזרתי אליה ניכנעתי אליה והיא גילחה לי אני כל כך מודאגת ובהיסטריה מזה מה עליי לעשות?? ואיך להיפטר מהכל?

אביבית פאשה

הי אור,

ראשית חשוב לי להפנות אותך לפוסט אחר שכתבתי בנושא:
http://www.avivitpasha.co.il/2016/02/02/%d7%94%d7%a1%d7%a8%d7%aa-%d7%a9%d7%99%d7%a2%d7%a8-%d7%91%d7%a4%d7%a0%d7%99%d7%9d-%d7%91%d7%98%d7%9b%d7%a0%d7%95%d7%9c%d7%95%d7%92%d7%99%d7%95%d7%aa-%d7%90%d7%95%d7%a8/

ולגבי השאלה שלך, אני לא יודעת מה הפרוצדורה המדויקת שאת עוברת אצל הקוסמטיקאית שלך אבל אני מניחה שמדובר בטיפול בטכנולוגיית אור.
אני רק יכולה לומר שאני, באופן גורף, עובדת רק באפילציה על איזורי הפנים של הלקוחות שלי. באשר לגילוח – במקרה של אפילציה הוא ממש לא משמעותי להצלחת הטיפול. כאשר הטכנולוגיה עובדת – הגילוח לא משנה.

טל
טל

היי אביבית,
אני כרגע אחרי 5 טיפולים בידיים, שביניהם נמנעתי מלגלח אך בכל זאת אני לא רואה תוצאות, ולהפך- השיער רק צומח צפוף יותר ובמקומות שלא היה קודם לכן.
במכון נאמר לי שמדובר בזקיקים "רדומים" שבעקבות הטיפולים התחילו להצמיח שיער, וקיימות 8 שכבות של שיער רדום כזה ולכן לאחר 8 טיפולים אמורות להיות תוצאות.
האם זו תופעה ידועה ומוכרת בתחום? יש לי מה לדאוג?
תודה מראש!

אביבית פאשה

הי טל,

אני חייבת לציין שבכל השנים שאני בתחום הזה מעולם לא שמעתי כזאת שטות נפלאה. רציני. כבר שמעתי על שיער ש״תופס תאוצה״ ועל ״התעוררות מחודשת של שיער קדמוני״, אבל ״שמונה שכבות של שיער רדום״ הולך להיכנס אצלי לספר השיאים.

אני באופן עיקבי נמנעת מלבקר קליניקות אחרות ויכולה רק להעיד על עצמי והלקוחות שלי – אחרי 5 טיפולים אין מצב שלא רואים תוצאות, בטח שלא כפי שתיארת.

בהצלחה,
אביבית

מור
מור

היי אני מטופלת בcare ואתמול עשיתי את הטיפול הראשון בעיקרון קראתי כאן את התגובות ואת ממש מקסימה. הטיפול הראשון שלי היה קצר מהרגיל עשו לי רגליים ידיים בית שחי ומפשעות בשעה ויום לאחר מכאן אמא שלי הגיע לטיפול הראשון עם אותו מכשיר לייזר שלי ועם אותם איזורים וסיימה תוך שעתיים. שגיליתי זאת מאוד התאכזבתי והתבאסתי מהשירות במיוחד אחרי שגיליתי שהמטפלת שטיפלה בי ציינה במחשב שהיא טיפלה בי שעתיים. רציתי לדעת מה ההשפעה של הזמן על הטיפול? והאם אפשר לעשות טיפול לייזר נוסף לפני שמחכים לצמיחת השערה כי care טענו שאני צריכה לחכות עד לנשירה שאדע עד כמה הטיפול עזר אם בכלל. אשמח מאוד לתשובה, ערב טוב

אביבית פאשה

הי מור,

כמובן שזמן הטיפול הוא פאקטור חשוב מאוד. בהנחה שאת צודקת ואכן הטכלוגיות שהשתמשו בהן על שתיכן הן זהות, זה בהחלט מעורר תמיהה לא-קטנה. יחד עם זאת, שעה לרגליים + ידיים + בית שחי + מפשעות נשמע לי טיפל'ה מעט. אלא אם מדובר על טכנולוגיה שטפסה טרמפ על הדולוריאן של הדוק (והיגיעה מהעתיד). אפילו שעתיים נשמע קצת לחוץ.

באשר לשאלתך על הזמן המתאים לטיפול הבא: אני לא הייתי מתקרבת למכון ליפני נשירה מלאה וצמיחה מחודשת. אפילו אם הטיפול היה לקוי, עדיין הייתי מחכה. הנושא הזה של טווח זמן בין טיפולים הוא חשוב מאוד. הסיבה לכך היא מצב השערה בתוך העור. את רוצה שהיא תהיה הכי שלמה וישרה כדי שתוכל להסיע את האנרגיה בתוכה. שיערה שעברה טיפול, אפילו טיפול חלש, לא תוכל לעשות זאת באופן מקסימלי.

וכמובן חשוב גם להתייעץ עם המטפלת במכון ולשאול אותה את השאלות הנכונות.

אור
אור

שלום,
אני כבר כמה חודשים מטפלת באזור במפשעה באמצעות IPL משולב גלי רדיו.
המטרה שלי היא לדלל את השיער באזור. השיערות במפשעה בהתחלה היו עם צבע חום.
אני מאוד מאוד משתדלת לא לגלח בין הטיפולים.
שמתי לב שעם הזמן צבע השיערה השתנה לשחור.. האם זה הגיוני? 🙁
בנוסף, שמתי לב שאופן הצמיחה השתנה ואני לא אוהבת איך שהשיער נראה כשהוא מגיע לצמיחה מלאה. 🙁
אז החלטתי לעשות ייצוג עדין של השיער באזור המפשעה ולא להסיר את כל השיער.
חשבתי להסיר מאזור המפשעה באופן הבא:
* באזור שבו אני מעוניינת שיהיה שיער עדין, פלומתי ובהיר כמו פעם – אסיר באמצעות בעזרת מריטה (שעווה או מכונה)
* ובאזור שבו אני מעוניינת שיהיה חלק לגמרי – אמשיך עם IPL+רדיו עד לקבלת התוצאות.
האם זה יעבוד לי?
האם האזור בו אסיר במריטה יחזור לצבע הקודם שלו?
האם הצמיחה בו תחזור למצב הקודם?
או שזה כבר אבוד ואני צריכה להסיר הכל עם IPL+רדיו?
בת 31, לוקחת גלולות מינס
תודה!

אור
אור

סליחה אני מחדדת:
עוברת טיפול כל חודש. כמעט בכלל ללא גילוח בין הטיפולים.
המכשיר הוא FHR.
תודה

אביבית פאשה
אביבית פאשה

הי אור,

אני לא מכירה מכונות משולבות עם גלי רדיו.
אני כן יכולה לומר שצבע השערה בדרך כלל לא משתנה.
מה שמשתנה בעקבות טיפולים הוא עובי השיערה וכשהיא מדקקת היא ניראית בהירה יותר, אבל הצבע לא משתנה.
קשה לי מאוד לענות בנושא שינוי צבע השערה בלי לראות את האיזור המדובר.

עכשיו נעבור לתיכנון שלך לגבי מראה האיזור: מהנסיון שלי, קשה מאוד עד בלתי אפשרי להגיע לאפס שיערות באיזור המפשעה.
מה שאני קוראת לו ״מפשעה״ הוא למעשה כל אבר המין, כולל הצדדים של המפרק.
ככל שמתקרבים למרכז (ולשפתיים) ההשפעה של הטיפול פוחתת. איזור הצדדים (המפשעות) הן האיזור שהטיפולים בו הם הכי אפקטיבים.
כך שבכל מקרה את אמורה להישאר עם צדדים ריקים וכף (מרכז האיזור) פלומתית.

אני לא יודעת מה קורה עם צבע השיער שלך בעקבות הטיפולים (לא אמור לקרות) אבל אם את מפסיקה טיפולים בגיל שלך, תוך חצי שנה עד שנתיים האיזור אמור לחזור למראה המקורי שלו, אבל שוב – לא בטוחה מה מתרחש בטיפולים שגורם לשיער שלך להיראות כהה יותר.

בהצלחה,
אביבית.

רוית
רוית

היי
אני באמצע סדרת טיפולי לייזר.
אני ב״ה בהריון ולכן עושה הפסקה מהטיפולים.
מה ניתן לעשות עם השיער שצומח בינתיים? 9 חוד׳ לא להסיר???
האם במקרה כזה מותר לגלח? לעשות שעווה עדיף? והאם איזור שכבר לא צומח בו שיער יכול לצמוח בו שוב כתוצאה מגילוח של האיזור (הרי מדובר בקרחות ולא באיזור חלק לחלוטין).
תודה

אביבית פאשה
אביבית פאשה

הי רוית, מזל טוב!!

הריון לפעמים משבש את תפזורת השיער אבל רק שתדעי שחצי שנה אחרי הלידה כמות שיעור הגוף שלך תיפחת והתגובה שלך לטיפולים תשתבח.
אבל בנתיים – את די תקועה בין הפטיש לסדן.
אני הייתי מגלחת הכי קרוב ללידה ומקווה לטוב.
הריון ולידה מקלים על טיפולי הסרת השיער אבל שוב, את תרגישי נסיגה בזמן ההריון עצמו.
הגוף מתמלא בהורמוני גדילה ויוצא מאיזון ועושה לנו כל מיני קטעים משוגעים.
תזכרי שזה זמני לחלוטין ותנסי לשמור את הגילוח למקרים שאת ממש חייבת ואל תמרטי.

בהצלחה,
אביבית.

אמילי
אמילי

היי אביבית, אני בת 17 ואני מתחילה עכשיו טיפולי לייזר ברגליים ובבית השחי.
הכוונה שלך היא שלא כדאי לגלח בין טיפול לטיפול אלא רק לפי הטיפול עצמו? ואם בכל זאת אני רוצה להסיר את השיער אני יכולה באמצעות שעווה או מכשיר אחר שהוא לא כמו סכין גילוח? אני גם כבר כמה שנים לא נוגעת בסכיןרק שעווה או במכשיר שבו אני משתמשת ובגלל הלייזר אני אהיה חייבת לגלח עכשיו עם סכין..
תודה.

אביבית פאשה
אביבית פאשה

הי אמילי,

למרות שדיברנו טלפונית, חשוב לי לענות גם כאן: מה שכתבתי בפוסט היה תיאור של פרוטוקול העבודה האישי שלי.
עם זאת, ברור לי שלא תמיד ניתן לא לגעת בין טיפולים ובעיקר בחודשי הקיץ – צריך להיות מענה.
מה שאני מציעה, הוא לדחות כמה שיותר את הגילוח ו״לשמור״ אותו כמה שיותר קרוב לזמן הטיפול הבא.

לא הייתי ממליצה על מריטה מכל סוג שהוא בזמן טיפולי לייזר/IPL.
ההמלצה שלי למרוט מתייחסת ללקוחות שלי בלבד.
כשטיפלתי בטכנולוגיות אור ואיפשרתי מריטה, זה היה תחת פיקוח צמוד ממני.
היום, ההמלצה שלי היא: לגלח כמה שפחות וכמה שקרוב יותר לזמן הטיפול הבא.

בהצלחה.

הודיה
הודיה

היי אביבית, ראיתי שאת לא כל כך ממליצה למרוט את השיער(במכונה או שעווה) בין טיפולי הלייזר, השאלה שלי היא למה?
אני מבינה שהלייזר צריך לקלוט את הזקיק של השערה בשביל להרוס אותו, אבל אפשר לחכות שהשיער יצמח שוב ואז לגלח את האיזור לפני הטיפול. הדבר הזה חוסך לכולם את הבושה מגוף קוצני אם זה בתקופת הקיץ או כשיש חבר.
האם מריטה הורסת את יעילות הטיפול בלייזר או מעכבת אותו בצורה כלשהי?

אביבית פאשה
אביבית פאשה

הי הודיה,

שאלה מעולה.

אמ;לק – כן, זה פוגע ביעילות הטיפול.

מריטה של שיער יכולה לעכב את הצמיחה שלו בשלושה חודשים ואפילו יותר.
זה אומר, שצריך לחכות המון זמן מהמריטה ועד לטיפול וגם אז – יתכן מאוד שאחוז גבוה מהשיער שנמרט עדיין לא צמח.
בגלל שהטיפולים האלה עולים הרבה כסף – חבל לקחת סיכון ועדיף לוודא שכל השיער באמת נוכח.

בברכה,
אביבית.

shany
shany

היי אביבית, אני התחלתי טיפול לייזר ברגלים וביד לפני כשנה וכשהתחלתי במכון לא אמרו לי שאסור לי לגלח בין כל טיפול, אז גילחתי ,לאחר שחזרתי לאחר כ7 טיפולים ואמרתי שהטיפול לא כזה משפיע היא שאלה אותי אם אני מגלחת ואמרתי שכן ואז היא נזכרה לומר שאסור לי לעשות את זה וזה למה הטיפול לא עבד עד עכשיו, בכל מקרה אני בטיפול תשיעי ואני דתייה ואני לובשת רק חצאיות וכמות החצאיות הארוכות שלי כבר נגמרה האם יש משהו שאני יכולה לעשות כי אני לא יכולה להמשיך ולהסתובב עם רגליות שעירות למדי.. האם הגילוח בין לבין באמת הורס את הטיפול ואם כן יש דרך אחרת לטפל בבעיה שלי אשמח ממש לעזרה תודה.

אביבית פאשה
אביבית פאשה

הי שני,

הנה עוד דוגמא שבה מאשימים את הקורבן! את לא אשמה בחוסר ההצלחה של הטיפולים שעברת! את לא אשמה!

אם הטכנולוגיה לא עובדת – היא לא עובדת.

אזור השוקיים הוא בין האזורים הכי נוחים לטיפול. ההשפעה עליהם מצויינת (בניגוד לכמעט-כל-אזור-אחר), ואחרי שבעה טיפולים היית אמורה להרגיש בהבדל. עכשיו – תלוי איך את מגדירה ״חוסר הצלחה״. אם נישארו לך מעל חמישים אחוז מהשיער – לא תקין.
אם מדובר בכמות מעטה (עשרים אחוז) של שיער – הטיפול, לפי כללי הלייזר, הצליח. אם את לא רוצה לגלח יותר, אם את רוצה רגליים חלקות לחלוטין, תצטרכי לעבור לאפילציה על השיער שנותר.

בהצלחה,
אביבית.

trackback

[…] ודבר שני – לגלח? באמת? אביבית, זאת את? מה קרה ל״גילחת שילמת״? כל ההסברים על הורמונים ושיער שהופך לקשה אחרי גילוח […]

שירן
שירן

אביבית אני ממש רוצה להגיע אלייך לקליניקה בכדי להתחיל טיפולי לייזר ברגליים (פעם ראשונה, מלחיץ!), אבל רחוק לי הרצליה 🙁
ניכר שיש לך ידע רב בתחום, את נעימה, ברורה ומקצועית.
למה את לא בחולון? 😉 אוף.. עדיין מתלבטת. בכל מקרה המשיכי ככה, תודה על הכנות שלך. המידע פה שסיפקת לנו ממש עזר לי להבין יותר על הסרות שיער בלייזר.

אביבית פאשה
אביבית פאשה

תודה רבה!

שירן
שירן

אביבית יש לי שאלה
יש לי בקרוב טיפול לייזר SHR ראשון
אני יודעת שאת ממליצה לגלח כמה שיותר קרוב לטיפול ובמקרה שלי בשיחת טלפון הקוסמטיקאית המליצה לגלח יום לפני טיפול כדי שהטיפול לא יצרוב.
אני יודעת שאת לא אוהבת לדבר על קוסמטיקאיות אחרות.. אבל פשוט אני די חוששת עכשיו, כי אני גם ככה לא טובה עם כאבים גם הכי קלים.. ואני חוששת שאכן אני ארגיש את המכשיר יותר
האם יש לי סיבה לחשוש? אני מאוד רוצה לשמוע לעצה שלך ולגלח כמה שיותר קרוב..

אביבית פאשה
אביבית פאשה

הי שירן,

ראשית, תודה רבה. 🙂

גילוח לפני טיפול בא לשרת שתי מטרות: לקצר את הדרך של אלומת האור לזקיק ולהפחית כמה שיותר את המגע של שערה שנשרפת עם העור.
במילים אחרות, ככל שהשערה קצרה יותר, כך הטיפול אפקטיבי יותר וכואב פחות.
יש בנות שגילוח יום לפני מספיק להן וצמיחת השיער שלהן לאורך יממה הוא זניח, ויש (כמוני) שתוך יום השיער תופס אורך של מילימטר שלם.
שזה המון במונחים של אפקטיביות של טיפול.

אני, במקומך, הייתי מגלחת ממש סמוך לשעת הטיפול, בעדינות!

בהצלחה,
אביבית

שירן
שירן

אביבית תודה לך 🙂
כן גם אצלי צמיחת השיער מהירה.
הבנתי, אז למעשה גילוח באותו יום לבנות שהצמיחה שלהן מהירה, עדיף בין היתר גם מבחינת מידת הכאב. אז זה אמור פחות לצרוב ולא כפי שהיא אמרה..
אחלה, נרגעתי:)
ו"בעדינות" הכוונה בגלל להב הסכין שבמידה ותגרום לשריטות קלות תצרוב בטיפול?
שוב, המון המון תודה לך! מעריכה את זה מאוד.

אביבית פאשה
אביבית פאשה

בדיוק כך!

רוני
רוני

היי האם אפשר לעשות שעווה בין הטיפולים… גדל לי שיער מתחת לעור מה שגורם פצעים אדומים ושחורים וזה ממש מזעזע…. הללפפפפ!

אביבית פאשה
אביבית פאשה

הי,

שעווה היא הגורם מספר אחת לגדילה פנימית של שיער. שיער לא אמור לגדול מתחת לעור בין טיפולי לייזר ו- IPL. להיפך, הטכנולוגיות הללו אמורות לתקן את הצמיחה הפנימית תוך שני טיפולים מקסימום! אני יודעת על מקרים של צמיחה פנימית כמו שאת מתארת באזור הכתפיים. במקרה כזה – אני אעיז ואומר (גם בלי להסתכל) שכדאי שתשקלי אם לחזור לטיפול נוסף…

Shir
Shir

היי, יש לי שיערות דלילות וקצרות באיזור הישבן הגב והחזה מטעויות שביצעתי בעבר ואני רוצה לחמצן אותן, יש אפשרות לחמצן באיזורים אלו? ובאלה אסור?

אביבית פאשה
אביבית פאשה

הי שיר,

ראשית – מתנצלת על התגובה המאוחרת. חופש גדול + ילדים = מעט מאוד זמן לטפל באתר.

ועכשיו לתשובה – תתחילי באזור קטן כדי לוודא שאין לך איזו רגישות לחימצון ולכי על זה.

את יכולה לחמצן כל אזור מלבד ריריות (פנים הפה, פנים הפות, פי הטבעת עצמו). רק קחי בחשבון שחימצון מאוד מייבש את העור ולפעמים גורם לגירוד, אז אל תגזימי בתכיפות החימצונים. וכמה ימים לפני וכמה אחרי תתמרחי בקרם גוף (לא ביום החימצון עצמו, משום ששומן דוחה את הפעולה שלו והשורשים לא ייצבעו).

בהצלחה!
אביבית

BatEl
BatEl

היי אביבית

אשמח לעצתך- עברתי 11 טיפולי לייזר ברגליים ובידיים וגילחתי בין לבין בתדירות גבוהה כי כך נאמר שמותר. חלה רגרסיה משמעותית ושיעור רב. בטיפול האחרון ביצעו את הטיפול על עור מגולח אבל מלא בשורשי שיערה בולטים מתחת לפני העור. לאחר הטיפול השערות לא צמחו ונתקעו מתחת לעור. חודשיים נאלצתי למרוט עם פינצטה את שורשי השערה הלכודים וסבלתי נורא. היו גם הרבה שערות הפוכות. אחרי שקראתי מה שכתבת הבנתי שכנראה הגילוח הזיק.
אשמח לדעת אם יש לך טיפ כיצד להוציא את שאר השורשים הלכודים. כמו כן, חשבתי במקום לגלח להבהיר את השיער בינתיים. האם הבהרת השיער לא תגרום לגירוי העור ובכך לנזק? תודה רבה!

אביבית פאשה
אביבית פאשה

הי בת-אל,

ראשית – מתנצלת על התגובה המאוחרת. חופש גדול + ילדים = מעט מאוד זמן לטפל באתר.

ולתשובה – זה לא קרה בגלל גילוח! תדמייני שאני צועקת את זה.

אין שום קשר בין הגילוח שלך לאיזו צורה של רגרסיה כמו זו שאת מתארת. שורשים שנתקעו לא הייתי משחררת עם פינצטה ( אפילו שכל-כך בא לי) כי זה אף פעם לא הולך חלק ותמיד אנחנו מסיימות עם פצעים. במצבים כאלה אני ממליצה על הדבר שהכי קשה לעשות: לחכות.

הם תמיד יוצאים לבד למרות שנראה לנו שלוקח להם נצח. אבל זה לא קרה בגללך. קשה לענות בלי לראות, אבל זה לא משנה כי את לא אשמה!

כמובן שאת יכולה להבהיר. חימצון לא מזיק מלבד העובדה שהוא מייבש את העור. תמרחי קרם אחרי שאת מחמצנת וחכי שיעבור לבד.
כשאני צריכה לחלץ דברים מהעור אני משתמשת בציוד ראייה ותאורה ובכלים מעוקרים ומיוחדים, וגם עם כל התנאים האלה – אני חושבת פעמיים לפני שאני שולפת.

זה יעבור לבד. זה מה שהגוף שלנו יודע לעשות בוודאות – להחלים מכל השטויות שאנחנו עושים לו.

בהצלחה!
אביבית

שירי
שירי

היי אביבית,
קודם כל זה ממש ממש כיף לראות שאת עונה כבר שנים לשאלות..

אני עושה טיפול לייזר בבית שחי בנתיים הוא כל חודשיים, עשיתי פעם ראשונה לפני חודש והתהליך שנעשה עד עכשיו הוא גדילת שיערות, נשירה ושוב צמיחה..אז את חושבת שזה בסדר אם אני מגלחת רק פעם אחת בין לבין? (כלומר עבר חודש ועכשיו אצטרך לחכות עוד חודש)
שאלתי את המטפלת והיא אמרה שעדיף שלא אבל 2-3 פעמים זה בסדר.
לא באלי לפגוע במהלך הטיפול אבלל מצד שני זה קשה ככה להיות חח
תודה רבה רבה שירי

אביבית פאשה
אביבית פאשה

הי שירי,

תודה רבה, אבל יודעת מה, זה לא מרגיש כמו שנים! הזמן עובר מהר כשמסירים…

או קיי, אז לתשובה שלי: זה לא כזה עקרוני גילוח אחד או שלושה. מאוד חשוב שתוכלי למצוא את הדרך שלך ״לחיות בשלום״ עם הטיפול. חשוב שתביני שהכוונה הכללית בהוראה לא-לגלח היא על מנת שלא יהפוך להרגל קבוע. הגילוח התכוף גורם לתחושה קוצנית ולמרקם לא-אחיד של העור (בעיקר באזור כמו בתי השחי). ברגע שאת מודעת לזה את באופן טבעי תרצי להמעיט בגילוחים ובכך לעזור לעור שלך להחלים ולהפוך לרך ולבהיר יותר.

בהצלחה,
אביבית

Jihan
Jihan

היי אביבית, אני בת 20 לפני שנתיים התחלתי לעשות טיפולי לייזר, עשיתי 7 טיפולי לייזר SHR בידיים ובכל פעם אני מגלחת בדיוק לפני הטיפול וחשוב להדגיש שאני שעירה ממש, ואם אני מגלחת עכשיו אז זה ממש צפוי מבחינתי שיצמח לי שיער אחרי מספר שעות, יש לי צבע עור בהיר מאוד ושיער שחור,שנהייה קשה אחרי הגילוח אשר הפסקתי את טיפולי הלייזר לפני חצי שנה והמשכתי לגלח לתקופה ועכשיו אני עושה ב-וייט, הפסקתי את טיפולי הלייזר כי כשהייתי מגלחת, אחרי הטיפול השיער לא היה נושר והיה צומח כרגיל אבל יותר קשה וחזק כי כבר גילחתי אותו! כאילו שסתם העברתי על היד קצת אור , עכשיו יש לי בעייה בידיים גם אחרי שאני עושה אותם ב VEET אחרי יומיים זה צומח לי והוא כמו קוצים ולא יותר פלומטי. רציתי לשאול מה את חושבת שאני יכולה לעשות? האם לעשות שוב לייזר בקליניקה אחרת? או לנסות טיפולי אינפרא אדום שמורידים בשעווה אחרי הטיפול ? או מה את חושבת שיש פיתרון שיכול לעזור לי?
*עשיתי לייזר בכל הגוף ברגליים היו לי תוצאות קצת יותר טובות אבל עדיין יש שיער אותו דבר במפשעות ובבית שחי .
תודה ,

אביבית פאשה
אביבית פאשה

הי Jihan,

אני אנסה לענות על כל השאלות שלך:
1) שבעה טיפולי לייזר, בלי נשירה אחרי טיפול, נשמע לי חשוד/מוזר מאוד!

2) אם את מדברת על המוצר של ויט שמגיע בצורת קרם שמורחים אותו ואז מורידים עם חתיכת פלסטיק – זה בדיוק כמו לגלח! את בעצם מגלחת את הידיים שלך.

3) טיפולי אינפרא אדום שמורידים את השיער בשעווה אחרי טיפול זה שטיק מטופש שאני ממש לא הייתי סומכת עליו.

4) אין לי מושג מה לייעץ לך… אני ממש מתנצלת, אבל זה נשמע לא-הגיוני שהשיער שלך לא נשר אחרי טיפול, ועוד בלייזר לא-פחות…

5) שיעור ברגליים הוא הרבה יותר כנוע לליזר ול- IPL ואת אמורה להרגיש תוצאות טובות שם. אם עשית באותו המכון שבו טיפלת בידיים אז יש אפשרות סבירה שרימו אותך. קשה לי לכתוב דברים כאלה כי זה מתקרב לשיימינג, וזה תחום שאין לי שום כוונה להיכנס אליו. אבל זה די ברור שמשהו פה לא מסתדר. אם האשמה היא בך תוכלי לדעת את זה על ידי פנייה למכון אחר שם תוכלי לבקש טסט על אזור קטן ולבחון את התוצאות. תוכלי בנוסף לבקש טיפול באותו המכון שאת כבר מטפלת בו אבל במכונה אחרת. פנית אליהם בכלל? הם מודעים למצב שלך?

6) יש לך שני פתרונות: קודם כל, תעשי כמו שיעצתי לך בסעיף קודם – תבודדי משתנים ותבדקי על מי מוטלת האחריות לחוסר ההצלחה שלך. אם המכון/הטכנולוגיה איכזבו אז תחליפי, ואם ה״אשמה״ היא בך – אפילציה.

בהצלחה רבה,
אביבית

נטלי
נטלי

סיימתי טיפולי אינפרא ועכשיו עושה מידיי פעם טיפולי תחזוקה. האם כדאי לגלח בין לבין? אן שזה יהרוס את הכל. אחרי טיפול תחזוקה אחרון כבר אחרי 4 חודשים יש לי דיי שערות ארוכות. תודה

אביבית פאשה
אביבית פאשה

הי נטלי,

קשה לי לענות לך. א׳ בגלל שאני לא יכולה לראות במה מדובר (לא מבחינת כמות ואיכות השיער ולא באיזה חלק בגוף מדובר) ו-ב׳ אני לא יודעת מה הציפייה שלך מהטיפולים.

אז אני פשוט אומר את האמת שלי: אחרי מספר מסויים של טיפולי אינפרא הגוף מיצה את הטיפול. מה שאנחנו קוראים לו ״תחזוקה״ הוא לא מקדם לשום מקום מבחינה טיפולית, אבל הוא כן בא לעזרתנו בהתנהלות יום-יומית עם התוצאות.

מה זה אומר? אם לא היית ממשיכה עם תחזוקה, השיער לאט-לאט היה חוזר לממדים הקודמים שלו לפני הטיפולים.
לפי מה שאת כותבת, את שלמה עם התוצאות. הבנת שלא תוכלי להגיע ליותר טוב מזה, וללכת לתחזוקה פעם ב… זה מקובל עליך.
אז אם התחזוקה אכן נעשית נכון, אם לא חוסכים ממך, היא אמורה ״לשמור״ על השיער מרוסן, למרות הגילוח.

בהצלחה,
אביבית

אנונימית
אנונימית

היי יש לי שאלה כי אני לחוצה ממש
אני בטיפול מס 8 בipl באזור המפשעה וגם למעלה, ויצא שהורדתי יותר שיער ממה שרציתי ועכשיו אני כבר אחרי הטיפול השמיני ואני רוצה לנסות לגדל באזור הזה את השיער בחזרה
האם זה אפשרי?? שהשיער יגדל שם לאותו כמות כמו בשאר? למצב שאני יאהב ..

אביבית פאשה
אביבית פאשה

הי אנונימית,

כל עוד לא עברת את גיל ארבעים ואת לפני לידות, טיפול שמיני ב-IPL לא מספיק להמית זקיקי שיער בפות.
הוא בהחלט פגע קשות בשיער המפשעה (החלק הצדדי שיורד לירכיים) אבל בכל הנוגע למשולש עצמו – אני די בטוחה שאחרי חודשיים של גילוחים המקום יחזור לפריחה מחודשת וימיו השעירים ישובו על תקנם.
ככל שמתקרבים לפות עצמו – כך יורדת האפקטיביות של הטיפול, כך שאת תהי בסדר.

בברכה,
אביבית

אנונימית
אנונימית

ואו תודה רבה על התגובה המהירה קודם כל. דבר שני אז מה שאני צריכה לעשות זה פשוט לגלח את המקום הספציפי כדי שיחזור לצמוח?
אחרי כמה טיפולים בערך זה באמת נקרא מצב אל חזור?
תודה רבה על ההקשבה

אביבית פאשה
אביבית פאשה

הי אנונימית,

באופן עקרוני, ככל שמתקרבים למרכז, כך יורדת יעילות הטיפולים, כשהכי פחות יעילות ניתן לראות בשפתיים.
המפשעות, שהן בעצם החלק העליון של מפרק הירך, הן האזור שהכי קל לראות בו יעילות של הטיפולים.
הכף (החלק שבין הפות לבטן התחתונה) נמצא באמצע הסקאלה הזו.
ככל שאת יותר צעירה, כך קשה יותר להשיג תוצאות לטווח ארוך בטכנולוגיות אור.
לכן, אני באמת חושבת שככל שיעבור הזמן וירבו הגילוחים, כך תראי את האזור הזה מתמלא שוב בשיער.
כמובן שהתשובה שלי היא כללית ביותר.
לא ראיתי את האזור לפני טיפולים ואין לי מידע על הפרוטוקול איתו עבדו עליך, אבל באופן עקרוני, אני עומדת מאחורי מה שאמרתי עד כה.

בברכה,
אביבית

מורן
מורן

שלום רציתי לדעת בבקשה התחלתי טיפוליshr בשפם והסנטר טיפול ראשון ועד הטיפול הבא יעברו 3 שבועות האם יכולה להוריד בפינצטה?איך אסתובב עם קוצים בפנים עד הטיפול הבא?

אביבית פאשה
אביבית פאשה

היי, מורן,

SHR היא טכנולוגיית IPL טובה מאוד, אבל אסור להפעיל אותה על שיער פנים. היא לא תזיק לך מבחינה בריאותית, אבל במקרה הטוב היא תשאיר את המצב כמו שהוא. לכן קשה לי לענות על השאלה שלך. את פשוט צריכה לשאול את הקוסמטיקאית/טכנאית שמטפלת בך.

בהצלחה,
אביבית

לי
לי

היי אביבית אני מטופלת בחברת אמריקן לייזר ועשיתי רק את הטיפול השני שלי לבנתיים. לפני כל טיפול אנחנו צריכים לגלח את האזור שבו אנו עושים את הטיפול. אני עושה במפשעות ובבית שחי אך שמתי לב שבין הטיפול הראשון לשני צמיחת השערות אחרי הגילוח גדלה ורציתי לדעת אם את יכולה לעזור לי להבין: האם זה סתם בגלל שאני צריכה לחכות/הורמונים/שיטת הטיפול אצלהם אינה מתאימה לי כי בכל זאת הגעתי לכאן בגלל החשדות שלי שאכן ככל שאת מגלחת יותר בין הטיפולים ככה זה פוגע בתוצאה וגם כבחורה עיראקית בדיוק כמוך נמאס לי מהשערות.
תודה מראש.

אביבית פאשה
אביבית פאשה

הי לי,

בית שחי ומפשעות הם שניים משלושת האזורים הכי ״כנועים״ לליזר ול- IPL (האזור השלישי הוא שוקיים). הגילוח בין טיפולים מוציא את השיער משליטה בעיקר בסוף הטיפולים. את עדיין בהתחלה. את אמורה לחוות את הדרמה של האפקט של הטכנולוגיה במלוא הדרו. קשה לי לענות לך בוודאות מכיוון שלא ראיתי אותך, אבל את מתארת מצב (עיראקי) רגיל. תנסי להמעיט בגילוחים בין טיפולים ולשמור אותם לממש לפני הטיפול הבא.

אם תעשי זאת תוכלי להרגיש את נשירת השיער וצמיחת שיער רך ודק יותר – העור גם הוא ירגיש רך יותר.

בהצלחה,
אביבית

אלין
אלין

כן.. הרבה אמרו לי שצריך לגלח לפני כול טיפול לא מבינה מה הקטע כי הלייזר ככה או ככה מגיע לשורש. וזה באמת סתם מעבה את השיער. כול כמה זמן אני צריכה לעשות טיפול? פעם בשבוע? שבועיים?

אביבית פאשה
אביבית פאשה

אלין, הגילוח לפני לייזר או IPL הוא חובה! הוא נועד לקצר את שטח הפנים של השיערה ובכך מרכז את כל האנרגיה בשורש. אם לשאיר את השיערה ארוכה – האנרגיה תתבזבז על החלק העליון שלה ותכאיב בעור בשעה שהשיערה תישרף. לגבי תדירות הגעה לטיפולים – עדיף לשאול את המטפלת/מכון בו את מטופלת.
בהצלחה

ענבל
ענבל

היי אביבית,
אני מטופלת באמריקן לייזר, אני עושה את הבית שחי, מפשעות, רגליים וידיים.
אני בת 16 וחצי. בינתיים עברתי ברגליים ובידיים שני טיפולים (כל שלושה חודשים). הטיפול השני היה לפני כמה ימים. חשוב לי לציין שאני גם עיראקית ואני שעירה בטירוף, ואין לי את האפקט הזה שהשיער צומח לי ונושר שוב אחרי טיפול. הוא צומח פשוט כרגיל בלי לנשור. בפעם הראשונה ראיתי קצת תוצאות והתווצרו לי קרחות ברגליים, אבל עכשיו בטיפול השני השיער צמח לי ממש קשה וקוצני ומרגיש כמו קקטוס (כמו לפני שהתחלתי את הטיפולים). עכשיו כבר התחיל הקיץ, ואני לא יכולה לא לגלח וללכת עם ארוך כל הזמן, זה לא אפשרי בכלל בשבילי. אני כן מגלחת בין הטיפולים כי לא אמרו לי שאסור, אבל אני מרגישה כאילו הטיפול לא השפיע עליי בכלל ואני מרגישה שתדירות הטיפולים קטנה מדיי (כל שלושה חודשים לא נראה לי מספיק בשבילי)
עכשיו אני בדילמה מה לעשות. האם להתחיל להוריד בשעווה? כי אני ממילא הולכת להמשיך את הטיפול רק כשיגמר הקיץ כי ארצה להשתזף, העובי של השערה פשוט בלתי נסבל ודוקר, מה אוכל לעשות לגביו?

(בנוגע לכך באותו טיפול עשיתי גם במפשעות ולא גילחתי בכלל בין הטיפולים, ששם זה כל חודש וחצי, וגם שם צמח לי את אותו סוג ועובי של שיער)

אביבית פאשה
אביבית פאשה

ענבל,
רווח של שלושה חודשים בין טיפול ראשון לטיפול שני הוא אמנם גדול מדי, אבל זה לא מה שמפריע בסיפור שלך. את אומרת שאת לא מרגישה נשירה של שיער אחרי טיפול, אבל את כתבת שכן היו קרחות אחרי טיפול אחד. אם באמת אין נשירה אחרי טיפול זה לא תקין. אבל ייתכן שאת לא מזהה את הנשירה?
ההרגשה הקוצנית מייד אחרי טיפול היא דבר שגרתי. אבל עד שבועיים אחרי טיפול את אמורה להרגיש נשירה/קרחות והשיער שצומח אחריהן אמור להיות יותר דק. אם את אומרת שזה לא המצב אצלך – אם באמת עובי השיער לא השתנה, משהו שם לא עבד בשבילך.
קשה לי לתת תשובה מדוייקת כי חסרים לי פרטים: באיזו טכנולוגיה המטפלת שלך משתמשת? מה העוצמה? מה צבע העור שלך? האם הטיפולים כואבים לך?
אני לא חושבת שכדאי לך לחזור לשעוות. אני במקומך הייתי לוקחת את ההורים שלך, הולכת איתם למכון, מבקשת לדבר עם אחראי/ת על טיפולי הסרת השיער ומנסה להבין מה בדיוק תקוע, כי אחרי שני טיפולים את אמורה להרגיש הבדל. אין שום הגיון לוותר עכשיו על הטיפול. את בכל מקרה תצטרכי לעבור קיץ בזמן הסדרה הזו כי סדרה תמיד נמשכת יותר משנה, אז מה זה משנה אם תפסיקי עכשיו ותחזרי לזה שנה הבאה? את תמצאי עצמך באותו מקום בדיוק. כבר התחלת טיפול, כבר שילמת, לא עדיף להתמודד עם זה עכשיו ולא להתקפל? את קנית מוצר ובמקום לאסוף אותו בדלפק את מחליטה להשאיר אותו בחנות כי נדמה לך שהוא מקולקל… לא! לכי לשם ותביני מה הסיפור.
אם את רוצה לחזור אלי עם אינפורמציה נוספת – אני פה.
בהצלחה!!

ניקה
ניקה

היי אביבית
עשיתי 2 טיפולים בבית שחי בלייזר ויש קצת תוצאות השיער יותר דק ופחות בולט אבל התחיל לצוח לי שיער (רק בצד אחד) סמטימטר מתחת לבית שחי באזור די נמוך שלו שלא היה לי לפני! ולא גילחתי אותו! יכול להיות שזה בגלל הגיל (אני בת 16 וחצי) ?

אביבית פאשה
אביבית פאשה

ניקה
כן…
שיערות חדשות מתעבות כל הזמן ואת ממש לא סיימת את גיל ההתבגרות שלך. אני יודעת שזה מבאס. אני זוכרת שהייתי מתעוררת בבקרים כשהייתי בגיל שלך וזה היה כאילו כל יום יש משהו חדש ורציתי שיהיה כזה גונג או צפצוף שיודיע לי מתי גיל ההתבגרות מסתיים, כי הרגשתי כמו לחיות בפרק של ״מסע בין כוכבים״ כשאני החייזר…
בקשר לצד אחד – תחזיקי חזק, כי כנראה שהצד השני תיכף יגיע…

אנונימית
אנונימית

היי, זה די דחוף אז אשמח לתשובה מהירה 🙂
התחלתי טיפול לייזר באמריקן לייזר והטיפול הראשון היה לפני חמישה ימים. אני עושה בבית שחי, מפשעות, רגליים וידיים. יש לי אירוע בעוד יומיים ואני לובשת קצר. כבר ממש צומחות לי שיערות ובינתיים אני לא רואה שום שינוי. אני חייבת לגלח לקראת האירוע, מה גם שעכשיו קיץ אז אצטרך גם בהמשך החודשים הקרובים…
ממש קשה לי כשיש לי שיער, אני רגילה לגלח ברגע שהוא מופיע. האם זה קריטי ממש אם אגלח לעיתים קרובות? (לא המון פעמים, רק כשממש יפריע לי) האם זה רק מאט את תוצאות הטיפול? כי אם כן, אוכל לשאת את זה.
אשמח שתגידי לי את דעתך , תודה ❤️ (בת 17)

אביבית פאשה
אביבית פאשה

אנונימית,
את צריכה להבין שהאיסור לגלח הוא לטובתך משלוש סיבות: קודם כל, הוא קשור מאוד להצלחת הטיפול. למרות שעדיין לא קיימת תשובה מוחלטת לשאלת הגילוח, אנחנו רואים את העובדות בשטח – גילוח מלעיט את הצמיחה, או לפחות משנה אותה. תשמחי לשמוע שהאיסור על הגילוח מכוון בעיקר לסוף הטיפולים, פחות להתחלה, אז מהבחינה הזו את יכולה לגלח. אבל תמשיכי לקרוא:
הסיבה השנייה, חשובה מאין כמוה, היא הסתרת ראיות. כל פעם שאת מגלחת את מונעת מעצמך את היכולת לדעת האם נעשה עליך טיפול טוב ונכון, או שחסכו עליך פולסים (אנרגיה). אין לך שום דרך לדעת מהו טיב הטיפול שעברת, אלא אם תניחי לאזור הטיפול ותעקבי אחרי התוצאות.
הסיבה השלישית היא הרגל. הרגל לעזוב את אזור הטיפול. כשאת אומרת ״אני רגילה לגלח ברגע שהשיער מופיע״ את חושבת שזה ארגומנט. זה לא. אז מה אם את רגילה? אנחנו חושבות שנכנסנו למכון, שילמנו כסף וסגרנו פינה. זה לא נכון! אנחנו, כצרכניות, עושות לעצמינו את העוול הכי גדול. אנחנו מסירות מעצמינו אחריות בתואנה ש״יש לי אירוע ואני חייבת לגלח״ וחושבות שזה ישרת אותנו בעתיד, כשיבוא היום שבו היינו אמורות לסיים עם הדבר הזה ואנחנו מגלות שעדיין לא היגענו לחצי הדרך.
האחריות היא רק עלינו. אין אף גוף שמגן עלינו כצרכניות של הסרת שיער. וזה כולל את כל אותן תכניות תחקירים בטלויזיה. הדיבור הוא תמיד על כוויות, צלקות. אף אחד לא מדבר על העובדה שאנחנו משלמות ממיטב כספינו ולא מקבלות תמורה. המצב הזה נגרם בגללנו. אנחנו מאפשרות אותו בכך שאנחנו מתיחסות לענף הזה כאל קוסמטיקה בשקל כי אין לנו סבלנות ללמוד על הטכנולוגיה שמשתמשים בה עלינו, על כמה זמן צריך להימשך טיפול, על כמה פעמים הטכנאית אמורה לעבור על כל אזור.
אז אני לא חושבת שבעולם של היום יש לכולנו זמן לשבת עכשיו ולעשות תחקיר על טכנולוגיות. זה מטורף. אבל הדבר הכי פשוט שהכי יכול לתת לי אינדיקציה על מהלך הטיפולים שאני עוברת הוא השיער עצמו. ואם לשם כך אני לא אוכל לגלח, אז אני לא אגע בו. אני אלך עם מכנס ארוך לאירוע, אני לא אשתזף בים, אני אחכה לראות איך ואיפה השיער גדל ואני אעזור לעצמי להגיע לתוצאות הכי טובות בזמן הכי קצר. רק כך אני אהיה הראשונה לדעת אם אני אכן מקבלת תמורה לכסף ולזמן ולמשאבים שאני מוציאה על המוצר אותו רכשתי.
סורי שיצאתי מיליטנטית. זה הכי רגוע שאני יכולה לייצר.

אושר
אושר

עשיתי בשבוע שעבר טיפול לייזר ראשון בשחי. לפי מה שאני קוראת כאן בעמוד את אומרת שממש לא מומלץ לגלח בין טיפולים, אבל יש לי שני אירועים עד הטיפול הבא שדורשים ממני להוריד את השיערות בבית השחי, הראשון בשבוע הקרוב (מסיבת סיום של כיתה יב וחלק מהתלבושות הן גופיות) והשני הוא נשף בתחילת חודש הבא, כמה קריטי זה יהיה אם אגלח? והאם יש דרך אחרת להוריד את השיערות?

אביבית פאשה
אביבית פאשה

הו, אושר, תיקראי את התשובה לאנונימית (מעליך) ותוכלי להחליט בעצמך.

ליאור לוי
ליאור לוי

היי אז זה אומר שאסור בכלל לגלח בין טיפול לטיפול או שאפשר לגלח כל פעם שהאזור גדל? כי אני עושה בהרבה חלקים בגוף וזה באמת בעייתי בשבילי לא לגלח
גם יש לי בן זוג ואני לא רואה את זה כאופציה לא לגלח

רחל
רחל

היי אביבית
אני בת 18 והתחלתי טיפולי לייזר עכשיו (רגליים שחי מפשעות )
אני עדיין גודלת בגוף ומפחדת שהלייזר יפגע לי בגדילה
האם זה יכול לקרות או שאין ממה לחשוש?
תודה רבה!

אביבית פאשה
אביבית פאשה

רחל,
אין שום קשר בין צמיחה, התפתחות וגדילת הגוף שלך לבין טיפולי הלייזר. הטיפולים הם מקומיים מאוד ולא משפיעים על גדילת הגוף.

עדי
עדי

היי אביבית, אני בת 19, אני שעירה ולאחרונה התחלתי טיפולי לייזר ברוב חלקי הגוף. התחלתי גם טיפולי לייזר באזור הכתפיים, באזור שבחצי היד העליונה. (המכון הזהיר כי השיער שם פלומתי אבל העדפתי לקחת את הסיכון כי השיער שם הציק לי). אחרי טיפול ראשון הבחנתי שהשיער הפך לפחות פלומתי ויותר כהה. זה מציק לי מאוד ואני לא יודעת אם כדאי לי לגלח באזור הזה כי בדרך כלל אסור לגלח שיער פלומתי. אני מתייבשת להסתובב עם גופיות.. מה את ממליצה ?

אביבית פאשה
אביבית פאשה

עדי,
תפסיקי עם הלייזר, תפסיקי עם הגילוח. תנסי אולי לעבור לחימצון של השיער באזור הזה ותתחילי לחשוב על טיפול אפילציה. רוב לקוחות הזרועות והכתפיים שלי היגיעו אלי אחרי סדרת טיפולי לייזר ו-IPL. הן נשבעות לי שאם היה אפשר לחזור אחורה הן לא היו נוגעות בשיער הזה. ״מציק לי״ זה הדבר הכי סובייקטיבי בעולם. הראייה שלך את השיער הזה תשתנה עוד אלף פעם. חבל לקלקל

אסתי
אסתי

שלום לך אביבית.
אני עשיתי בערך 6 טיפולי לייזר, רואה קרחות קצת, אבל כל שאר השיער באמת רך יותר אבל ארוך.
לא מגלחת בין הטיפולים בכלל אבל כרגע אני בהריון. אז הפסקתי את הלייזר.
השאלה שלי אם מותר לחמצן באזור: ידיים, רגליים, מפשעות, בטן?
גם מבחינת התגובה לליזר וגם מבחינת ההריון.
תודה רבה לך.

אביבית פאשה
אביבית פאשה

מזל טוב, אסתי
בהחלט מותר לחמצן גם בתגובה לליזר וגם להריון. היזהרי במפשעות לא לחמצן בריריות, זה אזור עדין. ועדיף להשתמש בקרם חמצן ולא במי חמצן. השתדלי להתמרח בקרם גוף אחרי החמצון כדי שהעור לא יהיה מיובש ושמרי מחשיפה לשמש. ההורמונים ששוטפים את הגוף שלנו במשך ההריון עלולים להגיב בהיפרפיגמנטציה לשיזוף.
בהצלחה!!

עדי
עדי

היי אביבית, נהנית מאוד לקרוא את הדברים שאת כותבת. מחכימים ומוסיפים ידע. תודה על זה.. התחלתי טיפול לייזר ראשון ואני כבר רואה תוצאות טובות ברגליים ובידיים (עברו שבועיים והשיער כבר לא קוצני וגדל פחות) בית שחי ומפשעות גם עשיתי טיפול ראשון ועבר רק שבוע אז עדיין לא יודעת. השאלה שלי היא אם השיער בידיים נקרא פלומתי? אני לא טיפוס שעיר ב"ה וגילחתי בידיים (חצי) פעם ראשונה לפני הטיפול. לפי השאלות והתשובות כאן הבנתי שבשיער פלומתי יש פחות אפקטיביות לטיפול. הבנתי נכון? אשמח לתשובה. תודה רבה!!

אביבית פאשה
אביבית פאשה

עדי
בעקרון – כן. טכנולוגיות אור פחות אפקטיביות על שיער פלומתי מאשר על שיער עבה. הבנת נכון.

עדי
עדי

אוקיי, תודה רבה רבה!! 🙂