גילחת – שילמת!

אביבית פאשה הסרת שיער בהרצליה 56 תגובות

עם רכישת המכונה הראשונה שלי הלכתי כמו ילדה טובה לקורס כדי לקבל תעודה ולהתחיל לעבוד. מכיוון שאני חופרת אובססיבית הלכתי לשלושה קורסים, כי פחדתי לעשות נזקים ורציתי להבין כמה שיותר על איך הקסם הזה עובד. בזמנו עוד גילחו את הלקוחות בקליניקה (היום מבקשים להגיע אחרי גילוח) והמדריכה טענה ש"לא משנה כמה פעמים הלקוח מגלח את האזור בין הטיפולים – הטיפול יעבוד אותו דבר".

מכיוון שמשהו הריח לי חשוד עשיתי ניסויים על עצמי. זה בערך היה השלב שבו התחלתי ללכת "יד ככה יד ככה" – חצי שנה שבה ביד ימין עשיתי טיפולים כל חודש בלי גלוחים בין טיפול לטיפול וביד השנייה עשיתי טיפולים בלי לגעת. לפני שאני אמשיך תנו לי לספר קצת על השיעור שלי: אני עיראקית. זה אומר שאני מגלחת בבוקר ובערב יש קוצים. ולפני שנכנסתי לתחום השיער השתמשתי במשחות להסרת שער בידיים פעם בשבוע (כמובן שלא היה לי מושג שזה בדיוק כמו לגלח) אז הגעתי לניסוי הזה מאוד מוכנה.

שמונה חודשים הסתובבתי ככה. בהתחלה לא ראו שינוי. רק אחרי חודש הרגשתי שינוי כשהעברתי יד ברכות על האמות שלי ויכולתי לזהות הבדלים במרקם של העור, אבל לא משהו שמישהו אחר הרגיש. אחרי שלושה חודשים כבר הגעתי למסקנה ברורה שגילוח בין טיפולים הורס. המשכתי עוד חמישה חודשים כדי לבחון תוצאות בטווח ארוך יותר, והתוצאות היו כל כך ברורות שבעלי לא ביקש אלא דרש (והוא לא אחד שדורש בדרך כלל) להסיר "את החתול הזה עוד היום מהיד שלך אם את רוצה שאני אחזור הביתה אחרי העבודה". והנה לכם.

מיותר לציין שהניסוי הזה קיבל משנה תוקף כשחזרתי עליו בבתי השחי שלי, בירכיים, בשוקיים, ובעוד מקומות ועל עוד מעבדות (אחות, חברה, לקוחה שהובטח לה שברגע שיש חבר היא מתייצבת לטיפול "הסרת חתול").

וכך עברו להן מספר שנים שפתאום, ביום בהיר, אני רואה פרומו בערוץ 2 של "יצאת צדיק". באותו יום היינו בצימר בצפון כל המשפחה. אני זוכרת את ההתרגשות שלי להראות לכל הלקוחות המסכנות שלי שאני צודקת, כי מה לעשות שבתקופת הניסוי הייתי כל כך ירוקה שלא חשבתי לצלם! ואני לא אשכח איך אני יושבת מול הטלוויזיה, ריח של מנגל באוויר, וכולם רואים איתי איך הרופאה אומרת "לא נמצאו הוכחות שגילוח הופך שיער פלומתי לשיער טרמינלי" ואני איבדתי שוב את התיאבון רק מלכתוב על זה… הקטע הוא, שאפילו מרכז ההדרכות של הטכנולוגיה שלי טוען שגילוח הופך שיער פלומתי לשיער קשה, אבל הם טוענים שם שבזמן טיפולים זה לא הורס ושאפשר לגלח כמה שרוצים. אז תנו לי להגיד לכם שזה ממש לא נכון ויעידו על כך לקוחות שלי. הדבר הראשון שעשיתי בדרך חזרה מהצימר היה לקנות לוח ממוסגר כזה מאופיס דיפו. שמתי אותו בכניסה לקליניקה ורשמתי עליו בגדול "גילחת – שילמת!"

יש הבדל משמעותי בין שיער שגולח בין טיפולים לשיער שעזבו אותו במנוחה. הבדל בטווח בין טיפולים, במספר הטיפולים ואפילו בתחושה בתוך הטיפול עצמו. אממה, זה לא שיווקי לבוא לבחורה צעירה עם חבר חדש בשיא הקיץ ולאסור עליה גילוח. לא שיווקי ולא הגיוני. אז המצאתי שיטה והשיטה נקראת "טיפול שירות": כל לקוחה שלי יכולה להגיע מתי שהיא רוצה וכמה שהיא רוצה ולקבל טיפול ללא תשלום. אם היא מגלחת היא מקבלת הרצאה ואם היא מגלחת פעם שנייה – נו מור סופ פור יו!! עם הזמן ראיתי שטיפולי השירות עושים עבודה בפני עצמה שמורידה את הצורך בטיפולים. וזה עובד כמו קסם!! דבר נוסף שיש לי לומר על הנושא: אני יודעת שהיום המון קליניקות דורשות להגיע אחרי גילוח בבית. אני אוסרת על הלקוחות שלי לגעת באזורים בהם אני מטפלת ואת מלאכת הגילוח (שאני מתה עליה) אני עושה בעצמי. מה שקורה הוא שאחרי טיפול-שניים העור הופך לחלק וקטיפתי ואחרי גילוח לא תמיד ניתן לזהות את עובי השיער. לכן כשאני עושה את הגילוח אני יכולה לראות איפה החולשות ואיפה החוזקות של הטיפול הקודם. אני יודעת על מה לתת דגש ועל חשבון מה ובשורה תחתונה – לתת טיפול טוב הרבה יותר.

אם נחפש באינטרנט נראה שהוא מפוצץ בהסברים של "גילוח לא באמת הופך את השיער לקשה יותר, זו אשליה שקורית בגלל… (שקר כלשהו) מכיוון שהסכין לא פוגעת בשורש של השערה אלא בהמשך שלה שהוא חלק מת…" ועל כך נאמר "אם אלף איש אומרים דבר שטות – זה עדיין דבר שטות".

לא רק שגילוח מעבה את השערה, בנוסף הוא גורם לצמיחה מהירה שלה. נכון, שאדם מקריח לא יוכל להחזיר לחיים זקיק שכבר לא מתפקד, פועלים פה כוחות נוספים, אבל זקיק מתפקד לא רק מושפע מגילוח, הוא מושפע אפילו מגזירה בלבד! אתם מבינים, השערה היא צינור שמכיל בתוכו חלק דק שנקרא "ליבה". הליבה הזו מורכבת מתאים שנקראים "קרטואיהלין". הקטע הוא שלא לחלוטין ידוע מה המטרה של התאים האלה. חוקרים משערים שהתאים האלה ותאים אחרים שמאוד דומים להם הם בעלי תפקיד באגירה של חלבון לשימוש מאוחר יותר. יש שחושבים שהמדולה אחראית לברק השערה, לסוג שלה, לתקשורת שלה עם הזקיק, וכ"ו. אבל הכל עדיין בגדר השערות.
למעשה, המדולה נקראת גם "מוח השערה". לפי הרופא החביב עלי, גזירה של ה"מוח" משפיעה ישירות על הנימים שמחברים את השערה לעור ומשנה אותם! וכל ה"הסברים" על כך שגילוח לא משנה את המבנה של השערה לא ישנו את העובדה שבחורה ששנים גילחה פס בטן צריכה לבוא לטיפולים כי עכשיו יש לה פס בטן שנראה כמו עניבה.

כדי לתת לדברים שלי משנה תוקף, אני מזמינה כל מי שטוען הפוך ממני, לגלח את קצה אפו במשך שבוע בלבד, ולתת לי לצלם…

תגובות 56

 1. מותר לחמצן איזורים שעושים בהם לייזר shr ? כי גילוח אסור,אז חימצון זה מותר? או שעדיף שלא?

  1. את בהחלט יכולה לחמצן. כל עוד ממש לפני הטיפול המטפלת בעצמה מגלחת את האיזור, החמצון הוא בהחלט פתרון זמני שמתאים בין טיפולים. אם תגידי לי בדיוק באיזה איזור מדובר אני יכולה להיות יותר ספציפית כי יש פתרונות נוספים.

 2. אז בעצם כאשר מתחילים טיפול בלייזר לא רצוי לגלח את איזור משום שאח"כ הטיפולים הבאים לא יהיו יעלים.
  אני עושה לייזר במפשעות , אז השאלה שלי מה אני אמורה לעשות או מה כדאי לעשות כאשר אני עם החבר שלי או כאשר אני הולכת לבריכה / ים .
  בנוסף אני גם במסגרת צבאית אז זה לא ממש נעים להתפשט ליד חברות כשהאיזור לא מגולח .

  1. הי טל,

   כל פעם שאת נוגעת באיזור מטופל את הורסת חלק מהטיפול. אם את מטופלת במקום טוב את תראי כבר אחרי טיפול אחד שברגע שאת מניחה לשיער לגדול הוא מסיים את השלב הקוצני תוך כמה ימים ואז צומחות שערות רכות ופלומתיות.

   עכשיו, בקשר לחבר: אנחנו נבראנו להימשך למקום הזה, בייחוד כשהוא מוגדר על ידי קו של שיעור מסויים. החבר שלך, אם הוא בחור נורמטיבי, יישמח ללטף אזור בעל שיער רך וקטיפתי ובהיר מאשר אזור מגולח שמרגיש כמו נייר שיוף.

   ובאשר למקלחות בצבא: שוב, אזור מגולח הוא לעולם יהיה כהה וגס מאשר אזור שלא נגעו בו והוא נראה בהיר ובתולי ורך. מפשעה מגולחת נתפסת כהרבה פחות מושכת מאשר מפשעה שהניחו לשיער בה לנשור באופן טבעי ולגדול כפלומה. זה בכלל לא עניין של טעם, זה קטע אבולוציוני!

 3. השאלה שלי אם אחרי טיפול ראשוני בלייזר יגדל לי קוצים באיזור אחרי יום???

  1. הי עמית,

   באופן עקרוני, אחרי טיפול את בעצם כמו אחרי גילוח. הטיפול שנעשה משפיע על החיבור של השערה עם העור, או ליתר דיוק – של קצה שורש השערה עם הפפילה. אבל החיבור הוא לא מה שתופס את השערה בעור. מה שתופס אותה ומעגן אותה הוא כל הזקיק. כמו צינור צפוף ולחוץ. רק אחרי שהשערה גדלה במשך כמה ימים היא תוכל להימשך החוצה בקלות. לכן אחרי טיפול אנחנו מרגישות קוצניות במשך מספר ימים עד לצמיחה החוצה של כל השערות. תהי סבלנית.

 4. אני עושה לייזר ברגליים , ועכשיו הגיע הקיץ ואני לא יכולה ללכת ללא מכנס קצר אז מה אני עושה בין הטיפולים אם אני לא יכולה לגלח?

  1. הי שחר,

   את צריכה להתיעץ עם המקום שבו את מטופלת. אני לא אוהבת להיכנס לאנשים בטיפול, כמו שלא הייתי רוצה שיעשו לי.

   הכתבה על הגילוח היא ה"אני מאמין" הפרטי שלי ולכן כשאני מקבלת לקוחה לאזור כמו רגליים אני מתפעלת את סדר הטיפולים כך שכשיגיע הקיץ או שהיא תהיה ללא שיער או שיהיה לי אלטרנטיבה בשבילה. הבעיה היא שברור שאם תדברי עם הקליניקה שבה את עושה טיפולים יגידו לך לגלח… אני במקומך הייתי עושה הכל, אבל – הכל, העיקר לא לגלח. יש אלטרנטיבות אבל הן מאוד תלויות בשלושה משתנים: באיזו טכנולוגיה מטפלים בך, מתי היה הטיפול האחרון וכמה טיפולים כבר עשית. רגליים זה אזור שמאוד קל לטפל בו. חבל להרוס אותו בגילוח.

 5. התחלתי לעשות ipl בפנים. היה לי מעט שיער פלומתי ואחרי בדיקות הבנתי שipl זו השיטה הכי יעילה. הלכתי לקוסמטיקאית אשר גילחה לי לפני טיפול וטענה כי אין סיכוי שזה יגדל כקוצים. עשיתי 4 טיפולים עד כה ופתאום עכשיו התחילו לצאת לי קוצים קטנטנים (אמנם לא עבים כמן של בית שחי אבל בהחלט מעוררים דאגה) מה אני אמורה לעשות עכשיו? אם אפסיק לגלח לפני זה ייפסק ויחזור לצמוח בצורה הראשונית כפלומה??

  1. מתנצלת שלקח לי כל כך הרבה זמן לענות.
   בואי נעשה סדר: עשית ארבעה טיפולי IPL בפנים ועכשיו, כשאת מניחה לשיער לצמוח, את שמה לב לכך שמה שהיה בעבר פלומה – גדל כקוץ.
   קודם כל, חסרה לי אינפורמציה: איזה איזור בפנים, מהי תדירות הגילוחים (רק לפני טיפול?) מהי תדירות הטיפולים ולמה את לא סומכת על הקוסמטיקאית שלך.
   אני בכל זאת אענה, ותזכרי שאת תמיד יכולה לטלפן.

   דבר ראשון, נושא ה"קוצניות": כששיער גדל באופן טבעי, בתול מגילוחים, החלק העליון שלו רך וצורתו מחודדת, מה שנותן לו את האופי הפלומתי. מרגע שאנחנו קוטמים אותו אנחנו נוטלים ממנו את החלק הדק ביותר שלו ועכשיו החלק העליון שלו עבה. זו אמנם רק מראית עין, אבל זו המהות של שיער : מראית עין.
   אם הטיפולים יצליחו וימיתו את השיער, או יפגעו בו קשות, מה שיגדל אחרי שהקוץ ינשור יהיה שיער דק ושוב פלומתי. אבל מה שלא יקבל מספיק אנרגיה (תלוי באיכות השיער הראשוני) יישאר קוץ.
   קשה לי לתת תשובה מדוייקת ללא ידיעת כל הפרמטרים ומבלי לראות את האיזור.
   אבל זו הסיבה בגינה אני מוצאת את עצמי הרבה פעמים מוותרת מראש על איזורים מסויימים בפנים (ובהחלט גם בגוף) ואו שאני מצליחה לשכנע את המטופלת לא להתעסק מלכתחילה עם איזור מאוד פלומתי, או שבמקרים של פנים – לעבור ישירות לאפילציה.

 6. היי האם גילוח לאחר לייזר הוא יעיל?ועד כמה..

  ועוד שאלה, בדרך כלל כשאני מגיעה לטיפול אני מגלחת יום לפני והטיפול הזה שכחתי והבחורה עשתה לי על השערות,האם זה אפקטיבי ועושה עדיין את העבודה על השערות

  1. גילוח לאחר לייזר – לא כל כך הבנתי באיזה אופן הוא אמור להיות יעיל.

   המטרה בגילוח לפני טיפול בלייזר או בIPL בא למלא שתי פונקציות: הראשונה היא לוודא שכל האנרגייה תגיע למקום המיועד לה (לזקיק). השנייה, היא למנוע את שריפת השערה על גבי העור. הטיפול באור בא לחמם את השערה ובכך להקריש את השורש של השערה ולהפוך אותו מחלבון לחביתה. ועל כן, הגילוח חייב להיות כמה שיותר קרוב לעור כדי שאנרגייה לא "תיזלוג" החוצה ואכן תתרכז כולה בלפנצ'ר את שורש השערה. ולכן, לפני טיפול בכל טכנולוגית אור רצוי מאוד לגלח את המקום. בעיקר אם מדובר על שער עבה שיכול להישרף ממש (ובהחלט ניתן להריח ולראות זרזיף עשן קל עולה מהמקום המטופל במקרה שלא נעשה גילוח לפני הטיפול).

   עדיף לגלח את האזור המטופל ממש ממש לפני הטיפול. הכוונה היא לדקות לפני הטיפול. יום ליפני,באיזור טיפול שבו שיער עבה, מייצר תנאים לא אידיאליים. השאלה היא באיזה מצב של אורך שערות היגעת לטיפול. אני לא יכולה לדמיין מצב שבו טכנאית לייזר עשתה לך טיפול על איזור שעיר למראה. כנראה שהאורך של השיער לא היה משמעותי בעיניה. אבל, לשאלתך: זה אפקטיבי, כן, אבל פחות אפקטיבי מטיפול על מקום מגולח. כמה פחות? תלוי באורך ועובי השיער.

   1. היי אביבית, אני כרגע מטופלת וגם לי ממליצים בקליניקה לגלח יום לפני, ואפילו מדגישים שלא טוב לגלח קרוב למועד הטיפול (באותו יום) כי אז העור רגיש יותר והטיפול יכאב יותר. האם זה באמת נכון?

    1. הי טל,

     אני לא אוהבת להשמיץ. זה בעיה בשבילי כי לא הייתי רוצה שישמיצו אותי, אבל לא!

     צריך וחשוב לגלח כמה שיותר קרוב לטיפול. מה שקורה הוא שבטיפול הטכנאית מעבירה חשמל דרך השערה אל הזקיק. תוצאת לוואי של החשמול הזה הוא התפחמות של השערה. היא נשרפת. ולכן אנחנו רוצים אותה כמה שיותר קצרה משתי סיבות: קודם כל, שערה שנשרפת על גבי העור שלנו עלולה לחמם אותו ולגרום לכויות. אפשר ממש לראות שביב של עשן שעולה ממנו לפעמים.

     סיבה שנייה וחשובה מאוד היא שהרבה מהאנרגייה מתבזבז על שערה ארוכה מידי. אנחנו רוצים שכמה שיותר אור יגיע לחלק התחתון של השערה ואם היא ארוכה אז יש ביזבוב מיותר של אנרגיה. אם מגלחים כמו שצריך, בעדינות ובאכפתיות – לא תהיה רגישות בעור.

     דבר שלישי, שכבר לא עושים היום, אבל פעם כן הקפידו עליו הוא שכשהגילוח נעשה על ידי אותו אדם שמבצע את הטיפול, הוא רואה את איכות השיער ואת המיקום המדוייק שלו ויכול לתת טיפול מדוייק יותר.

     יום טוב,
     אביבית

  1. הי מעיין,

   עלות הטיפול היא מאוד אינדיבידואלית ותלויה בהרבה מאוד משתנים. לתמחור מדוייק חשוב להגיע לפגישת ייעוץ.
   אצלי – הייעוץ בחינם 🙂

 7. שלום לך
  אשמח לדעת מהו המרווח האופטימאלי בין טיפול לטיפול (שיטת SHR)
  הקוסמטיקאית מתעקשת על טיפול כל 6 שבועות, אפילו שכרגע (אחרי 6 שבועות) יש צמיחה מועטה בלבד של שיער פלומתי.
  לטענתה זהו הקצב הטוב ביותר להשגת תוצאה מיטבית.
  האם היא צודקת?

  1. הי אורית,

   זו שאלה שקצת שקשה לענות עליה, לא בגלל התוכן שלה, אלא בגלל שאני לא אוהבת להתערב לקוסמטיקאיות אחרות. כמו כן, קשה לדעת בלי לראות את האיזור המדובר.

   אני יכולה לענות לך מה *אני* עושה עם הלקוחות שלי:
   בהסרות שיער בטכנולוגיות אור אני לחלוטין תלוייה בשיער. הוא המוביל את האנרגיה לזקיק. שישה שבועות אחרי טיפול ראשון אצל חלק מהמטופלות אני רואה צמיחה של רוב השיער. שישה שבועות אחרי טיפול שני, מעטות הבנות שמגדלות אפילו חצי מכמות השיער.
   שיערות נפקדות לא יקבלו טיפול!

   הסיפור הזה הוא מאוד פשוט: אין שיער בזקיק = אין מה שיוביל אליו אנרגיה = אין טיפול.

   את צריכה לשאול את הקוסמטיקאית שלך מה הסיבה לטווחים שהיא קבעה לך. אולי הצמיחה שלך מספיקה לטיפול? (וזו כבר בעיה אחרת. שגם עליה יש לשאול למה – למה הצמיחה ממשיכה באותו הקצב?)

   מקווה שעזרתי…

  1. הי תמר.

   המלצתי האחרונה אולי תשמע דרסטית אבל גם אני לומדת, מתפתחת, מתמקצעת וכתוצאה מזה משנה את דעותי – הכל לטובת הלקוחות שלי.
   התשובה שלי בקצרה היא שאין לעשות הסרת שיער באמצעות לייזר בפנים כלל!

   את התשובה המורחבת לשאלה שלך ניתן למצוא בפוסט שכתבתי כאן:
   http://www.avivitpasha.co.il/2016/02/02/הסרת-שיער-בפנים-בטכנולוגיות-אור/

   אשמח לענות על שאלות נוספות באותו הקשר,
   אביבית.

 8. אני בערך בטיפול השני או שלישי בבית שחי , עכשיו כאילו אמרת שזה לא טוב לגלח ואמא שלי תמיד כועסת עליי שאני מגלחת, אז מה נשאר לי לעשות ? כאילו לא נעים לי ללכת עם יער קוצים בבית שחי..

  1. זאת אכן בעיה.
   בקיץ, עם גופייה ואור שמש, לא הייתי ממליצה לנסות להגיע למדפים הגבוהים בסופר…

   זאת הדילמה שלך: מצד אחד את יכולה לגלח, דבר שידחה את התוצאות של הטיפול. העור ישאר כהה והשיער קוצני.
   מצד שני – לא להרים ידיים בפומבי עד ינואר. כמובן שכל מקרה לגופו, אבל אלה הדברים כמו שהם.

   נורא קשה להיפתר משיער בבתי השחי ועוד יותר קשה כשהגילוח חופר בעור ומביא עליו כהויות נוספות על הכהויות שבאות עם השיער שרוצה לגדול ממתחת ולכן, כשאני מביעה איסור לגלח אני נותנת ללקוחות שלי טיפולי שירות בתמורה ל"התנהגות טובה".
   הן לא מגלחות ואני מחשמלת את בתי השחי שלהן, ללא עלות, בין טיפולים.

  1. הי נגה,

   האור של הלייזר שאמור להימשך לצבע השיערה יימשך לצבע העור שלך ועלול לעשות לך כוויות. כעקרון בתקופת טיפולים כדאי לך להיות הכי לבנה שהגוף שלך מסוגל להיות. גם ככה קשה לפוטונים להגיע לבסיס הזקיק, את לא רוצה להקשות עליהם עוד יותר. ולכן לא רק החשש מכויות הוא שאוסר על שיזוף בין טיפולים.

 9. הי,
  האם ניתן לבצע מריטה בין טיפולי SHR? הבנתי לפי השאלות והתשובות למעלה שיש בעיה לגלח אבל האם יש בעיה למרוט? (מכונה, שעווה וכו')
  תודה, מיכל

 10. היי אביבית רציתי לשאול אותך.. כבר כמה שנים טובות שאני סובלת משיעור יתר בפנים ובגוף 3 שנים אני מנסה להשמיד אותו בפנים ותוך כדי סבלתי מהמון פצעים ולפעמים אף כוויות עד שהפסקתי ועשיתי לייזר IPL באחד המקומות 16 טיפולים ואף אחד מהם לא עזר עזבתי את המקום והלכתי למקום חדש עשיתי שם את אותו הדבר והקוסמטיקאית אמרה לי שצריך לגלח ולא לעשות שעווה כמו אצל הקודמת לא הסכמתי ועשיתי 2 טיפולים בטיפול השלישי שחזרתי אליה ניכנעתי אליה והיא גילחה לי אני כל כך מודאגת ובהיסטריה מזה מה עליי לעשות?? ואיך להיפטר מהכל?

  1. הי אור,

   ראשית חשוב לי להפנות אותך לפוסט אחר שכתבתי בנושא:
   http://www.avivitpasha.co.il/2016/02/02/%d7%94%d7%a1%d7%a8%d7%aa-%d7%a9%d7%99%d7%a2%d7%a8-%d7%91%d7%a4%d7%a0%d7%99%d7%9d-%d7%91%d7%98%d7%9b%d7%a0%d7%95%d7%9c%d7%95%d7%92%d7%99%d7%95%d7%aa-%d7%90%d7%95%d7%a8/

   ולגבי השאלה שלך, אני לא יודעת מה הפרוצדורה המדויקת שאת עוברת אצל הקוסמטיקאית שלך אבל אני מניחה שמדובר בטיפול בטכנולוגיית אור.
   אני רק יכולה לומר שאני, באופן גורף, עובדת רק באפילציה על איזורי הפנים של הלקוחות שלי. באשר לגילוח – במקרה של אפילציה הוא ממש לא משמעותי להצלחת הטיפול. כאשר הטכנולוגיה עובדת – הגילוח לא משנה.

 11. היי אביבית,
  אני כרגע אחרי 5 טיפולים בידיים, שביניהם נמנעתי מלגלח אך בכל זאת אני לא רואה תוצאות, ולהפך- השיער רק צומח צפוף יותר ובמקומות שלא היה קודם לכן.
  במכון נאמר לי שמדובר בזקיקים "רדומים" שבעקבות הטיפולים התחילו להצמיח שיער, וקיימות 8 שכבות של שיער רדום כזה ולכן לאחר 8 טיפולים אמורות להיות תוצאות.
  האם זו תופעה ידועה ומוכרת בתחום? יש לי מה לדאוג?
  תודה מראש!

 12. הי טל,

  אני חייבת לציין שבכל השנים שאני בתחום הזה מעולם לא שמעתי כזאת שטות נפלאה. רציני. כבר שמעתי על שיער ש״תופס תאוצה״ ועל ״התעוררות מחודשת של שיער קדמוני״, אבל ״שמונה שכבות של שיער רדום״ הולך להיכנס אצלי לספר השיאים.

  אני באופן עיקבי נמנעת מלבקר קליניקות אחרות ויכולה רק להעיד על עצמי והלקוחות שלי – אחרי 5 טיפולים אין מצב שלא רואים תוצאות, בטח שלא כפי שתיארת.

  בהצלחה,
  אביבית

 13. היי אני מטופלת בcare ואתמול עשיתי את הטיפול הראשון בעיקרון קראתי כאן את התגובות ואת ממש מקסימה. הטיפול הראשון שלי היה קצר מהרגיל עשו לי רגליים ידיים בית שחי ומפשעות בשעה ויום לאחר מכאן אמא שלי הגיע לטיפול הראשון עם אותו מכשיר לייזר שלי ועם אותם איזורים וסיימה תוך שעתיים. שגיליתי זאת מאוד התאכזבתי והתבאסתי מהשירות במיוחד אחרי שגיליתי שהמטפלת שטיפלה בי ציינה במחשב שהיא טיפלה בי שעתיים. רציתי לדעת מה ההשפעה של הזמן על הטיפול? והאם אפשר לעשות טיפול לייזר נוסף לפני שמחכים לצמיחת השערה כי care טענו שאני צריכה לחכות עד לנשירה שאדע עד כמה הטיפול עזר אם בכלל. אשמח מאוד לתשובה, ערב טוב

 14. הי מור,

  כמובן שזמן הטיפול הוא פאקטור חשוב מאוד. בהנחה שאת צודקת ואכן הטכלוגיות שהשתמשו בהן על שתיכן הן זהות, זה בהחלט מעורר תמיהה לא-קטנה. יחד עם זאת, שעה לרגליים + ידיים + בית שחי + מפשעות נשמע לי טיפל'ה מעט. אלא אם מדובר על טכנולוגיה שטפסה טרמפ על הדולוריאן של הדוק (והיגיעה מהעתיד). אפילו שעתיים נשמע קצת לחוץ.

  באשר לשאלתך על הזמן המתאים לטיפול הבא: אני לא הייתי מתקרבת למכון ליפני נשירה מלאה וצמיחה מחודשת. אפילו אם הטיפול היה לקוי, עדיין הייתי מחכה. הנושא הזה של טווח זמן בין טיפולים הוא חשוב מאוד. הסיבה לכך היא מצב השערה בתוך העור. את רוצה שהיא תהיה הכי שלמה וישרה כדי שתוכל להסיע את האנרגיה בתוכה. שיערה שעברה טיפול, אפילו טיפול חלש, לא תוכל לעשות זאת באופן מקסימלי.

  וכמובן חשוב גם להתייעץ עם המטפלת במכון ולשאול אותה את השאלות הנכונות.

 15. שלום,
  אני כבר כמה חודשים מטפלת באזור במפשעה באמצעות IPL משולב גלי רדיו.
  המטרה שלי היא לדלל את השיער באזור. השיערות במפשעה בהתחלה היו עם צבע חום.
  אני מאוד מאוד משתדלת לא לגלח בין הטיפולים.
  שמתי לב שעם הזמן צבע השיערה השתנה לשחור.. האם זה הגיוני? 🙁
  בנוסף, שמתי לב שאופן הצמיחה השתנה ואני לא אוהבת איך שהשיער נראה כשהוא מגיע לצמיחה מלאה. 🙁
  אז החלטתי לעשות ייצוג עדין של השיער באזור המפשעה ולא להסיר את כל השיער.
  חשבתי להסיר מאזור המפשעה באופן הבא:
  * באזור שבו אני מעוניינת שיהיה שיער עדין, פלומתי ובהיר כמו פעם – אסיר באמצעות בעזרת מריטה (שעווה או מכונה)
  * ובאזור שבו אני מעוניינת שיהיה חלק לגמרי – אמשיך עם IPL+רדיו עד לקבלת התוצאות.
  האם זה יעבוד לי?
  האם האזור בו אסיר במריטה יחזור לצבע הקודם שלו?
  האם הצמיחה בו תחזור למצב הקודם?
  או שזה כבר אבוד ואני צריכה להסיר הכל עם IPL+רדיו?
  בת 31, לוקחת גלולות מינס
  תודה!

  1. סליחה אני מחדדת:
   עוברת טיפול כל חודש. כמעט בכלל ללא גילוח בין הטיפולים.
   המכשיר הוא FHR.
   תודה

  2. הי אור,

   אני לא מכירה מכונות משולבות עם גלי רדיו.
   אני כן יכולה לומר שצבע השערה בדרך כלל לא משתנה.
   מה שמשתנה בעקבות טיפולים הוא עובי השיערה וכשהיא מדקקת היא ניראית בהירה יותר, אבל הצבע לא משתנה.
   קשה לי מאוד לענות בנושא שינוי צבע השערה בלי לראות את האיזור המדובר.

   עכשיו נעבור לתיכנון שלך לגבי מראה האיזור: מהנסיון שלי, קשה מאוד עד בלתי אפשרי להגיע לאפס שיערות באיזור המפשעה.
   מה שאני קוראת לו ״מפשעה״ הוא למעשה כל אבר המין, כולל הצדדים של המפרק.
   ככל שמתקרבים למרכז (ולשפתיים) ההשפעה של הטיפול פוחתת. איזור הצדדים (המפשעות) הן האיזור שהטיפולים בו הם הכי אפקטיבים.
   כך שבכל מקרה את אמורה להישאר עם צדדים ריקים וכף (מרכז האיזור) פלומתית.

   אני לא יודעת מה קורה עם צבע השיער שלך בעקבות הטיפולים (לא אמור לקרות) אבל אם את מפסיקה טיפולים בגיל שלך, תוך חצי שנה עד שנתיים האיזור אמור לחזור למראה המקורי שלו, אבל שוב – לא בטוחה מה מתרחש בטיפולים שגורם לשיער שלך להיראות כהה יותר.

   בהצלחה,
   אביבית.

 16. היי
  אני באמצע סדרת טיפולי לייזר.
  אני ב״ה בהריון ולכן עושה הפסקה מהטיפולים.
  מה ניתן לעשות עם השיער שצומח בינתיים? 9 חוד׳ לא להסיר???
  האם במקרה כזה מותר לגלח? לעשות שעווה עדיף? והאם איזור שכבר לא צומח בו שיער יכול לצמוח בו שוב כתוצאה מגילוח של האיזור (הרי מדובר בקרחות ולא באיזור חלק לחלוטין).
  תודה

  1. הי רוית, מזל טוב!!

   הריון לפעמים משבש את תפזורת השיער אבל רק שתדעי שחצי שנה אחרי הלידה כמות שיעור הגוף שלך תיפחת והתגובה שלך לטיפולים תשתבח.
   אבל בנתיים – את די תקועה בין הפטיש לסדן.
   אני הייתי מגלחת הכי קרוב ללידה ומקווה לטוב.
   הריון ולידה מקלים על טיפולי הסרת השיער אבל שוב, את תרגישי נסיגה בזמן ההריון עצמו.
   הגוף מתמלא בהורמוני גדילה ויוצא מאיזון ועושה לנו כל מיני קטעים משוגעים.
   תזכרי שזה זמני לחלוטין ותנסי לשמור את הגילוח למקרים שאת ממש חייבת ואל תמרטי.

   בהצלחה,
   אביבית.

 17. היי אביבית, אני בת 17 ואני מתחילה עכשיו טיפולי לייזר ברגליים ובבית השחי.
  הכוונה שלך היא שלא כדאי לגלח בין טיפול לטיפול אלא רק לפי הטיפול עצמו? ואם בכל זאת אני רוצה להסיר את השיער אני יכולה באמצעות שעווה או מכשיר אחר שהוא לא כמו סכין גילוח? אני גם כבר כמה שנים לא נוגעת בסכיןרק שעווה או במכשיר שבו אני משתמשת ובגלל הלייזר אני אהיה חייבת לגלח עכשיו עם סכין..
  תודה.

  1. הי אמילי,

   למרות שדיברנו טלפונית, חשוב לי לענות גם כאן: מה שכתבתי בפוסט היה תיאור של פרוטוקול העבודה האישי שלי.
   עם זאת, ברור לי שלא תמיד ניתן לא לגעת בין טיפולים ובעיקר בחודשי הקיץ – צריך להיות מענה.
   מה שאני מציעה, הוא לדחות כמה שיותר את הגילוח ו״לשמור״ אותו כמה שיותר קרוב לזמן הטיפול הבא.

   לא הייתי ממליצה על מריטה מכל סוג שהוא בזמן טיפולי לייזר/IPL.
   ההמלצה שלי למרוט מתייחסת ללקוחות שלי בלבד.
   כשטיפלתי בטכנולוגיות אור ואיפשרתי מריטה, זה היה תחת פיקוח צמוד ממני.
   היום, ההמלצה שלי היא: לגלח כמה שפחות וכמה שקרוב יותר לזמן הטיפול הבא.

   בהצלחה.

 18. היי אביבית, ראיתי שאת לא כל כך ממליצה למרוט את השיער(במכונה או שעווה) בין טיפולי הלייזר, השאלה שלי היא למה?
  אני מבינה שהלייזר צריך לקלוט את הזקיק של השערה בשביל להרוס אותו, אבל אפשר לחכות שהשיער יצמח שוב ואז לגלח את האיזור לפני הטיפול. הדבר הזה חוסך לכולם את הבושה מגוף קוצני אם זה בתקופת הקיץ או כשיש חבר.
  האם מריטה הורסת את יעילות הטיפול בלייזר או מעכבת אותו בצורה כלשהי?

  1. הי הודיה,

   שאלה מעולה.

   אמ;לק – כן, זה פוגע ביעילות הטיפול.

   מריטה של שיער יכולה לעכב את הצמיחה שלו בשלושה חודשים ואפילו יותר.
   זה אומר, שצריך לחכות המון זמן מהמריטה ועד לטיפול וגם אז – יתכן מאוד שאחוז גבוה מהשיער שנמרט עדיין לא צמח.
   בגלל שהטיפולים האלה עולים הרבה כסף – חבל לקחת סיכון ועדיף לוודא שכל השיער באמת נוכח.

   בברכה,
   אביבית.

 19. היי אביבית, אני התחלתי טיפול לייזר ברגלים וביד לפני כשנה וכשהתחלתי במכון לא אמרו לי שאסור לי לגלח בין כל טיפול, אז גילחתי ,לאחר שחזרתי לאחר כ7 טיפולים ואמרתי שהטיפול לא כזה משפיע היא שאלה אותי אם אני מגלחת ואמרתי שכן ואז היא נזכרה לומר שאסור לי לעשות את זה וזה למה הטיפול לא עבד עד עכשיו, בכל מקרה אני בטיפול תשיעי ואני דתייה ואני לובשת רק חצאיות וכמות החצאיות הארוכות שלי כבר נגמרה האם יש משהו שאני יכולה לעשות כי אני לא יכולה להמשיך ולהסתובב עם רגליות שעירות למדי.. האם הגילוח בין לבין באמת הורס את הטיפול ואם כן יש דרך אחרת לטפל בבעיה שלי אשמח ממש לעזרה תודה.

  1. הי שני,

   הנה עוד דוגמא שבה מאשימים את הקורבן! את לא אשמה בחוסר ההצלחה של הטיפולים שעברת! את לא אשמה!

   אם הטכנולוגיה לא עובדת – היא לא עובדת.

   אזור השוקיים הוא בין האזורים הכי נוחים לטיפול. ההשפעה עליהם מצויינת (בניגוד לכמעט-כל-אזור-אחר), ואחרי שבעה טיפולים היית אמורה להרגיש בהבדל. עכשיו – תלוי איך את מגדירה ״חוסר הצלחה״. אם נישארו לך מעל חמישים אחוז מהשיער – לא תקין.
   אם מדובר בכמות מעטה (עשרים אחוז) של שיער – הטיפול, לפי כללי הלייזר, הצליח. אם את לא רוצה לגלח יותר, אם את רוצה רגליים חלקות לחלוטין, תצטרכי לעבור לאפילציה על השיער שנותר.

   בהצלחה,
   אביבית.

 20. Pingback: מדוע אסור למרוט שיער בין טיפולים או "הקוף שאהב חוט" - אביבית פאשה

 21. אביבית אני ממש רוצה להגיע אלייך לקליניקה בכדי להתחיל טיפולי לייזר ברגליים (פעם ראשונה, מלחיץ!), אבל רחוק לי הרצליה 🙁
  ניכר שיש לך ידע רב בתחום, את נעימה, ברורה ומקצועית.
  למה את לא בחולון? 😉 אוף.. עדיין מתלבטת. בכל מקרה המשיכי ככה, תודה על הכנות שלך. המידע פה שסיפקת לנו ממש עזר לי להבין יותר על הסרות שיער בלייזר.

 22. אביבית יש לי שאלה
  יש לי בקרוב טיפול לייזר SHR ראשון
  אני יודעת שאת ממליצה לגלח כמה שיותר קרוב לטיפול ובמקרה שלי בשיחת טלפון הקוסמטיקאית המליצה לגלח יום לפני טיפול כדי שהטיפול לא יצרוב.
  אני יודעת שאת לא אוהבת לדבר על קוסמטיקאיות אחרות.. אבל פשוט אני די חוששת עכשיו, כי אני גם ככה לא טובה עם כאבים גם הכי קלים.. ואני חוששת שאכן אני ארגיש את המכשיר יותר
  האם יש לי סיבה לחשוש? אני מאוד רוצה לשמוע לעצה שלך ולגלח כמה שיותר קרוב..

  1. הי שירן,

   ראשית, תודה רבה. 🙂

   גילוח לפני טיפול בא לשרת שתי מטרות: לקצר את הדרך של אלומת האור לזקיק ולהפחית כמה שיותר את המגע של שערה שנשרפת עם העור.
   במילים אחרות, ככל שהשערה קצרה יותר, כך הטיפול אפקטיבי יותר וכואב פחות.
   יש בנות שגילוח יום לפני מספיק להן וצמיחת השיער שלהן לאורך יממה הוא זניח, ויש (כמוני) שתוך יום השיער תופס אורך של מילימטר שלם.
   שזה המון במונחים של אפקטיביות של טיפול.

   אני, במקומך, הייתי מגלחת ממש סמוך לשעת הטיפול, בעדינות!

   בהצלחה,
   אביבית

   1. אביבית תודה לך 🙂
    כן גם אצלי צמיחת השיער מהירה.
    הבנתי, אז למעשה גילוח באותו יום לבנות שהצמיחה שלהן מהירה, עדיף בין היתר גם מבחינת מידת הכאב. אז זה אמור פחות לצרוב ולא כפי שהיא אמרה..
    אחלה, נרגעתי:)
    ו"בעדינות" הכוונה בגלל להב הסכין שבמידה ותגרום לשריטות קלות תצרוב בטיפול?
    שוב, המון המון תודה לך! מעריכה את זה מאוד.

 23. היי האם אפשר לעשות שעווה בין הטיפולים… גדל לי שיער מתחת לעור מה שגורם פצעים אדומים ושחורים וזה ממש מזעזע…. הללפפפפ!

  1. הי,

   שעווה היא הגורם מספר אחת לגדילה פנימית של שיער. שיער לא אמור לגדול מתחת לעור בין טיפולי לייזר ו- IPL. להיפך, הטכנולוגיות הללו אמורות לתקן את הצמיחה הפנימית תוך שני טיפולים מקסימום! אני יודעת על מקרים של צמיחה פנימית כמו שאת מתארת באזור הכתפיים. במקרה כזה – אני אעיז ואומר (גם בלי להסתכל) שכדאי שתשקלי אם לחזור לטיפול נוסף…

 24. היי, יש לי שיערות דלילות וקצרות באיזור הישבן הגב והחזה מטעויות שביצעתי בעבר ואני רוצה לחמצן אותן, יש אפשרות לחמצן באיזורים אלו? ובאלה אסור?

 25. היי אביבית

  אשמח לעצתך- עברתי 11 טיפולי לייזר ברגליים ובידיים וגילחתי בין לבין בתדירות גבוהה כי כך נאמר שמותר. חלה רגרסיה משמעותית ושיעור רב. בטיפול האחרון ביצעו את הטיפול על עור מגולח אבל מלא בשורשי שיערה בולטים מתחת לפני העור. לאחר הטיפול השערות לא צמחו ונתקעו מתחת לעור. חודשיים נאלצתי למרוט עם פינצטה את שורשי השערה הלכודים וסבלתי נורא. היו גם הרבה שערות הפוכות. אחרי שקראתי מה שכתבת הבנתי שכנראה הגילוח הזיק.
  אשמח לדעת אם יש לך טיפ כיצד להוציא את שאר השורשים הלכודים. כמו כן, חשבתי במקום לגלח להבהיר את השיער בינתיים. האם הבהרת השיער לא תגרום לגירוי העור ובכך לנזק? תודה רבה!

כתיבת תגובה