פורום הסרת שיער

פורום הסרת שיער

כל מה שרצית לדעת על הסרת שיער ולא העזת לשאול

הודעות מהבלוג

הצג/ הסתר הודעות

אורית

הי אביבית,
אני בת 16 ורוצה לעשות לייזר ברגליים, בית השחי ובמפשעות, מתי אני יכולה להתחיל? האם התקופה הזו , אחרי פסח, שמתחילים ללכת לים, לא מהווה בעיה? אני רגישה מאד לשעווה, האם מהלייזר יכולים להיות סימנים? תוך כמה זמן הטיפולים משפיעים? תודה רבה על המידע,

  אביבית פאשה

  אורית,
  קודם כל, שוקיים זה החלק שהכי נהנה מטיפולי לייזר. הוא בדרך כלל מגיב מצוין לטיפולי אור. גם בית שחי ומפשעות מושפעים באחוזים גבוהים יחסית. אבל אם את רוצה למצות את הטיפולים ולקבל תמורה מלאה לכסף שלך, כדאי שהעור שלך יהיה הכי בהיר שאת יכולה לאפשר לו להיות, וזאת כדי שהמטפלת תוכל לעבוד על העוצמות הכי גבוהות שניתן. זה נכון שיש טכנולוגיות שמפרסמות את העובדה שניתן להשתמש בהן גם בקיץ וסמוך ושיזוף, אבל מה שלא מספרים לנו בפרסומת, הוא שהמטפלת תאלץ להוריד את העוצמה מכיוון שעור שזוף הוא בהכרח עור רגיש יותר. טיפול בעוצמה נמוכה הוא פחות יעיל. חבל על הכסף שלך וחבל על הטיפולים.
  דבר נוסף, משך סדרת טיפולים היא מעל שנה. את תצטרכי להגיע לקיץ באיזה שהוא שלב, כך שלא ממש משנה מתי תתחילי – יהיה עליך להתמודד עם הקיץ. כך שעדיף לך פשוט להתמקד במה שחשוב – בטיפולים, ותתני לאורית העתידית להנות מרגליים חלקות, ופשוט רק הקיץ אל תשתזפי ברגליים. זה שווה את זה!!
  בקשר לסימנים – מטפלת מיומנת וטכנולוגיה טובה לא אמורים להשאיר אותך עם סימנים אחרי טיפול.
  טיפולי אור משפיעים על רגליים תחתונות כמעט מיידית. כמו שאמרתי, שוקיים הוא אזור מעולה לעשות בו טיפולי אור. שבועיים אחרי טיפול ראשון (אחרי שהשיער מתחיל נשירה) את כבר מרגישה את השיער דק יותר והעור שלך קטיפתי יותר.
  בהצלחה!

רוני

היי, אני בת 14. מה הסיכונים להתחיל לייזר בגיל כזה? כדאי? אם זה קשור, קיבלתי מחזור כבר בגיל 12.5

  אביבית פאשה

  היי, רוני
  הסיכונים בהתחלת טיפולי לייזר בגיל שלך הם בעיקר סיכונים כלכליים. לגוף שלנו יש מספר זקיקים שלא משתנה, אבל לפני גיל ההתבגרות רובם רדומים. בגיל שלך הגוף מתחיל לשלוח הורמוני גדילה ומין בכמות גדולה שמשפיעים גם על זקיקי השיער ואת יכולה לראות שכל יום שעובר מצטרפות שיערות חדשות באזורים חדשים. כל זה רק מתחיל בגילאים 10-12 ונמשך עד גיל 21-26 בערך. מה שקורה בטיפול הוא שהלייזר יטפל רק בזקיקים הפעילים, רק בשיערות העבות. כל אותן שיערות שעדיין לא ״הבשילו״ לא יקבלו טיפול וחבל על הכסף. אם מדובר על אזורים שכבר מלאים בשיער עבה ותהליך ההתבגרות כבר התחיל בהם מזמן – לייזר יכול לעזור לך, אבל לא ניתן לדעת מה יקרה בהמשך עם שאר הזקיקים. לכן לא נמצא הרבה מכונים שיסכימו לקחת על עצמם את הסיכון.
  בהצלחה

שחר

היי אביבית,
טופלתי באחד ממכוני הלייזר כ-5 שנים עם מעל ל20 טיפולים באיזור הגב הכתפיים והעורף.
לצערי הטיפול לא הצליח ואפילו התפתחו שערות חדשות..
השיער לא צפוף בטירוף אבל עדיין יש לא מעט ממנו.
האם אפילציה היא פתרון יעיל לאיזורים אלו לגברים? האם את מטפלת בגברים? כמה זמן לוקחת כל שערה? מה טווח הטיפולים מנסיונך שמבצעים על אותו איזור?

תודה רבה מראש! 🙂

  אביבית פאשה

  שחר,
  גב, כתפיים, עורף, ואפשר לצרף לרשימה גם ידיים, חזה, בטן, ישבן וכמובן – פנים, אלה אזורים שקשה להגיע בהם לתוצאות טובות בטכנולוגיות אור. אפילציה היא פתרון מעולה לאזורים האלה, אבל בגלל ריבוי השיער וגודל האזור אתה צריך להבין שלא מדובר בסטוץ, אלא ביחסים ארוכי טווח עם האפילטורית שלך. כדאי לבקש ממנה לעבוד בשיטה של דילול ולא בהקרחה טוטאלית של האזורים האלה כדי שתוכל להרגיש תוצאות כמה שיותר מהר. היא צריכה לדעת לעבוד מהר וכדאי שלפני שאתם מתחילים בטיפול – תצלמו את האזורים הללו, כדי שתוכלו לעקוב אחר התוצאות. אתה אמור להרגיש את טיב העבודה כבר בטיפולים הראשונים. כדאי שתקדיש זמן לבחור אפילטורית טובה וטוב תעשה אם תאפשר לעצמך לפתוח רווח סביר של זמן מהטיפול האחרון בלייזר של לפחות חצי שנה לפני טיפול האפילציה הראשון כדי לתת לכל השיער לצמוח ולהבין במה באמת מדובר. חבל ששיער שהואט על ידי הלייזר יטעה אותך לחשוב שהאפילטורית לא עושה עבודה טובה.
  אני מטפלת בנשים בלבד. אבל אני בטוחה שתמצא לך אפילטורית טובה, מנוסה וחדורת מוטיבציה שתשמח לתת לך מחיר סביר.
  כל שיערה לוקחת בין שנייה לעשר שניות כדי למות. תלוי במיקום, בעובי שלה וביכולת הספיגה שלך.
  טווח הטיפולים תלוי בתגובה של העור שלך לטיפול. בדרך כלל אין בעיה לטפל שעות ארוכות או מספר ימים בשבוע.
  אם אתה שואל כמה שעות תצטרך – אני לא יכולה לענות על זה בלי לראות את המצב ובלי להבין מה הציפיות שלך. האם אתה רוצה עור חלק לחלוטין משיער, או שאתה מחפש מראה הגיוני? אני גם לא יודעת מה סף הכאב שלך, וזה עוד פרמטר שיש להכניס למשוואה.
  זה קשה להתחיל עכשיו לחפש עוד מקום שיטפל באזורים שכבר שילמת עליהם ולא קיבלת תמורה. אני יודעת. אבל אם תחפש כמו שצריך, אתה תרגיש את ההבדל כבר מהטיפולים הראשונים. אל תתיאש!
  שיהיה בהצלחה גדולה!

   שחר

   תודה רבה על התגובה המפורטת ועל העידוד!

ליאת

היי .. אמלה תיהיה יעילה גם בנושא הזרקות חומצה אלרונית באיזור לחיים / שפתיים בפנים ?

  אביבית פאשה

  היי, ליאת
  דיברנו בטלפון אבל אני בכל זאת עונה:
  במריחה נכונה אמלה עוזרת ב-ה-כ-ל! כשמדובר בעור הפנים, אין צורך למרוח מעל ל-45 לפני טיפול, ואת מסודרת.
  בהצלחה גדולה

אלין

כן.. הרבה אמרו לי שצריך לגלח לפני כול טיפול לא מבינה מה הקטע כי הלייזר ככה או ככה מגיע לשורש. וזה באמת סתם מעבה את השיער. כול כמה זמן אני צריכה לעשות טיפול? פעם בשבוע? שבועיים?

  אביבית פאשה

  אלין, הגילוח לפני לייזר או IPL הוא חובה! הוא נועד לקצר את שטח הפנים של השיערה ובכך מרכז את כל האנרגיה בשורש. אם לשאיר את השיערה ארוכה – האנרגיה תתבזבז על החלק העליון שלה ותכאיב בעור בשעה שהשיערה תישרף. לגבי תדירות הגעה לטיפולים – עדיף לשאול את המטפלת/מכון בו את מטופלת.
  בהצלחה

דפני

היי אביבית
האם את עושה רק אפילציה? או גם לייזר או ipl?

  אביבית פאשה

  היי, דפני
  אני עושה אך ורק אפילציה. האמת שהכנסתי את האפילציה כדי לעשות ״השלמות״ (פלומות עקשניות ושיעור פנים) אבל מהר מאוד הבנתי שאפילציה היא כלי הכרחי אם רוצים באמת לעשות הסרת שיער לצמיתות.
  בהצלחה!!

שהם

היי, אני עוד מעט בת 14 ויש לי שיער על היידים בצורה שאי אפשר להתעלם ממנה, אני רוצה להתחיל טיפולי shr באיזור הבית שלי אבל אמא שלי מפחדת שהשיערות יגדלו בצורה גרועה יותר. מה לעשות??

  אביבית פאשה

  שהם, מתוקה, במקרה הזה אני לא יודעת איך לענות לך… אמא שלך צודקת במובן מסויים. אם היה מדובר על רגל תחתונה או בית שחי או מפשעות, הייתי אומרת לאמא שלך שלא תחשוב פעמיים, אבל אזור כמו ידיים, בטן, גב, הם אזורים שלא ניתן לחזות מה יקרה איתם. אני יכולה לומר שאם מדובר בשיעור יתר חריג סביר שטיפולי אור רק יכולים לעזור, אבל זה לא אחראי מצידי להניח כאלה הנחות ועוד מבלי לראות במה בדיוק מדובר. אבל נראה לי שאם אתן מוצאות מטפלת אחראית, היא תאפשר לך לעשות טסט על אזור קטן. זה יאפשר לכן לעשות החלטה יותר מושכלת.
  שיהיה בהצלחה

אורנה

שלום אביבית היקרה,
יש לי כמה שאלות אלייך אשמח אם תעני לי.
קראתי בכמה מקומות כי מה שיכול לעזור לשיערות שגדלו בתוך העור הוא לייזר או ipl. אני סובלת מכך מאוד בכל מקום בו אני מוציאה שיער- ברגליים ידיים וגם בכל הבטן. בכמות גדולה מאוד. האם הדבר נכון? איך בעצם זה עובד? הרי השיערה גדלה מתחת לעור איך הלייזר מצליח לפגוע בה וגם להוציא את השאריות החוצה? אשמח להסבר.
כמו כן, ראיתי התשובות בבלוג שלך כי המלצתך העיקרית להסרת שיער הינה אפילציה, אך להבנתי בעבר גם את השתמשת בקרני אור. מאחר ואין חכם כבעל נסיון. האם להסרת שיער פלומתי אך צפוף ודי כהה מהגב תמליצי קרן אור או אפילציה? או אולי שילוב של שניהם? מאחר ואפילציה יכולה לקחת שנים. אולי להתחיל עם קרן אור לדילול ואז להמשיך עם טיפולי אפילציה? והאם טכנולוגיית האור יכולה לגרום לגדולה מוגברת של שיער בגב?
מצטערת על החפירה!!
את אלופה!

  אביבית פאשה

  אורנה יקרה,
  אני אענה בסעיפים, רק כדי לוודא שלא פיספסתי (ובגלל שאני בן אדם מפוזר):
  1. זה נכון מאוד שIPL ובכלל, טיפולי אור, עוזרים מאוד לשיער כלוא. הסיבה שאני אפרט כאן היא ספקולציה אישית שלי: קרן האור פוגעת בשיער שגם מתחת לעור (זו עובדה – לא חלק מהספקולציה). היא נמשכת לצבע השיערה גם כשהיא מתחת לעור. היא עלולה לפגוע מעט בעור כשהיא עושה זאת, אבל זה זניח. כשהיא מעבירה את האנרגיה דרך השיערה היא פוגעת בחלק מהזקיק ופה מתחילה הספקולציה: כשהשיערה נחרכת היא נושרת וזאת שבאה אחריה היא דקה יותר. שיער דק בדרך כלל לא גדל באופן כלוא, וגם אם כן, הוא לא מייצר בעור את אותה הריאקציה שמיצרת שיערה עבה שגדלה לתוך העור. אין את האדמומיות הדלקתית, מוגלה או נוזל בין-תאי שניגר מזקיק שהשיערה שלו יוצאת בצורה עקומה ולא ישירה ממנו.
  2. שאלת השאלות: שיערות בגב! אז ככה: יש מקרים לא-מבוטלים של שיעור גב שהסתבך מטיפולי אור. אני לא יודעת אם זה בגלל הטיפולים או בגלל שבזמן הטיפול המטופלת התבגרה ואיתה הבשילו זקיקי שיער, אבל עם השנים לא יצא לי לראות הרבה מקרים של טיפולי אור שפתרו שיער פלומתי בגב. טיפולי אור מעולים לרגל תחתונה, בית שחי ומפשעות (באחוזי הצלחה גבוהים מאוד) אבל גב, בטן, כתפיים, ידיים, פה אחוזי ההצלחה לא דומים. אפילציה בגב אכן לוקחת המון זמן. אם אכן מדובר בצפיפות חריגה ואפילטורית (אבל אפילטורית רעננה עם חדוות עבודה ומוטיבציה) אומרת שהמצב ייגמר בפשיטת רגל, צריך לבחור את הטכנולוגיה הכי קטלנית ולעבור טיפול נסיון על שטח של לפחות 10X10 בגב ואז לעשות החלטה מושכלת. טיפול נסיון – הכוונה לעשות את השטח הזה, לחכות לפחות חודשיים ולהשוות עם שאר השיערות באזור. זה צריך להיעשות בסבלנות כי לפני שעוברים חודשיים לא נוכל לדעת אם אכן הטיפול עבד, משום שאפקט טכנולוגיות אור על שיעור פלומתי הוא בגרימת האטה בגדילה שלהן, ולאו דווקא בחיסולן, כך שרק אחרי חודשיים נדע את ה״אמת״ על הטיפול שעברנו.
  3. מתה על ה״חפירה״ שלך!!

ויקטוריה

היי אביבית ..את מאוד ממליצה לעשות אפלציה לכולם … שאלה האם אפשרי להמנה תרופתי את הטיפולים של הורמונים לצמיתות כי לאנשים יש הורמונים גבוהיםםם הכוונה להוריד את הורמנוים עם תרופות …שאלה שניה אחרי ניסוי אפלציה אני לא מתמודדת עם כאבים כמובן עם משחות אמלה או אחר לא יכולה להתמודדת עם כאב מה אפשרויות ?
אולי את גם תוכלי להמליץ לי לייזר ללא גילוח ?

  אביבית פאשה

  היי, ויקטוריה,
  אני לא מבינה את השאלה הראשונה שלך. את רוצה לדעת אם אפשר להוריד הורמונים עם תרופות? זו שאלה לרופא. בכל מקרה, ערכים גבוהים של הורמונים הם לא הגורם היחיד לשיעור יתר. לפעמים דווקא ערכים נמוכים יכולים לגרום לשינוי בדפוס השיעור.
  לגבי השאלה השנייה שלך, כאב הוא לא פאקטור בטיפולי אפילציה. יש המון דרכים להתמודד עם כאב בטיפולי אפילציה שלא קשורות באילחוש. במכשור מתקדם קיים מגוון עצום של אופציות ללא כאב. ממליצה לך לתת לאפילציה הזדמנות נוספת, כי מנסיוני האישי, יש דרך אחת לעשות טיפול טוב ואלף דרכים להכאיב.
  בהצלחה!

רוני

שלום אביבית
יכול להיות שהאמלה עוזרת בטיפול אפילציה אבל את המריטה בפינצטה שמגיעה אחרי המחט אני כן מרגישה?

  אביבית פאשה

  הי רוני,

  אין מריטה בפינצטה אחרי אפילציה.
  את לא אמורה להרגיש את הוצאת השיערה מהזקיק אחרי שהמחט הייתה בו.
  השיערה אמורה לצאת ללא התנגדות.
  קיימים מקרים שבהם אולי כן תורגש הוצאה, אבל מייד אחרי את תשמעי את האפילטורית שלך מקללת/מתעצבנת וחוזרת לעשות וידוא הריגה.

  לא קשור אמלה או לא-אמלה! את לא אמורה להרגיש הוצאת שיערה אחרי חישמול.

  בהצלחה,
  אביבית

1 2 3 14

הודעות מהפורום


תגובות

6 תגובות ב "פורום הסרת שיער"

avatar
לולו

היי אביבית,
אני שומעת דעות רבות לגבי אפילציה בהריון.
רובן לשלילה. מה דעתך בנושא?
הכוונה להתחיל אפילציה בהריון לא להמשיך תהליך שכבר החל לפני. והאם יש עדיפות לחודשים מתקדמים יותר ולא להתחלת ההריון?

אביבית פאשה

הי לולו,

אפילציה בהריון היא בטוחה לחלוטין.
כל עוד האפילטורית שלך משתמשת בטרמוליזה את יכולה להתחיל או להמשיך אפילציה בכל יום בהריון שלך.
טרמוליזה היא סוג האפילציה הנפוץ ביותר והאפילטורית שלך תדע על מה מדובר.

בהצלחה,
אביבית

לולו

והטענה כי מי השפיר מוליכים חשמל אינה נכונה? או כי הדבר גורם אי נוחות לעובר?
את נוהגת לבצע אפילציה לנשים בהריון? ניתן להגיע אלייך?
ושאלה נוספת ברשותך, האם יש טעם להתחיל אפילציה בפנים בתקופת הריון? התכוונתי להתחיל לפני ולא יצא, וכעת בתחילת ההריון כבר אני מרגישה שהשיער מתגבר. השאלה אם זה אפקטיבי.

אביבית פאשה

הי לולו,

כל הגוף שלנו מורכב ממים. מי השפיר הם לא המים היחידים בגוף שלנו. להתייחס אליהם כאל מקור ההולכה היחיד הוא טעות.
העובר לא מרגיש את הטיפול בדיוק כשם שהוא לא מרגיש עוד המון פעולות אחרות שאת עושה. המחט לא מגיעה אליו, כך שאת לא צריכה לדאוג בקשר לזה.
לא משנה באיזה שליש את של ההריון, כל שיערה שמטופלת – לא תחזור יותר, כך שאין משמעות להיותך הרה. התגברות השיעור בהריון לאו דווקא תמשיך אחרי הלידה. קרוב לוודאי שחצי שנה לאחר הלידה תתחיל נשירה בגוף ובפנים ויתכן שחלק מהשיער החדש שצמח (בעיקר אם הוא פלומתי) – ינשור. אבל, שוב, אין שום מניעה להתחיל טיפול. אני בהחלט מבצעת טיפולים בנשים בהריון.

שיהיה במזל טוב!
אביבית

ליפז

שלום אביבית,
מה שלומך ?
שאלותיו אלייך הן אלו:
1) האם ניתן לבצע טיפולי אפילציה גם בישבן? הכוונה גם למסביב לפי הטבעת ולחיבור שבין הגב התחתון לבין הישבן? ואם כן איך האזור הזה מבחינת כאב?
2) שאלתי השניה היא אם ישנה בעיה של שיעור יתר על רקע הורמונלי אך ללא טיפול תרופתי עדיין ניתן לראות תוצאות יפות של אפילציה? האם זה מקשה על הטיפול?
3) ושאלה שלישית ואחרונה היא שראיתי שכתבת כי לסיום כל אזור בגוף בטיפולי אפילציה לוקח בערך שנה וחצי. שאלתי היא מדוע שנה וחצי? כי זה הזמן שלוקח להוציא את כל השיער מאותו אזור? או פשוט ישנה צמיחה לאחר כל טיפול ויש לחזור שוב על ההוצאה? שנה וחצי באיזו תדירות? שבועית או חודשית?
תודה לך על זמנך וההשקעה במתן המענה

אביבית פאשה

ליפז,
1. בהחלט ניתן לעשות אפילציה בישבן וסביב פי הטבעת. מבחינת כאב – זה מאוד משתנה מאדם לאדם. במקרה שכואב – ניתן לעזור (מאוד) באמלה. בקשר לפי הטבעת עצמו, אם כואב – שם קשה לאלחש באמלה ואנחנו עובדים לאט ובסבלנות על עוצמות הכי נמוכות שמתאפשר לנו.
2. כל שיעור נובע מחוסר איזון הורמונלי. לרוב, חוסר האיזון הזה הוא לא מטופל כי מדובר בדברים קטנים מאוד שלא ניתן או לא צריך לטפל בהם על ידי תרופות. העבודה היא אותה עבודה והתוצאות יפות מאוד. מאוד!
3. הסיבה לשנה וחצי נעוצה בעובדה ששיער גדל בנגלות. מה שאת רואה ברגע נתון – זה לא כל מה שיש. לוקח לאזור בערך שנה וחצי ״להוציא״ את כל השיערות שיש בו. תדירות הטיפולים תלוייה בכמות השיער ולכן אני לא אוכל לתת לך תשובה על השאלה הספציפית הזאת.

אהבתי את השאלות שלך
בהצלחה!!