פורום הסרת שיער

פורום הסרת שיער

כל מה שרצית לדעת על הסרת שיער ולא העזת לשאול

90
תגובות

avatar
36 שרשור הודעות
54 תגובות
2 עוקבים
 
הודעות עם הכי הרבה תגובות
הודעות חמות
33 כותבים
אביבית פאשההדרמירבשוניתhadar כותבים אחרונים
לולו
לולו

היי אביבית,
אני שומעת דעות רבות לגבי אפילציה בהריון.
רובן לשלילה. מה דעתך בנושא?
הכוונה להתחיל אפילציה בהריון לא להמשיך תהליך שכבר החל לפני. והאם יש עדיפות לחודשים מתקדמים יותר ולא להתחלת ההריון?

אביבית פאשה
אביבית פאשה

הי לולו,

אפילציה בהריון היא בטוחה לחלוטין.
כל עוד האפילטורית שלך משתמשת בטרמוליזה את יכולה להתחיל או להמשיך אפילציה בכל יום בהריון שלך.
טרמוליזה היא סוג האפילציה הנפוץ ביותר והאפילטורית שלך תדע על מה מדובר.

בהצלחה,
אביבית

לולו
לולו

והטענה כי מי השפיר מוליכים חשמל אינה נכונה? או כי הדבר גורם אי נוחות לעובר?
את נוהגת לבצע אפילציה לנשים בהריון? ניתן להגיע אלייך?
ושאלה נוספת ברשותך, האם יש טעם להתחיל אפילציה בפנים בתקופת הריון? התכוונתי להתחיל לפני ולא יצא, וכעת בתחילת ההריון כבר אני מרגישה שהשיער מתגבר. השאלה אם זה אפקטיבי.

אביבית פאשה
אביבית פאשה

הי לולו,

כל הגוף שלנו מורכב ממים. מי השפיר הם לא המים היחידים בגוף שלנו. להתייחס אליהם כאל מקור ההולכה היחיד הוא טעות.
העובר לא מרגיש את הטיפול בדיוק כשם שהוא לא מרגיש עוד המון פעולות אחרות שאת עושה. המחט לא מגיעה אליו, כך שאת לא צריכה לדאוג בקשר לזה.
לא משנה באיזה שליש את של ההריון, כל שיערה שמטופלת – לא תחזור יותר, כך שאין משמעות להיותך הרה. התגברות השיעור בהריון לאו דווקא תמשיך אחרי הלידה. קרוב לוודאי שחצי שנה לאחר הלידה תתחיל נשירה בגוף ובפנים ויתכן שחלק מהשיער החדש שצמח (בעיקר אם הוא פלומתי) – ינשור. אבל, שוב, אין שום מניעה להתחיל טיפול. אני בהחלט מבצעת טיפולים בנשים בהריון.

שיהיה במזל טוב!
אביבית

ליפז
ליפז

שלום אביבית,
מה שלומך ?
שאלותיו אלייך הן אלו:
1) האם ניתן לבצע טיפולי אפילציה גם בישבן? הכוונה גם למסביב לפי הטבעת ולחיבור שבין הגב התחתון לבין הישבן? ואם כן איך האזור הזה מבחינת כאב?
2) שאלתי השניה היא אם ישנה בעיה של שיעור יתר על רקע הורמונלי אך ללא טיפול תרופתי עדיין ניתן לראות תוצאות יפות של אפילציה? האם זה מקשה על הטיפול?
3) ושאלה שלישית ואחרונה היא שראיתי שכתבת כי לסיום כל אזור בגוף בטיפולי אפילציה לוקח בערך שנה וחצי. שאלתי היא מדוע שנה וחצי? כי זה הזמן שלוקח להוציא את כל השיער מאותו אזור? או פשוט ישנה צמיחה לאחר כל טיפול ויש לחזור שוב על ההוצאה? שנה וחצי באיזו תדירות? שבועית או חודשית?
תודה לך על זמנך וההשקעה במתן המענה

אביבית פאשה
אביבית פאשה

ליפז,
1. בהחלט ניתן לעשות אפילציה בישבן וסביב פי הטבעת. מבחינת כאב – זה מאוד משתנה מאדם לאדם. במקרה שכואב – ניתן לעזור (מאוד) באמלה. בקשר לפי הטבעת עצמו, אם כואב – שם קשה לאלחש באמלה ואנחנו עובדים לאט ובסבלנות על עוצמות הכי נמוכות שמתאפשר לנו.
2. כל שיעור נובע מחוסר איזון הורמונלי. לרוב, חוסר האיזון הזה הוא לא מטופל כי מדובר בדברים קטנים מאוד שלא ניתן או לא צריך לטפל בהם על ידי תרופות. העבודה היא אותה עבודה והתוצאות יפות מאוד. מאוד!
3. הסיבה לשנה וחצי נעוצה בעובדה ששיער גדל בנגלות. מה שאת רואה ברגע נתון – זה לא כל מה שיש. לוקח לאזור בערך שנה וחצי ״להוציא״ את כל השיערות שיש בו. תדירות הטיפולים תלוייה בכמות השיער ולכן אני לא אוכל לתת לך תשובה על השאלה הספציפית הזאת.

אהבתי את השאלות שלך
בהצלחה!!

בר חבה
בר חבה

שלום אביבית 🙂
ראשית חשוב לי לציין שאני מאוד נהנית מכל מה שאת כותבת, וכמה מקסים שאת תמיד נענית לכולם בצורה כל כך נעימה ומקצועית! אם לא הייתי גרה רחוק ממך, את בטוח היית הבחירה הראשונה שלי כקוסמטיקאית טובה ואמינה שאפשר לסמוך עליה. ומי יודע אולי עוד ניפגש בהמשך 🙂
לשאלתי, התחלתי טיפולים להסרת שיער בשיטת ALT, במכשיר של לאונרדו בשם LRI 1818 HYPER PULSE. הקוסמטיקאית אמרה לי שעד טיפול חמישי הטווח בין הטיפולים הוא 4-6 שבועות לערך. האם משך הזמן הוא לא קצר מידי בין טיפול לטיפול? ואם כן, מהו טווח הטיפולים המומלץ? חשוב לי מאוד להגיע לתוצאות טובות וארוכות טווח. תודה רבה 🙂

אביבית פאשה
אביבית פאשה

היי, בר!
תודה על המילים החמות!
הטווח בין הטיפולים נשמע לי די סביר. את צריכה להגיע לטיפול כשכל השיער נמצא בגדילה. את תדעי לזהות את הזמן הזה בעצמך אחרי טיפול-שניים. אני בטוחה שהקוסמטיקאית שלך, כמוך, רוצה להגיע איתך לתוצאות מקסימליות ואם את סומכת עליה שתטפל בך, כדאי להקשיב גם להנחיות שלה.
המחזוריות של גדילה-טיפול-נשירה-גדילה מחודשת היא מאוד ברורה ואם תראי מצב שבו את יומיים לפני טיפול והרבה מהשיער לא נוכח – תתיעצי איתה טלפונית האם כדאי באמת להגיע לטיפול הבא או שעדיף לחכות לעוד קצת נוכחות של שיערות.
הערנות שלך לגבי המצב של השיער לפני הטיפול תתחדד אם לא תתעסקי איתו יותר מידי ותמעטי בגילוחים. כך תוכלי לדעת בוודאות איפה את נמצאת מבחינת מוכנות לטיפול הבא.
יש לזכור שהאנרגיה מגיעה גם לשיער שנמצא עמוק בעור, ולפעמים לא נבחין בגדילה מחוץ לעור אבל הטכנולוגיה כן תבחין בה.
בהצלחה!

תמר
תמר

הי אביבית,
האם אפילציה משאירה פצעים לאחר הטיפול?
על כל שערה עוברים פעם אחת בלבד?
האם התשלום הוא לפי איזור או לפי שעת עבודה?
אם אני גרה רחוק, ורוצה להגיע אליך, כי את נראית לי נחמדה ומקצועית ומישהי שלא תשאיר לי טראומה, על מנת להסיר שיער בפנים, בעיקר בקו הלסת וסביב העיניים, האם באופן תיאורטי אפשר לקבוע תור אחד ארוך וכפול ולסיים באותו היום?

אביבית פאשה
אביבית פאשה

היי, תמר
בדרך כלל טיפול לא משאיר סימנים על הפנים. את אדומה מיד אחרי טיפול למשך שעה ואז זה חולף. לפעמים יש גלדים באיזורים בהם נעשו מריטות חוזרות ונשנות, שזה בדרך כלל בסנטר, אבל הגלדים קטנים מאוד ולא בולטים במיוחד.
על כל שיערה עוברים פעם אחת בלבד.
התשלום אצלי הוא לפי זמן.
טראומה היא באמת לא חלק מהטיפול.
כמובן שניתן לקבוע תור ארוך ולסיים באותו יום, בתנאי שהשיער לא צפוף מידי והעור שלך מגיב טוב לטיפול.
בהצלחה!!

שיר
שיר

היי אביבית,
קראתי רבות על השיטה בה את משתמשת הן בבלוג שלך (שחייבת לציין שתשובותייך מעניקות תחושה של כנות ונעימות לקריאה!) והן באתרים השונים.
בחודשים האחרונים שמתי לב לכך שצמח לי שיער דיי בולט על הסנטר. במקביל הפסקתי בחצי שנה האחרונה שימוש בגלולות אותן נטלתי מגיל צעיר. אשמח לדעת האם לדעתך שני הדברים קשורים זה בזה והאם במצב שכזה עדיין ניתן לטפל.
בנוסף, בעוד כחצי שנה אני מתחתנת, האם לדעתך ניתן לסיים לחלוטין טיפול תוך חצי שנה בפאות ובסנטר?

אביבית פאשה
אביבית פאשה

שיר
לא חסרים תירוצים לגדילת שיער בסנטר (או בכל מקום אחר, בעצם). גם אם שני הדברים קשורים – זה ממש לא משנה. אני יודעת שאנחנו יצורים שמחפשים סיבה לדברים שקורים לנו, אבל במקרה הזה – הסיבה לא תשנה את העובדה שיש שיער שצריך לחסל.
כל גדילת שיער היא הורמונלית. הורמונים אחראים לכל זקיק תחת פני השמש ואם נתבזבז על למצוא בדיוק למה זה קרה – נפספס את המטרה העיקרית שהיא – לחסל, להרוג, להשמיד אותם.
וכמובן שניתן לטפל בשיער שצומח על רקע של שינויים הורמונלים – רקע אחר פשוט לא קיים!
קשה לי להעריך כמה טיפולים תצטרכי, כי זה תלוי מה המצב שלך ולמה את רוצה להגיע, אבל חצי שנה כנראה לא תספיק כדי לסיים לחלוטין. את בהחלט יכולה לראות שיפור משמעותי, ויש בנות שזה יכול להספיק להן, אבל כדי באמת לסיים טיפולים את צריכה שנה וחצי.

רחל
רחל

האם מותר לעשות אפילציה באזור של העין?
והאם זה טוב לשים ספריי הגנה של 43 SPF ?
או שאני יכולה לשים קרם הגנה של תינוקות של חברת מורז של 50 SPF?
אשמח לתשובה תודה

אביבית פאשה
אביבית פאשה

רחל
סליחה שלקח לי זמן לענות…
בהחלט עושים אפילציה באזור העין.
לא משנה איזה סוג של קרם הגנה את משתמשת, כל עוד מדובר על קרם הגנה שמתאים לפנים והוא לפחות 45 spf.

אנונמית
אנונמית

היי אביבית, יש לי ילדה בת 6 ויש לה המון שיער פלומתי. נולדה כך. כנראה שילוב של גנים אני לא ככ שעירה אני אגדיר את עצמי כממוצעת ובעלי פולני חלק אך פה ושם יש לו שיער פלומתי בלונדיני כמו על האוזניים ועצמות הלחיים וגבות עבות בגוף הוא חלק. יכולה להיות מאוד שכתוצאה מזה הילדה יצאה עם שיער פלומתי. רציתי לשאול אם אוופציית הבהרת השיער רק יעשה נזק? לה זה כלל לא מפריע אבל אני חוששת שמה יום אחד יעלגו עליה בבית ספר. ושאלה נוספת האם השיער שיש לה עכשיו בגב יישאר איתה לבגרות או שזה מתחלף? הילדה לא שחורה יותר בכיוון של שערות חומות ומתוקות. ויש לציין שאני מאמינה שככל שתצמח לגובה השיער יהיה פחות בולט.

אביבית פאשה
אביבית פאשה

אנונימית
אני מכירה המון ילדים להורים חלקים בעלי שיער פלומתי כהה. זו לא תופעה נדירה כל כך.
הבהרה היא אופציה נהדרת. היא לא מתאימה לכל אחד כי לפעמים הפעולה שלה גורמת לשיער להרגיש יבש ומזדקר, אבל אם השיער של הילדה רך מאוד – זו אופציה נהדרת. רק שימי לב לעור שלה, שהוא לא מתייבש מידי מהחמצן. אם תמרחי לה חמאת גוף אחרי טיפול זה יוכל להועיל.
אני לחלוטין איתך בכל מה שקשור להגנה על הילדים שלנו מפני תגובות משפילות של הסביבה.
אני לא אנדוקרינולוג, אבל ממה שאני רואה – מעטים המקרים ששיער מתחלף אחרי גיל 6. בדרך כלל עד גיל שלוש הוא אמור לנשור. אם לא נשר אז, הוא כנראה פה להישאר. מצד שני, ככל שהיא תגדל , הצפיפות שלו תפחת, מה שיגרום לו להראות פחות בולט.
הדברים האלה משתנים. מאוד קשה לחזות איך הפלומה הזו תראה אחרי גיל ההתבגרות. את כותבת שהשיער לא שחור – כנראה שהוא פחות ופחות יבלוט ככל שהיא תתבגר.
מספר הטלפון שלי באתר, אם את רוצה לדבר טלפונית.

אנונמית
אנונמית

ובלי שום קשר אני חייבת לציין ששמחתי שראיתי שקיימת אחת כמוך בתחום. רק אפילציה עזרה לי לשיעור בפנים האמת שהתחלתי אצל ד"ר דוד פרידמן שהוא רופא עור בעל שם עולמי שעושה טיפולי לייזר ועשיתי 2 טיפולים ללא גילוח ומהר מאוד הבנתישזה לא קשור לניסיון של הרופא אלא העובדה שרק אפילציה באמת יכולה לעזור זו גם לא אופצייה של כסף. הייתה לי אפילטורית מבוגרת תותחית וזולה שלמדה את התחום מאמא שלה. המינוס שהיה לה מכשור ישן ומאוד כואב . הפלוס שאני היום חלקה ואחרי 2 הריונות צמחו מעט מאוד שערות ממהורמונים. וכן הייתב תקופה שהיא חלתה ועשיתי אצל מישהי אחרת שלא השקיעה חיפפה ועשתה מהר ולא ראיתי שיפור רק נזק ואז הבנתי שחבל כל כספי וחזרתי לאיפטורית המקורית שלי . מה שאת אומרת לעולם אף אחד לא טרח להגיד לי את זה חוויתי על בשרי. אז באמת אמרתי שאת ראויה להערצה! אבל יש מקום יותר לדבר על שיעור ילדים. כל מקום שאני קוראת מעודד לייזר בגיליאים מאוד צעירים וזה אסון. לא באמת רשום ואין שום המלצה מה נכון לעשות. אני מהיגיון שלי וממה שעברתי וקוראת כאן מבינה שעד שלב ההתבגרות רק הבהרה היא אופצייה.

אנונמית
אנונמית

ועוד שאלה אחרונה ואספיק לחפור..הבהרה לא גורמת לשערה להיות ארוכה יותר?

אביבית פאשה
אביבית פאשה

הבהרה עושה לשיער שני דברים: היא מנפחת את השיערה ועושה בה נקבוביות. דרך הנקבוביות נכנס החמצן ומוציא ממנה את החלבון שצובע אותה. הנקבוביות המיקרוסקופיות האלה גורמות לשיערה לשנות את המרקם שלה ולהפוך ליבשה. זהו. כל מה שתארתי פה נכון לגבי השיער, לא שום דבר אחר. העור, השיער שמתחת לפני השטח וכמובן שהשיער העתידי – כל אלה לא מושפעים בכלל מהבהרה. למעט עור יבש למשך שעות אחדות לאחר ההבהרה (אם בכלל), תופעות לוואי לא קיימות, מה שעושה את ההבהרה לפתרון מצויין לשיער פלומתי.
יש היום בבתי מרקחת וחנויות קוסמטיקה כל מיני מוצרים להבהרה שאחוזי החמצן בהם נמוכים מאוד, כך שהעור לא מרגיש יבש אחרי השימוש. הם יקרים מאוד, ואני לא בטוחה שהם שווים את המחיר שלהם, אבל זה עוד פתרון.
אין לי מה לומר על התגובה הקודמת שלך, חוץ מלהדפיס ולמסגר אותה. זה תענוג לקרוא שהגעת למסקנה שאפילציה היא הפתרון האמיתי. הקלות שטכנולוגיות אור ״נמכרות״ לבנות צעירות שלא יודעות את מימדי הביצה שהן נכנסות אליה היא פשע והטעיית הציבור. הבעיה היא שאנחנו כל כך רוצים פתרון מהיר, שאנחנו הופכים את עצמינו לטרף קל.
בהצלחה גדולה !!

הדר
הדר

אנונימית, אפשר לשאול מי האפילטורית הטובה שלך?

נעמה
נעמה

שלום אביבית, יש לי שאלה מאוד חשובה לדעתי שאשמח אם תוכלי לענות עליה.
אני חושבת שרוב הנשים מגיעות לאפילציה אחרי שנכוו ממקומות אחרים וחוו אכזבה .
ולהמון בנות זה פעם ראשונה ששומעות על אפילציה ולא מבינות דבר וחצי על השיטה, על המטפלות ועל התחום. ומה שאני שומעת מרוב האנשים הוא שהדבר הכי חשוב בתחום הוא המטפלת עצמה. אבל בתור מישהי שלא מבינה שום דבר בעניין ולא מכירה אף מטפלת, ואין לה חברות שנתנו לה המלצות. מה הם הסימנים ואיך אפשר לדעת שהגענו לידיים טובות ולאפילטורית מקצועית? המלצות באינטרנט לא תמיד אמינות, המחירים שונים ומשונים מאחת לאחת. מה צריך לבדוק ואיך אפשר לדעת שהפקדנו את מיטב כספנו וגופינו במקום הנכון? תודה מראש

אביבית פאשה
אביבית פאשה

נעמה
שתהי לי בריאה, גרמת לי לכתוב פוסט. עכשיו רק נשאר לחפור לבעלי שיפרסם אותו. בהצלחה לשתינו!

עינת
עינת

אביבית שלום רב
הרצליה טיפה רחוק לי
האם יש מישהי יותר צפונית שאת יכולה להגיד בלב שלם שאת סומכת עליה?
באיזור יקנעם – חיפה

Sol
Sol

היי עינת. הלוואי והייתה מישהי כמו אביבית באזור הצפון,!! מישהי שמאמינה בלב שלם בתהליך של אפילציה ולא מנסה לשכנע אותך לעבור הסרת שיער בשיטות אחרות ו"מהירות יותר".זה מתסכל. אני במשך זמן רב מחפשת ופשוט לא מוצאת!!! אולי אביבית תעזור?

אביבית פאשה
אביבית פאשה

סול
תודה רבה על המילים החמות (נראה לי שגבהתי בסנטימטר וחצי בגללך!)

אביבית פאשה
אביבית פאשה

עינת
מצטערת, לא. אני לא מכירה הרבה אפילטוריות בארץ.

ליאן
ליאן

היי אביבית קוראים , התחלתי לפני שנה ומשהו טיפולי לייזר shr..ברגליים 6 מפסעות 8 ידיים ובטן5 ואמרו לי שמותר לגלח חופשי אז גילחתי ממש הרבה לא היו תוצאות טובותהיו קרחות אבל לא כמו שצריך המקום נסגר.. הפסקתי חודש והתחלתי שוב לפני שבוע במקום חדש בסופרנו בידיים רגליים ובטן המפסעות כצעט ואין.. הבטיחו לי שכמה טיפולים וזה יגמר ״יצליח״ בתנאי שאסור לגלח שצריך לתת לשיערה לנשור מעצמה זה נשמע לי כיאלו לא ירד לי בחיים השיער כיאלו איך הוא יינשר? מה רןאים פתאום אחרי שבועיים שלוש התקרחוחותכל השיער יפול ? הסופרנו הוא טוב? ואמרו לי שמותר להשתזף שבוע אחרי טיפול ושבוע לפני להפסיק ולגלח יום לפני או אותו יום.. אני ממש מפחדת ששאני אמשיך לעשות טיפולים ולשלם ולא יהיו בחיים תוצאות כיאלו שהשיער ישאר לנצח

אביבית פאשה
אביבית פאשה

ליאן,
קודם כל, קחי אוויר. הכל בסדר. זה רק שיערות!
אני עונה לך בסעיפים, כדי לא לפספס שום דבר, כי גם ככה את בסטרס:
1. שישה טיפולים ברגליים (אני מניחה שמדובר בשוקיים) ושמונה במפשעות זה מספר נכבד של טיפולים. היית אמורה להיות עכשיו עם שיער מאוד מדולל. מאוד מאוד. אם לא כך המצב – חסכו עליך ולא עבדו בצורה נכונה (מה שמתאים לעובדה שהמקום נסגר).
2. התוצאות הלא-טובות לא קשורות לגילוחים שעשית. גילוחים מפריעים בסוף הטיפולים, כשנשארת פלומה עקשנית. את מתארת מצב קוצני יותר.
3. הפסקת חודש? תוך חודש חזרה צמיחה אחרי כל כך הרבה טיפולים? שוב, נשמע שלא באמת עברת טיפולים לפי פרוטוקול עבודה.
4. אני יודעת שהבטיחו לך שזה יגמר. לא משנה אם תגלחי או לא, בבית השחי ובמפשעות תישאר לך פלומה. יש מצב שהשוקיים שלך יהיו חלקות, אבל פלומה עדינה תישאר בכל מצב. הייתי מקשיבה ובאמת לא מגלחת.
5. מה שרואים, בהנחה שלא מגלחים את השיער שעבר טיפול, הוא שאחרי עשרה ימים עד שבועיים מתחילה נשירה של שיערות. זה שלב קסום ואופורי שכל אחת שעוברת טיפולים חייבת לחוות. שיער קוצני נושר ובמקומו צומח שיער דק ופלומתי, ואם יש לך מזל – השיער לא חוזר בכלל. כל טיפול נוסף מביא לעיכוב גדול יותר בצמיחה החוזרת.
6. הסופרנו היא מצויינת. אבל לא משנה כמה הטכנולוגיה טובה – מי שמפעיל אותה חייב לעבוד לפי פרוטוקול-טיפול קבוע מראש!
7. אל תשתזפי! תגיעי לטיפולים הכי בהירה שאת יכולה להיות. טכנולוגיות אור גם ככה בקושי מצליחות לעשות את העבודה – שיזוף היא הדרך הבטוחה לחבל בטיפול. חבל על הכסף שלך. אם את באמת רוצה להיפטר מהשיער המיותר – תגיעי הכי בהירה שאפשר.
8. תגלחי באותו יום, לא יום לפני. אם את יכולה – אפילו שעה לפני.
9. זה פחד שיש לכל מי שעברה הסרת שיער. זה חלק מהחיים, ליאן. הדבר היחיד שאת יכולה לעשות הוא לשאול שאלות, לעקוב אחרי התוצאות. אל תשתזפי ואל תגלחי. תהי בוגרת ותראי אחריות. תעקבי אחרי התפתחות הטיפולים ותראי לטכנאיות במכון שעליך לא עובדים! עליך לא יחסכו בפולסים!

hadar
hadar

שלום , באילו מצבים לרוב אין הצלחה בטיפולי אפילציה מתחת לסנטר ובפאות ?למשל לאחר לייזר וגילוח באיזור צומח לי כל יומיים וגם לאחר הלייזר השיער צמח באיזורים חדשים אז הפסקתי עם לייזר? האם לאחר הפגיעה הקשה הזאת עדיין יש סיכוי לטיפולי אפילציה להצליח וכמה זמן בערך אם מדובר בשיער שחור עבה וצפוף מתחת לסנטר גולש לצוואר ופאות מעט ?בנוסף צומח לי שערות חדשות בהדרגה באזורים שלא צמחו קודם עקב האפילציה שמתי לב לכך וזה ממש מוזר בנוסף קצב הצמיחה לא משתנה וגם לא השערה. אני מדברת על פאות ומתחת לסנטר.האם כך מגיבים אנשים שיש להם בעיה הורמנלית לטיפול בדרך כלל?

אביבית פאשה
אביבית פאשה

הדר,
את כאילו שואלת המון שאלות, אבל יש לי רק תשובה אחת בשבילך: האפילציה שאת עוברת היא לא איכותית. זה לא משנה אילו טיפולים עשית קודם, לא משנה אם לייזר או אם מריטות. את יכולה לגלח שנים על גבי שנים ואז להגיע לטיפול. כל זה לא מפריע לאפילציה. שיער עבה מגיב מעולה לטיפולי אפילציה. לא קיימת ״פגיעה קשה״ שאפילטורית טובה לא יכולה לה.

הדר
הדר

היי,
מה בנוגע לשיערות בצמיחה הפוכה, שיערות פנימיות ושיערות שנראות כנקודות שחורות?

*בנוסף, יש מניעה להיחשף לשמש ולעסוק בפעילות גופנית במהלך הטיפול ואחריו?

אביבית פאשה
אביבית פאשה

הדר
שלושת הדברים שאת מתארת (שיער שצומח הפוך, פנימי ונראה כנקודה שחורה) הוא אותו דבר ונקרא גם ״שיער כלוא״. שיערה שנתקעת מתחת לעור ולא מסוגלת לצמוח החוצה ממנו היא שיערה שטופלה בצורה לא נכונה (נתלשה או גולחה בצורה ששרטה את העור והוא צמח מעליה). מקרים של שיעור כלוא מופיעים בדרך כלל במקומות ש״התעללנו״ בהם (סנטר), שנחסמו על ידי ביגוד (פטמות) או חיכוך (בית שחי, מפשעות). כמובן שכמו בכל תופעה פזיולוגית יש אנשים בעלי נטיה רבה יותר לשיעור כלוא מאחרים.
אפילציה מטפלת בשיעור כלוא מכל הסוגים.
ובקשר לחשיפה לשמש – יש מניעה היסטרית!! אין לחשוף אזור טיפול לשמש! ובכלל, שיעור כלוא הופך עור לכהה יותר בשיזוף וגם אם את לא מטפלת באפילציה עדיף להתרחק מהשמש מסיבה זו.
פעילות גופנית היא לא חלק מהתוויות הנגד אחרי טיפול, אבל לא הייתי ממליצה להזיע מייד אחרי הטיפול. העור עסוק בהחלמה וזיעה עלולה להפריע. זה מאוד תלוי באזור הטיפול, אבל המתנה של שש שעות תספיק.

נורית
נורית

התעניינתי לגבי טיפולים להסרת שיער בשיטת ALT, במכשיר של לאונרדו בשם LRI 1818 HYPER PULSE.
מה ההבדל עם טיפול בשיטת ipl?

אביבית פאשה
אביבית פאשה

נורית,
אין הבדל.

עדן
עדן

הי עברתי טיפולי אפלציה בפנים ועדיין יש לי המון שיערות בפנים שיער כהה ולא מרגישה שיפור עברתי בין 2 קוסמטיקאיות ואצל שתיהן אין שיפור .יש שיטה שעובדת גם כן על אור טכנולוגית אור אבל ללא גילוח רק עם שעווה לפני האם שמעת עליה ואם כן אם את יודעת האם זה יעיל ?שאלה נוספת יכול להיות שאפילציה לא עובדת על כולם ?ואשמח גם לדעת טיפול אפליציה אם את מכירה מישהי טובה בדרום באשקלון או אשדוד אשמח להמלצה

אביבית פאשה
אביבית פאשה

עדן,
כל טכנולוגית אור מחייבת קיום של שיערה בתוך הזקיק על מנת לעבוד. אם איח שיערה – אין טיפול. אז התשובה היא – לא.
אפילציה עובדת על כל סוג שיער, כל מקום בגוף, על כל אדם, כל חיה.

עדן
עדן

עוד שאלה אני מעונינית ללמוד את התחום של אפלציה י שמקום שאת ממליצה עליו ?ומכשיר לקנות שהוא מומלץ?אשמח להמלצות

אביבית פאשה
אביבית פאשה

עדן,
קיימים המון סוגי מכונות ועוד יותר מכך – מקומות ללמוד בהם אפילציה. את רוב ההשכלה שלי בתחום השגתי באופן עצמאי, וקשה לי לתת לך המלצה. אני כן יכולה להגיד שלכל אחת המסע שלה וכמספר האפילטוריות כך מספר שיטות העבודה. זאת הסיבה שקשה לי להמליץ – אני פשוט לא יכולה לדעת למי השיטה הכי טובה. זה מאוד דומה ללימוד נהיגה: האיכות נמצאת במיומנות האישית שלך ובשיטות שאת מסגלת לעצמך.
בהצלחה

עדן
עדן

מה הכוונה רכשת את הלימוד באופן עצמאי ?לא למדת במקום מסודר ?ואם כן אשמח לדעת מכייון שאני מאוד רוצה לשמוע פרטים והמלצות מאנשים מנוסים .עוד שאלה האם ישנה אפשרות ללמוד ולעשות אפילציה לעצמי ? האם זה אפשרי לעשות לעצמי או שזה לא ישים??

אביבית פאשה
אביבית פאשה

עדן
אחרי שסיימתי את הקורס, יצאתי עם יותר שאלות מתשובות. את רוב הלימוד שלי, סליחה – את כל הלימוד שלי – עשיתי באופן עצמאי. כן.
ברור שאפשר לעשות לעצמך. הכל תלוי במוטיבציה שלך. ובגמישות…

בחה
בחה

שלום אביבית. אני מתחילה לעשות טיפול בלייזר בפנים. שפם ופסנתר. רציתי בבשקה לדעת כדי או לא. כי שמעתי ששיער חוזר לצמוח אחרי תקופה. תודה על התשובה שלך.

אביבית פאשה
אביבית פאשה

בחה,
אני, באופן אישי, לא ממליצה לטפל בטכנולוגיות אור (לייזר וכל ״קרן אור״ שהיא) בפנים.
בהצלחה

אסי
אסי

אני רוצה לעשות שעווה במפשעות וכואב לי מאוד לעשות את זה ניסיתי כמה פעמים ולא הצלחתי לשרוד את הכאב, קניתי משחה בשם אמלה אבל יש עליה הרבה תגובות שהיא מסכנת את הבריאות או לא עוזרת וכד'. אמלה היא משחה בטוחה? ואם כן איך צריך למרוח כדי לא להרגיש את הכאב? ומה רמת האחלוש גבוה / נמוכה באמת לא מרגישים או מרגישים קצת פחות פשוט?

אביבית פאשה
אביבית פאשה

אסי,
אמלה דורשת טיפול של חמישה כוכבים כדי שהיא תוכל לעזור לך. את יכולה לחטט בין הפוסטים ולמצוא הוראות מפורטות (כולל צילומים של הרגל השמנה שלי) שימחישו לך בדיוק מה לעשות איתה. אבל אני לא בטוחה שזה יעזור לשעווה מכיוון שאמלה מורכבת מפאזה שומנית שתקשה על השעווה להידבק לעור שלך.
לפי מה שאני יודעת (ושאלתי באופן אישי רופא עור, פלסטיקאי ורופא כלי-דם) אמלה בטוחה לשימוש כל עוד את לא סובלת ממחלות דם מסוימות. ידוע על מקרה שקשור במשחה הזו, אבל הדיווחים לא מפורטים מספיק כדי לדעת מה בדיוק היה שם.
אמלה היא תכשיר מצויין אבל צריך לדעת איך להשתמש בה. היא מאלחשת, היא לא מרדימה. את תרגישי הרבה פחות כאב אם תשתמשי בה בצורה נכונה.

דניאל
דניאל

היי,
אשמח לדעת – אני עושה IPL במכשיר אופטימה 518. האם עדיף בין הטיפולים לגלח או לעשות שעווה?
ומתי עדיף להוריד את השיער – ביום הטיפול או יום לפני?

תודה

אביבית פאשה
אביבית פאשה

דניאל,
כל מכשירי הIPL עובדים על אותו עיקרון. לא הייתי מגלחת בין טיפולים, וגילוח לפני טיפול עדיף לעשות ממש בסמוך לו.

דניאל
דניאל

תודה!
פשוט המטפלת אמרה לי שעדיף לעשות שעווה לפני הטיפול ולא לגלח ורציתי לשמוע האם זה באמת עדיף…

אביבית פאשה
אביבית פאשה

דניאל! שעווה לפני טיפול היא טעות! אם תמרטי את השיערה והיא לא תהיה נוכחת בזמן הטיפול – מה יעביר את האנרגיה לזקיק??

דניאל
דניאל

בדיוק מה שלא הסתדר לי :/
היא אמרה שבמכשיר הספציפי הזה אפשר ועדיף לעשות שעווה.. בכל מקרה, לא אעשה את זה.
המון תודה על המענה המהיר ועל התשובות!

יערה
יערה

הי אביבית, עוד שאלה על הסרת שיער פנים (בחיי שעברתי על כולן, אבל חייבת גם לשאול) – ולאו דווקא על אפילציה. בעוונותי עברתי את ה-50 וזכיתי בפלומת שיער שדופקת יופי של הילה כשהאור נופל עלי בזווית המתאימה. מביך ומיותר. מדובר בשיער דקיק ואשכרה פלומתי באזור פאות הלחיים עד להחלשות לקראת הסנתר- ואני מסירה אותה מדי פעם בשעווה, האם אני מסתבכת כאן עם אופציה להגברת השיעור או עיבוי הפלומה הרכה לכדי שיעור כהה ועבה יותר?

אביבית פאשה
אביבית פאשה

יערה,
קשה לתת תשובה מדוייקת בלי לראות במה בדיוק מדובר, אבל שעווה אכן עלולה לעבות את הצמיחה. אני אומרת ״עלולה״ מכיוון שזה לא וודאי. אם היה מדובר על חמש שיערות בסנטר שנתלשות, הייתי יותר נוטה לכיוון הוודאות, אבל פלומה דקיקה בהירה על הלחיים, פחות. מצד שני, אם מדובר על גדילה של הזמן האחרון, הייתי נזהרת. מרגיש לי שהאזור בתנופת גדילה, ושיער, כידוע לכולנו, הוא יישות-של-רשע בעלת שאיפות השתלטות. המעיטי במריטות ונטרי את האזור.

יערה
יערה

הי אביבית, ראשית, המון תודות על התשובה המקצועית והשקופה. ובכלל, את משהו מיוחד בנוף בלוגיי ה'עייצס' למניהם- עונה בהרחבה, לעניין, בלי 'לדחוף' את עצמך וגם מצליחה להצחיק תוך כדי, שזה בכלל בונוס.
לעניין תשובתך, כן מדובר על פלומה דקה ומאד מאד בהירה ולא על שיערות שחורות בחוות בודדים- דווקא לא בתקופה האחרונה אלא יותר ב3-4 השנים האחרונות (אני בת 52) ובהדרגה.
אני מניחה שתשובתך בכל זאת עדיין מתאימה לתיאור ולכן אתאפק ואשתמש בשעווה רק כממש צריך.
איתך במאבקך ההירואי בצבא הרשע!

אביבית פאשה
אביבית פאשה

תודה רבה על המילים החמות, יערה. המברך יתברך

יעל
יעל

היי אביבית,
הבלוג שלך מקסים והלוואי והייתי יכולה להגיע להיות מטופלת אצלך!

אני מרגישה שנכנסתי לתסביך.. אני טסה עוד חודש לכחצי שנה והיו לי התלבטויות אם להתחיל אפילציה באזור החזה. האפילטורית שלי אמרה שאין בעיה לעשות מספר טיפולים עד אז וזה יחזיק לי לאותה תקופה. עשיתי שעה ורבע של טיפולים, שהספיקו רק לאזור קטן מאוד. אמנם השיער לא צמח (זה היה לפני כחודש) אבל עדיין נשארו לי סימנים. זה בועות קטנות בעור בצבע חום מעט ואדמומיות באזור. היא אמרה שכנראה העוצמה חזקה מידי אבל להמשיך למרוח משחה וזה יעבור – זה באמת הגיוני שזה לא עבר אחרי חודש?
הלכתי לאפילטורית אחרת להמשיך את שאר האזורים והיא העדיפה שלא לגעת באזורים שעוד לא הגלידו. מאחר ואני לחוצה לסיים את כל האזור לפני הטיסה – אכן כדאי לא להתקרב לאזורים שעוד לא החלימו?

תודה!
יעל

אביבית פאשה
אביבית פאשה

יעל,
את מרגישה שאת בתסביך כי את לוקחת החלטות מתוך לחץ. אז קודם כל, עצרי! לפני שאני אדבר על הגלדים, את צריכה לדעת שאין שום מצב בעולם לסיים אזור תוך חודש, אפילו אם היה מדובר בשטח של סנטימטר מרובע. חודש לא יספיק לכל השיערות לגדול מתוך הזקיקים, כי יש עוד המון שיער שאת לא רואה אותו, שנמצא בשלב גדילה, שגם הוא יצטרך לעבור טיפול.
גם אם תקריחי את כל השטח הזה, תוך חודשיים את תרגישי צמיחה של כל אותם זקיקים שלא טופלו עדיין.
ועכשיו לפצעים:
מהתיאור שלך נשמע שהאפילטורית הראשונה שהיית אצלה אכן השתמשה בעוצמה חזקה מידי. חודש זה באמת הרבה יותר מידי זמן, אבל זה לא אומר שהמקום לא יחלים לחלוטין. מאוד חשוב לא לחשוף את הפצעים האלה לשמש. אני לא יכולה להדגיש את זה מספיק. פשוט לשמור על האזור הזה שלא יחשף לשמש. בכלל!
ברור שהאפילטורית הבאה שלך לא תסכים לטפל באזור פצוע.
מעכשיו – את מתרכזת בדבר אחד: לא לחשוף את האזור הפצוע לשמש עד להחלמה מלאה, לא משנה כמה זמן זה ייקח.
נסיעה טובה
שמרי על עצמך

מרדכי
מרדכי

שלום רב,

אני בן 30 ומעוניין להסיר את שיער בית השחי בלייזר.

1. האם הסרת שיער מבית השחי זהה להסרת שיער בכל מקום אחר בגוף, או שיש שם רגישות מיוחדת וסיכון לגירויים בעור?

2. האם הסרת שיער מבית השחי תשפיע באופן כלשהו על ריח הגוף הנובע משם?

תודה

אביבית פאשה
אביבית פאשה

מרדכי,
שאלה ממש יפה.
הסרת שיער מבית השחי זהה בתהליך לכל אזור אחר. היא עלולה לכאוב טיפה יותר בגלל צפיפות השיער, חוץ מזה – הכל אותו דבר.
בקשר לשינוי בהזעה, אז ככה: במשך השנים קיבלתי המון תגובות שהרגשת הזיעה ובייחוד הריח פוחתים משמעותית. זה יכול להיות אחת, או יותר משלוש אפשרויות: האפשרות הראשונה היא פרשנות שלי בלבד, אז קח בחשבון שהיא לא מדוייקת בעליל: בלוטות הזיעה האחראיות על הזעה מבתי השחי הן בעיקר בלוטות אפוקריניות. הן מוליכות את הזיעה החוצה מהעור דרך צינור השערה. יש אפשרות שעם הפגיעה בזקיק, חלק מהצינור הזה גם הוא מצטמצם. האפשרות השנייה היא פשוט הגיונית: ריח בית השחי המוכר לנו נוצר מחיידקים שניזונים מהזיעה. החיידקים האלה אוהבים לחות וחום. ברגע שהשיער מורחק מהאזור אין לזיעה ולחיידקים על מה להיתפס והיא מתנדפת ביתר קלות. האפשרות השלישית היא פשוט פסיכולוגיה: המקום מרגיש לנו נקי יותר.

מור
מור

שלום רב,
1. רציתי לשאול מה כדאי להוריד שיער באפילציה בבית השחי או בלייזר?
הבנתי שצריך לספור שלוש אצבעות מעל המרפק ושם אסור להסיר שיער בכלל . אז אם שם אסור להסיר שיער אז איך אפשר בבית השחי ביחוד עם לייזר? יש שם הרבה בלוטות זיעה זה לא קצת מסוכן? אם להוריד שם בלייזר או עם אפילציה.
2. אני רוצה גם לעשות במפשעה והשאלה הראשונה ששאלתי רלוונטית גם לכאן.
3. במידה ואני עושה גם במפשעה קרני הלייזר באיזור האינטימי והפנימי מאוד לא מסוכנים? עדיף אפילציה? אבל אפילציה באיזור שם זה הרבה זמן וגם הרבה כסף ואני מבולבלת מאוד.

תודה רבה מראש.

אביבית פאשה
אביבית פאשה

מור,
סליחה שלקח לי זמן לענות…
1. שלוש אצבעות מהמרפק זו עדיין זרוע. ההבדל בין זרוע לבית שחי מבחינת שיער הוא עצום. שיער בית שחי הוא עבה מאוד ונוח לטפל בו בלייזר או ב-IPL. הוא בדרך כלל מגיב יפה לטיפול שנעשה נכון בטכנולוגיות אור. כמעט כולן נשארות בסוף עם פלומות ואותן אפשר להשמיד כליל באפילציה. כמובן שניתן להתחיל עם אפילציה אבל זו כבר החלטה שלך. לטכנולוגיות אור יש יתרונות על פני אפילציה בבית שחי: הן מדקקות את כל האזור מאוד מהר, בעוד שאפילציה נעשית בחלקים. כל טיפול כובשים חלק נוסף וזה מרגיש איטי יותר. החיסרון של טכנולוגיות אור הוא, שאחרי סדרת אפילציה בבית השחי השיער נגמר וזהו. תוך שנה וחצי את יוצאת עם בית שחי מדוגם, בעוד שטכנולוגיות אור משאירות אותך עם פלומה שלא נגמרת. בלוטות זיעה לא מפריעות לאפילציה. לא כולן קשורות לשיער ואין מניעה לעשות הסרת שיער באפילציה או בטכנולוגיות אור בבית השחי.
2. כנ״ל מפשעות. כל מה שציינתי לגבי בית שחי נכון באותה מידה גם לגבי המפשעות.
3. החלק הפנימי של המפשעות שונה מאישה לאישה. לחלק גדול יש שיער גם בחלק הפנימי ביותר, ממש על הריריות. כפי שידוע לי לא עושים שם לייזר או IPL כי האזור הזה רגיש לכוויות. אני יכולה לתת לך את אותה העצה שנתתי לך בקשר לבתי השחי: תעשי סדרת טיפולים בטכנולוגית אור כלשהי ותסיימי את ה״שאריות״ באפילציה.

מור
מור

ועוד שתי שאלות:
1. אם עושים אפילציה בבטן והשיערות נעלמות לצמיתות, בזמן היריון יש שיער הורמונלי שיוצא פס בבטן? או שמא השיערות שהורדתי באפילציה יעלמו לחלוטין ואפילו שיער הורמונלי לא יצמח יותר?
2. להוריד שיער בחזה הכוונה גם מסביב לפיטמה זה מסוכן? ואם כן מה הסיכונים שכרוכים בהורדת שיער בפיטמה?

תודה רבה

אביבית פאשה
אביבית פאשה

מור,
שאלה יפה!
שיער שעבר אפילציה נכונה לעולם לא יגדל שוב. שיער שגדל בהריון הוא בדרך כלל שיער שכבר נכח והתעבה במהלך ההריון. רואים את זה טוב אצל נשים שכבר עברו טיפול מוצלח ובהריון לא נראו שיערות חדשות. לפעמים פלומה דקה יכולה להופיע אבל אחרי הלידה המצב נרגע. כמובן שכל גוף לגופו, ולא ניתן להסיק מכך על כל אישה. במקרה שזקיקים יתחילו לצמח שיער בהריון – חוזרים לטפל. אם אכן שיער חדש גדל בהריון לא נזקקים למספר גדול מאוד של טיפולים כדי לחסל אותם. בטיפולי בטן וחזה מורידים כל כך הרבה שיער בטיפולי אפילציה שבדרך כלל לא נשאר ממה לגדול בהריונות.
אין סיכון בהסרת שיער בפטמות. בכלל.

שירה
שירה

אביבית היי
רציתי לדעת מה דעתך על הסרת שיער בלייזר בהיריון?? את מקבלת לטיפול הריוניות?
תודה
שירה

אביבית פאשה
אביבית פאשה

שירה, מזל טוב!
לא עושים לייזר או IPL בהריון מטעמי ביטוח. אפילציה עושים בהריון. אני מקבלת הריוניות אבל עושה רק אפילציה

אלי
אלי

רציתי לישאול.האם כל נורת החלפה לipl ביתי מתאימה לכל חברה.או שצריך לבתאים לכל מכשיר נורה משלו??תודה

אביבית פאשה
אביבית פאשה

אלי
אני לא בקיאה במכשירי IPL ביתיים.

לימור
לימור

אביבית שלום,
רציתי לשאול אם אפשר להוריד שיער באפילציה בבית השחי ואם זה אפשרי, המחט שחודרת לבית השחי לא יכולה להוות סיכון? שכן יש שם בלוטות לימפה והורמונים, זה לא מסרטן?

אביבית פאשה
אביבית פאשה

לימור
בלוטות וקשרי לימפה ממוקמים בעומק העור, יחד עם וורידים ועורקים. מחט אפילציה לא יכולה להגיע אליהם משום שהיא קצרה מאוד. כמו שהיא לא יכולה להגיע לעורק, כך היא לא תוכל להגיע ללימפה.
בלוטות לימפה נמצאות לא רק בבית השחי, זו מערכת שלמה של צינורות שמרשתת את כל הגוף שלנו.
אפילציה היא צורה של חימום. היא לא משתמשת בקרינה והיא לחלוטין לא מיננת. אין לה קשר לסרטן (ולמען ההגינות – גם טכנולוגיות אור משתמשות באנרגיה לא-מיננת).
את בהחלט יכולה לעשות אפילציה בבית השחי ללא חשש.
בהצלחה

דניאלה
דניאלה

היי אביבית,
קודם כל, כל הכבוד שאת עונה לכל שאלה ושאלה בצורה מפורטת ועם המון סבלנות.
ועכשיו לשאלתי:
אני עשיתי אפילציה בבטן ובאיזור החזה ואני עושה את זה בערך שנה עם קצת הפסקות פה ושם.. הבעיה היא שנשארות לי נקודות אדומות וסימנים. האפילטורית אמרה לי שהסימנים יעברו והכל עניין של זמן, אני ממש מודאגת שהסימנים לא עוברים( אציין שהמקום שאני עושה אפילציה מוכר והוא כבר 30 שנה).
כל פעם המקום נדקר מחדש והאדמומיות של הסימנים מהמחט מציקים לי מאוד.
1. האם הסימנים ישארו לי?
2. מה אפשר למרוח(משחה טבעית או משחה כלשהי שאת ממליצה שיורידו לי את האדמומיות הזו כי זה בכל הבטן!!!!)
3.אציין שכשאני עומדת או יושבת הנקודות יותר אדומות וכשאני שוכבת על הגב פחות אדום לי ואם אני סתם עומדת מול החלון והשמש ממול הבטן זה נראה ממש זועה. אני לא חושפת את הבטן לשמש בכלל, כי הבנתי שזה רק יחמיר את המצב.

מה לעשות בנדון??
תודה.

אביבית פאשה
אביבית פאשה

דניאלה,
1. הסימנים לא ישארו כל עוד את לא חושפת לשמש. זו הנקודה הכי חשובה שאת צריכה לקחת מהתשובה שלי. אני לא ראיתי במה מדובר, אבל אם תגני מחשיפה לשמש, אני בטוחה שהסימנים יעברו לחלוטין.
2. אין שום משחה שתאיץ את ההחלמה של הגלדים שאת מתארת. הקרם היחיד שיעזור הוא קרם הגנה. את חייבת להגן על האזור כולו לפחות עד שהוא חוזר לחלוטין לקדמותו. דבר נוסף שיכול לעזור, הוא לדאוג שהעור לא יהיה יבש מידי. כל קרם לחות שתמרחי אמנם לא יאיץ החלמה אבל הוא יוכל לעזור בספיגת הגלדים משום שתהליכים ביולוגיים מתרחשים מהר יותר בסביבה לחה. את לא צריכה להטביע את העור בשמן, פשוט לשמור עליו לח.
3. השתנות המראה של הגלד נגרמת מתנוחת העור: כשאת שוכבת על הגב והעור מתוח – כלי הדם נמתחים ומדקקים והאדמומיות פוחתת. כשהעור מכווץ כלי הדם מתמלאים והמראה מאדים.
דניאלה, זה נשמע כמו טיפול-יתר: עוצמה גבוהה מידי. הבטן והחזה הם אזורים לא משופעים בלחות ולכן הם רגישים יותר לטיפול יתר. חשוב לציין שנוכחות של גלדים צריכה להיות מינימלית עד לא-קיימת. גלד ״נכון״ יופיע (אם בכלל) יומיים אחרי טיפול. הוא יהיה קטן מאוד (בקוטר של המחט), בגוון חום וללא הילה אדומה סביבו. הוא אמור להיספג בעור תוך שבוע וחצי או פחות. אם נשאר יותר מזה, עדיף להסיק מסקנות בהתאם. לא הייתי ממליצה לטפל קרוב לאזור משופע בגלדים. עדיף לתת לו להחלים קודם. חשוב להראות את המצב למטפלת כדי שהיא תוכל ללמוד את העור שלך ולהמנע מריאקציה נוספת.
בהצלחה

דניאלה
דניאלה

תודה רבה על התשובה, פשוט כבר הגלדים נעלמו ונשארו לי סימנים אדומים-חומים כאלו על העור.. אז התשובה שלך לגבי הגלדים זו אותה תשובה לגבי הנקודות אדומות -חומות? למרוח רק קרם לחות?

דניאלה
דניאלה

תוך כמה זמן את ממליצה לעשות הפסקה בין טיפול לטיפול? אציין שבבטן לפעמים אני אומרת לאפילטורית לעשות אחרי שבוע שוב במקום שצמח לי שבוע שעבר ולפעמים אני אחרי שבועיים שלושה אומרת לה לעשות במקום אחר בבטן.

אביבית פאשה
אביבית פאשה

לא מבינה את השאלה. ״שוב במקום שצמח שבוע שעבר״. לא מבינה את המשפט. אפילציה כובשת שטחים. היא משאירה אחריה שממה צחיחה שמחזיקה לפחות חודשיים. צמיחה נוספת נראית פחות מחצי מכמות השיער. לא ברור לי מה קורה. ולמה את זאת שמחליטה? יש תכנית עבודה שנקבעת על ידי המטפלת. אני צריכה עוד מידע. כמה זמן את מטופלת? כמה שעות נעשו על איזה שטח? מה הצפי של האפילטורית? מצטערת שלא יכולה לעזור לך, אבל אין לי מספיק מידע. פליז תגידי לי שצילמת לפני ואחרי.

דניאלה
דניאלה

כשאני עושה שטח מסויים באפילציה לאחר כשבועיים וחצי -שלושה צומח לי שוב, אך יש לציין ששטחים מסויימים כבר נעלמו.
אין לי תוכנית עבודה שהאפילטורית שלי עושה לי, פשוט כל פעם שאני מגיעה אליה אני מסמנת לה בעט איפה לעשות לי והיא פשוט עושה.. אוי רק אל תגידי לי שהתוכנית הזו לא בסדר כי אני עושה את זה בערך שנה עם קצת הפסקות של חודש (אם יש חגים או אם אני פשוט לא יכולה להגיע) או כל שבוע במקום אחר בבטן (אזור שעוד לא נגעתי בו). צילמתי לפני.

אביבית פאשה
אביבית פאשה

אין שום דבר רע בתכנית הזו. אם עובד לך – זה סבבה לגמרי. מעולה שצילמת לפני

אביבית פאשה
אביבית פאשה

ולהגן מהשמש. כן

אייל "בדוי"
אייל "בדוי"

היי
מעיון באתרך בהחלט משכנע
רק על דבר אחד לא מצאתי כאן תשובה
האם את מטפלת גם בגברים בגילאי 50 ?
חג שמח

אביבית פאשה
אביבית פאשה

אייל,
לא מטפלת בגברים

רונית
רונית

היי אביבית,
אני רוצה להתחיל בכך שניכר כמה את משקיעה בבלוגים ובמענה על שאלות בפורום. זה ממש לא מובן מאליו, אז תודה רבה!
אשמח לקבל ממך קצת הכוונה לגבי הדרך המומלצת להיפטר משיער מיותר.
אני שוקלת להתחיל באזור של כל הבטן והחזה (למרות שיש עוד אזורים בעייתיים אבל כרגע נתמקד בזה). השיער כהה ופלומתי, וגדל בצפיפות רבה. אף פעם לא הסרתי אותו בשום צורה, אבל הוא מפריע. בעבר התייעצתי במקום שעושה לייזר ונאמר לי ששיער פלומתי לא מתאים לטיפול כזה וגם אי אפשר לדעת איך הוא 'יתנהג' אחרי טיפול, יכול להיות שאפילו יצמח יותר או במקומות שלא היה שיער. בנוסף, טיפולי לייזר/אור מכל הסוגים דורשים גילוח לפני טיפול, ואני חוששת לגלח את האזורים האלה- אם הטיפול לא יצליח אשאר עם שיער קוצני וגס כתוצאה מהגילוח.
בעיקרון אני מעדיפה אפילציה מהסיבות האלה, אבל לא יודעת אם זה באמת ישים. יש לזה תקדים? כלומר, יש נשים שעושות טיפול כזה על אזורים כל כך נרחבים? כמה זמן זה צפוי לקחת?
ועוד משהו שלא ברור לי לגבי אפילציה- אם פוגעים בזקיק השערה כך שהוא לא יכול להצמיח יותר, למה צריך לעבור על אותו מקום כמה פעמים?

אביבית פאשה
אביבית פאשה

רונית
בנות בהחלט עושות אזורים נרחבי באפילציה. יש המווון תקדימים. אני, באופן אישי, מטפלת באזורי גוף נרחבים (בטנים, חזות, גבים) באותם אחוזים שאני מטפלת בפנים. קשה לתת הערכת זמן מדוייקת בלי לראות את המצב.
לגבי השאלה השנייה שלך:
כל זקיק שעובר טיפול – מת. לעולם לא יצמיח יותר שיער. אבל בכל רגע נתון לא כל הזקיקים מכילים שיער. למעשה, מה שאת רואה הוא בערך חצי ממה שבאמת יש. זקיקים נמצאים כל הזמן בפעילות: הם מצמיחים, נסוגים ומתרוקנים. כשאת מסתכלת על הבטן שלך עכשיו את רואה רק את הזקיקים שמתוכם יוצא שיער.
אפילציה פוגעת בזקיקים פעילים ובזקיקים נסוגים. לא בכאלה שאין בתוכם שיער.
זו הסיבה שאנחנו פורסים את הטיפולים לאורך זמן – כדי לאפשר לנפקדים להופיע.
לגבי המקרה הספציפי שלך: את מתארת מצב מקסימלי לטיפול – את לא נגעת בשיער הבטן והחזה. את איפשרת לכל הזקיקים גדילה טבעית ומלאה. רוק הזקיקים אצלך בפעילות. לכן כשתעברי אפילציה במקום הזה היא תטפל ברוב השיער באזור ולא תזדקקי להרבה חזרות.
סורי שלקח לי זמן לענות
בהצלחה !!

ליאורה
ליאורה

היי,
מה המחיר שאת לוקחת לפי דקות? רבע שעה?
ומה מחיר המחט?
תודה ויום טוב.

אביבית פאשה
אביבית פאשה

ליאורה,
לקבלת מחיר לרבע שעה את מוזמנת להתקשר.
לגבי מחט – את לא משלמת על מחט בדיוק כמו שלא תשלמי על כלי עבודה של כל איש מקצוע אחר.
שמעתי על מקום שדרש ממטופלת לשלם על מחט שנשברה תוך כדי טיפול מכיוון ש״השורשים שלה מפותלים״. שטות גמורה! מחט היא ציוד מתכלה ואין דבר כזה שורש מפותל.
קיימים מקומות שיציעו למטופלת בחירה בין מחט פשוטה וזולה למחט שלא מכאיבה. שטות נוספת! מי תבחר בכאב? אפילטורית טובה תעשה הכל כדי שהטיפול לא יכאיב למטופלת. למה שתהיה למישהו בחירה בכאב או בפציעות??
מחט היא ציוד מתכלה. אני לא שומרת מחטים של לקוחות. מחט נזרקת בסוף של כל טיפול. גם החיידקים הפרטיים שלי מגעילים אותי אחרי כמה ימים בחוץ. כל הקונספט של שמירת מחטים לא ברור לי.

hadar
hadar

שלום רב, אני בתקופת טיפולי האפילציה, יש לי פגישה ביום חמישי הזה, האפילטורית ידעה אך לא הוציאה לי בשיטה את כל השיער ,נכון לעכשיו אני לא מטופחת ולא ניקתה את כל השיער, האם פעם אחת מותר לי ללכת לעשות בחוט באזור המטופל ,למרות האיסור על הורדת שיער בשיטה אחרת במהלך הטיפולים ואם לא אשמח שתסבירי לי מדוע קיים איסור זה?

אביבית פאשה
אביבית פאשה

הדר
לפעמים האפילטורית לא מספיקה להשמיד את כל הזקיקים. זה קורה בעיקר בטיפולים הראשונים. לכן היא אמורה לתת לך שלושה דברים: דבר ראשון – אפשרויות להתמודדות עם השיער. מה את יכולה לעשות ומה בשום פנים ואופן אסור לך לעשות. דבר שני – לקבוע תורים עוקבים כדי שלא תצטרכי לסחוב עוד זמן עם סנטר ״לא מטופח״. ודבר שלישי – להזהיר אותך מחשיפה לשמש.
את לא יכולה למרוט בחוט!!
מריטה בחוט מעכבת תוצאות ומפריעה בטיפול. היא כל כך מפריעה שאותי, באופן אישי, זה ממש מעליב. לקוחות שלי יודעות שמי שתמרוט אזור שאנחנו עובדות עליו – לא תוכל לבוא אלי יותר. אני די כלבה בקטע הזה. בפעם הראשונה שאני פותחת מחט האזור שאני נוגעת בו הוא שלי. הוא לא שלך יותר. וכל נגיעה בו פוגעת בי באופן ישיר ואישי.
מריטה של שיערה מהזקיק שלה מושכת וקורעת איתה נימי דם. לא תמיד אפשר לראות את זה, אבל זה קורה תמיד. הגלד שנוצר נשאר בזקיק וכשהשיערה גדלה בסופו של דבר, היא גדלה יחד עם הגלד. כשהיא יוצאת מהעור היציאה עצמה מתעקמת (לא הזקיק) והעבודה שלי עלולה לא להיות חיננית כמו שאני אוהבת. מסתובב פה באתר איזה פוסט שמסביר ממש טוב את כל התהליך הזה. את מוזמנת לקרוא.
בהצלחה

שונית
שונית

היי אביבית יש לי שאלה אם יש פצעים מתוצאות של גילוח ועוד דברים.. יש אפשרות להשים אמלה ועוד שאלה את ממליצה על אייס פלטינום כמכשיר טוב וללא כאבים

אביבית פאשה
אביבית פאשה

שונית
אסור למרוח אמלה על עור פתוח, לא על פצעים ולא על כל אי סדירות בעור.
המכשיר שאת מדברת עליו הוא מכשיר IPL לכל דבר.

מירב
מירב

האם יכול להיות שהסרת שיער בשפם תגרום לצמיחה בסנטר ובצוואר ? או שאין קשר? בנוסף מאיזה גיל אפשר להתחיל אפילציה ?

אביבית פאשה
אביבית פאשה

מירב
אין קשר בין איזורים. כבר הגבתי פה על הנושא אבל בהחלט שווה לחזור על זה: אין דבר כזה ״שיעור מפצה״.
אפילציה אפשר לעשות בכל גיל.

מירב
מירב

הכוונה הסרה בשיטת shr

הדר
הדר

היי איביבית, האם מותר לשים טלק לאחר טיפול האפילציה באזור המטופל? האם טלק יכול לעשות נזק חלילה?

אביבית פאשה
אביבית פאשה

אין כל סכנה בשימוש בטלק. הוא נייטרלי לגוף ולא מייצר ריאקציה. אני באופן אישי מעדיפה להשתמש בפרופוליס. הוא הרבה יותר מרגיע ופחות שמנוני.