הסרת שיער בטכנולוגיית SHR

הסרת שיער בטכנולוגיית SHR

מפתחי טכנולוגיית ה SHR שמו להם למטרה לפתור את החסרונות של טכנולוגיות הסרת השיער למיניהן: מגוון סוגי השיער בהם אנו מסוגלים לטפל הוא הרבה יותר רחב משאר הטכנולוגיות הקיימות בשוק, והלקוחות שלנו הן בעלות עור כהה עד כהה מאוד. בנוסף לכל זאת, חשיפה לשמש מותרת בטווח של שלושה ימים בלבד לפני ואחרי טיפול, לעומת שלושה שבועות בטכנולוגיות אחרות.

איך כל זה אפשרי?


באופן כללי כל טכנולוגיות הסרת השיער (טכנולוגיות מבוססות אור) עובדות על עיקרון אחד: צבע השערה מושך אליו את האור ומשמש מעין מחט המעבירה את האנרגיה אל הזקיק ומשמידה אותו. ולכן אנו שומעים הרבה את המשפט "שיער כהה על עור בהיר הוא אידיאלי להסרת שיער לצמיתות". ובדיוק פה השוני בין ה SHR לשאר הטכנולוגיות, במקביל לעיקרון הזה ה SHR עובד במישור נוסף: הוא מטפל בנימים המקיפים את זקיקי השערה ומנתק אותם. על ידי כך הוא מפסיק את התפקוד שלהם ומאפשר את היסגרותם, כך שהעור נראה חלק וקטיפתי. זאת הסיבה מדוע SHR הוא המכשיר הטוב ביותר לטיפול בשיעור פלומתי. זקיק שנסגר לא יצמיח עוד שיער. בנות אשר סובלות מגדילה פנימית של שערות (בעיקר באזור המפשעה) או מפצעים יכולות לראות את השיפור כבר מהטיפול הראשון.

טיפולים להסרת שיער


סדרת הטיפולים היא בעלת מחזוריות ברורה: לאחר טיפול השער צומח, בתוך שבועיים לערך הוא ינשור והשיער שיגדל במקומו יהיה דק ורך יותר, וככל שהטיפולים מתקדמים יותר, הולך זמן הגדילה שלו ומתעכב. כך המחזוריות נמשכת עד שהשיער חדל מלצמוח.
מספר הטיפולים, משכם, תכיפותם והצלחתם תלויים במטופל ובאזור הטיפול. אין צורך להאריך את השיער, למרוט אותו או לטפל בו באיזו שהיא דרך לפני ההגעה לטיפול.

הטיפול אפקטיבי כמעט לכל גיל, סוג שיער, צבע שיער וצבע עור ללא כאב! חשוב מאוד לציין, כי הוא איננו אפקטיבי על שיער שיבה.

שאלות ותשובות על הסרת שיער

אופן התשלום בקליניקה הוא לטיפול בודד מכמה סיבות: דבר ראשון, אופן הטיפולים הוא כזה שכבר לאחר מספר בודד של טיפולים (לרוב בטיפול השלישי) מרווח הטיפולים גדל, ומהר מאוד הוא מגיע לחמישה חודשים ויותר בין טיפול לטיפול. המרווח הזה בתשלום יוצר הקלה משמעותית מבחינה כלכלית. סיבה נוספת היא בכך שאופן התשלום הוא הבטוח ביותר ללקוחה: אין לקיחת סיכון והמקום מחויב לשמור על סטנדרט גבוה.
הטיפול בטכנולוגית SHR מתאים כמעט לכל סוגי העור (כן, גם לכהות עור) וכמעט לכל סוגי השיער, למעט שיער שיבה. שיער אדמוני יעבור אצלי טסט ללא תשלום על מנת לקבוע אם ובאיזו אפקטיביות ניתן לטפל בו.
כמו רוב התשובות, גם התשובה לשאלה זו היא מאוד אינדיבידואלית. יש לקוחות אשר מרגישות חמימות באזור המטופל וישנן שלא מרגישות דבר. בכל מקרה, התקשורת בינינו פתוחה לחלוטין וההחלטה על עוצמת החום תלוייה ברובה בך!
אין התוויות מיוחדות בנושא הזה. תגיעי כמו שאת. כמובן שעדיף שתגיעי עם לפחות מעט מהשיער כדי שיהייה לי קל יותר להעריך את סוגו אבל זה לא חובה ומאידך אין צורך להאריך אותו מעבר למה שאת רגילה.
כמובן! אין צורך להתהלך עם שיער בזמן טיפולים.
הרווח שבין הטיפולים הוא פונקציה משתנה בהתאם לאזור, לגיל, למצב הורמונאלי ולעוד הרבה משתנים. ריווח בין טיפולים באזורים בגוף נע בין 4 שבועות לשנה (ואף יותר). כבר בטיפול השלישי אני שואפת לרווח של 12 שבועות. טיפולים באזור הפנים נדרשים לריווח קטן יותר. זו הסיבה שאני לא דורשת תשלום כאשר לקוחה מגיעה לפני ארבעה שבועות מהטיפול הקודם. אני מבינה ומזדהה עם בעייתיות של שיעור פנים. ומכיוון שהנושא הוא מאוד רגיש, אני נותנת את האפשרות להגיע בצורה מאוד תכופה לטיפולי פנים ללא תשלום נוסף.
שוב, התשובה לשאלה זו משתנה בהתאם לאזור, גיל, וכ"ו. הממוצע נע בין 6 ל14 טיפולים.
יהייה קל יותר לענות על שאלה זו בצורה הפוכה: באילו אזורים אסור לטפל: בתוך גלגל העיניים, ריריות (נמצאות באזורים של תוך הנרתיק – אלו אזורים חסרי שיערות). התווית נגד נוספת היא נשים בהריון ומניקות.
שני פרמטרים אחראיים לטיפול שאיננו כואב: קודם כל, רמות האנרגייה בהן אני מטפלת הן נמוכות. אני מטעינה את האזור המטופל בצורה חזרתית (בין שש לעשר חזרות) וכך מפצה על הרמה הנמוכה יחסית של האנרגייה. לכן היכולת לטפל גם בעור כהה ובשיער בהיר ודק. הפרמטר השני האחראי על העדר הכאב הוא יכולת הטכנולוגיה לזהות את החלבון שנמצא בתוך הזקיק ולהגיע אליו ישירות ללא צורך בחימום השערה עצמה.
לא. הרחקת השיער לצמיתות הראשונה הומצאה בשנת 1979. רק בשנת 1995 החלו טיפולים להסרת שיער. טכנולוגיית הSHR לקחה את השיטה שני צעדים קדימה: מניעת סיכון לעור ומניעת כאב. לא נעשה כל שינוי מולקולרי ברמת העור או חימום של התא.
אין להיחשף לשמש שלושה ימים לפני טיפול, ויש להגיע לפחות שבועיים אחרי הסרת שיער על ידי מריטה (שעווה, חוט, פינצטה). הסיבה לכך היא שהטיפול נעשה ברמת השערה. האנרגייה מזהה את הזקיק ומנתקת אותו מהקפילר (הנימים שמובילים אליו דם). אין שער – אין מה שיוביל את האנרגייה. אנו זקוקים לזקיק כדי שינתק את עצמו.
אסור להחשף לשמש שלושה ימים אחרי טיפול.
משמעות הרווח שבין טיפולים טמון במחזוריות הטיפול: האנרגיה מנתקת את הזקיק, השיערה צומחת החוצה ונושרת, ובמקומה צומחת שערה חדשה אך חלשה ודקה הרבה יותר, עד אשר הזקיק מת לגמרי והעור נותר חלק וקטיפתי.
אחרי טיפול ישנה הרגשה שהשער צומח מהר יותר. לאחר מספר ימים הוא פשוט נושר ושיער רך ובכמות קטנה הרבה יותר צומח לאיטו.
שבועיים אחרי טיפול ראשון.